egoiste

Friends

10/20/14 11:26 pm - [info]huinja posting in [info]pajautaa

Ko labu latviešu tautai ir izdarījusi Nacionālā apvienība?

10/20/14 05:37 pm - [info]ulvs posting in [info]pajautaa

Kā jums šķiet, metodes, ar ko diagnozticē dažādas uroloģiskas kaites, teiksim, STS, visās klīnikās ir vienādas? Teiksim, ARS'ā agrāk, lai diagnozticētu noteiktas STS uretrā bāza žiletes, ar ko noņēma iekšējos paraugus analīzēm. Bet tad šī barbariskā metode tika aizvietota ar vienkāršu urīna analīzi. Un tā kā paraugs pēc tam tāpat visur (pieņemu, arī citās Rīgas klīnikās) tiek sūtīts uz Gulbja labarotoriju, tad iedomājos, ka varbūt arī citās klīnikās vairs netiek izmantota šī barbariskā metode.

Jūsu domas, dāmas un kungi?

10/20/14 02:44 pm - [info]salviz posting in [info]pajautaa - Sveķi

Ar ko vislabāk dabūt sveķus ārā no apģērba?
Kādā temperatūrā mazgāt un ar ko?

10/20/14 01:36 pm - [info]hokai posting in [info]pajautaa - naksnosana Daugavpils vai Kraslavas apkartnee

Vai zinat kadu vietu, kur varetu naksnot 5 cilveki Kraslavas vai Daugavpils apkartnee?
Sovakar vai ritvakar?
Paldies visiem?

10/20/14 12:02 pm - [info]black_data posting in [info]pajautaa - Reāli nepieciešama palīdzība vai tomēr krāpšana? vol.2

http://klab.lv/community/pajautaa/9497101.html

Kāds no linkā aprakstītās sāgas atceras kas bija rakstīts tanī bēdu stāstā. Dies pasarg, moš ir arī kāds skrīnšots? Visi lapu kešotāji man nespēj palīdzēt.

10/20/14 12:00 pm - [info]tapetes_puksts

uztaisīju lielo tīrīšanu, atsekoju kādiem 60%. nekā personīga. droši atsekojiet atpakaļ, jo tāpat visu lielākoties rakstu zem atslēdziņas.

10/20/14 10:03 am - [info]andris_k posting in [info]pajautaa - nodokļa maksātāja reģistrācijas apliecība

vai mikrouzņēmuma nodokļa maksātājam izsniedz reģistrācijas apliecību?

10/20/14 09:25 am - [info]helvetica posting in [info]pajautaa

PSRS Ziemelrietumu apvienotas energosistemu dispeceru parvaldes eka Riga.

Varbut kads zina un mak pateikt, ludzu, kur ta atradas, nu adrese u.tml., ka ari, kas ir ta vieta tagad (pielauju, eka nav nojaukta)? Paldies.

10/20/14 08:59 am - [info]naivums - Mazie huligāni

Kā gan lai šajā bērnu visatļautības, iztrūkstošo pienākumu un bezgalīgo tiesību laikmetā apkaro augošos huligānus?
Esmu jauns vīrietis, pašam bērnu nav, tāpēc jautājums tiem, kam ir pieredze ar bērniem.
No rītiem uz darbu dodos ar sabiedrisko transportu, konkrēti tramvaju.
Un tāpat ar šo tramvaju uz skolu dodas dučiem skolēnu.
Tad nu starp šiem skolēniem ir kāds nihilistisks indivīds.
Pirmo reizi viņu pamanīju laužam tramvaja durvis, pabrīnījos, taču jau nākošā pieturā viņš izkāpa, nu neko.
Kādu citu reizi šis sēž vienā no aizmugurējiem krēsliem, spārda ar kājām priekšējo krēslu un tā kā ar to vēl būtu par maz, arī nepārtraukti spļauj uz tā priekšējā krēsla!
To nu gan es neizturēju un es viņam uzsaucu "ko tu dari, beidz spļaudīties". Viņš paskatās uz mani kādu brīdi un tad turpina darīt to pašu.
Tā nu es šo mazo draņķi tagad ik pa laikam redzu tramvajā spārdāmies un ārdāmies, citreiz arī apbižojam savus vienaudžus.
Šorīt delveris visas savas pūles ieguldīja, lai atlauztu tramvaja durvis un izbāztu pa tām laukā kāju. Brīžam arī izaicinoši uz mani skatīdamies.
Kā es saprotu, ka aizrādīšana un apsaukšana šeit nu nekādi nelīdz, šķiet, ka tas liek mazajiem anarhistiem ārdīties ar vēl lielāku sparu!
Tad nu jautājums, kā šādā situācijā rīkoties? Kā panākt, lai augošais huligāns pārtrauc savu visatļautību?
Pērt jau mūsdienās bērnus nedrīkst. Kas lai zina, kādi un kas ir viņa vecāki, pie tiem apelēt arī noteikti nav vērts, cik nav savulaik lasīts, ka šitādu mazu delveri aiz auss aizved pie radītājiem, bet tie, nevis strostē augošo huligānu, bet gan metas ar dūrēm virsū cilvēkam, kas iestājas par kārtību...
Vērsties policijā? Diez vai viņi ņemtu šādu situāciju nopietni, viņiem savas lietas darāmas? Un plus, kā tad to izdarīt? Turēt viņu aiz rokas? Ar kādām tiesībām? Tad jau es uzreiz kļūšu par necilvēku, bet viņš par upuri.
Kas tad vēl paliek? Mierīgi noraudzīties un klusībā cerēt, ka viņš vienreiz pa tām durvīm izkritīs un ņems galu? (lieli smiekli).

10/19/14 08:55 pm - [info]rudais_rudens posting in [info]pajautaa

Vai Rīgā auto tehniskajā apskatē prasa ugunsdzēšamo aparātu? Un ja nav, tad nelaiž cauri?

10/19/17 12:21 pm - [info]gara_diena

Cilvēks, kuru NEVAR atrast internetā. Viņam drošvien ir daudz reālās dzīves...

10/19/14 11:33 am - [info]zetinja posting in [info]pajautaa

Kur meklēt mēteli? Cilvēkam, kuram pilnīgi nepiestāv žaketes tipa apģērbi ar atlokiem, tur jostasvietu (kura kā likums ir nepareizajā vietā), krč nekas kas lielveikalos ir pilni pakaramie. Līdz šim ir valkāts mētelis, kas ir kā dūnu ziemas jaka, tikai garš. Nu tur ar rāvējslēdzēju, pogām, kapuci, etc. Kur kko tādu var rīgā atrast un nopirkt?

10/18/14 08:23 pm - [info]halina posting in [info]pajautaa - Obligātais minimālais pašnodarbinātā nodoklis.

Sveiki mīļie cibiņi! 

Esmu pamodusies un papildus tam, ka vēlos beidzot atteikties no pašnodarbinātā statusa, vēlos saprast, ko vēl esmu VIDam parādā. 

Jautājums: Pa ausu galam esmu dzirdējusi ka ir kaut kāds nodoklis, kas jāmaksā neatkarīgi no ienākumiem/ieņēmumiem (50 Ls?!), par kuriem gadiem tas jāmaksā, cik tas ir un uz kurieni jāskaita? Piem, jau par 2013 arī bija tas nodoklis jāmaksā? 
Esmu pašnodarbināta no aptuveni 2011 gada beigām un ir bijušī tikai zaudējumi. Principā arī ieņēmumi nav bijuši. (Tikai personīgais starta kapitāls). 

Paldies jau iepriekš. 

P.S. Attaisnojošais iemesls negūglēšanai ir dēliņa auklēšana un pa virsu pārvākšanās un vīrs, kurš vai nu līmē tapetes vai vizina ciemiņus pa Mozeles ieleju. Pārējā laikā protams jācenšas pagulēt :)

10/18/14 06:56 pm - [info]ena posting in [info]pajautaa - Par lidot.lv un letasaviobiletes.lv

Kā var būt, ka avio lidojumu meklēšanas portālā lidojums ir lētāk, nekā pie tās pašas konkrētās avio kompānijas? Vai caur lidot.lv un letasaviobiletes.lv ir normāli pirkt biļeti, vai arī tās vietas der tikai, lai atrastu lidojumu?

10/18/14 05:09 pm - [info]sinamorata posting in [info]pajautaa - labs un izcils LOR's

iesakiet lūdzu kādu ļoti labu LOR'u. ar ļoti labu es domāju iejūtīgu un saprotošu arī pret tādiem puņķutapām kā mani, kas baidās no jebkādām adatām (jo pēdējās divas reizes gan kaklā, gan degunā mana vietējās poliklīnikas LOR'e uzbruka man ar divām milzīgām adatām (katru reizi pa vienai, protams) un izdomāja, ka baigi labi ir izbakstīt degunā caurumu, jo varbūt tur ir kaut kāds strutu bumbulis. jāpiebilst, ka strutu bumbuļa tur nebija.bet sāpīgi gan bija.)
lai vai kā deguns ir mana vājā vieta un tagad jau pēc 3ned neizārstētiem puņķiem tie ir aizgājuši uz pieres daļu starp uzacīm kur nenormāli sāp visu laiku, it sevišķi kustot galvu.
vēlams, lai šis jaukais un mīļais LOR's atrodas centrā vai ja ir ģeniāli izcils, tad var arī kaut kur ārpus. vēl ideālāk ja pieņem ar ģimenes ārsta nosūtījumu, bet tā kā tagad jau situācija ir steidzama, tad laikam derēs arī bez nosūtījuma, pa maksu, tā teikt.


senk jū.

upd: tagad vairs tajā pieres daļā nesāp, bet šorīt viena auss ir aizkritusi un sāp. ai kā man besī šitās slimošanas.

10/18/14 04:31 pm - [info]santech posting in [info]pajautaa - stikls

Sveiki.
Parādiet, lūdzu, Rīgas centrā stikla darbnīcu, kurā var pēc dotiem izmēriem tikt pie stikla gabala.
Paldies.

10/18/14 03:55 pm - [info]hokai posting in [info]pajautaa - elektroniskas muzikas festivals Vidzemes jurmala, kaa saucaas?

Esmu dzirdejusi par kaut kadu nelielu elektroniskas muzikas pasakumu Vidzemes jurmala (lielakoties trance music) Vai atceraties, ka to sauca?
Paldies visiem:)

10/18/17 02:24 pm - [info]gara_diena

Šodienas tēma - ēdiens un grāmatvedība.

Lasīju forumu par to, ko tad ēd ēdēji... Visi strīdās - glutēns slikts, neēst glutēnu modes lieta, pusfabrikāti mūs nogalinās.

Nopirku savam kaķim barību un draudzene man saka:"Tu gan to kaķi baigi lutini." Laikam tapēc, ka 2kg barības maksāja ap 14 EUR. Nu, nav jau no pašām krutākajām barībām. Bet laba.
Es, kad paņēmu savas kaķpēdiņas, vispār domāju, ka barošu viņu tikai ar vistas fileju, dārzeņiem un likšu skriet katru dienu 3km (nu saprotiet - veselīgs dzīvesveids)... Kad kaķītis bija maziņš - bija labi, neēda daudz... Jo lielāks auga viņš, jo lielāka apetīte - sapratu, ka nespēju viņu nodrošināt ar pilnvērtīgu ēdienu tik, cik vajadzētu, jo gluži vnk negatavoju tik bieži un tik daudz, lai spētu to izdarīt. Tātad - es tomēr nespēju kļūt par ideālo mājsaimnieci tikai kaķenītes dēļ...
Apkārtējie ievēroja, cik viņa ir slaida. Pēc manām domām gluži vienkāršs sportisks slaidums - nē, es viņu nebarojot pietiekami.
Toreiz nopirku pirmos 400g kaķēnu barības par vairākiem latiem (tolaik vēl bija lati. nu pagaišogadu.).
Kaķītim barība tīri labi garšoja, enerģijas bija vairāk - resnāks nepalika. Sāku pirkt barību par vairāk latiem un lielākos iepakojumos. Kaķis ēda priecīgs, skrēja pa sienām kā traks.
Pagāja gads, kaķītis tika sterilizēts un pēc sterilizācijas mēneša laikā pieņēmās svarā un sāka izskatīties resna. Tā kā man viņa ir istabas dzīvnieks (jo Rīgā parasti kaķus no dzīvokļiem nelaiž laukā tusēties pa miskastēm), tad tas jau sāk vilkt uz pārāk lielu resnumu.
Vakar tik pieņemts lēmums kaķa barību dozēt vadoties pēc viņas svara. Tā kā tagad viņa sver 4kg (jāpiemin, ka kaķenīte no dabas ir maziņa un veselīgi slaida ir 3kg smaga, tad cilvēka svaros viņa svērtu tuvu 90kg šobrīd) viņai katru dienu pienākas 58g barības. 29g no rīta un 29g vakarā.

Tātad - mans kaķis mīl šo neveselīgo barību. Visticamāk, es tā lēšu, ka mincim ir pat atkarība no tās barības, bet neviens jau neveiks kaut kādus testus. Ik pa laikam mincis pacienājas ar grūbām un lēcām no mana šķīvja. Vēl aizvien ir veselīga dzīvesveida piekritēja reizē ar mani. Jo es arī ikdienā neēdu tik veselīgi. It sevišķi tagad, kad jāraksta bakalaura darbs un ēst taisīšana tiek apzīmēta ar vārdu "prokrastinācija".

10/18/14 11:55 am - [info]iguaana posting in [info]pajautaa - Bloķēt lietotāju

Aizmirsies kur un kā šeit var bloķēt lietotāju, lai nemaisās ar preteklībām. Man nafig negribas redzēt dirsā iebāztu kāju vai dzīvnieku līķus ikdienā.

10/18/14 11:18 am - [info]zivs posting in [info]pajautaa - džīmeils kirdik

?

10/17/14 11:24 pm - [info]amievil posting in [info]pajautaa - frizētava Pļavniekos

Vai kāds var ieteikt labu frizētavu Pļavniekos (sieviešu griezumam)? Līdz šim ir ilgi iets uz Lukiju (Tīnūžu ielā), kur ir laikam salīdzinoši lēti, bet kkā vairs nepatīk.

10/17/14 05:33 pm - [info]wirefearsblack

Vieglāk atrast online photo editor, nekā saprast kā darbojas Paint. 7.b klase.

Pēc 12 gadiem. Update. Nē, nav vieglāk.

10/17/14 01:11 pm - [info]amberss posting in [info]pajautaa - ebook

Kindle touch vai nook simple touch?interese lasit jaunako periodiku un vecas vestures gramatas.cik labi azw konvertejas uz epub?vai rigas bibliotekas piedava el.gramatas?paldies!

10/17/14 11:30 am - [info]tapetes_puksts

pārdevu vecas kleitas un dažas sūdīgas grāmatas un tagad būs par ko nopirkt statīvu.

10/16/14 09:22 pm - [info]neraate posting in [info]pajautaa - ziemas zābaki

1)kur Rīgā šobrīd ir vislielākā siltu ziemas zābaku izvēle? gribu aiziet, uzmērīt un nopirkt, vajag siltos ziemai, vēlams ādas un ne neadekvāti dārgus. ideālā gadījumā universāla pielietojuma - gan ikdienas brišanai, gan pie svārkiem velkamus. uz 40.-41.izmēru

2)kurā ecco veikalā ir visplašākais sortiments, jo kā rezerves variants būtu noskatīt, uzmērīt un pasūtīt internetā

10/16/14 08:55 pm - [info]tapetes_puksts - un dziļi sirdī esmu pienenīte.What Classic Movie Are You?
personality tests by similarminds.com
What Famous Leader Are You?
personality tests by similarminds.com

10/16/14 05:10 pm - [info]tapetes_puksts

katrs tavs teikums ir savērpies kā uz iekšu augošs kājas īkšķa nags – sakramējis, neglīts un vērsts tikai uz sevi.

10/16/14 04:23 pm - [info]hokai posting in [info]pajautaa - dabas parki un telsu celsana, ugusnkura kurinasana

Vai dabas parka teritorija drikst celt telti un kurinat ugusnkuru? (liegumu teritorijaas, ne, tas jau skaic...)?
Paldies:)))

10/16/14 03:03 pm - [info]digna posting in [info]pajautaa - Daugavpils - Rīga

Klau, vai Daugavpilī vēl pastāv tie nelegālie mikriņi, ar kuriem varēja aizbraukt uz Rīgu? Vai kaut kur var atrast informāciju par to atiešanas laikiem?
Rīt jātiek mājās pēc septiņiem vakarā, bet ne oficiālo autobusu, ne vilcienu tad vairs nav.
Varbūt kāds no jums brauc vakarā ar automašīnu un par benzīnnaudām var paķert?

10/16/14 02:15 pm - [info]x_f posting in [info]pajautaa - Dekoratīvu nieku bodes

Vai vēl ir kaut kas līdzīgs Tiimari, kur var atrast kaut kādas hobija, dāvanu, dekoratīvās preces?
Man nepieciešami krāsaini, neregulāri plastmasas akmeņi.. Biju Dzirnavielas hobijveikalā, Duni, Cenu pasaulē, Depo, Riga Plaza pirmā stāva stūra veikalā ar līdzīgu tematiku, Barona kvartāla rotu izejmateriālu veikalā, bet nekur nekā. Tiimari bija tieši tas, ko vajadzēja, bet pašu Tiimari vairs nav.

10/16/14 12:22 pm - [info]hokai posting in [info]pajautaa - pierobezas zemes izmantosana, gribu rikot festivalu pierobezaa

Kaadi ir noteikumi, ierobezojumi pierobezas zemes izmantosanai? Tikai zinu, ka kaut kaadaa attalumaa no LV robezas ir jaaneesaa liidzi dokumenti, jo robezsargiem ir tiesibas tos jebkuraa briidii parbaudiit.
Gribu riikot festivaalu netaalu no robezas, vai tur vareetu rasties kaut kaadas probleemas?
Paldies visiem!!

10/15/14 09:56 pm - [info]svari posting in [info]pajautaa - LTV arhīvs

Vai skatoties LTV-60 arhīvu "parastā" veidā (nevis caur lattelecom.tv) arī abās pusēs rādās šādas malas??

Kam tas viņiem tā?

10/15/14 05:37 pm - [info]wirefearsblack

Nekad nebiju tā konkrēti iedomājies, cik suņiem ir stipri zobi. Neatvairāmi!! Kā viņ ēd kaulus... Un, lai kā viņi tajā pašā brīdi nebūtu saplūduši ar to kaulu, viņi tomēr saprot, ka draud briesmas. Hip-hip urā! Izklausās pēc tāda 90. gadu ieraksta, tad, kad pirmo reizi atvērās čata līnījas, un 40-50gadīgi onkas viens otram stāstīja par savām ikdienas gaitām. Opā, opā, kaimiņ, ka tā ķeras? Roberts Aūgs gan šodien nodeva ne, ne? Traks uz muļķu kuģa. Ha! Ha :) Tikko samācījušies gudrās ārzemju grāmatās kā smaidiņus likti. Smailijus, kā šie sak'.

10/15/14 12:41 pm - [info]intenormal posting in [info]pajautaa - pašnodarbinātā nodokļi

kāds, kurš arī ir pašnodarbinātais ar mikrouzņēmuma nodokli, varētu man paskaidrot...

es biju sapratis, ka tas 720 eiro ierobežojums attiecas uz mikrouzņēmumiem, nevis pašnodarbinātajiem? bet tagad, pildot deklarāciju, man EDS smuki rēķina 20% nodokli par visu, kas ir virs 720 eiro mēnesī. tā ir jābūt? kaut kā sviestaini, jo es taču esmu pašnodarbinātais, nevis uzņēmums. biju sapratis, ka ir ierobežojums uz apgrozījumu 100 000 gadā.

tad man tiešām jāmaksā 20% par visu, kas mēnesī ir virs 720 eiro?

interesanti, ka mikrouzņēmumu nodokļa likumā pašnodarbinātais vispār nav minēts.

varbūt man tajā deklarācijā cita juridiskā forma jāizvēlās? Es izvēlos trešo no šīm, tā man šķiet ir pareizā, bet nu hvz..

Individuālais komersants
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību
Saimnieciskās darbības veicējs, kas reģistrēts VID
Individuālais uzņēmums, t.sk. zemnieku vai zvejnieku saimniecība

10/15/14 04:20 am - [info]gfi

vispār dzīve būtu daudz labāka un vienkāršāka, ja, piemēram, ieradumu bezmērķīgi atvērt kādu pornvideo lapu un (jā), aizvietotu ar ieradumu bezmērķīgi nedaudz piekopt māju.

10/15/14 12:57 am - [info]kreiza posting in [info]pajautaa

No ļoti senas pagātnes atmiņā pantiņš. Kāds kādreiz vienā čatā citēja. Kaut kā tā:
Čūskas nemainās, čūsku kļūst mazāk,
Un tu savādāk jūti un asāk,
Čūsku mīļāk un taisnību greizāk,
Un tu domā vēl nepareizāk.
Par precizitāti negalvoju, bet varbūt kāds zina autoru un visu dzejoli (vai vismaz, kur to dabūt?) :)
Paldies!
Tags:

10/14/14 09:53 pm - [info]santech posting in [info]pajautaa - ups

Cik liels UPS vajadzīgs lai kompis bez elektrības darbotis kādas pāris līdz 5 minūtes? Internetveikalos kkādas VA vienības minētas, kas man neko daudz neizsaka. Baroklis kompim 750W

10/14/14 04:06 pm - [info]mazaa_zive posting in [info]pajautaa - jonu apkures katlu meistars vajadzīgs

Puskaraļvalsti un princesi zeltīti par sievu tam, kurš salabos to manu efkino elektrodu apkuri. Tā, lai viņa pati slēguļojas iekšā-ārā, nevis karsē līdz pulsa izsīkumam. Saprātīgs Meistars Nr.4 vanted!

p.s. puskaraļvalsti tomēr nē, lētāk būs jaunu ierīkot... bet vienalga.

10/14/14 03:05 pm - [info]blutzeuge posting in [info]pajautaa

Kur lai dabūn labu lētu meistaru boilera apkopei?

10/14/14 01:34 pm - [info]uunda posting in [info]pajautaa - e-grāmatas krievu valodā

Sveiki!

Ir radies sekojošs jautājums: kur visērtāk un lielākā klāstā pieejamas bezmaksas e-grāmatas krievu valodā? Brālis angliski nelasa, bet latviski pieejamas stipri pamaz.

Lielais paldies jau iepriekš!
Tags:

10/14/14 11:58 am - [info]udensroze posting in [info]pajautaa - kādas ir elegantas klēpjdatora somas?

padalities ar bildēm vai linkiem elegantai, sieviešu klēpjdatora somai. man ir ļoti īss laiks, gribu ieiet veikalā un zināt ko meklēju. allaž esmu lietojusi mugursomu, bet ir reizes, kad tas nav pieņemami. paldies

10/14/14 09:13 am - [info]edzjins posting in [info]pajautaa - nodzīt riepu vakarā

hei. izmeklējos internetos, neatradu, jautāju te.
kāds no jums zin kādu vietu, kur būtu svaru zāle/trenažieru zāle, kas strādā vēlās vakara stundās/pa nakti? tā nu sanāk, ka ar savu turbo grafiku man derētu laiks ap 22:00-24:00, vai kaut kas tāds. paldies.

10/13/14 10:31 pm - [info]reportiere posting in [info]pajautaa

Vai ir (un, ja ir, tad kur) pieejama informācija par to, cik cilvēku vecumā virs 85-90 gadiem šobrīd dzīvo Latvijā?

10/13/14 06:50 pm - [info]acht posting in [info]pajautaa - Matemātikas privātskolotājs/-a

Labsvakars!

Vai varētu ieteikt kādu sakarīgu/labu matemātikas privātskolotāju, vēlams Rīgā?
Problēmas ar šīs zinātnes izpratni ir radušās 6.klases skolniekam.

Skolotāju kontaktus, lūdzu, sūtīt uz šo epastu- schistosomaa (at) gmail (.) com, vai arī tepat komentāros.

Paldies jau iepriekš!

10/13/14 04:16 pm - [info]iwillrockyou posting in [info]pajautaa

Kādas fotogrāfijas/ilustrācijas/jebkādi attēli snieguši jums visspilgtāko vizuālo pārdzīvojumu/baudījumu dzīvē?

10/13/14 04:08 pm - [info]sirdna posting in [info]pajautaa

Uz kurieni var rakstīt un sūdzēties par ielu apgaismojumu? Mūsu ielā 2 blakus lampas nedeg, veidojas tāds neomulīgs melns pleķis.

10/13/14 03:17 pm - [info]sakaarnis posting in [info]gribam_zinaat

Kāpēc inbox nopirka cibu?

10/13/14 10:47 am - [info]tapetes_puksts

"Hating you won't make you suck any less."

10/13/14 10:20 am - [info]petro posting in [info]pajautaa - Dinamiskais vokāla mikrofons

AKG P5 S v.s. Beyerdynamic TG V35d s
Cibas viedoklis?

10/13/14 09:46 am - [info]tapetes_puksts - Varbūt tev palīdzētu liela ķīmiska apstrāde.

No neirobioloģijas viedokļa, iemesls, kādēļ cilvēki nevar diskutēt neatdalāmi no savām sajūtām, ir tāds, ka emocijas ir nesaraujami saistītas ar to, kā smadzenes nosaka, kādu informāciju ir vērts atcerēties un kādu nav. Spēcīgas emocijas dod signālu smadzenēm: "Tas ir svarīgi, atceries to." Tas nozīmē, ka tie fakti, par kuriem tiek diskutēts, nav atdalāmi no emocijām, jo tās izraisa to, ko cilvēks nostāda pirmajā vietā. Vai tās ir bailes, riebums, naids, vai intriga, iedvesma, vai apziņa, ka konkrētais fakts var mainīt pasauli, ietekmēt apkārtējos, vai vienkārši vēlme izskatīties gudrākam, pārākam par apkārtējiem. Pastāv mīts, ka daudzi cilvēki nav emocionāli. Tā nav taisnība. Pat saistībā ar psihopātiem. Galvenā atšķirība ir uz kurām emocijām cilvēkam ir nosliece.
Emocijas ir neatdalāmas no cilvēka pieredzes. Ja nebūtu nekādu emociju, cilvēks principā nespētu neko daudz atcerēties. Kāpēc tev patīk atcerēties noteiktus faktus? Kāpēc tev patīk apziņa, ka tev ir taisnība? Jo tas tev liek justies labi. Tas ir fakts.
Powered by Sviesta Ciba