egoiste

Friends

4/30/16 04:48 pm - [info]brr posting in [info]pajautaa - Saldēts kalmārs

Saldēts kalmārs, kuram derīguma termiņš beidzies pirms mēneša - pastāv kādi riski vai lielākoties vēl vajadzētu būt lietojamam?

4/30/16 01:59 pm - [info]panacea posting in [info]pajautaa - Vai viegli nomirt?

Sveiki un atvainojos par tādu drūmu jautājumu sestdienas dienā.

Bet labi, Beļģijā, Šveicē un Oregonas štatā ir eitanāzija. UK lai nemocītos ilgus gadus veģetatīvā stāvoklī teju vienīgā iespēja ir izpildīt Advance Direcive jeb Living Will agri un laicīgi un pateikt, ka tu nu nekādā gadījumā negribēsi, lai tevi atdzīvinā, kad tā stunda nāks. Bet kā ir Latvijā? Nu labi, eitanāzija nav, bet kādas ir iespējas izvairīties no veģetatīviem vai ilgi mocīgiem stāvokļiem -- vai ir kādas līdzīgas Living Will iespējas vismaz?

4/29/16 12:11 pm - [info]unpy posting in [info]pajautaa - Elektriskie caurplūdes ūdens sildītāji.

Esiet tik mīļi un padalieties ar savu vai sev uzticamu cilvēku pieredzi, ja tāda ir, par elektriskajiem caurplūdes ūdens sildītājiem, kas varētu nodrošināt silto ūdeni dušai un izlietnei. Ja iespējams, pieminot konkrētus modeļus. Pamatā interesē divi jautājumi:

1.Vai sasilda ūdeni pietiekamā apmērā arī diezgan salīgiem cilvēkiem?
2.Vai neiedzen tūlītējā bankrotā mērena apjoma siltā ūdens lietotājus - vecpuišus bez visādiem bērniem, suņiem, sievām, zupas terīnēm un citiem bieži mazgājamiem priekšmetiem?

4/29/16 11:52 am - [info]vikuks posting in [info]pajautaa - lombards

Sveiki! vai ir kāds cibiņš vai arī kādam cibiņam tuvs draugs/paziņa, kas strādā lombardā? Gribētu uzdot pāris jautājumu viena projekta sakarā!

4/29/16 09:47 am - [info]ripp posting in [info]pajautaa - bērnudārzs

meklēju bērnudārzu, kurš būtu labi pārvaldīts, ar labiem pedagogiem/auklītēm, ne pārāk mežonīgi tālu no baltezera (labāk, ja rīgā, bet nav obligāti), resp, uz centru vai ķengaragu vest negribētu) un kur ir vietas uz doto brīdi.
Ja kāds no jums ko tādu zina, lūdzu, padalieties.

4/28/16 08:18 pm - [info]gribu_gribu posting in [info]pajautaa - Liellopa gaļa

Sveiki Cibiņi,

Nesen pārvācos dzīvot uz lauku apvidu Mālpils pusē, tādēļ aktuāls kļuvis jautājums - kur iegādāties liellopa/aitas/zoss/pīles gaļu. Mālpils, Siguldas un citu apdzīvoto vietu veikali lielākoties "spiež" uz cūkas un vistas gaļu. Varbūt kādam no jums vecāki,radi vai pazīstami nodarbojas lop&putnkopību un pārdod savu produkciju? Liels paldies jau iepriekš par informāciju.

4/28/16 05:17 pm - [info]po posting in [info]pajautaa - Elektroenerģijas tarifi

Kā svārstās tā "Biržas cena", par kuru Latvenergo konkurents Aeon Energy tirgo elektroenerģiju sirreāli nosauktā tarifa "Mana brīvība" ietvaros?
Pašlaik šī noslēpumainā "Biržas cena" ir gabalu zemāka par visām citām (pat par īpašo piedāvājumu "Dzintariņš senioriem" vai "Gaisma tuneļa galā", kā viņu tur). Ir kaut kur redzami kkādi dati par šo "Biržas cenu" pagātnē? Vai varbūt viņi paši to ciparu katru dienu izdomā?

tl;dr
kur apstīties elektrības biržas cenu ?

4/28/16 02:39 pm - [info]mazaa_mija posting in [info]pajautaa - publiskās pirtis Rīgā

Vai kāds var ieteikt labu publisko pirti Rīgā? Kādreiz tak bija, un nevis pārtijam, bet miesai!
(vīriešu) paldies

4/28/16 01:23 pm - [info]jimmy posting in [info]pajautaa

Hello komrādi.
Lūgums pēc ieteikumiem - vēlos izmēģināt roku food photography, bet neko nesaprotu no gaismām. Kāds būtu ieteicamais must have komplektiņš priekš gaismām? Kaut kādi speedlite ar softboksiem? Šobrīd esmu pat bez nopietnas zibspuldzes. Bildēju ar Sony A65.

4/28/16 01:13 pm - [info]zvaigznjustari posting in [info]pajautaa - Kur ziedot Cēsīs?

Iesakiet iestādi/organizāciju Cēsīs vai Cēsu tuvumā, kas pieņem apģērba/apavu/sadzīves priekšmetu ziedojumus.
Sarkanais krusts nav variants. Paldies!

4/28/16 11:13 am - [info]reportiere posting in [info]pajautaa - Kaulu lauzējs

Kur Rīgā atrodami speciālisti, kas nodarbojas ar kaulu bīdīšanu? Tie, kas chiropractor angliski; bet masiere teica, ka Latvijā to mēdzot darīt dažādi speciālisti - manuālie terapeiti, daži neirologi, fizioterapeiti. Gribu zināt kādu konkrētu.

upd: Liels paldies, izrādās - ir pat izvēles iespējas!

4/28/16 07:49 am - [info]toadbeauty posting in [info]pajautaa - Maijet

Mums te izvērsies strīds par spamošanu. Ir vajadzība regulāri izsūtīt mailus 200-1000 adresātiem.
Sakiet lūdzu, kas mazāk čakarē karmu un domēna reputāciju - sūtīšana no sava servera, vai caur Maijet?

4/27/16 10:56 pm - [info]iguaana posting in [info]pajautaa - kāzu kleita

Kur lai dabū sakarīgu kāzu kleitu? Viss, kur esmu bijusi, ir vai nu pa 2000 , vai pilnīgs wtf feikos kristālos... nemāku atrast gaumīgu veikalu un uzšūt nepaspēšu un arī negribētos riskēt.
p.s. un kāpēc večiem tā nepatīk kleitas bez lencēm/ korsešveidīgas?

4/27/16 01:46 pm - [info]kartona_kaste posting in [info]pajautaa - Krievu medicīnas portāls

Sveiki Cibiņi,

vai kāds zin kādu portālu, kas ir bāzēts Latvijā, bet raksta krievu valodā par medicīnu, veselību?
Paldies jau iepriekš.
Komentāros, lūdzu norādiet tad linkus

4/26/16 10:46 pm - [info]negaiss posting in [info]unsend

Labs vakars.

Ceru, ka netraucēju. Nē, nē, neko svarīgu jau negribu. Patiesībā jau, nekas svarīgs nav noticis un nekas svarīgs arī nenotiks.
Kā man iet? Ai, paldies, labi. Kā pašai? Ak arī labi, nu jā, forši, Tu jau mums vienmēr malacīte esi bijusi. Strādā turpat? Nu forši, apsveicu, tas ir labi, tā pie saviem sapņiem turēties.

Ai, es te šovakar besos uz sevi mazliet, nē, nē, nekas nopietns. Nu jā, uzliku vienu no tām dziesmām, nu, Tu zini, Alisi. Jā, jā, par Alisi Tev lielais paldies, nekad nebūtu domājis, ka man patiks. Bet patīk, un kā vēl. Un tad tur tā viena dziesma, iedomājies, biju jau viņu totāli aizmirsis, jā. Un kā sāk skanēt, saproti, to grūti aprakstīt. Es momentā prātā nonāku atpakaļ mūsu kopīgajā dzīvesvietā, kur neērtā gulta, vecās mēbeles. Tevis dekorētais logs, sveces, šī mūzika. Zini, tā ir vienīgā vieta, ja tā tagad padomāju, kurā esmu juties droši. Tā pa īstam labi, droši. Mājās. Baigi neērti to teikt un tā pat domāt, zini kā, cik gadi tomēr pagājuši un cik gadus jau dzīvoju citās vietās, ar citām... Nu bet tā sajūta man ir īpaša, laikam jau gribēju tikai, lai to zini. Kaut kas tik patiess, naivs, īsts, vieglprātīgs, sirsnīgs un netverams.
Atceros piepīpēto istabu, dūmus, sarunas un klusēšanu. Tas bija skaisti, gribu, lai Tu zini, ka es tā domāju, gan toreiz, gan tagad. Nē, nē; nepiegriez tam vērību, tas šorīd nav svarīgi. Vienkārši, pēc piecdesmit gadiem, kad klausīsies mazmeitu lauzto siržu stāstos, es gribētu, lai Tu to atceries. Un pasmaidi.

Jā, jā, man viss kārtībā, patiešām. Nezāles neiznīkst. Bet Tu sargi sevi, 7qu...

4/25/16 11:53 pm - [info]saldumi posting in [info]pajautaa

Kurā darbā Fuko saka, ka tikai pār brīvu cilvēku ir iespējams īstenot varu?

4/25/16 09:53 pm - [info]gonzokidd posting in [info]pajautaa - krāsainais METĀLS 90-tajos

Kā saprotu, daudzi te tagad jūsmo par Joņevu un visādiem tādiem retrohipstermetālistiem, tālabad gribu uzdot lauķu metāla jautājumu:

Aptuveni cik naudas 90-to gadu otrajā pusē visādi uzpircēji deva par nabago ļaužu zeltu (kaparu jeb varu) un tādu pašu ļautiņu sudrabu (alumīniju)? Visai miglaini, bet man atmiņā stāv kaut kādi 2 lati par kaparu un laikam 80 sanči par Al (kilogramā, protams).

4/25/16 11:54 am - [info]austrinjsh posting in [info]pajautaa - Piedzīvojumi sabiedriskajā transportā

Čau!

Vai Jums ir gadījušies kādi kuriozi piedzīvojumi sabiedriskajā transportā? Kādi? Izcili, ja tie būtu bijuši starppilsētu autobusos vai vilcienos :)


Paldies jau iepriekš!

4/25/16 09:35 am - [info]217 posting in [info]pajautaa - Latvija un tūrisms

Augusta vidus. Latvija. Brauc ciemos 1 angļu un viens spāņu džeks. Par Rīgu un Jūrmalu izdomāšu pati, bet ir doma par 3dienu braucienu ar mašīnu pa lv ārēm. Kurzemi vai Vidzemi šoreiz.
Ko jūs ieteiktu apskatīt tādu mazāk zināmu? (piemēram, ne Cēsis vai Liepāju, vai ne Kolkas ragu, utt.)

Paldies, ciba, jūs esat lieliski! :)

4/25/16 11:20 am - [info]mazliet posting in [info]pajautaa - jauks kempings?

Vai ir iesakāms kāds jauks kempings tuvējās kaimiņvalstīs - Igaunijā vai Lietuvā, kur varētu aizbraukt nākošajā nedēļas nogalē? 4 pieauguši cilvēki un suns, vēlams ar kempinga mājiņu un pieejamu virtuvi. Būtu forši kāda spottīga vieta. Nāca prātā Sāremā Sarve Sorr/raga galā tās dzirnavas, bet tur jau ir būts. :) Ļoti, ļoti, ļoti vajadzīgs galamērķis, lūdzu iesakiet kaut ko. :)

4/24/16 08:12 pm - [info]kio

tik tālu esam viens no otra ar kd, kā agrāk. kad pat neskatījāmies virsū, kad visi teksti likās kā garāmejoši, kas neattiecas vienam uz otru. tik...kā es negribēju nonākt tur atpakaļ..
tas ir savādi priekš manis, ka - ja būt tuvībā ar kādu no visiem, kas ir manā galvā - ar viņu vienīgo es varu to iedomāties. jo, manās iedomās vismaz, viņš varētu uzņemties iniciatīvu, būt atbalstošs, kaislīgs, vīrišķīgs.. protams, redzu arī citus variantus, bet tie parādās domās arī ar citiem puišiem. bet ar viņu..kaut kā..
netieku no viņa galvā brīva, noteikti, ka negribu arī kaut kādā ziņā. bet tas mani dara skumju. šībrīža situācija.

gribu ar kādu nesaistītu no manas/mūsu nopietnās vides būt kopā, skūpstīties stūros, tikties, uzdzīvot, vizināties. bet tikai tā. nedomāju, ka tā kādreiz gribēšu. bet ne plāksteri šoreiz, ne tā. bet tikai to patīkamo periodu ar kādu patīkamu. un paturēt iespēju kādam no manas nopietnās/dzīves vides.
runāju kā cilvēki, kas man nekad nav patikuši. un kas par to.

4/24/16 04:05 pm - [info]zivs posting in [info]pajautaa - S.T.A.L.K.E.R. ieteikums

Esmu nodzīvojies līdz 1. personas šūterim. Uznāca mendelis paskraidīt pa Černobiļu.
Jautājums ir par versiju. Guglē lasu viedokļus, ka Call of Pripyat ir labākā versija, citur, ka Lost Alpha. Vai Lost Alpha ir mods kādai no versijām vai arī pati ir versija? Neizdevās saprast.
Ko ieteiktu tu, ja tas, ko no spēles sagaidu ir sireālā vide, noskaņa, pārsteigumi, nedaudz horrors?

4/23/16 03:07 pm - [info]kreisaa_bota posting in [info]pajautaa - Muzeji

Dārgie cibiņi!
Vai ir kaut kur atrodams saraksts ar visiem Rīgas (vai vēl ideālākā gadījumā, visas Latvijas) muzejiem?

4/22/16 12:24 pm - [info]malvine_truse posting in [info]pajautaa - 7 MAZI DŽONSONI

Kā korekti tulkot little people?

4/22/16 11:10 am - [info]svari posting in [info]pajautaa - Universitāte sarunvalodā

kā jūs viņu saucat/saucāt?

"es braucu uz..." skolu? vai kā?

4/21/16 09:18 pm - [info]santech posting in [info]pajautaa

Kā izpaužas tāda tehniska īpašība, kā elastīgs pēc sacietēšanas? Cik tajā cietumā ir elastības? Jautājusm ir par hermētiķi/līmi vai kas tas tur tāds. Soudal Fix All Crystal

4/21/16 04:21 pm - [info]elpa posting in [info]pajautaa - tirdziņi

Sveiki, cibiņi!

Kurās Latvijas pilsētās ir jūsu mīļākie tirdziņi un pašmāju brūvējumu un labumu autori, tantiņas, onkulīši? Garšīgākie gardumi un skaistākās lietas, kuras mums ir?

4/21/16 11:03 am - [info]kisswithafist posting in [info]pajautaa - Bundžiņu multipakas

Heijā,

Vai kaut kur pārdod Fanta/Sprite/Coke bundžiņas multipakās? Kādreiz 6-pakas bija visur, bet tagad ļoti sen jau nav manītas. Paldies!

4/20/16 11:09 pm - [info]malvine_truse posting in [info]pajautaa

kā latviski sauc BDD jeb pilnā angliskajā nosaukumā - body dysmorphic disorder

4/20/16 04:24 pm - [info]likcepure posting in [info]pajautaa - Galvassāpju ārsts

Varbūt kāds var ieteikt labu ārstu, kas specializējies tieši galvassāpju ārstēšanā? Runa ir par hroniskām galvassāpēm ar epizodiskiem saasinājumiem. Ir būts pie ārsta agrāk, migrēnu nekonstatēja, bet īsti vainu arī neesot atraduši.

4/20/16 11:59 am - [info]visu_vai_neko posting in [info]unsend

Vai Tu mani redzi sapņos tikpat bieži kā es Tevi?

Šonakt es slēpos Tavā guļamistabā aiz dīvāna, tad ienāca Tava jaunā draudzene un piedāvāja man šokolādi. Visā tajā situācijā man bija kauns teikt, ka neēdu saldumus, tāpēc es paņēmu vienu gabaliņu :)

4/20/16 02:22 am - [info]zivs posting in [info]pajautaa

Ko jādara ar PC audio izeju, lai dabūtu skaļāku skaņu austiņās? Pastiprinātājs, atsevišķa skaņas karte - kas izdevīgāk un kvalitatīvāk?

4/19/16 11:35 pm - [info]sonnenwende posting in [info]pajautaa

Kāds varbūt zin, kur atrast tīrasiņu Sibīrijas kaķu audzētājus LV? Google skopojas (vai nu pirksti līki), ss.lv strjomnijs.

Paldies.

4/18/16 05:03 pm - [info]saldumi posting in [info]pajautaa - intervija

Sveiki!

Varbūt paši esat vai pazīstat kādu skolotāju, kas būtu ar mieru piekrist 40-60 minūtes garai intervijai par "tikumības grozījumiem" Izglītības likumā un to, kā tie ietekmējuši mācību procesu, attiecības ar skolēniem, kolēģiem, vecākiem utt.

Ļoti steidzami meklēju pēdējo informantu antropoloģiskam pētījumam par "tikumības grozījumu" jēgu un mērķiem

pelnufeja@gmail.com
Powered by Sviesta Ciba