friends [entries|archive|friends|userinfo]
cety

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[24. Nov 2020|12:45]

dienasgramata
DELFI. Kembridžas Universitātes bibliotēkā nozagtas divas Čārlza Darvina piezīmju klades.
Link3 raksta|ir doma

[24. Nov 2020|12:25]

dienasgramata
DELFI. Testēšanas rezultātā Rīgas Centrālcietumā atklāti 65 Covid-19 pozitīvi ieslodzītie un 10 Covid-19 pozitīvi nodarbinātie.
Link3 raksta|ir doma

GPS vajag? [24. Nov 2020|08:23]

pajautaa

[hedera]
Tiek apsvērta doma darba vajadzībām nopirkt GPS (metu acis uz vienu no Garmin), bet radās jautājums, vai tas vispār ir nepieciešams mūsdienu viedtelefonu multifunkcionalitātes laikmetā. Tādēļ interesē citu cibiņu pieredze, vai kāda no GPS aplikācijām telefoniem spēj līdzināties/aizstāt GPS navigācijas ierīces?

Tā kā vajadzīgs darba ekspedīcijām, tad te ir runa par nopietnākām prasībām nekā tūrismam parastajam. T.i., paredzams vazāties pa pilnīgām nekurienēm, brikšņiem un mežiem, tālu no tādām civilizācijas pazīmēm kā ceļi, atzīmēt lielu daudzumu ģeotagu, utt.

Galvenās lietas, par ko labprāt dzirdētu salīdzinājumu navigācijas ierīces vs. viedtelefonu aplikācijas:

-) Precizitāte. GPS būs vajadzīgs nevis tikai, lai neapmaldītos, bet arī lai atzīmētos ģeotagus pēc tam gana precīzi var atkal atrast dabā.
-) Cik liela ķēpāšanās ar punktu atzīmēšanu, funkciju komandu izpildes ātrums (viedtelefoni mēdz uzkārties, ja), utml.
-) Datu apstrādes ērtums, datu ielāde, lejupielāde, orientēšanās ģeotagos un saglabātajos maršrutos.

Disklaimeris: esmu savulaik palietojusi vienu no Garmin vecākiem modeļiem, bet specializētas GPS aplikācijas telefonam pagaidām neesmu izmēģinājusi (Google maps neskaitās, ja), tādēļ atvainojos, ja kādi jautājumi šķiet dumji.
Link27 raksta|ir doma

[23. Nov 2020|04:43]

sirualsirual
mēdzu nakts vidū gūglēt savu vārdu
Link5 raksta|ir doma

[23. Nov 2020|02:14]

sirualsirual
gribas uz Parīzi (Rodēna muzeju), tad gribas uz Spoon koncertu (der patiesībā gandrīz jebkurš rokkoncerts), tad vēl būtu labi aizšaut uz Kiklādu muzeju Atēnās, piepirkties jaunas piezīmju burtnīcas (es cierēju uz šitām, kuras nopirku Grieķijā un kuras, protams, sāk beigties), parunāt atkal grieķiski, aizbraukt uz kādu salu, pastaigāt Skotijā, beidzot saņemties un izplānot braucienu cauri štatiem vai vismaz uz Floridas Everglades. un to visu, protams, izmeklētā kompānijā.
Linkir doma

covidpass kodu paarbaude [22. Nov 2020|22:35]
pajautaa
[trackmehard]
Sveicinati!

Jautajums tiem, kuri ir nesen iecelojusi Latvija: cik ruupiigi lidostas darbinieki paarbauda covidpass.lv QR kodus?

Kad es peedeejo reizi ielidoju Latvijaa(novembra saakums) , un negribeeju desmit dienas seedeet maajaas, es lidostas darbiniekiem gar degunu novicinaaju no viena leisha nofotograafeetu QR kodu. Neviens man neko nepaarbaudiija, un nepieseejaas.

Sobriid man viens draugs driizumaa ielido Latvijaa, un arii vins neveelas seedeet maajaas.
Jautaajums ir: vai sajaa zinaa nekas nav mainiijies? Proti, vai so covidpass sisteemu joprojaam ir iespeejams apiet tikpat vienkaarsaa veidaa, kaa to izdariiju es?


Paldies, un jauku dienu.
Link23 raksta|ir doma

. [22. Nov 2020|22:43]

pajautaa

[juriic]
kāds nedzīvo avotu/tālās matīsa ielas apkaimē ar alkoholu? nopirkšu no tevis tagad.
Link6 raksta|ir doma

[22. Nov 2020|21:52]

sodienliist
mani mīļie!
Jūsu ierastās šeitneesmes apžilbināts
es dažkārt vēlos durvju un logu ailes aizmūrēt ar ķieģeļiem plaisoti saltiem
un bezpersoniski stulbiem kā kaimiņseju
melīgo grimašu virknes un acis un vārdi


(Gatis Krūmiņš "Skārda Blūzs")
Linkir doma

Par bikšu izmēriem [22. Nov 2020|18:26]

pajautaa

[himself]
Parasti pērku 28-30 izmēra bikses. Tagad esmu uzvilcis 30. Atsprādzējot jostu, bet neatpogājot, varu tās novilkt bez lielām pūlēm.
Vēlos internetā nopirkt glītas pārgājiena bikses. Viņu izmēru lapā tiek apgalvots, ka personām ar 81cm vidukļa apkārtmēru ir jāņem 32. izmērs. Tam piekrīt arī citas bikšu izmēru internetlapas.
Es baidos, ka 32. man būs maiss, esmu taču Latvijas veikalos laikojis 32. izmēru.
30. izmērs, kas man tagad kājās, ir 76 cm. Tāda izmēra metramērs man neapiet apkārt.
Vai kāds man var paskaidrot kā darbojas izmēri un centimetri ?
Link6 raksta|ir doma

14.11. - 22.11. [22. Nov 2020|12:27]

spect_actor
šķiet, ka vajadzētu uzrakstīt par šo nedēļu, bet tā kļuvusi par savēlušos, neskaidru laika masu. šobrīd skaitu stundas. līdz uz brīdi varēšu būt mājās viena.
mana krustmāte Inga (mammas jaunākā māsa) nomira no insulta 45 gadu vecumā, un tas bija un ir šausmīgi. es tik ilgi biju savākta bērnu dēļ, ka tikai nedēļas vidū attapos par to, ko pati esmu zaudējusi. lai gan neviens te neesam īsti ticīgi, viņa man bija īsta krustmāte - kad pusaudžu vecumā pārvācos uz Rīgu, pieskatīja mani un rūpējās. viņa man zvanīja, lai prasītu, ko darīt ar trauksmi, jo zināja, ka es tik pat daudz satraucos. viņa reizēm kaitinoši daudz runāja, bet, atšķirībā no daļas manas ģimenes, mācēja arī klausīties. es daudz pieskatīju abus viņas bērnus, un tagad esmu viņiem viena no divām uzticības personām. tas mani aizkustina, bet man ilgi būs jācīnās ar atmiņām par to, kā mazam zēnam skaidroju, kas tagad notiks ar viņa mammu, vai viņai sāpēja, vai zārks viņu pasargās. bērēs viņš gribēja atvadīties, bet baidījās, jo Ingai bija ļoti izmainījusies seja. pēc tam naktī viņam bija bail iet gulēt. vecākā meita man daudz nāk ieritināties azotē, lai raudātu, un satraucas, ja es kaut kur eju. bet viņa vismaz man visu atklāti stāsta un nebaidās jautāt.
izvadītājas ir jāizskauž kā suga. negribējām mācītāju, bet šī dāma bija drausmīgākais, ko esmu dzirdējusi. gan saturiski, gan runāšanas veidā. turklāt, viņa divas reizes pateica nepareizi manas mammas vārdu. visa kontekstā tas nav tik svarīgi, bet Inga būtu pelnījusi, ko labāku. ar māsu vienojāmies, ka nekad vairs nenolīgsim šitās vecenes. par spīti aizliegumiem, uz bērēm sabrauca daudz cilvēku. bija runāts, ka izretināsies, bet daudzi līda virsū. diemžēl mani vienīgo tas satrauca. zinu, ka no jauna cilvēka gribas atvadīties, bet es negribu, lai ar vēl kādu manā ģimenē kaut kas notiek. tā jau tagad ir panika par visiem tuviniekiem un draugiem. nezinu, kad pazudīs. Inga cītīgi gāja pie ārstiem, rūpējās par sevi.
vēl drausmīgāka par bēru dienu man personīgi izrādījās vakardiena. man pār to nav nekādas teikšanas, bet daži ģimenē bija izdomājuši, ka ir ok nedēļas nogalē uz lauku māju saaicināt astoņus cilvēkus (mēs paši jau esam desmit). pirms visi ieradās, histēriski raudāju, visa drebēju, pēc tam slēpos otrā mājas galā. mamma teica, lai izolējos, bet es taču ne par sevi satraucos.
šodien beidzot kaut kāds miers. drīz braucam uz Rīgu. šovakar drīkstu palikt savās mājās. no rītdienas sākšu puikam palīdzēt ar mācībām. labi, ka dzīvoju viņiem ļoti tuvu. ļoti gaidu, kad varēšu satikt puisi, ko pazīstu tikai trīs mēnešus. mums nav nekā daudz kopīga, bet viņš mani nomierina, tāpēc, ka ir tik pat fiziski maigs kā es.
esmu ļoti, ļoti pateicīga draudzenēm, ar kurām varēju šonedēļ sarakstīties, lai kaut kā sakārtotu visu to vājprātu. man vajadzēja, lai kāds no malas pajautā, kā es jūtos, jo ģimenē nebiju un nevarēju būt centrā. un, lai gan pilnībā pietika ar cilvēkiem, kas man bija līdzās, joprojām grūti norīt rūgtumu par tiem draugiem, kas atrakstīja vienu līdzjūtību un pēc tam turpināja ar mani nerunāt kā parasti. nezinu, tās pat nav nekādas dusmas. vienkārši stulbi.
pirmo reizi mūžā negribu Ziemassvētkus. Man pēc mēneša dzimšanas diena. tā jau parasti grūti, šogad vienkārši paņemšu brīvu dienu, lai raudātu.
Linkir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]