|
May. 20th, 2021|11:46 am |
Okay: tad tu domā, ka nevakcinēti cilvēki neapdraud vakcīnētos? Vai es saprotu pareizi? Viņi apdraud tikai tiem, kuri nevar vakcīnēties.
Protāms ir jāņem verā, ka tiem, kuriem ir laba imunitāte (T-cell vai otherwise) arī neapdraudēs pārējām (vai būs ļoti maza draudi) jo viņi nepaliks slimi un drīzāk būs bez simptomiem (un ar mazāku iespēju inficēt citus).
T-cell imunitāte arī ir efektīvāk pret mutācijām jo - cik esmu lasījis mutācijas lielākoties notiek tajā spike protein (which is what the current vaccines target). "T-cells ,by contrast, can target viral proteins and some of these proteins are very stable"
Es domāju, ka tā ir fantāzija domāt, ka varam kontrolēt vai apstādināt mutācijas. Visdrizāk, mums būs jāpotē katru gadu (vai biežāk), lai parsargātos prēt jauniem varientiem (skat šeit no 43:20 - https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/29.03.2021-aizliegtais-panemiens.-operacija-imunitate-pret-covid-19.id215377/).
Būs protams izcils binesa modēlis (nav jākompensē tiem, kuriem ir smagas blakus parādības vai radniekiem tiem, kuri nomira) un visi (ieskaitot tos, kuri nav risku grupās) tiks spiests ņemt šo poti. Foršs veids kontrolēt sabiedrību ar digital covid pasēm, turklāt.
Par to, kā slimība izplatās, ir grūti šo salidzināt, jo "The COVID-19 pandemic has led to large scale testing of asymptomatic persons with low pretest probability, a practice not previously employed for any respiratory viral pathogen." [https://www.publichealthontario.ca/-/media/documents/ncov/main/2020/09/cycle-threshold-values-sars-cov2-pcr.pdf?la=en]
Uz augstu CT-threshold testiem, nevarām paļauties. Tas arī nozīmē ir grūti saprast tieši cik daudzi ir īstenībā nomiruši no Covid. Varam tikai skatīties uz visu-mēslu mirstību, un neredzēsi pieaugumu (pat pandemijās laikā) cilvēkos zem 75 gadi (Pat 75- 80 bija lidzīga situācija pirms 10 gadiem, pat tad, kad bija mazāki vēci cilvēki Latvijā). |
|