q

« previous entry | next entry »
Oct. 15th, 2009 | 11:33 am
music: Kaiser chiefs - What did I ever give you

Ja latviešiem ir tautasdziesmas, tad zviedriem ir dzimumu studijas(gender studies). Lai kādu politikas zinātnes kursu tu nestudētu, pāris mēnešos nāksies uzzināt vairāk par dzimumu vienlīdzību un feministu idejām nekā iepriekšējos studiju gados kopā. Labi vai slikti? Brīžiem apnicīgi un zombējoši, bet kopumā lietderīgi. Un vēl brīžiem vienkārši jautri. Nu, kaut vai pāris F.Fukujamas atziņas rakstā “Women and the Evolution of World politics”(1998). Viena no tām par vīriešiem un sievietēm armijā:

"What is much more problematic is integrating men and women into the same combat units, where they will be in close physical proximity over long periods of time. Unit cohesion has been traditionally built around male bonding, which can only be jeopardized when men start competing for the attention of women. Commanders who encourage male bonding are building on a powerful natural instinct; those who try to keep sexual activity between healthy 20-year-old men and women in check through "zero tolerance" policies and draconian punishments are, by contrast, seeking to do something very unnatural. Unlike racial segregation, gender segregation in certain parts of the military seems not just appropriate but necessary."

Tiešām - kā gan izskatīsies/jutīsies armijas vienības komandieris, vīrišķības iemiesojums, kad sāks strostēt savus padotos kareivjus, jaunos ērzeļus, par to, ka viņi miedz ar aci vienības sievietēm?

links | man ir, ko teikt | Add to Memories


Comments {2}

sniegavirs

(no subject)

from: [info]sniegavirs
date: Jan. 6th, 2010 - 03:44 am
links

Tie ir zviedri.
Tikai zviedri.
Uzsvars uz tikai. :D
+
Nesen Brainiakos pierādīja, ka vīriešiem daudz vieglāk novērst uzmanību un samazināt koncentrēšanās spējas, ja netālu parādās sieviete, sievietes.
Tāpēc, labāk neiedomāties neko tādu un ļaut lai zviedru liberāļi sauc mūs kaut vai par mežoņiem, kad atvērsim durvis.
+
Mums ir māšu kults dziļi apziņā.

atbildēt | Thread


1

(no subject)

from: [info]braaleens_tas
date: Jan. 6th, 2010 - 01:21 pm
links

protams, protams, kas par daudz, tas par skādi. :D bet bija interesanti paskatīties uz visu gender padarīšanu no zviedriski vēsturiskā aspekta un arī saprast, kā konkrēts ģimenes apgādnieka modelis(tēvs apgādnieks, vai abi vecāki kā apgādnieki) ietekmē ne tikai ģimeni, bet visas valsts ekonomiku. daudz kas gan tagad jau piemirsies, eh. un galu galā, lai dzīvo mūsu trolejbusu vadītājas!

atbildēt | Parent