11:41
watt iecibotais links, protams, ir biedējošs ar darba meklētāju pūļiem un acij neierastajiem skatiem (piem .tukši malli), bet bildes ar tukšajām un nepabeigtajām mājām liek domāt.
ko īsti bankas iesāks ar mājokļiem, par kuriem kredītņēmēji nevar norēķināties? apsargās lai neizdemolētu? tās ir papildus izmaksas. nojauks lai nevienam netiek? tīrie zaudējumi, turklāt arī par nojaukšanu jāmaksā.
vispār es domāju, ka ja banku plānos ietilptu jebkad vēl pelnīt uz šīm mājām, tad ģimenes nevis izliktu uz ielas, bet maksātu simbolisku algu usd1 apjomā par bankai piederoša īpašuma apsaimniekošanu un parādu grāmatotu datubāzē. vai nu es kautko nesaprotu, vai arī tiek realizēts kautkāds plančiks attiecībā uz nākotnes pārvaldes formām.
otrkārt, redzot uzbūvētās un nepabeigtās platības, nāk apjausma, cik reizes tiek pārmaksāts, pērkot māju. katrs sūda starpnieks ir ierēķinājis % lai neko īsti neradot, varētu bezbēdīgi dzīvot. ja kāds iebildīs, ka viss (materiāli un darbs) maksā tik cik maksā, tad gribās domāt - ja jau kosmosko tehnoloģiju (gigigi) laikmetā cilvēce nav radījusi iespējas pa lēto uzbūvēt māju (māju, nevis pili ar baseiniem un ziemas dārziem), tad krīze ir ļoti labs notikums, kas varētu motivēt kautko mainīt vismaz šajā jomā. tas pie nosacījuma, ka līdzšinējie peļņas guvēji ir mierā ar šādu pavērsienu.