Nez, vai kādā citā valstī ir tik stiprs kapu kults kā Latvijā? Braucot garām kapiem brīvdienās, var redzēt ka tos apmeklē ļoti daudz cilvēku. Regulārie apmeklējumi, kur tad vēl kapu svētki - kaut arī man ir aizdomas, ka no svētkiem tur nav ne miņas, drīzāk - atceres diena, labākajā gadījumā. Esot kapos, es pētu apbedījumu vietas, un ja tādas lauku kapsētas ir daudzmaz OK tad piem. Ulbrokas (aka Pļavnieku) kapi demonstrē intelekta uzvaru pār nāvi. Kā lai vēl nosauc pieminekļus ar gravējumu "lauku māja meža ielokā" (no dēliem - māmuļai) vai "ezers ar salu un džeku uz ūdensmoča"? Mauzolejveidīgās apmales ar akmens šķembu perimetra pildījumu pretendē uz Mazā Sarkanā laukuma līdzību.
Labi, atzīšos ka ir viens kaps kas man šķiet interesants. Akmens ir neganti liels, bet tā nav standarta kapu štampoffka - var redzēt tēlnieka darbu (bet nav kičs) un galvenais, ka apkārt ir nefrizēta zālīte.
Domājot par saviem pēctečiem, nevaru iedomāties ņemtni ar kapiem vairākas reizes gadā. Arī cēlmetāla urnu ar oksidācijas produktiem tajā, uzglabātu kā ģimenes relikviju - arī nē. Apdomājot neizbēgamo, sveros par labu variantam "kremācija un šaurā lokā izkaisīt pelnus manis noteiktā vietā".
Es nepieskaršos jautājumam par to, ka interesēties un rūpēties vajag par dzīviem cilvēkiem, nevis kapiem. Ka novēlēt saldu dusu zemei pēc 40 dienām ir zināmā mērā bērnišķīgi - iespējams, ka cilvēks kuram tu uzbrēci lai negrūstās, arī ir tava māmuļa jaunajā fiziskajā apvalkā.
Poll #16602
Open to: All, results viewable to: All
Un tu?
kaps basic
2 (16.7%)
kaps ar pieminekli un obligātiem apmeklējumiem
2 (16.7%)
industriālā kremācija + urnas glabāšana
0 (0.0%)
industriālā kremācija + pelnu izkaisīšana
7 (58.3%)
individualizēta kremācija kopā ar mīļoto laivu/traktoru/pirtiņu
1 (8.3%)
ķermeņa sašķaidīšana un izmētāšana tuksnesīgā vietā par barību zvēriem
0 (0.0%)
iebalzamēšana + katapultēšana izplatījumā
0 (0.0%)
← Previous day | (Calendar) | Next day → |