baur's Friends
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Below are the most recent 9 friends' journal entries.

  Sunday, October 2nd, 2022
  inese_tk
  1:58p
  septembris
  runājot par mākslu, kultūru un skolotājiem. mums šonedēļ 2 vakarus pēc kārtas bija izrāde un uz pirmo vakaru bija vēl brīvas kādas padsmit biļetes. vienmēr jau ir foršāk rādīt izrādi pilnākai zālei, nekā tukšākai, tāpēc iemetām pēdējā brīža akciju, ka skolotājiem atlaide par godu tam, ka tuvojas skolotāju diena (un izrādes tematika varētu būt skolotājiem saistoša). un tad uz FB atrakstīja kāda sašutusi skolotāja, kura esot pirms kāda laika pierunājusi ~8 kolēģes iegādāties biļetes uz mūsu izrādi par pilnu cenu, jo neesot zinājusi, ka šāda akcija būs un lūdza mūs atgriezt viņai atpakaļ starpību starp pilnu biļetes cenu un cenu ar atlaidi. mēs darba čatā ilgi spriedām ko un kā (cik ieturēti vai neieturēti) viņai atbildēt, ka pienāca izrādes diena un tā arī palikām neatbildējuši.

  interesanti vai viņas iet arī uz maximu ar iepriekš iegādātu doktordesas luņķi, kam parādījusies atlaide, un prasa atdot naudu?

  es te vispār pēdējā laikā esmu pabraukājusi pa dažām skolām ar mūsu jauno izrādi un jau esmu paspējusi nonākt pie secinājuma, ka skolotājas ir vai nu nenormāli foršas un sirsnīgas vai ekstrēmi nepatīkami un riebīgi radījumi. vidusceļu pagaidām nav nācies sastapt.
  inese_tk
  1:03p
  septembris
  septembris )
  nistagms
  12:15a
  Eu, Eisīdīsī, tas taču nav Džefrijs!


  Current Music: Thomas Newman - Dead Already (American Beauty soundtrack)
  Thursday, September 29th, 2022
  nistagms
  10:03p
  jā, es nesaprotu, kā tas laiks paiet, bet tad es atkal nesaprotu, kas manā vietā ir atvēris tos 30 interneta pārlūka tabus, bāc.

  Current Music: The Cure - Plainsong
  inese_tk
  11:00a
  septembris
  viss, kas šais laikos vajadzīgs - piķis, kopīgs prieks un laime. "Novērtējot jūsu centienus man palīdzēt, es un mans jaunais partneris apņēmāmies jums kompensēt summu ($US.200,000.00 ), lai jūs kopā ar mums varētu izjust prieku un laimi. Ātri sazinieties ar Kundze Alina Joyce Bama un dariet viņai zināmu, kur jums nosūtīt kompensācijas fonda bankomāta vīzu karti"
  Monday, September 26th, 2022
  inese_tk
  12:04p
  septembris
  par krieviem part2
  mums Krievijā, Pēterburgā, bija palicis viens draugs. Kirils, kurš taisa ļoti krutus efektu pedāļus. K bija ar viņu pāris reizes sarakstījies šo 7 mēnešu laikā. karam sākoties, viņš taisījās izbraukt uz Armēniju, bet tomēr neaizbrauca. vasarā rakstīja, ka kārto starptautisko pasi, mācību vīzu un stājas augstskolā Portugālē. ja viss izdosies, tad pa ceļam piestās pie mums.
  pagājušās nedēļas sākumā atrakstīja, ka ir ticis skolā un nedēļas nogalē plāno būt pie mums.
  pienāca otrdiena un, vēl pirms nenotikušās Putina runas, tviterī no vairākiem avotiem parādījās baumas par to, ka tiks izsludināta mobilizācija un vīriešiem ar tās dienas 23:59 tiks aizliegts izbraukt no valsts. pārsūtījām Kirilam un teicām - kāp mašīnā un sāc braukt. viņš nevarēja, jo nebija vēl visi vajadzīgie dokumenti - sunim un pašam. trešdien no rīta notika Putina runa un tika izsludināta mobilizācija. Kirils tajā rītā bija piecēlies 7os un ceturtdien, ap 10 no rīta, ne mirkli negulējis, iebrauca mūsu pagalmā, Smiltenē. ar visu suni. robežu bija šķērsojis Igaunijā. uz robežas esot bijuši ļoti daudz ukraiņi. un viņa pase pētīta ar mikroskopu.
  vakarā nosēdējām pāris stundas pie tējas. viņš pats sociālos tīklus praktiski nelieto, bet pēc viņa stāstītā sapratu, ka tas, ko par Krieviju raksta tviterī (tajā klasterī, kam es folovoju) ir visai taisnība. piemēram, par to, kā atšķiras informatīvās telpas kara jautājumā Pēterburgā un ārpus tās. viņš nupat bija 3 nedēļas nodzīvojis Severodvinskā pie vecākiem. Pēterburgā publiski nekur neko par karu nemana. Bet Severodvinskā visur lieli baneri ar Pētera I (?) citātiem, ka par karu jādomā katru dienu, utt. viņa vecāki dzīvo TV propagandas pasaulē. viņš bija jautājis mammai, ko viņa domā par mobilizāciju - ja vajagot, tad vajagot. nebija saņēmies pajautāt, ko viņa teiktu, ja tiktu mobilizēts viņš. par to kā armijā tiek zagts pilnīgi viss. viņa draugs dienējis obligātajā - vakarā izsniedz katram vienu wc papīra rullīti uz nedēļu. visi ieliek skapītī pie gultas. no rīta - viss, nevienam vairs nav tualetes papīra. stāstīja kā piedzērušies strādnieki nozaguši titāna (!!!) zemūdenes korpusu (Severodvinskā būvē zemūdenes) un neviens neko, ne čiku, ne grabu. Severodvinskas un Arhangeļskas apkārtnē vnk pamesti un apstājušies iesākti nopietni ceļu remonti, jo visi strādnieki aizsūtīti uz Mariupoli. brauc pa būvlaukumu kā gribi. propagandas kanālos rāda, kā Mariupolē tiek celtas jaunas fancy mājas. un cilvēki dzerot, tāpēc, ka skaidrā neviens nav spējīgs runāt ne par problēmām, ne savām emocijām. bet problēmu un apspiestu emociju ir tonnām. par bērnības draugu, ar kuru fanojuši par Slipknot un anarhiju un, kurš sagājis pilnīgā Putinā un darbojas militārajā jomā. un klasiskais stāsts par to, kā radinieki Krievijā netic radiniekiem no Ukrainas par to, kas notiek. joprojām netic. runājot par mobilizāciju - kā jau mēs redzam, tā galīgi nenotiek kā Putins solīja - ka ņems tikai tos, kam ir pieredze un zināšanas. bet, pat, ja tā būtu - kaut kāda tur āķa izglītības sistēmā dēļ, rezervistos skaitās arī kaudze ar cilvēkiem, kas obligātajā dienestā nemaz nav dienējuši. es īsti neizpratu to āķi, bet arī pats Kirils, kurš nav dienējis, bet ir studējis augstskolā kkādā tur novirzienā, skaitītos mobilizējams. ai, nu viskaut ko izrunājām. principā visu, ko raksta manā tviterī, tikai šajā gadījumā info no Krievijā dzīvojuša krieva. gan jau tas info atšķiras arī pa burbuļiem un reģioniem, bet mans tvitera burbulis sakrita ar Kirila Krievijas burbuli.
  nākamajā dienā viņš atstāja K nenormāli krutu un dārgu basģitāru un aizbrauca tālāk. es ļoti priecājos, ka viņš paspēja tikt ārā ar visu savu nenormāli foršo sunīti un tika tai skolā. viņš ir pēdējais no sava burbuļa vīriešiem, kas pameta Krieviju. pārējie jau kādu laiku prom. viņš gan ir nekrieviskākais krievs, ko es zinu, bet tam jau nav nekādas nozīmes.

  katrā ziņā man divās dienās sanāca baigi intensīvs krievu kokteilis - Kirils, viesizrāde krievu skolā, saruna ar integrēto Marinu un notikumi pašā Krievijā.
  vakar vakarā ilgi refrešoju ziņas par Dagestānu. baigi ceru, ka sāksies kaut kas nopietnāks. un ceru, ka būs pēc iespējas mazāk asiņu.
  Sunday, September 25th, 2022
  inese_tk
  7:07p
  septembris
  par krieviem part1
  esam uztaisījuši izrādi Skolas somas programmai, kas domāta vidusskolēniem, lai aicinātu viņus piedalīties vēlēšanās. ceturtdien bijām viesizrādē uz krievu skolu Liepājā, netālu no Karostas. izrādes sākumdaļā Kronis dod skolēniem skaļi nolasīt dažus dialogus. izrādījās, ka liela daļai izburtot dažus ļoti vienkāršus teikumus latviešu (sarun)valodā ir reāli grūti. 12. klase. man pirms tam nebija nekādu priekšstatu vai ilūziju, par to kāda ir situācija. tas vienmēr ir bijis ārpus mana burbuļa un es neesmu par to interesējusies. bet tagad guvu priekšstatu par to kā strādā mūsu bilingvālā izglītības sistēma. vakar iemetu aci arī skolēnu aizpildītajās atgriezeniskās saites anketās. tur gan tikai divi tādi nosacīti plašāk atbildami jautājumi, bet jāsaka, ka ar pareizrakstību ir tikpat švaki, kā lasīšanu. pašas atbildes arī bija diezgan interesantas. mums pēc tam bija vēl viena izrāde turpat blakus skolā, bet latviešu. uz to bija atnākusi kundze no Liepājas bērnu un jauniešu centra. krieviete. apsēdās man blakus. viņa bija jauka, sirsnīga un ļoti runīga un pati sāka cilāt visādus jautājumus par integrācijas problēmām. karu arī. teica, ka no vienas puses viņa izjūt kolektīvās vainas sajūtu par karu, no otras lepojas ar saviem smalkajiem/inteliģentajiem Pēterburgas senčiem. es jautāju, kā viņai pašai gāja ar latviešu valodu. skolā esot bijis kā vienkārši tāds priekšmets - mācījusies uz pieci, bet nākusi no krievvalodīgas ģimenes un institūtā mācījusies krievvalodīgajā plūsmā. latviski pamazām sākusi runāt, jo nonākusi ļoti foršā latviešu kolektīvā, kas bijis atbalstošs un iedrošinošs. un pagrieziena punkts bijis kāds pasākums vēl 90. gados, kad kāda kolēģe pienākusi, apskāvusi un teikusi - cik labi, ka tu esi ar mums. šis mazais mirklis ir tas, ko viņa joprojām ar siltumu nes līdzi un atceras un, kas ir palīdzējis viņai atrast to piederības un iederības un miera sajūtu latviešu vidē. un būt par to, ko ierēdnieciskajā valodā sauc par integrētu cittautieti. vēl viņa teica, ka viņai ļoti patīk latviešu kultūra un valoda un valsts, bet viņa negrib būt latviete. viņa grib būt krieviete, kuras dzimtene ir Latvija un, kura runā latviešu valodā un ciena šīs valsts kultūru. bet viņai esot sajūta, ka latviešiem ar to ir par maz. ka viņi grib, lai viņa atsakās no savas tautības un saknēm un identitātes. tas viņai liekoties nepareizi. man arī tā liekas. mēs vispār tajā īsajā brīdī paspējām ļoti daudz parunāt un skart visnotaļ plašu jautājumu loku.
  paralēli tam z-krievi krāso Bolderājas uzrakstu Krievijas karoga krāsās. viņiem droši vien nav gadījies nokļūt atbalstošā latviešu kolektīvā. gan jau daudziem nemaz nav gribējies. bet nav jau teikts, ka Marinai gribējās. tā vienkārši gadījās.
  un vēl paralēli tam Netflixā parādījusies doķene par Karostu. noskatījos vēl pirms brauciena uz Liepāju. man tiešām nepatika. likās ļoti pašmērķīga. bet es nezinu, varbūt vienkārši aizskāra kaut kādu manu latvisko ego.
  bet vispār es atkal noguru no šīs tēmas. trešo reizi toč nesaņemšos, tāpēc, lai paliek kā ir, lai gan man ir grūti ielikt vārdos to, kā es par to visu jūtos un kopumā tas, ko esmu uzrakstījusi liekas diezgan bezjēdzīgs. katrā ziņā es ar visu šo negribu kaut ko baigi nosodīt vai postulēt. vienkārši tas viss manī, šībrīža globālo notikumu kontekstā, radīja diezgan daudz domu un emociju, kuras gribas kaut kā pārstrādāt un pārgremot. un man vēl jāsaņemas otrajai daļai - par tomātu no Severodvinskas.
  inese_tk
  4:57p
  tēja
  čau, manas tējas cienītāji no cibas komjunitija. esmu uzražojusi šī gada tējas spaini un, ja nu kāds vēlas - var pasūtīt. šogad būs drusku mazāk tie augi, kas vācami jūnija beigās un jūlija sākumā, jo tajā laikā biju Amerikā. toties maisījumā būs 2 jaunumi, kas iepriekš nebija - samtenes un mazliet bērza čaga*. visādi citādi sastāvs klasisks manējais.
  40 g paciņa 3 eur (varu arī mazākās safasēt), sūtu ar visādiem pakomātiem.

  *izskatās kā mazi, brūni vai melni koka vai koka mizas krikumiņi. īpašas garšas nav. toties baigi veselīgi.
  Saturday, September 24th, 2022
  inese_tk
  8:57p
  septembris
  man pieliekamajā stāv tomāts no Severodvinskas.
  sāku rakstīt garu postu par to kā man te pēdējās dienas ir gājis ar krieviem, bet noguru. varbūt rīt uzrakstīšu. baigi sarežģīti.
About Sviesta Ciba