VKKF

« previous entry | next entry »
Jan. 4th, 2022 | 04:30 pm
music: AWITW - ParanoiaVarbūt kāds beidzot grib saņemties un to izdarīt? (Uzrakstīt grāmatu 12 mēnešos.) [info]vaarna jautā.

Brīnos, ka nezināju par to Vendenes lotospuķi, laikam nesen tikai laukā. Kur šito MĒS sēriju reklamē? Viņai ir sava mājaslapa? Jābūt. Es skatījos, kādu milzu naudu (manā, nabadzīga bohēmista uztverē) VKKF dod literatūrai, tāpēc domāju, ka jābūt. Ja nav, tad wtf.

Ko vēl ievēroju, tātad: katru gadu (vismaz) 10 literāti saņem 800 eiro stipendiju mēnesī par to vien, ka nodarbojas ar literāro darbību. (Par ko vēl?) Tas efektīvi sagrauj manas ilūzijas par literātiem kā nabadzīgiem bohēmistiem, jo, pat ja dzīvo no tādas stipendijas vien, tāpat sanāk diezgan pieklājīgs ieņēmums. Var mierīgi atļauties auto, suni, dzert un pīpēt (spriežu pēc sevis).

Man neskauž, tā kā grafomaniakālu radošo ambīciju nav un uz stipendiju nepretendēju (lohi man varētu vienīgi maksāt par to, lai netaisu mēmes par viņiem). No otras puses, tas ir pat labi, ja literāti ir labi, un mani, ja tā padomā, arī sevišķi neinteresē nabadzīgu bohēmistu saturs, bet gan izglītotu cilvēku, kam ir pieejamas arī dārgas kultūras. Viktors Freibergs, nevis Simons Krasts. Imants Lancmanis, nevis Tomass Pārups. Jurģis Liepnieks, nevis Arvīds Dinijs DEĢIS (tas uzvārds ahhaha)

Bet vispārībā, 2023./2024., es nāku. Galvenais, lai neviens, kas sēž tajā komisijā, nav cibā un slepus neheito Balodi :>

Link | Leave a comment | Add to Memories


Comments {0}