Aufklärung's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Friday, March 6th, 2015

    Time Event
    1:39p
    O, Burdas no 70tajiem
    Paulis Liepa par to, kāpēc viņa darbiem ir nosaukumi vācu valodā.

    "Ir gadījumi, kad darba nosaukums ir kāda no slavenajām sentencēm latīņu valodā, un šīs frāzes parasti netiek tulkotas. Tad nu vācu valoda manā gadījumā bija šis netulkojamais dzīves kārtošanas un preparēšanas koncepta pamatelements. Es mēģināju atkratīties no uzpūstā mākslas jēdziena, jo tā tiek uztverta kā kaut kas šausmīgi svarīgs, liels, no citas planētas. Es gribēju parādīt, ka māksla var būt kā dokuments. (..) Anatomijas sērija sākās no anatomijas grāmatām, bet arī te bija iedvesmas avots, pamats. Mājās bija žurnāla "Burda" numuri no 70. gadiem. Tas bija vienkāršā cilvēka žurnāls, īpašs ar to, ka tajā bija apģērba gabali un to piegrieztnes. Žurnāla beigās bija ēdienu receptes un telpu iekārtojumi. Parasti telpas bija tukšas un neapdzīvotas - kā jau interjera salonos. Ne pārāk mājīgi, tomēr viss savās vietās, matemātiski pareizi iekārtots - ņem un dzīvo. Es sapratu, ka tajā ir kāds stāsts. Telpas, kuras ir vai nav uzbūvētas, plāni un sapņi, kā arī - viss teksts vāciski."

    No Līgas Lindenbaumas grāmatas Paulis Liepa, sērija Studijas bibliotēka, Neputns, 2015, 47.-49. lpp.
    2:53p
    Specveltījums.

    "Arī grūtniecēm vajag rūpēties par savu ķermeni, nevis kļūt laiskām* un ēst liesu barību**. To likumdevējam ir viegli panākt, viņām priekšrakstot katru dienu kājām mērot ceļu [uz templi], lai pielūgtu dievības, kurām piešķirts gods būt par radību*** aizgādnēm. Savukārt grūtnieču prātam,**** pretstatā ķermenim, ir piemēroti laiku pavadīt laiskāk, jo ir acīmredzami, ka radāmais bērns***** ietekmējas no savas nēsātājas – tāpat kā augi ietekmējas no zemes."

    * raithymein. rets darbības vārds, saliktenis no rhadios un thymos - atlaist/viegli [palaist] savu degsmi, thymos = "sirds", spriedze, dedzība, tas, kas, piemēram, karavīru dzen cīņā. teikt "atspringt" varbūt būtu pareizāk, bet tas diemžēl ir žargons.
    ** araia trophē. "skraja" barība, uzturvielām nabadzīga barība.
    *** genesis. dzemdināšanas, dzemdību.
    **** dianoia. tie, kas uzskata, ka Aristotels uzskata, ka sievietēm nav prāta, ēdiet zemi!!
    ***** ta gennōmena. gara diskusija, vai var teikt "gaidāmais bērns", kas skanētu dabiskāk. es argumentēju, ka nevar, jo "bērna gaidīšana" ir "romantisks uzslāņojums", turklāt ar pārāk izteiktu subjektīvo sievietes intences momentu - "deviņi laimīgie gaidīšanas mēneši" (primāri mūsu uztverē tā ir sieviete, kas gaida) un tā tālāk, bet šeit autors uz procesu skatās no valstsvīra/likumdevēja skatpunkta.

    Aristotels, Valstslietas, VII, XVI, 14, 1335b12-19.
    3:21p
    Čatā apjautājos transhumānistiem, vai viņi ies uz Heidegera semināru.

    << Previous Day 2015/03/06
    [Calendar]
    Next Day >>

About Sviesta Ciba