- Diena
- 9.10.09 23:52
-
Kāda būs notikušā ietekme?
Ivars Ījabs, politologs:
Domāju, ka viens cilvēks, proti, Tralmaka kungs, ir izdarījis vienu diezgan lielu stulbību. Nedomāju, ka pēc visa šī Diena varēs atgūties gan attiecībā uz darbiniekiem, kuri te strādāja, gan arī attiecībā uz tās prestižu. Šis laikraksts iznāca jau pirms Latvijas faktiskās neatkarības pasludināšanas un nu — noslēdz savas gaitas šādā veidā. Skaidrs ir tas, ka Latvijā ir un būs vajadzīgs labēji demokrātiski orientēts medijs neatkarīgi no tā, vai tas sauksies Diena vai kā citādi. Katrā ziņā Diena tās līdzšinējā formā beidz pastāvēt, tagad tā būs pavisam cita Diena.
Inta Brikše, Latvijas Universitātes Komunikācijas studiju nodaļas vadītāja:
Pirmkārt, lielākā problēma ir tā, ka cilvēki, kuri pretendē pārvaldīt tik lielu mediju uzņēmumu, jau no paša sākuma nesaprata, ka šajā gadījumā jautājumi, no kurienes nāk nauda un kas ir īpašnieki, ir loģiski un uz tiem ir jāatbild. Tas ne tikai bojāja attiecības ar Dienas redakciju, bet arī būtiski grāva auditorijas uzticību. Pastāv riski Dienas kā avīzes, kas piedāvā kvalitatīvu informāciju un arī analīzi, turpmākajā pastāvēšanā. Izskatās, ka īpašnieki vai to pārstāvji nesaprot, ko viņi dara, vai arī — viņus Diena kā produkts jau vairs neinteresē. Pretējā gadījumā tiktu profesionālāk veidotas attiecības ar redakciju, lai to nezaudētu.
Baiba Strautmane, žurnāliste:
Prognozes, kas notiks ar Dienu? Saskatu zināmas līdzības ar Latvijas Televīzijas Ziņu dienestu — tagad ir darbības imitācija, notikumu pārklājums, bet par daudzām lietām, par daudziem cilvēkiem nerunā. Domāju, ka Diena formāli izskatīsies tāda pati kā līdz šim, bet daži temati tur varētu vairs nebūt — kas nesaskan ar tā saukto oficiālo pozīciju vai propagandu. Sabiedrība, kas ņem to, kas ir, nevis ir prasīga, izmaiņas nepamanīs. Tagad galvenais jautājums — kas notiks ar tiem, kuri aizgāja? Varbūt viņiem patiešām ir iespējams savākt jaunu mediju.
Publicēšanas datums: Sestdiena, 2009. gada 10. oktobris.
Rubrika: (5. lpp.)