Pilota memuāri.

Energoekonomiskā nejēdzība.

Energoekonomiskā nejēdzība.

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Otra debīlākā ziņa - PR: Līdz 2012.gadam ES pārtrauks ražot kvēldiega spuldzes (Avots: Diena)

Negribas atkārtoties, bet

A)videi tik draudzīgā 'energoekonomiskā spuldze' kļūst par īpaši bīstamu atkritumu, ja to nejauši sasit vai nenodod otreizējā pārstrādē. Lampās tiek izmantots dzīvsudrabs un pamatnē katrai no tām ir sava vadības elektronika. Ja tas viss nonāk atkritumos, tad ir ziepes.

B)Spuldzes darbamūžs krītas dramatiski, ja to slēgā iekšā-ārā (un tas reizēm ir nepieciešams), vai arī ja to izmanto noslēgtos lampu korpusos, jo tad nedzesējas elektronika.

C)Gaismas kvalitāte 2700K temperatūrai (Warm white), kas pēc krāsu spektra atgādina parasto spuldzīti, variē nenormāli, atkarībā no ražotāja un spuldzes cenas. Kaut cik baudāmu gaismu var iegūt vienīgi ar dārgā gala lampām, cenā ap 10Ls...


Tātad - ieguvumi, vai tomēr zaudējumi? Parastā spuldzīte sastāv tikai no stikla, metāla cokola un volframa kvēldiega. To elementāri var pārstrādāt.
  • Bļāča Tu tāds! :P LED tak nedod vajadzīgo krāsas temperatūru telpu apgaismojumam! Lukturīšiem - jā. Bet kā panāksi 2700K? Uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt tās LED spuldzes, kuras var izmantot mājsaimniecībā apgaismojumam.. Pieļauju, ka atejā sirsniņmājiņā vēl var pieciest auksti balto gaismu, bet naktslampiņā pie gultas...?

    The point being - kārtējo reizi (vēl neīstenots) lēmums, neizsverot sekas.
    • rokā esi turējis led ar silto gaismu? es esmu - maksā maita dārgi (pašlaik) un silst arī pieklājīgi, toties ar tiem pašiem 3-4w dod gaismu kas ir vairāk nekā no lielākās daļas 80w kvlēdiegu. lielās kompānijas (osram, philips, un kas tik vēl ne) jau kādu gadu aktīvi strādā pie tā lai uztaisītu siltas gaismas, lētu un nekarstošu ledu.
Powered by Sviesta Ciba