CSB lapa ir draņķis, tāpēc droši vari pameklēt tabulu "ISG091. PASTĀVĪGO IEDZĪVOTĀJU SKAITS PĒC VALSTISKĀS PIEDERĪBAS UN DZIMUMA GADA SĀKUMĀ (PA 5 GADU VECUMA GRUPĀM)" Pēc tās arī ir mani dati, kas diezgan precīzi atbilst reālajai situācijai, kuru tikko aprakstīju. Nekādu mītu, tikai cipari :)
Izprovocēji, aizgāju sarēķināt. Nav TIK traki ar to csb. Man gan piemērotāka likās ISG06. VĪRIEŠU UN SIEVIEŠU VECUMA STRUKTŪRA GADA SĀKUMĀ.
Pirmais vecums gados, kurā sieviešu ir kaut par 1 vairāk nekā vīriešu, ir 34.
Bet imho adekvātāk ir salīdzināt ar pretējā dzimuma īpatņu kopskaitu grupā no legālā reproduktīvā vecuma sākuma (18) līdz savam vecumam N. Tad lūk, pirmais N, pie kura sieviešu no 18 līdz N ir vairāk nekā vīriešu no 18 līdz N, ir 49 gadu vecums.
Ja vēl ņem vērā, ka "attiecībās" vidēji sieviete ir par dažiem gadiem jaunāka, tad lūzuma punkts iestājas jau pēc 60 gadiem.
Bet kaut kur tomēr arī Tev ir taisnība: ja esi sieviete virs 85, tad četrām sievietēm jācīnās par vienu sava vecuma princi baltā zirgā. Vai arī jāmērķē uz jaunākiem prinčiem.
Tieši tur droši vien slēpjas pati smagākā jauno latviešu sieviešu problēma - visus foršos jaunos prinčus viņām atņem 80gadīgās zeltenes, kurām nākas to darīt, jo trūkst sava vecuma partneru.