making sense - Ir sasodīti muļķīgi... [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

Ir sasodīti muļķīgi... [4. Maijs 2011|20:31]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
..teikt, ka dzīvot laukos ir videi draudzīgāka nekā dzīve pilsētā.

1) Lielāki attālumi starp cilvēkiem – dzīvošanai vajadzīgi vairāk transporta “kilometru” uz vienu cilvēku, bet transports nav videi draudzīgs. Vajadzīgi, lai nokļūtu uz darbu vai skolu un atpakaļ, lai pievestu produktus un citas preces. (Tikai nevajag minēt argumentu “visu var izaudzēt un izgatavot uz vietas”. Runa ir par normālu dzīvi, nevis hipiju komūnu uz vienu vasaru.)
2) Lai nodrošinātu vienādu dzīves kvalitāti (izglītība, medicīna, kultūras pasākumi) - atkal papildus transporta patēriņš. Vēl jo vairāk, ne visu no tā varēs saņemt relatīvi "uz vietas", būs jābrauc uz lielpilsētu.
3) Pilsētā cilvēki dzīvo kompakti, laukos - aizņem relatīvi daudz dzīvojamās platības, kas citādi būtu brīva, kaut vai kādam dabas rezervātam.
saiteatstāt nospiedumu

Comments:
[User Picture]
From:[info]almighty_j
Date:7. Maijs 2011 - 00:35
(Link)
1)To risina ar loģistiku + tehniskām inovācijām.
2)To risina ar loģistiku.
3)Uz objektivitāti nepretendēju. :D
[User Picture]
From:[info]gedymin
Date:7. Maijs 2011 - 19:46
(Link)
"Loģistiku" daudz labāk manuprāt var izkārtot, ja preces nav jāvadā tik tālu. Atkritumus utt. arī var pārstrādāt daudz efektīvāk un modernāk, ja tas no tiek centralizēti.

Tas gan īsti nav vairs par dabu, bet ir lietas, ko attālāk dzīvojošajiem vienkārši nav iespējams nodrošināt tādā kvalitātē kā lielo centru iemītniekiem - kaut vai tā pati medicīna. Ja uz slimnīcu ar kvalificētu personālu un modernu aprīkoju cilvēks jāved vairākas stundas, tad tas var maksāt dzīvību.
[User Picture]
From:[info]almighty_j
Date:7. Maijs 2011 - 22:02
(Link)
Totāli iekriti ar atkritumiem. Kopš es dzīvoju laukos, atkritumu apjoms ir samazinājies dramatiski. Paliek pāri tikai plastmasa, un drīz arī tā tiks pārvērsta degvielā. Viss pārējais lauku apstākļos ir kompostējams. Papīru var izmantot kā kurināmo, u.c. Es jau te varētu tupināt, bet tā būtu ieslīgšana detaļās.
Bet patiesībā dzīve ārpus pilsētas gluži vienkārši ir jāiekārto citādāk. Tie paši medicīnas pakalpojumi nav vajadzīgi tādā apjomā, jo nostiprinās imūnsistēma, kas pilsētvidē tiek novājināta. Nav vajadzīgs lērums 'pakalpojumu', kurus aizstāj ikdienas vajadzības. Nav nepieciešami fitnesa centri un vingrošanas zāles, ja līdz veikalam 2km ar kājām vai velli tipu-topu.. so.. ;) Nav vajadzīgs sabiedriskais transports, tikai maģistrālais (vilcieni, autobusi, u.c.)

Šito visu empīriski noskaidroju, izmēģinot uz savas ādas.