Pilota memuāri.

Kāds ir kvēlspuldzes mūžs?

Kāds ir kvēlspuldzes mūžs?

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Pareizā atbilde: Ta h*jviņzin.

Šī deg jau vairāk kā 100 gadus.

/UPD. Paldies Kasparam.
  • O, šis bija interesanti! Bet tāpat jau to var teikt par daudzām jo daudzām citām jomām - ja kaut kas darbosies reāli labi, nevarēs pārdot vairāk :)
    • A mani tas neinteresē. Mani interesē, kā tādu izgatavot. Reverse-engineer, if U will.
      Patiesībā plāns ir visas šīs lietas no pagātnes atgriezt dzīvē. Tur tālāk bij' stāsts, ka jau pirms karteļa ieviešanas šie bija aizkapājušies līdz standarta kvēlspuldzes mūžam 2500 stundu garumā, kas joprojām ir 2,5 vairāk, nekā mūsdienās.
  • Tāds tīri interesants dokumentālais materiāls. Labāks par dažu labu dzivnieku dzīves sekotāju filmētu garadarbu.
    • kāviņitokvēldiegu uztaisīja, kāviņitokvēldiegu uztaisīja, kāviņitokvēldiegu uztaisīja...
      • Un to viņi protams nepastāsta :/

        Bet ievēroju jau sākumā, kad 1x par šādu spuldzi uzzināju, ka tā nav pārāk spoža un izskatās, ka šamai pievadīts mazāks spriegums, nekā citām spuldzēm (varbūt tā vienkārši nedeva laukā daudz gaismas jau sākumā). Un tad vēl lomu gan jau nospēlē tas sen zināmais fakts, ka kvēlspuldzi vairāk nolieto nevis darbības ilgums, bet gan ieslēgšanas/izslēgšanas reizes. Šo spuldzi viņi neslēgelē. Kas zin, kas notiktos ar regulāras mūsdienu kvēlspuldzes darba ilgumu, ja tai 230V vietā pievadītu teiksim 2x mazāku spriegumu, plus viņu atstātu ieslēgtu visu laiku.
        • Amerikāņiem jau tāpat ir 110V tīkla standarts. Bet, lai cik dīvaini tas nebūtu, pirmo reizi par šo spuldzi, izrādās, biju dzirdējis no Warehouse 13. Angārs tā tiek izgaismots.

          Es gan pieļauju, ka tās ēras manufaktūras lieliski iznāja par spuldzes nokaušanu ieslēgšanas-izslēgšanas ceļā. Pirmais par to runāja, ja nemaldos, jau Edisons.
          Bet jebkurā gadījumā - pa šiem 100 gadiem jau no toč tā spuldze ir slēgāta iekšā ārā vairāk, nekā jebkura cita uz planētas. Un tik un tā.. ;) Galvenais jau ir princips un kvēldiena ķīmiskais sastāvs, pēc tam tās spuldzes varētu taisīt ar kādu vien tik vēlies spožumu..
          • Cik nopratu no tās dokumentālās filmas, uztaisīt kvēlspuldzi ar ieplānotu nobrukšanu ir grūtāk nekā spuldzi, kas darbosies ilgi ;)
            • Nu, ja! Viņi jau bija aizkapājušies līdz 2500h un tad nācās kaut kā nonākt atpakaļ līdz 1000h. Un, redz, šī ir mana pirmā sastapšanās ar šo vēsturisko faktu (par kvēlspuldzēm). Vispār nekas par to nebija zināms. So i'm like - o_0
  • Šitā pati filma vienā gabalā:
    http://www.youtube.com/watch?v=6HnW6Mm5sUI
Powered by Sviesta Ciba