Aug. 14th, 2006 10:23 pm Kad tik daudz sakrājies, jāraksta vien ir (tādā dienā kā šī)...
Reiz lasīju, ka t.s. 30-gadnieku krīze tomēr it kā esot realitāte, gluži tāpat kā visas citas n-gadnieku krīzes. 30-krīze vīriešiem rodas no tā, ka dažādi (parasti traģiski) notikumi visapkārt (ne noteikti paša dzīvē) izsit no sliedēm un rodas pastāvīga nemiera sajūta.
Piemēram, saņemot ziņu, ka tajā saulē aizgājis kāds +/- vienaudzis, sens skolasbiedrs, paziņa vai pat draugs un klasesbiedrs. Šādā brīdī tiešām šķiet, ka 30-krīze ir klāt.
Un vēl. Nevaru panest rituālus, jo nesaprotu. Runa ir par skumjajiem rituāliem - bērēm.
Vai cilvēkiem, kuriem aizgājējs bijis patiesi mīļš un tuvs, patiešām palīdz lielais līdzi bēdājošos cilvēku pūlis (runa nav par īstiem draugiem)? Neticu. Bet varbūt tas tāpēc, ka man pašam paveicies un visi patiesi tuvie ir sveiki un veseli.
Redzot tādu daudzumu skumju cilvēku viekopus, nevilšus rodas sajūta, ka citu jūtas ir daudz dziļākas, ka viņu rokasspiedieni aizgājēja tuviniekiem - daudz patiesāki. Nav vairs tālu sajusties kā emocionālam deģenerātam, kuram totāli neattīstītas līdzjūtības un empātijas jūtas.
Un pavisam beigās - tradīciju un kultūras aspekts. Vai ir tā, ka neiešana uz bērēm būtu šausmīgi pretrunā ar tautas tradīcijām, līdz kļūst par sava veida barbarismu? Varbūt ka tā, bet tad sanāk, ka uz bērēm iešanas motivācija vēl dīvaināka. Vienkārši tāpēc, ka tā visi dara. Tāpēc, ka tā ir pieņemts.
Bet varbūt to visu rakstu egoismā, sevi žēlojot un attaisnojot, lai mazāk skumju brīžu dzīvē. Jo bērēs tiešām ir skumji...
PS. Pārlasot rakstīto viss sāk izskatīties pēc ķecerības. Bet vienu gan varu pateikt droši - arī jēdziens "Kapu svētki" man ir pilnīgi svešs. Saka, tie esot neoficāli "visas tautas svētki". Jau pats nosaukums manā uztverē ir pilnīgs absurds. Nepiedalos. 2 comments - Leave a comment |