Prof. Biezpientaures pētījumu centrs - Another brendalism

6. Feb 2008

21:22 - Another brendalism

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry

Padomijas produkti varbūt atcerās sīku fotoaparātiņu /\K-A (aka LC-A), ko ražoja zavods /\OMO, tolaik vēl Ļeņingradā. Mūsdienīgāki šī aparātiņa lietotāji sevi sauc par lomogrāferiem, bet tiem kuri nezin kontekstu, atgādināšu ka 90jos divi austriešu mārketinga studenti, ieradušies Prāgā dzert svetle a tmave un kniebt pupos (tomēr iespējams, ka dibenos) čehu preilenēm, atcerējās ka pirms-izceļošanas ugarā bija atstājuši Lincā vai citā Austrijas pilsētā savu fotoaparātu, tādēļ kādā Prāgas drabiņbodē par pāris kronām nopirkuši pieminēto lomo. Alus, saules un vietējā kolorīta iespaidā šiem studentiem radās doma, ka vajag dibināt Lomogrāfisko Sabiedrību, kas izplatītu šos fotoaparātiņus un propagandētu brīvo sek....nē, fočēšanu bez noteikumiem - klik-klik-klik jebkādā leņķī, jebkādā rakursā un visu šito heveri saukt par lomogrāfiju. Rezultātā šitās kastītes, kas padomjlaikos maksāja 75 rubļus (likās, ka lētāk, google tā saka), mūsdienās maksā 100 doļi-eiras-paundi par tādu, ko minis zemē zābaks un 200+ par eksemplāru no new old stock, tb. jauns n nelietots tā arī nostāvējis krustmātes Raisas antresolā līdz brīdim, kamēr uzņēmīgais radabērns atcerās par sen aizmirsto radinieci.

Mūsdienās lomogrāfijas tēvi ir iekļāvuši sortimentā arī citus padomjlaiku fotoaparātus, plus kitajozu štancetās Holgas (plastmasas midformāts)...nē, tur ir daudz kā visa, man nav spēku. Pāriesim pie sapīgā momenta - šie pimpji ir iekļāvuši savā sarakstā arī tautisko jašiku elektro, normālu aparātu normāliem cilvēkiem. Nav runa par lomogrāferiem, viņu nodarbi vai rezultātiem. Runa par to, ka elektro kas šobrīd maksā 5-50 doļuki par lietotu līdz praktiski jaunam, ir nonākusi followeru uzmanības lokā. Ja reiz ir lomosarakstā, tātad ir jāpērk. Followeri dara to, ko kāds viņu vietā jau ir izdomājis un uzrakstījis glancētā webā. Paga, es jau teicu cenu ? 250US$ vai 200EUR. That's the price. Šobrīd nav skaidrs, vai šie ir uzrakuši tranšeju ar japāņu kareivju rotu, kuri krita nevienlīdzīgā kaujā, vēl neatpakojuši savus foķegus (labi, tos sāka ražot bišku vēlāk), bet kā jau teicu, praktiski jauni ir nopērkami arī tāpat. Tagad ļaujiet minēt, kas notiks ar tirgu ? Prognozes ir - lomogrāfijas atkarīgie, tomēr saglabājot gana saprāta lai nepirktu no lomostoka, sāks uzpirkt tautisko elektro ārpus biedrības, uzskrūvējot cenu tāpat kā LC-A, kuru katrs latgalītes starjovščiks sapņo pārdot bagātam turistam par sarkano cenu.

Šajā sakarībā man patikās vārds brendalism, tam ir potenciāls, manuprāt.

(2 raksta | ir doma)

Comments:

From:[info]baltie_zushi
Date:7. Februāris 2008 - 00:41
(Link)
tieši tas pats notiek ar kādreiz atzītām (un ne tik) mūzikas kastēm, un es pieļauju, ar da jebkuru gadžetu, ko lielāka ļaužu grupa izvēlējusies kolekcionēt, par provi linn lp12 plašu atskaņotājs, kura uzbūve lielos vilcienos nav mainījusies pēdējos 30 gadus, pirms gadiem 4-5 īpayā bija nopērkams par 500 zaļajiem papīrīšiem tīri nesliktā komplektācijā, tagad jāpriecājas, ja vari atrast pilnīgi pliku grozgaldiņu (bez rokas un galvas) par 800-1000 paundiem, tas pats jau ir panesies ar 70-80 gadu japāņu elektroniku vai klasiskiem britu raidorganizācijas minimonitoriem, var tikai nopriecāties, cik jaunas weblapas saradušās, kas tirgo nezin kādos šķunīšos, garāžās un bēniņos atrastu mint tehniku, man šķiet nav vērts šūties, tas uznāk un pāriet viļņveidīgi, var tikai retu reizi kost sev pirkstos, ka neesi laicīgi atklājis kādu iekārojamu modeli, bet tā industrija ir apbrīnojami liela ...
(Reply to this) (Thread)
From:[info]biezpientaure
Date:7. Februāris 2008 - 09:27
(Link)
kolekcionāri, no vienas puses, sajāj tirgu jebkam, no otras puses, pateicoties viņiem, šis tas interesants saglabājas labāk, nekā kāda raspizģaja pārvaldījumā, kurš to tur šķūnī un vārta smiltīs.

interesanti, kurā brīdī entuziasts kļūst par kolecionāru ? :)
(Reply to this) (Parent)