14:05 - Zelta kuvaldometrs dodas pie....gooeyduck( 4793) !!!
Vietējiem reklāmistiem, kuru iztēle nesniedzas tālāk par "laiks pirkt/darīt to un šito" vai sieviešu plikumiem kārdinošā fasējumā blakus metāllējumiem, tagad vajadzētu sameklēt dienesta ieročus vai vismaz uzrakstīt atlūgumus.
Šis pārdevējs ir absolūti ģeniāls, turklāt īsts amerikānis domāšanā. Preces aprakstu var skipot, īstā manta sākas pie "My weakness is in being timely. If you need something ASAP, you probably should not bid my items.", veiksmīgi turpinās ar "WOULD YOU BUY A USED CAMERA FROM THIS MAN?" ar biznesorientētu foto un līgani pāriet īsā autobiogrāfijā un stāstā kā viņa tēvs pieradinājis lasi.
Un tā Konica arī ir feina. 45mm objektīvs rada aizdomas, ka tam ir forša, klasiska optiskā sistēma, par kuru mācību grāmatās raksta.
šķiet, 45mm (nu, variācijas ~40-~50) tajos laikos bija tāds kā standarts ?
Bērnībā kautkādam onkulim bija konica ar hexanonu, atceros pieaugušos to pieminam ar tādu man toreiz nesaprotamu intonāciju balsī.
~40-50mm fokusa attālumu priekš 35mm esot visvieglāk sarēķināt un izgatavot, kā izejas punkts tad kalpo sen zināmas optiskās shēmas ar nelielu elementu skaitu - tāpēc tām parasti ir ļoti laba kvalitāte par samērīgu cenu. Raksta, ka Konica Hexanon bija slaveni ar to, ka Konica izdevās panākt tiem laikiem, kad nebija plaši pieejami datori, izcilu kvalitāti arī ārpus 50mm robežām.
cik ir neliels elementu skaits....raksta ka šitajam ir 6 - tas ir daudz vai maz (kasu repu) priekš praima ? zūmiem skaidrs, tur padsmitiem.
Man nav grāmatas pie rokas, bet AFAIK tas ir ļoti ok, šķiet bija viena klasiska simetriska shēma (dubult Gauss, arī saukts simetriskais), kurā tieši tik stiklu arī bija, škiet priekš Nikona SLR arī bija viens 40mm. Savukārt 50mm vismaz viens stikls vēl nāca klat. Stingri ņemot skaita virsmas (galu galā var būt arī spoguļelementi), nevis elementus - gaiss-stikls, stikls-gaiss utjp. Uz katras virsmas veidojas atstarojumi, tāpēc arī dzidrinājumi spēlē lielu lomu.
aha, šamai konikai iebūvēta...lens shade, ē...nu pats zini kas un kam tas ir. Un tad vēl tās "klozeta gumijas" daudzi staipa apkārt ikdienā.
klau, a kā ir tad, kad grupu mazāk par elementiem - skatos par piemēru te ziepītim, arī hexanons ar 5/4. Elements - tas ir atsevišķs stikla gabaliņš kā noprotu, bet kā definē optisko grupu ?
Pēc konstrukcijas un/vai funkcionalitātes: katra grupa veic noteiktu funkciju (aberāciju labošana, attēla apgriešana kā prizmas binokļos, fokusēšana utml), kaut gan iedalījums ir diezgan nosacīts un AFAIK stingras definīcijas nav.
bišku paskatījos wiki - užos ! optiskie materiāli vien ko vērti.
sapratu, ka ja elementus saliek kopā, tad tie skaitās viena grupa, tobiš grupu skaits < par elementu skaitu nav nekas dīvains.
A pats ta ko, optiķis aļi par astronomiju interesējies ?
Vogonu dzeja sevī ietver gan astronomiju, gan optiku :)