kanariņš - [entries|archive|friends|userinfo]
helvetica

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Sep. 3rd, 2011|08:42 pm]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Vai varētu būt tā, ka cilvēciskā laika skaitīšana ar visām stundām, dienām, mēnešiem un gadiem un pa stundai šurpu turpu grozīšanai divreiz gadā tā īsti nesakrīt ar kkādiem 'dabas bioritmiem' un pulsācijām iekš dzīvajiem organismiem, nu, kaut vai mazmazmazbikucīt, ka šī nobīde uzkrājas un pa mūža laiku veidojas ļoti liela plaisa starp to, cik rāda pulkstens un ko ir gatavs darīt mans orgānisms? Piemēram, neatkarīgi no tā, cik laicīgi es aizeju gulēt un cik pareizi pamostos, tik un tā dienas man paiet kā vatē tītas, ar sāpošu galvu, pazeminātu spēju koncentrēties, vispārējo pašsajūtu (konstanti velk uz zvilnēšanu, nekā nedarīšanu un pat nesarunāšanos) un tad tādā pavēlākā pēcpusdienā gan spēku pieplūdums parādās, gan apetīte un visādas citādas dziņas un draivi, tā ap 16-18:00 (kad iestādes jau ir ciet), ar sportu nodarboties visbiežāk sagribās tā ap 20-23 (kad arī mēdz tikt darbināts putekļsūcējs un kopta māja..), ja ir sakritusi iespēja pastrādāt pa nakti, tad vispār iekšējais motors rūc uz visiem 250 un varētu izdarīt visu nedēļas normu, ja vien stundu skaits ļautu. Bet tā es mostos 07:00 (un laicīgi eju gulēt un visādi citādi atbilstoši plānoju savas dienas un darbus) nu jau 6 mēnešus, bet ieradumu maiņa nav paaugstinājusi manu dzīves kvalitāti ne par kripatiņu...
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]junona
Date:September 3rd, 2011 - 09:11 pm
(Link)
Nezinu, vai tam kāds sakars ar kādiem tur bioritmiem. Drīzāk gan ar to, ka cilvēka orgānisms vienkārši nolietojas, tāpēc arī sākas visādi gļuki. Cilvēka ķermenis jau tik ilgai lietošanai nav paredzēts. Mūsu tālie senči, kas vēl puspliki skraidīja pa mežiem mūsu vecumā jau lielākoties bija beigti vai tuvu tam. Ārstiem arī ir tāds teiciens, ka līdz kādiem gadiem 26 par cilvēku rūpējas daba, bet pēc tam tas jādara ir pašam.
[User Picture]
From:[info]helvetica
Date:September 3rd, 2011 - 09:46 pm
(Link)
diezgan jūtams tas apgalvojums, lai gan, piemēram, ja pēkšņi apmainītos dienas stundas ar nakts stundām vietām, man būtu mūžīgie 17....
[User Picture]
From:[info]josie
Date:September 3rd, 2011 - 09:21 pm
(Link)
es arī domāju, ka bioritmiem te ir vismazākā nozīme, visvairāk, jā, vecumam un tad vēl katra cilvēka iekšējai kapacitātei. cik esmu novērojusi, tad citi var iet kā mašīnas līdz sirmam vecumam, guļot kādas 5-6 stundas dienā, citi atkal bez savām 8 nekādi nevar, citādi sākas visādi gļuki (piemēram, man). tad nu, lūk, laikam ir jāatrod katram pašam tas savs labākais ritms un izskatās, ka tev tās ir vēlās stundas.
[User Picture]
From:[info]helvetica
Date:September 3rd, 2011 - 09:45 pm
(Link)
diemžēl tikai biblenes, arhīvi un visādas citādas valsts iestādes nav izstrādājušas trīsmaiņu 24h diennaktī strādāšanas režīmu un visbiežāk ir pieejamas no rīta/pa dienu. Pat nakts vidū sūtīti epasti tiek uztverti kā sūtītāja darbu-plānot-nemācēšanas zīme, lūk, tādi stereotipi..
From:[info]unpy
Date:September 3rd, 2011 - 10:13 pm
(Link)
Mana mundruma skala arī apmēram tāda pati, bet nevarētu teikt, ka kaut kas dikti mainījies, man tā ir bijis vienmēr.