[iCE2] - Thief: Deadly Shadows (2004) Ion Storm / Eidos [entries|archive|friends|userinfo]
[iCE2]

[ website | Kino Kults ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Thief: Deadly Shadows (2004) Ion Storm / Eidos [Aug. 4th, 2004|01:02 am]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Pilnīgi tāds kā viduslaiku trillers (Minor spoilers inside).

Sāksim ar to, ka spēli izstrādāja vairs ne nelaiķa "Looking Glass", bet gan "Ion Storm" (bijusī "Ion Storm Austin" ar ma man Warren Spector priekšgalā), kura nesen izcēlās ar "lielisko" "Deus Ex: Invisible War". Pie veidošanas gan tika piesaistīti daži cilvēki no "Looking Glass", proti, daļa "Thief" komandas. Ar pirmajām divām Zagļa daļām biju iepazinies tikai virspusēji, tā kā nevaru pateikt, cik daudz aijonstormieši izbojāja, bet nu laikam jau ka mazāk, nekā dx variantā, tas nu fakts.
Spēles centrā, tāpat kā līdz šim - Garets (Garret), master-thief, kurš rīkojas pa Pilsētu (The City). Šoreiz viņš izrādas kāda noslēpumaina Glabātāju (Keepers) pareģojuma galvenais varonis, un viņam ir jāizdibina, ko šie pareģojumi īsti nozīmē. Pa to laiku Pilsētā sāk klejot baumas par Pelēko Lēdiju (Gray Lady) - kapucē ģērbtu veceni, kura burtiski novelk saviem upuriem ādu...
Kopumā spēles sižets atstāja diezgan patīkamu iespaidu, jo, par spīti spēles pirmās trešdaļas iespaidiem, viņš nav nemaz tik banāls, kā sākumā liekas, un uz beigām paliek pavisam savērpts un interesants. Kā jau tecu - like medieval thriller. Lai gan daži sižeta pavērsieni liek nesapratnē saraut uzacis - kāpēc, piemēram, masterzaglis Garets, kurš visu sēriju tiek pozicionēts kā cilvēks, kuru pasaulē uztrauc tikai viena lieta, proti, viņa maka pilnums, pēkšņi brīvprātīgi (!) piesakas atrisināt kaut kādus pareģojumus? Šādus "Kāpēc" var atrast vēl vismaz piecus, bet nu priekšā vēl nopietnākas problēmas.
Gameplay ziņā spēle ir nu tik saraustīta, ka tālāk vairs nav kur. Pirmās pāris missijas - "FedEx", atnes to, nozodz šito. Garets kā uzticams suns skraida apkārt, izpildīdams svešus rīkojumus. Pēc tam paliek interesantāk (uz brīdi) - pareģojumi & shit, bet nu uz spēles pusi (kaut kur pie līmeņa "Clock Tower") paliek nu tik boooring, ka vai raudi. Tad pēkšņi viss mainās par 180 grādiem - Garetu meklē visi, kas ir spējīgi to darīt, notiek totālā slēpšanās un mēģināšana uzzināt, kurš tad mūs ir iegāzis. Un tad - vēl viens pagrieziens, šoreiz totāla survival-horror virzienā (reāli, vismaz "Silent Hill" sērijas līmenī). Pārejas starp šīm stadijām ir maksimāli asas - tikko bija stealth-action, pēkšņi jau survival-horror, un tas briesmīgi tracina. Lai gan, prieks, ka vismaz vairs nav garlaicīgi. Lai gan, no otras puses, nebūtu šīs geimpleja svārstības tik "asas", veidotājus varētu pat uzslavēt par dažādību.
Gareta izpriecām uzkonstruēta vesela pilsēta, pa kuru missiju starplaikā var (gandrīz) brīvi staigāt, iegriežoties pie kāda dārglietu uzpircēja, pārdot misiju laikā sazagtos labumus, vai zagļu ekipējuma pārdevēja, un darot to no pirmā vai trešā skatu punkta (no 3rdPerson, ja godīgi, jautrāk). Dažreiz pat atļauts izvēlēties misiju secību, bet tas gan praktiski neko nemaina. Pilsēta sadalīta vairākos rajonos - Grausti, Centrālais Laukums, Doki, Bagāto kvartāls utt., pieeja pie kuriem atveras pakāpeniski spēles gaitā. Pilsētas ielās var sastapt garāmgājējus, kurus var izdevīgi apzagt, kā arī dažādus blakuskvestus, kuri arīdzan atnes kādu kapeiciņu, bet jāuzmanās no "City Watch" karavīriem - atšķirībā no vienkāršajiem ļautiņiem, tie Garetu momentā atpazīst. Ir arī "iespēja" tikt notvertam un nokļūt cietumā, lai pēc tam spēlētu spēli "prison escape". Kopumā - pa pilsētu plosīties ir varen jautri, ļoti interesants dizaina risinājums.
Izmaiņas skārušas arī arsenālu - pazudis ir zobens, viņa vietā tik pat nederīgs duncis. Bultas gan palikušas, tērauda - parastās, ūdens - lāpu dzēšanai, uguns - visa kā dedzināšanai un sūnu - virsmu klusināšanai (trāpīsi kādam mutē - tur arī sāks augt). Papildus ekipējums - svētā ūdens mēģenes (pret z0mbijiem), eļļas burkas (vietējais banāna mizas analogs) un pāris citas "rotaļlietas". Lai gan, kā vienmēr, noderīgākais no tā visa ir parastā runga, kura ļauj klusi "neitralizēt" pretiniekus.
A.I. ir stingrs - pie tam, jo augstāks grūtības līmenis, jo paranoidālāki kļūst ienaidnieki. Uz "expert" pat mazākais Gareta izdotais troksnītis liks tiem grupās pārķemmēt visu līmeni. Nodzisusi lāpa vai pazudusi dārglieta arī nevairos to dvēseles mieru. Watch out! Kad tie nenodarbojas ar nelūgtu viesu meklēšanu, pretiniekiem patīk, kā jau tas tagad spēlēs pieņēmts, paklačoties par visu uz pasaules (bez jokiem - spēlē ir 18 stundas dialogu!). Ienaidnieku topa virsotnē, neapšaubāmi, Akmens Golēmi, kuru saucieni "Krush & Kill, Krush & Kill" ir vienkārši jādzird.
Grafika (PC versijā) ir mazliet uzlabota no DX2, bet nu grafiskais dzinis palicis gandrīz vai tikpat neoptimizēts, ka pirms tam. Lai gan tā galvenās fīčas - realistiskās ēnas un fizika, ir savās vietās, tāpat kā briesmīgās tekstūras un milzīgais fonts (krossplatformas bastardi). Vienīgais, ko var mainīt, ir izšķirtspēja un glumais Bloom efekts, proti, viņa esmība vai ne-esamība. Varoņu un ienaidnieku modeļi (atskaitot Garetu) - liekas, ka tikko no "Thief: The Dark Project" konvertēti (bez izmaiņām). Dizainerus gan attaisno kā vienmēr sērijai lieliskā arhitektūra (ļoti dažāda, bet vienmēr lieliska), un tas, ko sauc par "atmosfēru" - te tā ir.
Skaņa gan burvīga - visas skaņas dzidras, reālistiskas un maksimāli biedējošas. 5.1 un Audigy īpašnieki jau laikus iepērk balderiāni. Garetu kā vienmēr ierunā Stīvens Rassels (Stephen Russel), un arī pārējās lomas ierunātas kā nākas.
Kopumā spēle bija laba (pat virs vidusmēra laba), vairāk pateicoties tam, ka beigās bija interesantāk, nekā sākumā (beigas, protams, arī sarustīja, bet nu tas reti kad ir savādāk), lai arī rave reviews žurnālos/saitos mani nedaudz mulsina. Pēc "Hitman", "Splinter Cell" un pat "Manhunt" Zaglim vajadzēja būt krietni labākam, lai paliktu stealth-žanra karaļa tronī.

ps. Pēdējā piekasīšanās - par spēles nosaukumu. Kas par, ellē ratā, "Deadly Shadows"? Nāvīgās ēnas? Nāvējošās ēnas? Nāves ēnā? :) Vienkārši "Thief 3" bija daudz labāks, bet, ak jā, uz X-Box taču nav 1 & 2 :)

ps. Ašie zēni jau pielāgo Zagli mūsdienu pc vajadzībām - http://www.graphics-by-john-p.com/textures/Thief-DS/index.shtml. Turpat pārtaisa arī DX2 - http://www.graphics-by-john-p.com/textures/DX-IW/index.shtml

linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]martcore
Date:August 6th, 2004 - 07:23 pm
(Link)
A kā ar personas maiņām? Daudzi bija satraukušies, ka TPS nav īsti tas, kas vajadzīgs.
[User Picture]
From:[info]snake
Date:August 6th, 2004 - 08:53 pm
(Link)
Kā labāk patīk, tā arī spēlē.
Būdams agrāk liels 1st Person karsējs, spēlēju visu spēli iekš 3rd Person. Ļoti, zinies, Semu Fišeru ļoti atgādināja :), un vispār, tev jāpiekrīt - tā ir stipri ērtāk
[User Picture]
From:[info]martcore
Date:August 7th, 2004 - 12:15 am
(Link)
Wah, es kā reizi esmu FPS piekritējs (Tīfa ziņā) - lai arī Fišera klātbūtne bija spēlē ilgi jūtama vēl pirms official announcements.

Nu, bet labākā spēle 2004 būs...Vampires: Bloodlines, vai ne?! Ideja jau pati par sevi ir indestruktabla. 2-ā labākā gada spēle: Far Cry. Viena no retajām reizēm, kad man patīk BLIEZT no automāta, kad streifs ir tiešām izdzīvošanas jautājums, kad bez force feed sajūti šito lietu. Trešā labākā - pīle (UTka, lai arī nevar zināt). HL var iet zināms kur. Bet tā - nekavējoties jāpaskraida iekš D3.
[User Picture]
From:[info]snake
Date:August 7th, 2004 - 02:20 am
(Link)
Par gada spēli IMHO vēl pār agru spriest - tas, ka Far Cry tur būs, tas, protams, jau ir izlemts, bet nu par pārejo - hmm. UT mani pilnībā neinteresē pēc savas būtības (mp-only shooter), Bloodlines gan jau Troika kaut ko sajās kopā, citādi jau nemaz nevar būt :), un, ko var zināt, varbūt ka HL2 iebliezīs tā, kā nekas cits.
Un vēl jau ir Splinter Cell: Chaos Teory.
[User Picture]
From:[info]martcore
Date:August 7th, 2004 - 03:09 am
(Link)
Man ir nemirstīgs čujs uz labām spēlēm - un šito Troika nesajās (man ir aizdomas, ka šī projekta dēļ tika sajāts ToEE)... es arī pīli nespēlēju, kaut ar atsauksmes ir kārdinošas

HL2? How?!!

FC - kamēr neesmu paņēmies ar D3, grūti spriest, kurš ir labāks. Tavā reportā jau D3 ir sweetie samērā. Bet man jau no pirmajiem FC kadriem bija čujs - it's better than HL2 ever could be - slēgtie līmeņi vienkārši iemīlināja ar savu, hmmm, raksturu.
[User Picture]
From:[info]snake
Date:August 7th, 2004 - 10:36 am
(Link)
FC pluss bija ļoti lielā dažādība - gan ārlīmeņi, gan iekštelpas, gan vechile combat, un spēles stils arī mainījās līdz - no SoF tipa action līdz Doom3-veida laboratorijām.
Nebūtu tai spēlei tik _KLĪNISKS_ sižets (kurš ir waay pārāk tups pat priekš prasta action), tad vispār viss būtu ok.
Bet nu ja HL2 būs vismaz pirmā līmenī (nez, betu nēesmu laidis) tad jābūt labam. Redzēs!
[User Picture]
From:[info]martcore
Date:August 7th, 2004 - 01:57 pm
(Link)
Par klīniku runājot - mani vairāk uztrauca "sižeta" esamība nekā neesamība. Mani spēcīgi uztrauca vīrietis ar matjugaļņiku, kurš nezkāpēc mēģināja piekarināt spēlei kaut ko līdzīgu "misijām", izspļaujot kaut ko līdzīgu "brīfingiem". Es taču neesmu debīls - ja redzu, ka, lūk, tur aiz barakām stāv nepieskatīts džips, tad gan jau man radīsies vēlme viņu aizdzīt (starp citu, pirmo reizi mani nošāva, kad es šo pašu džipu iebraucu grāvī un gāju skatīties, kas ar motoru :))

Otrkārt, zaļumi. No sākuma mani izbrīnīja fakts, ka var uztaisīt spēli zaļumos, kas neizskatās pēc Vietcong (vai Battlefield: Vietnam, viens pīpis) - sajūtas gluži kā botāniskajā dārzā, nopietni. Vjetkongā bija tā spriedze, kas Thin Red Line - par pretinieku skaitu, apbruņojumu un pārējo var uzzināt pēc savējo karavīru corpses per second. FC nekā tāda nav - varbūt tāpēc, ka darbojies solo, bet tomēr... Tiesa, ar AI parādīšanos tautai, rodas iespaids, ka viņi bez visa pārējā varētu arī sižetu nosponsorēt, tā pa draugam.
[User Picture]
From:[info]snake
Date:August 8th, 2004 - 05:10 pm
(Link)
Runājot par džungļu spēlēm - Vietcong bija spēcīgs, kaut arī manāmi, ka pirmais projekts priekš Pterodon - tāds, mazliet neveikls un neaptēsts :) Bet tur man īpaši patika hardcore attieksme pret spēlētāju - ja spēlē uz Vietcong, jūties kā džungļos, + vismaz 50% sarunu - tīra militārā terminoloģija:
"Get to LZ, we are surrounded by VC" - "Roger that, HQ!"