Members [entries|archive|friends|userinfo]
muzons

[ website | TAGI ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

arlabunakti [Oct. 20th, 2014|11:54 pm]

martcore
xxx
linkpost comment

[zemapziņa] [Oct. 20th, 2014|10:56 pm]
chaika
zemes apziņa
linkpost comment

Neesmu laba. [Oct. 20th, 2014|09:01 pm]

feita_kleita
Nevienā jomā. Šodien visu dienu vemju, tik ļoti lielu iespaidu atstāj pret mani Dī. Atļāvos atcelt tikšanos, kas būtu izvērtusies katastrofā, jo kādas gan izstādes pēc pl.17? Turklāt jutos slikti, lai vēl iespringtu par pielāgošanos un vilktos turp, kur kāds vēlas. Bet ne pietiekami, lai nepaceltu otu, dēļ kā tagad man pāri veļas apvainojumu lavīna. Man kļūst slikti un to visu vemju ārā. Varbūt viņai taisnība un man patiešām jāiet ārstēties? Nervu nekādu.

Un pārdevēja arī es nekāda.
linkpost comment

[Oct. 20th, 2014|08:19 pm]

sirena
es esmu pārāk pieķērusies visādām lietām, grāmatām un kleitām un visādiem nieciņiem no kuriem var kaut ko uztaisīt, miriāde neiesāktu, puspabeigtu projektu, bet tas kas patiesi būtu jāmīl ir tukšums. tukšumu taču var piepildīt ar jebko, bet kur kaut kas jau stāv, tur kaut kas jau stāv.
linkpost comment

[Oct. 20th, 2014|08:03 pm]

kristiiine
vienu vakaru ap astoņiem man zvanīja no viasata. meitene tāda dikti priecīgi izklausījās. kad es atbildēju, ka man nav tv, viņa jautāja vai neplānoju tādu iegādāties, tad es teicu, ka man nav naudas un viņa tik pacilātā balsī noteica, ka žēl.
jā, žēl gan. bet rīt eju uz 2.kārtas darba pārrunām
linkpost comment

Paštaisītas galvassāpes [Oct. 20th, 2014|07:29 pm]

x_f
[Tags|, ]

Vakar mani un vēl dažus ieslēdza istabā aiz septiņām atslēgām un lika stundas laikā tikt no tās ārā. (Tā bija spēle.) Pirms tam atņēma telefonus, lai neienāktu prātā gūglēt padomus un pašiem būtu jātiek galā, mēs, savukārt, pagrābām īrisus, jo košļāšana stimulējot domāšanu, lai paši varētu tikt galā. Vispār tas tiešām bija interesanti. Tur kaut kur ir noslēptas, iebāztas vai ieslēgtas visas atslēgas, norādes uz tām ir visur apkārt vai mazliet dziļāk, ir jāatrisina visi sarežģījumi un jātiek brīvībā 60 minūšu laikā. Mēs TO paveicām 59 minūtēs..

Pēc tam ar svešu māsu gājām cauri centram uz savām pusēm, runājām par siltajām zemēm, jauno pasauli, un mirkli pirms viņa teica kaut ko par vietējo tipisko rudeni (lija un sala), es tieši iedomājos, ka, re, tāds pats droši vien būs arī Ziemsvētkos – spīdīgas lampiņas, spīdīgas ielas, slapjš, tumšs un ne īsti silts, ne īsti auksts.

Kad kāds saka, ka rudens ir jauks, jo lapas krāsainas un vispār, tad es vienmēr iedomājos rudeni ar tieši šādiem laikapstākļiem – tādiem, ka negribas iet ārā. Savukārt, krāsainās lapas ir tikai īsu brīdi, pāris nedēļu laikā koki no zaļiem kļūst pliki, un tas ir uz daudziem mēnešiem! Vispār tas ir šausmīgi drūmi, ja mazliet iedziļinās, jo kokiem lapas nodzeltē un nokrīt ne aukstuma, bet vienkārši gaismas trūkuma dēļ. Ja notiks kāds pamatīgs vulkāna izvirdums un Saules gaismas kļūs mazāk, būs tieši tāds pats rezultāts – viss nobeigsies, nesagaidot ziemu. Vai kāds vēl atceras 1816. gadu?

Man laikam ir nepareizā attieksme, ka rudeni un ziemu vajag pārdzīvot, bet tā tas tiešām būtu izniekots laiks. Bet kā dzīvot un izdzīvot uz pilnu klapi, ne tikai pārdzīvot?
Vienalga, [info]blond vislabāk par to visu uzrakstīja.

Skaņas celiņš.

link2 comments|post comment

300 ppi e-reader [Oct. 20th, 2014|06:54 pm]

phz
[Tags|, ]

Paldies, Amazon, par jēdzīgo ražotāju pamudināšanu, es varu pagaidīt.
linkpost comment

[Oct. 20th, 2014|06:27 pm]

wensdy
Šodien bija patiešām jauka akadēmiskās dzīves diena. 
No rīta speciāli čammājos, bet pēc tam par to nepārdzīvoju.
Filozofijā bija diez gan lielas un banālas atklāsmes par self. Nezinu, laikam filozofija prasa sarunu, daudz sarunu ar citiem, kuri filozofē. Saprast izlasīto - tas priekš manis ir pārāk sarežģīti, nu, katrā ziņā tā saprašana nāk ļoti, ļoti, ļoti lēni, bet sarunājoties, pašam sakot kkas rodas (liels un banāls :) ). 
Kritu velnišķīgā kārdinājumā un pieteicu bakalaura darba tēmu sfērā, par ko tieši nav studēts. Vismaz man būs, ko darīt, kad liksies, ka dzīve ir sūds un nav jēga. Varēs rakt un interesēties. 
Tas arī šodien viss.
Un, jā, tirgū pārdevēja atzinās, ka patiesībā tie Latvijas āboli ir Polijas āboli. Visi tā rakstot. Baigi stulbi, jo nav arī tā, ka es gribētu atbalstīt tos dārgos ābolus eko veikalos vai būt pulciņā (pēc tās ālēšanās Kalnciemā ļoti slikts priekšstats palika). Karoč, jāiestāda ābele.
linkpost comment

[Oct. 20th, 2014|05:59 pm]

iness
vispār jau diezgan smieklīgi, ka topshop reklāmas ierunā Saeimas deputāts.
link1 comment|post comment

ļunis [Oct. 20th, 2014|03:31 pm]

ingmars
Ļaudis tikai staigā garām un nepērk grāmatiņas.
link1 comment|post comment

[Oct. 20th, 2014|03:05 pm]

es_esmu_dzhims
osim shodien bija jaaizbrauc uz darbu un taa nu es viena seezhu diivaanaa, kuuljaaju kaajas un tinu smeekjiiti. esmu vislaimiigaakaa meitene pasaulee.
link2 comments|post comment

[Oct. 20th, 2014|03:04 pm]

cosmo_shiva2
Šodien nokārtoju vācu valodas A1 līmeni. Kursi sākās pagājšnedēļ, apmeklēju trīs dienas un sapratu, ka pārāk viegli. Skola man iedeva A1 eksāmenu, lai pārceltu uz A2.
Tagad mācos A2. It kā A1 bija paredzēts deviņām nedēļām katru dienu, bet es to paveicu 3 dienās.
Alberts lēkāja pa gultu un uzleca ipadam, ak šie bērni, haha. Ja 16kg uzlec ipad air, tas izdzīvo :)
linkpost comment

[Oct. 20th, 2014|03:56 pm]

evy
Perfekts peecdarba riits pie erinas. Noskatiijaamies seksteipu ( http://www.imdb.com/title/tt1956620/?ref_=nv_sr_1 ) - jautrs gabals, labaakajaas holivudas tradiicijaas. Tikai dzheka bleka vietaa tur vareeja buut kas speeciigaaks. Man nav nekas pret dzheku, kaa aktieri, bet vinjam dziedoshas lomas labaak piestaav [mans subjektiivais viedoklis].
Peecaak, filmas iespaidotas, paarspriedaam teemu - vai tu ljautu sevi filmeet seksa laikaa. [haaa, es neljautu. Jo, lai cik holivudiska nebuutu shii filma, tomeer pirms triis gadiem kates notikums bija kaa atgaadinaajums, ka nekas nav safe, lai cik labi to sleeptu. Un kates gadiijumaa nopluuda [juutuubee] vinjas kailfoto, kurus vinja savam puisim daudzus gadus atpakalj bija suutiijusi. Taapeec es piekriitu - skaties dziivajaa, nevis caur kameru!]
Filmas, sarunu un viina iespaidaa erina peekshnji iesaucaas - es zinu, ko mums vajag! Un ljoti determined aizskreeja uz otru istabu, un atnesa......kosmopoliteenu [to, kas zhurnaals, un kuru nebiju rokaas tureejusi nu jau daudzus gadus]. Manaa sejaa bija lasaams - mees tagad izveiksim kaadu kosmoo-testu par seksu, ja? Bet erina uzshkjiira kosmeetikas reklaamlapu un teica - we need this shit, and chris is going to pay for it! Un taa, mees pasuutiijaam internetos kosmeetiku. Gan jau ka kriss nebija sajuusmaa, kad vinjam pienaaca sms par tikko notikushu dariijumu [jo, protams, ka vinjsh bija darbaa, bet krediitkarte pie erinas - maajaas]. Peec nedeeljas mees gaidaam uuber-super-wowowow skropstutushu, kura bez maz momentaa uztaisa plastisko kjirurgjiju un vuallaaa - tev skropstasliidz debesiim. Un veel visaadus lorinjus..
Tad nu, uz shitik meiteniigas nots, es devos maajaas [atgaajusi no taas vienas viina glaazes] un izveeleejos pleilistee sisteemas. Jo sagribeejaas brutaali pabljaut liidzi. Mani, starp citu, ljoti interesee [taada veseliigaa zinjkaariite, vai ne], vai blakus staavoshs auto var dzirdeet, ka es mauju liidzi pilnaa balsii,kaut arii man visi logi ciet.jo man jau liekas, ka nevar. Jo mana mashiiniite ir kaa mans kokoninjsh, kuraa es varu dziedaat ko un cik skalji veelos. Not that i care ko par mani padomaas, vai kaa. Vienkaarshi interesee, cik ljoti smiekliigi izskataas blondiine roozaa jacinjaa, baltaa, mazaa hondinjaa nebalsii aurojot sisteemas.
link3 comments|post comment

[Oct. 20th, 2014|02:49 pm]

chaika
[Tags|, ]

mums pie darba uzradies ziņkārīgais zīļuks - jau otro trešo reizi nedēļas laikā viņš pirmāk pielido pie stikla, ielūr un pēc pāris stundām ir klāt atkal, drosmi saknābājis, un spurdz iekšā kabinetā pa puspavērtu logu.
man jau liekas, ka mums te kabinetā valda spīva kartona kastu smaka, bet šim moš gļuks knābī, domā, ka speķis..?
link1 comment|post comment

[Oct. 20th, 2014|12:22 pm]

martcore
darba dienas rutīnu spilgti iezīmē moments, kad kolēģis tevi atrauj no maskavas-gailīšu šķirstīšanas ar jautājumu, kāpēc uz tualetes papīra ir uzzīmēti ziedi

sākām apspriest

vispār, saku, raugoties no etniskās mērķauditorijas viedokļa, jautājums ir kontroversāls
no vienas puses, lūk, latvietis iet pa ceļu, un savajagas viņam pēkšņi paveikt operāciju numur divi. ko viņs dara? viņš skrien mežā. a tur tikai egles un priedes, katrs par sevi un dievs pret visiem. a vot būtu maijpuķīšu lauki...
no otras puses pēc visām tām dzirdētajām epopejām ar latvāņiem, khm.

nujā, nolemjam, etniskās mērķauditorijas viedoklis ir gaužām svarīgs. teiksim, varētu taisīt igauņu tualetes papīra dizainu ar uzrakstiem "līdz lāča atnākšanai atlikušas divas minūtes un četrdesmit piecas sekundes". var mēģināt tomēr pamēģināt iekarot bezcerīgo arābu tirgu - zīmēt uz papīra pamīšus roku un sešstūrainu zvaigzni. vai, teiksim, ierosinu, var palaist modernu trendu, apartamentu sanitārajos mezglos klasisko vaterklozetu vietā atgriežoties pie padomju stacijas tualešu dizaina principiem, tikai tur zelts ar marmoru, nu, bijušajām kriminālajām autoritātēm varētu patikt. vēl to zinātniski pamatot, tipa, lai cilvēki nebojā sev stāju, lasot uz poda grāmatas.
link3 comments|post comment

[Oct. 20th, 2014|11:54 am]

_serpentine_
Biju sasniegusi to brīdi, kad iepriekšējās mīļās smaržas gandrīz izlietotas (man vienmēr patīk paturēt nelielu daudzumu īpašiem gadījumiem un, ja nu vienkārši gribas tās atkal sajust), pasūtīju jaunas un citādas. Šodien tās pienāca un ir instant love. Es pat neesmu droša, vai tas ir tas, kā gribu smaržot, bet tiklīdz tās uzpūtu, man pāri brāzās vesela skaistu atmiņu jūra un tagad, kad vien nejauši sajūtu to smaržu, uzreiz pārņem mājīga sajūta un ir galīgi jāsmaida. Kopumā tā ir MANU Ziemassvētku smarža.

Laukos, kur parasti ar ģimeni kopā pavadām Ziemassvētkus, ir vecs ādas koferis, pilns ar svecītēm, bumbuļiem, zvaniņiem, eņģeļmatiem. Ilgu laiku koferī glabājās arī padomju laiku slēpju vasks, ar kura smaržu pievilkusies auduma odere. Un jā, tās smaržas smaržo kā brīdis, kad, pie svaigi no āra ienestas eglītes, blakus istabā gatavojoties cepetim, smaržojot ķimenēm un iekurtajai malkas maizes krāsnij, tiek atvērts Ziemassvētku koferis. Un ir vēl arī citas atmiņas, par ko šīs smaržas man atgādina, visas no bērnības un visas tik sasodīti īpašas. Jā, tās smaržas vedina ļauties maigam sentimentam, kas nav tīri priecīgs, bet kas ir daļa no manis un kas atgādina par tik ļoti daudz ko.

Parasti man patīk smaržas, kuras pārsteidz ar kaut ko neparastu un nebijušu. Šīs smaržas mani pārsteidza ar to, cik tuvas un pazīstamas tās ir. Tās ir kā brīdis, kad tu satiec sen neredzētu un mīļu cilvēku un, apskaujot viņu, sajūti to ļoti pazīstamo un sen nejusto Viņa smaržu. Sajust tās ir kā apskaut sevi no sen pagājuša laika.
link2 comments|post comment

[Oct. 20th, 2014|11:59 am]

martcore
jā, par ekstremālajiem ziemas sporta veidiem runājot
nezinat, kāds vēl tirgo čukus un gekus
kamēr stilīgākā tautas daļa aizraujas ar bodīdaivingu kaitsērfingu plastmasas zābakos, mums nav lielāka prieka, kā intoksikācijas augstākajā pakāpē sašķaidīt kārtējo mehānisko spēkratu pret kādu celmu astoņdesmit astoņu kilometru ātrumā
link1 comment|post comment

reperi [Oct. 20th, 2014|10:38 am]

ingmars
Visi citi reperi ir caurspīdīgi, es redzu tiem cauri.
linkpost comment

[Oct. 20th, 2014|10:56 am]

martcore
norčika vakardienas ieraksts un vispārējais noskaņojums ļauj pavadīt šo rītu kompānijā ar "maskavu-gailīšiem", interesanti, kāpēc man vispār ir vajadzīga grāmata, es tekstu, man liekas, jau sen no galvas zinu

Я был противоречив. С одной стороны, мне нравилось, что у них есть талия, а у нас нет никакой талии, это будило во мне - как бы это назвать? "негу", что ли? - Ну да, это будило во мне негу. Но, с другой стороны, ведь они зарезали Марата перочинным ножиком, а Марат был Неподкупен, и резать его не следовало. Это уже убивало всякую негу. С одной стороны, мне, как Карлу Марксу, нравилась в них слабость, то-есть, вот они вынуждены мочиться, приседая на корточки, это мне нравилось, это наполняло меня - ну, чем это меня наполняло? негой, что ли? - ну да, это наполняло меня негой. Но, с другой стороны, ведь они в И..... из нагана стреляли? Это снова убивало негу: приседать приседай, но зачем в И..... из нагана стрелять? И было бы смешно после этого говорить о неге... Но я отвлекся.

vot, vot. lasu, smejos.
linkpost comment

[work bitch] [Oct. 20th, 2014|10:49 am]

chaika
[Tags|]

pirmdiena. galvenā darbstacija gļuko.
pirmdiena, kur tu rodies?
linkpost comment

[Oct. 20th, 2014|10:08 am]

noisiite
Laiks skrien ātri un bērni aug vēl ātrāk.
Vilhelmīnei šodien jau seši mēneši. Pa kuru laiku?
link10 comments|post comment

2+2=5? [Oct. 20th, 2014|09:34 am]

feita_kleita
Vitai šķiet, ka man vajadzīgi matemātikas nevis angļu valodas kursiņi, jo ir nepareizs priekštats mēra sajūtai. Kad ballītes vidū uznāk milzīgās skumjas par to, ka nav, ko mīlēt un tādēļ sagribās mājās pie kaķiem un Sirds es, kā jau pieaugušam cilvēkam pieklājas aizeju pēc vēl vienas vīna glāzes. Cerams, ka man karmiski pienākošies smirdīgo kociņu limits ir izsmelts un mierīgu sirdi varēšu turpināt tikt no šī ļaunuma vaļā.

Turpinājumā neteikšu neko jaunu- negribu uz darbu.
linkpost comment

[Oct. 20th, 2014|09:29 am]

noisiite
Izdomāju, ka man vajag overloku. Principā visam, ko gribas sašūt, tas ir arī vajadzīgs, lai iekšpuse skaisti izskatītos. Protams, vēl visādu citādu feinu ideju realizēšanai arī tas overloks vajadzīgs.
link8 comments|post comment

fleshbeks [Oct. 20th, 2014|05:00 am]

evy
kad man bija piecpadsmit gadu, es meedzu tuseet ar metaalistiem. turpat arii slavenais peksis meetaajaas rinjkjii. tuseejaam paarsvaraa "veldziitee", raapaamies arii pamestajaas vecajaas noilktavaas blakus tai bazniicinjai, netaalu no vecriigas maximas [?], kur bija jaaielien pa logu saakumaa, peec tam paar jumtiem jaapaarlec uz blakus eeku un pa beeninjiem iekshaa. vienreiz no riita mums pietuseeja viens biznescilveeks soliidaa uzvalkaa, kuram likaas interesanta taada diikdienjoshana, vinjsh mums toreiz sapirka alu un visaadus gardumus, taapat vien, arii pats paseedeeja uz paaris alinjiem [un tas bija ap desmitiem riitaa, mees bijaam peec tusinja, bet vinjsh taa kaa uz ofisu bija uznjeemis kursu].
un tad viens metaalists man iemaaciija gabalinju hamleta, kursh saakaas ar rindinju: "pie velna, man viss vienalga". atceros, ka skandeeju ljoti biezhi, visaas kladees sarakstiiju, vispaar, rakstiiju visur, kur vareeju.
tagad nevaru atcereeties vairaak par to vienu rindinju. bet tagad tieshi ir taada sajuuta, ka vareetu paskandeet. kaa mantru.

es toreiz biju jaunaakaa visaa barinjaa. shkjiet, pat vieniigaa mazgadiigaa. bet, taa kaa vienmeer esmu bijusi gara auguma, tad man vienmeer arii deva vairaak gadu, nekaa bija.
link2 comments|post comment

Barbara (2012) [Oct. 20th, 2014|12:10 am]

anonymous
[Tags|]

link1 comment|post comment

Starred Up (2014) [Oct. 20th, 2014|12:04 am]

anonymous
[Tags|]

link2 comments|post comment

[Oct. 20th, 2014|12:55 am]

evy
asaraam aciis uz darbu atvilkos. tieshi tik ljoti man te jau ir izbesiijis, ka knapi speeju no maajas izkusteet. un shonakt un riit nakts mainjas.

veel es shodien laikam piekritu otrdienas randinjam ar francuuzi, ar kuru peedeejoreiz kaut kad juunijaa tikos. vinjsh bija dikti neatlaidiigs visu sho laiku. so vakarinjas it is!
lai arii ar viirieti nekas nopietns [veel] nav izveidojies, kaa arii nekaadi leibli netiek nevienam pilipinaati, tomeer juutos mazliet vainiiga, ka otrdien ar francuuzi tikshos.
linkpost comment

Holy Motors (2012) [Oct. 19th, 2014|11:57 pm]

anonymous
[Tags|]

linkpost comment

[Oct. 19th, 2014|11:24 pm]

ttp
kas ar mani notiek,nolādējos bon jovi greatest hits
link1 comment|post comment

[Oct. 19th, 2014|10:37 pm]

likvidet
jāpiebilst ka man iespējams nebūtu taisnība, bet to jau tikai tārpiņi zemē un koku mizās zin, iespējams arī suņi un kas tik vēl nē izņemot cilvēkus, tie visi sapīpējušies
linkpost comment

[Oct. 19th, 2014|10:23 pm]

wensdy
[music |alio die - in the labyrinth garden]

Dažbrīd tiešām ir gandrīz vai neiespējami saprast, ka ilūzijas tiešām baro, bet tās barojas no tevis paša, tāpēc beigās paliek nekas, tas ir tāds īstermiņa glābiņš, un ka tāpēc ir jārīkojas kategorijā, ko es VARU izdarīt, nevis ko man VAJADZĒTU izdarīt.
linkpost comment

good luck ducks [Oct. 19th, 2014|10:06 pm]

likvidet
varētu es šeit no laukiem visu ko paskaidrot brīvdomātājiem, īpašajiem indivīdiem, mentāli slimajiem ar nokārtotiem dokumentiem utt par sevi un jums un it īpaši to, kāpēc esat aprobežoti, bet skaidrs ka tas nav nepieciešams, piemēram tāpēc ka 90+% no jums ir nozombēti ar visādām tiesām, parciņiem utt, un, protams, nedomājiet ka jums būtu jānojauš sava zombijība un protams tāpēc ka tas nebūtu saistoši
linkpost comment

[Oct. 19th, 2014|08:57 pm]

dienasgramata
Ierodos Liepājā un pirmais, ko es satieku, ir Imants Kalniņš rimčika sieru nodaļā!
link8 comments|post comment

[Oct. 19th, 2014|08:52 pm]

paarpratums
Are your parents retarded? 'Cause you're special
linkpost comment

[Oct. 19th, 2014|08:49 pm]

dienasgramata
DELFI. Kādā pētījumā atklāts, ka stunda gleznošanas ievērojami uzlaboja pacientu, kas slimo ar HIV/AIDS fizisko un garīgo pašsajūtu. Tāpat secināts, ka darbošanās ar plastilīnu, aplikācijām vai jau minētā gleznošana palīdzējusi arī vēža pacientiem.
linkpost comment

[Oct. 19th, 2014|08:49 pm]

paarpratums
Are you an angel? Because I have an erection
linkpost comment

[Oct. 19th, 2014|08:13 pm]

paarpratums
reggae shark jaunaa LV himna
linkpost comment

bioloģija [Oct. 19th, 2014|04:08 pm]

jan09
nelienot visādos materiālos, un neprasot googles tantei, pie vakariņu galda pacēlās jautājumi:

- atšķirība starp butēm un plekstēm;
- atšķirība starp vārnu, kraukli, kovārni.
link20 comments|post comment

[Oct. 19th, 2014|05:20 pm]

wowow
"Nacinālā" aviokompānija - atrast lidojumu par 600, pirkšanas brīdi pasaka, ka par šito cenu vairs ne - un tad jau 750.
link15 comments|post comment

slinkums iet uz iztulko [Oct. 19th, 2014|03:47 pm]

martcore
sofijas lorēnas īstais vārds ir Sofia Villani Scicolone
cik esmu mācījies it valodas pamatus, man sanāk - šikolone?!
link2 comments|post comment

[Oct. 19th, 2014|03:14 pm]

martcore
[Tags|]

starp citu, džodžo klūnijs noprecējis kaut kādu ņedodžouliju, jums tā nešķiet
[nu vai ņedodemijumūru]
link3 comments|post comment

[Oct. 19th, 2014|03:10 pm]

martcore
[Tags|]

We fall in lust and love (usually in that order) when we allow ourselves to. It doesn’t ‘just happen’, we’ve allowed it to happen.
[...]
Who we fall in love with isn’t out of our control, it’s a choice.
raksta deilīmeila seksa kolumniste treisija koksa

meitenēm ar mīlestību laikam tā arī ir
linkpost comment

[Oct. 19th, 2014|02:27 pm]

soul_embraced
Into Thin Air - pagaidām labākā grāmata šogad
linkpost comment

mazliet ap elektroauto [Oct. 19th, 2014|10:48 am]

jan09
klasiķi reiz teica, ekonomikai jābūt ekonomiskai.
ir interesanti vērot burbuli, ko pūš valdības līmenī, un zem kura lien ražotāji, lai noskamptu kumosu.
zero emision zonas lielpilsētās 2020 ir politiskā, ne ekonomiskā līmenī nolemtas.
ir skaisti, sēdēt valsts finansētā organizācijā kā Transport for London:
nopērkam 10 hybrid busus pa 1M katru, iedodam operatoram, pēc 5 gadiem saprast, ka ietaupījums no tehnoloģijām salīdzinot ar dīzeļa busu ir 0, un sākt domāt - nodot lūžņus metālā, vai ieguldīt vēl 1M un pārtaisīt par pilnu EV (elektroauto).
supercapacitor sistēmas, hybrid sistēmas, full EV - tikai liels spēļu laukums, tāpat kā biodīzelis, biogāze, vai LPG dual sistēmas/uzpildes tīkli iepriekš.
ir skaisti, attīstās tehnoloģijas, inženieri saņem algas, valsts dotē ražotājus un gala klientus, ekonomika burbuļo, idille.
kas interesanti - kopējo bildi zemeslodes mērogā neviens neskatās, komponentu ražošana un izmeši Ķīnā, izlietoto elementu glabāšana/pārstrāde Āfrikā/Rumānijā/LV, atkal idille.
izteikti netiek runāts par mainīgo elementu, akumulatoru bateriju, ilgmūžību un izmaksām,lietoto ekektroauto tirgu. Bankas, dodot līzingu komerciālajiem elektromobiļiem, nedod līzingu bateriju pakām.
ātrā uzlāde, par ko daži priecājas, 1-2h laikā uzsit bateriju līmeni līdz 80%, tālāk nepieciešama elementu sprieguma līmeņa balansēšana, lai sasniegtu 99-100%, kas prasa stundas/dienas un kopā ar darba režīmu ietekmē bateriju ilgmūžību. lietotam elektroauto, kam jāmaina bateriju pakas, kam vairs netiek dots valdības līdzfinansējums, vērtība būs tuvu 0.
interesanta tēma ir satiksmes drosība, iedomājieties elektroauto krēslā bez gaismām (un praktiski bez skaņas) pilsētā, nez, cik ilgā laikā būs obligāts skaņas avots katram elektromobilim? ;)
interesanta tēma ir infrastruktūras izbūve, kaut tikai 20 kvartāliem, lielpilsētas centram ;)
link4 comments|post comment

:{- [Oct. 19th, 2014|11:59 am]

ingmars
Es Reinim rādīju tādu raidījumu, kur bērniņam mutē ieliek cigareti.
link1 comment|post comment

par veļas mašīnām [Oct. 19th, 2014|09:13 am]

watt
[Tags|]

Man ir aizdomas, ka milzīgais daudzums ar dažnedažādiem modeļiem kas katru gadu tiek atjaunoti un saputroti, ir ražotāju sazvērestība lai pircēji būtu neinformēti par to, ko pērk: lai pircējam varētu iesmērēt sūdu.

No ekonomikas skatu punkta, ja ražotājs piedāvātu 3-4 modeļus, un tos tikai uzlabotu, tirgū drīz būtu perfektas veļas mašīnas, kas kalpo 20 gadus un ilgāk. Bet tad arī ražotāju būtu kādi 2, varbūt 3. Tāpēc ka no tiem dažiem modeļiem kas pieejami, būtu viegli izvēlēties labāko, un pircēji ņemtu tikai vislabāko modeli. Uzvarētājs paņem visu. Labākais modelis pelnītu milzu naudu, bet tie kuriem modeļi nav tik izdevušies, lasītu grašus.

Savukārt situācijā, ka ir 100 ražotāji, un katrs piedāvā 50 modeļus, ir neiespējami novērtēt, kura mašīna ir kalpos uzticami, un kura ir defektīva grabaža, kas ik pēc gada jālabo dēļ nožēlojamiem konstrukcijas trūkumiem. Pirkums pārvēršas par loteriju, un pircēji tā arī uzvedas, vienkārši pērk kautko uz labu laimi, un pēc tam nevajadzīgi cieš.

Ja ražotājam būtu 3-4 modeļi, ko ražot un katru gadu uzlabot, visi potenciālie gļuki būtu novērsti, un mašīnas būtu nesalaužami zvēri. Bet no ekonomikas viedokļa, tas atkal īsti nesaskan ar ražotāja motīviem: ko ražotājam darīt, ja viņš šogad uzražo mašīnu un pārdod, bet pēc tam nākamais pirkums būs pēc 30 gadiem? (Tas ir, kad ģimenei varbūt savajadzēsies jaunu mašīnu.)

Tātad, ir 2 iespējas: A) 2-3 ražotāji kas konkurē, katrs piedāvā 3-4 modeļus. Pircējs izvēlas vis-vis-labāko. Vai B) 100 ražotāji, tirgus pārpludināts ar mēsliem ar neskaidru specifikāciju, defektiem un kalpošanas ilgumu (garantija 2 gadi un pēc tam kaut vai plūdi), pircējs pērk uz aklo. Kā no (B) tikt uz (A) ?

***

Veļas mašīnas ir interesants piemērs, jo tās a) vajag katrā mājā, b) tiek ekspluatētas ļoti intensīvi, c) dod milzīgu labumu (ja salīdzina ar iespēju mazgāt drēbes rokām) d) ir salīdzinoši vienkāršs darbības princips - jebkuriem ražotāja konstrukcijas defektiem iemesls ir tikai nolaidība un slinkums. Nav nekādas kosmiskās tehnoloģijas.
link16 comments|post comment

par elektroauto [Oct. 19th, 2014|08:54 am]

watt
daudzi par elektroauto nesaprot "kur varēs uzlādēt"? īstā atbilde ir - jebkur. noparkojot, ielas malā būs stabiņi ar rozetēm, kur vnk dakšiņu iespraust.

pie lielveikaliem, noliekot stāvvietā, varēs arī pieslēgties pie lādētāja. Raugi, Berlīnē daži lielveikali jau šādu papildus iespēju dod: un jo vairāk elektro-auto parādīsies, jo lielāks būs pēc tā pieprasījums. Es prognozēju ka galu galā tā būs standarta lieta - ejot veikalā, noliec auto lādēties, atnāc pēc 30min-1h atpakaļ = auto ir pilnībā uzlādējies.

Un pats galvenais: elektrisko lādētāju (kā stabiņš ar rozeti) var uzlikt pilnīgi visur - visos "europark" laukumos, dzīvojamo namu pagalmos, utt. Nav jābūt kautkāda attālumā no dzīvojamām ēkām/utt, kā gadījumā ar degvielu.
link15 comments|post comment

arlabunakti [Oct. 19th, 2014|02:04 am]

martcore
xxx

linkpost comment

Ū hēven iz e pleis on ērs [Oct. 19th, 2014|01:27 am]

phz
[Tags|, , , ]

https://www.youtube.com/watch?v=BGNk2ohf-2E
linkpost comment

[Oct. 19th, 2014|12:54 am]

mindbound
[Tags|, , , ]
[mood |awake]
[music |Rome - Confessions D'Un Voleur D'Ames: This Twisted Crown]

And I looked, and behold a mathematical abstraction of a horse: and sitting on it was not defined, and it went out optimising and to optimise.
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]