Krogi

Iepriecinājumi un sarūgtinājumi


29. Maijs 2015

(bez virsraksta) @ 21:08

[info]mazeltov:
Pagājušā gada 4. oktobra agrā rītā es ierados Amsterdamā. Nogurusi un smago un lielo ~23 kg somu nesot un velkot (jo tai nav riteņu). Lai piedalītos Saeimas vēlēšanās bija jābrauc uz Hāgu, ko, diemžēl, noguruma dēļ neizdarīju, taču, ja būtu, es būtu balsojusi par Kaimiņu,

Neskatoties uz viņa daudzajiem trūkumiem un absolūtu diplomātijas trūkumu, es viņu cienu par to, ka viņš nenoguris filmē to, cik sapuvusi ir Saeima, valsts iestāžu darbinieki, cik ļoti politika ir saaugusi ar biznesu, radu-draugu būšanām un kā šis bezpriģels turpinās un to ir gandrīz neiespējami apturēt. Es viņu cienu par to, ko viņš dara, lai netiktu aizmirsta Maksimas sagrūšana un tie, kas pie tā vainīgi gan tieši, gan netieši. Es viņu cienu par to, ka viņš panāca Pupeles atlaišanu.
Kaimiņš ir bīstams tāpēc, ka viņam nav ko zaudēt. Un tas ir iemesls, kāpēc arī es atļaujos šeit rakstīt to, ko atļaujos - man nav bērnu, par kuru labklājību būtu jāuztraucas, man nav ne ar vienu speciāli jādraudzējas, lai es varētu tikt kādā darbā, man ir plāns, b, c un d un nevienam nav nepieciešami kaut kādi tur sakari Latvijā.

Tas nekas, ka daži labi radošie, garīgi, ēteriskie un augstie par viņu vīpsnā un viņu nievā. Labāk būt par kaimiņu nevis ļaunupu batplagu. Lai cik skaisti un gudri daži labi neprastu izteikties un uzvesties, radošie un izglītotie inteliģenti ir pārāk atkarīgi no Latvijas vareno labvēlības un pasviestā kumosa, ko iebāzt mūžam tukšajā un izsalkušajā vēderā.

Es nebaidos, ka par mani smejas, apņirdz, aprunā, nebaidos, ka būšu te, cibā, bez atbalsta, viena ar karogu vai sūdu dakšu rokā. Te ir mans haidparks, mana iela, mans stacijas tunelis, kaste, uz kuras pakāpties un izteikties brīvajā mikrofonā.

"Ja gribi tikt pie labas vietas,
Tad klanies, lokies, rokas laizi!
Gan citi sauc tās kauna lietas.
Par to nekas, kad nāk tik maize.

Pie bagātnieku lepniem galdiem
Tu pazemīgi klātu lieni
Un glaimošanas vārdiem saldiem,
Cik vien ir spējas, katru cieni.

Bet, dieva dēļ, ar zemākajiem
Nekad lai kopā neredz tevi!
Min labāk kāju virsū vājiem,
Jo prātīgs gādā tik par sevi.

Tā drīz tu augstā vietā tiksi,
Tev slavēs, teiks par lielu garu;
Tu līdzbiedrus zem kājām liksi,
Un katris bīsies tavu varu."

Veidenbaums
 

(bez virsraksta) @ 22:13

[info]kakjux:
Tags: , ,

Klausījos Dylana vispārinājumus par sievietēm un vīriešiem, un grimu arvien vairāk pārdomās.

Bet I'm rambling. Garu pastāstu nerakstīšu, jo visi taču jau Dylan Moran zina un mīl paši.
 

(bez virsraksta) @ 23:11

[info]wowow:
Tags:

Soņa Smiļģa muzejā. Nav tā izrāde, par kuru teikt "patika", taču noteikti vērtīga.

Skatoties atcerējos par Dinu, kas mācījās parālēlklasē pamatskolā un manā klasē vidusskolā. Dinai bija stigma - kāpēc, es pieļauju, neviens īsti nezināja, varbūt dēļ uzvārda, varbūt ģimenes dēļ, galu galā katrā klasē vienmēr ir kāds, kas sociālajā hierarhijā atrodas pašā apakšā. Krutie džeki par viņu ņirgājās, krutās meietenes izsmēja, pārējie, sekojot neformālajiem līderiem, ignorēja. Internets neko par Dinu neizdod.
 

tā gadās @ 22:55

[info]pzrk:
Mūzika: Johnny Cash - (Ghost) Riders in the Sky

Nejauši biju aizgājis padziedāt baznīcā ar korķuviļķi žaketes iekškabatā.
 

(bez virsraksta) @ 13:22

[info]mazeltov:
Lai panāk uz priekšu tie, kuriem liekas, ka lauksaimnieki ir vainīgi pie piena cenām veikalā.
Tiem es varētu iebāzt sejā screenshotu no Skype sarunas ar mammu, kur viņa saka, ka vietējais piena pārstrādes kombināts viņai maksā 14 centus par litru govs piena.

Sveika, piena lopkopība pēc piena kvotu atcelšanas!
 

(bez virsraksta) @ 12:34

[info]mazeltov:
Tags:

Ak, kā man patīk visādi šādi mājokļa risinājumi (žēl, ka vēl nav zināma cena): http://qz.com/413081/portable-solar-powered-ecocapsules-mean-you-can-live-rent-and-electric-bill-free-globally/

Pēc kādiem 25 gadiem varētu noderēt.
 

(bez virsraksta) @ 10:58

[info]mazeltov:
Šodien laikam jāpasaka kaut kas vieds, ņemot vērā sasniegto jauno vecuma slieksni.

Galvenais ir saprast, kas tevi dara laimīgu - pēc tam viss ir vienkārši. Un otrs galvenais ir neatlikt dzīvi (kad nopelnīšu naudu, kad bērni izaugs, kad uztaisīšu karjeru, kad uzcelšu māju, kad būs vairāk laika). Un trešais galvenais ir tas, ka laiks ir visdārgākā lieta pasaulē un man jāsāk celties agrāk, savādāk es ik dienas mēdzu pakāst veselu bagātību (rakstīja mazeltov zvilnot gultā zem segas plkst. 11:41 no "rīta" pēc vietējā laika).
 

(bez virsraksta) @ 17:23

[info]lavendera:
Tikko uzzināju, ka kāda banka vairs nepieņem skaidro naudu - cilvēks gribēja samaksāt īri, šim saka: ieskaitiet to naudu savā kontā un pēc tam pārskaitiet. Ak jums nav pie mums konta? Tad atveriet pie mums kontu, citādi nekā.

Kad pienāks latviešiem tie laiki, kad arī ubagam uz ielas būs jāziedo ar bakas karti?
 

(bez virsraksta) @ 16:08

(bez virsraksta) @ 16:07

[info]wowow:
Jau no paša rīta (ap 7iem) zināju, ka šodien vispār nevajag kāpt laukā no gultas.
Izkāpu.
40 eiro sods - pilsētā ar 54km/h aiz zīmes (30km/h).
1 soda punkts.
 

(bez virsraksta) @ 15:46

[info]rasbainieks:
jūs teicāt, ka uz portugāli ne tikai caur pleskodāli, bet arī borispili ir ok
nu skatieties jūs man
 

(bez virsraksta) @ 12:35

[info]lavendera:
Izrādās, ka manam mīļākajam bikšu modelim ir īpašs nosaukums - cargo pants.
Bet sakarā ar to esmu noskaidrojusi, ka visās ķīnīzeru zemēs sievietēm domātie izmēri beidzas ar 31.
Turpinu justies kā milzene.
 

Kā es gandrīz ielikos citam auto sānos @ 11:52

[info]pzrk:
/jāsāk rakstīt ikdienas piezīmes/

Aizvakar biju uz kori aizbraucis ar auto un noparkojies citā vietā (vēl paguvu padomāt, soļodams uz Uni. galveno ēku, cik forši tomēr esmu iekārtojies, ka ikdienā tā savā nodabā pāris reizes nedēļā sanāk soļot pa vecpilsētu), pēc kora devos mājup pa citu maršrutu* un nonācu krustojomā, kur Annuška eļļu jau bija izlējusi. Vārdsakot, pieripinos es pie galvenās ielas, lai brauktu ārā no vecpilsētas bruģa labirintiem, bet tur skats uz dzīvi ir apmēram šāds**: pa labi autobusa pietura, pa kreisi — gājēju pāreja, un tas viss vēl tādā lēzenā līkumā, kur mana bruģētā iela ir iekšmalā. Tad nu tai brīdī, kad piebraucu pie ielas malas, man garām pabrauc autobuss un piestāj pieturā. Man jāgriež pa labi, es palūru kārtīgi uz visām pusēm un ripinos autobusam apkārt. Kad esmu autobusam blakus, vēl uzmetu acis, vai kāds trakais nelec ārā uz ielas no autobusa priekšas, tad pēc acumirkļa skatos atkal uz ielu sev priekšā, un – ko es redzu – viens džigits man tieši priekšā brauc ārā no savas vārtrūmes tā, it kā iela būtu visa viņa rīcībā. Es lieku pa bremzēm un pa tauri, apmainījāmies igauniski mierīgiem žestiem un braucām katrs savās gaitās. Mācība? Padomāt, pirms vārtrūmē dari to. (Man jau pašam liekas, ka pats neko nepareizi tur nedarīju.)

* Ikdienas maršrutu izvēle man vienmēr ir niansēs apdomāts lēmums.
** Google Maps saite, ja nu kādam baigi gribas klikšķināties.
 

(bez virsraksta) @ 11:43

[info]missalise:
Es ilgu laiku domāju, ka tā kopā ar di Kaprio "Inception" ir Mila Kunisa. Izrādās - nē, Mariona Kotiljāra. Bet nu visai līdzīgas viņas ir gan.


 

(bez virsraksta) @ 11:28

[info]amatieris:
Man visu šo laiku bija pārliecība, ka 2011.gada pavasarī es biju ielūrējis skapī, kurā ir durvis uz Nārniju - un arī drusku pa tām durvīm.
Šodien, lasot vienu skandalozu rakstu un tajā minētos cilvēkus, man nāca atklāsme, ka patiesībā biju balansējis uz naža asmens ar daudz bīstamākiem cilvēkiem un kaut kādas manas darbības toreiz būtu rezultējušās pilnīgi neprognozējamps pavērsienos.
 

(bez virsraksta) @ 10:41

[info]rasbainieks:
Tags:

bīstamākās situācijas satiksmē, kādas man ir gadījušās pēdējā laikā, abas ir bijušas uz lāčplēša ielas velojoslas
vienreiz, man pie zaļā pieklājīgā ātrumā vīlējot pāri brīvības ielas krustojumam, no gaidošo gājēju pūļa pie luksofora man priekšā izleca zaķis ar riteni (manevrs apmēram kā ar auto izbraukt no vārtrūmes, neskatoties, vai brauktuve brīva), es pati nesaprotu, kā man izdevās nobremzēt un neietriekties ne zaķī, ne autoplūsmā blakus
otrreiz pie jrt man priekšā strauji un līdz galam atvērās auto durvis, un man vienkārši tupa paveicās, jo es skatījos visur citur, tikai ne uz tieši tā auto tieši tām durvīm (vainīgais zaķis, visu cieņu, nāca atvainoties un apķert)
tāda tā nosacītā drošība
 

(bez virsraksta) @ 09:48

[info]missalise:
Es no darba braucu kādu gabalu braucu ar devīto autobusu. Un tajā mūždien var sastapt citu rasu pārstāvjus. Un tad es domāju - Čiekurkalna apkārtne ir kāda īpaša zona, kur viņi izvēlas dzīvot vai kā? Un, nē, viņi visi nekāpj laukā vai arī neiekāpj iekšā pie Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes. Un vispār - pēdējā laikā man šķiet, ka Rīgas ielās aizvien vairāk var ieraudzīt melnādainos. Tās ir tikai manas iedomas vai tā arī ir?
 

(bez virsraksta) @ 00:12

[info]kakjux:
Tags: , , ,

Tātad mūzikas blodziņā.. nnu labi, cik ta tur tās mūzikas bija?

Amandas stāvoklis ir visai redzams. faktiski, tas bija otrais, ko es viņā pamanīju. (pirmais bija mati, man ir neskaidrības par viņas matiem.) Neils ir cēls. acīmredzami, ka anglis. (sorry, amerikāņi.) Nolasīja smuku rakstudarbu par ideju nemirstību. Tad aizrunājās par to Čārlija lietu un tā. un tad Amanda nodziedāja (jāsaka, ka ļoti pamatīgi) (pati piespēlējot sev klavieres) veco labo "The Killing Type".

Nu tur, izrādās, bija kaut kāda žurča vakars, kuru abi augstākminētie bija vadītāji (nu un salikuši vienu žurča numuru kopā arī), tātad bija arī visādi viesi. jocīga skata poēte, diezgan agresīvs kōmiķis (par kuru es nez kāpēc nekad neko nebiju dzirdējusi), džeks no Radio 4 un viena cita rakstniece (kas esot sarakstījusi grāmatu par Neilu). Neils un Amanda daudz runāja par vārda brīvību un pāpratumiem internetos un tā. Amanda uzdziedāja vēl ik pa brīdim. Bet vienā brīdī, kad Neils kaut ko runāja, viņa drusku atgūlās un apsedzās ar pledu :D Neils arī nodziedāja vienu dziesmu ("I googled you" bija biežākā rindiņa?). Nedzirdētajam komēdianam bija labs joks par to if you're something, clap your hands, nu tur versija "If you're depressed and medicated, clap your hands" un tādā garā. ļ. labi sanāca.

Beigās Amanda uzņēmās vēl "Ukulele Anthem", bet divreiz ņēma pauzi dziesmā, jo palika grūti. vienreiz pat skrēja ūdeni padzerties.

Izklausās sausi un neinteresanti, kad tā uzraksta, bet bija milzīgi lieliska atmosfēra un mēs visi vienojāmies biežās gavilēs un applausos.

Un, ja godīgi, drusku sajutos, ka tieku izglītota. Jo patiesībā cilātās tēmas bija nopietnas un skar mūs visus. bet šādā veidā tas likās lieliski un fantastiski.

es viņus abus briesmīgi mīlu un man briesmīgi jāturas neiegādāties visas Neila grāmatas uz kindles (jo man jau tā sapirkto un savilkto grāmatu tur pietiks vismaz pusgadam, ja daudz dzeršu - tad gadam).
 

28. Maijs 2015

(bez virsraksta) @ 14:32

[info]mazeltov:
Mans foršais draugs - Makgaivers uztaisīja manam ritenim riepu, kurā iekšā nav kameras - tur ir tikai pliks gaiss (un mīlestība) un speciāls šķidrums, kas riņķo pa orbītu un ātri vien aiztaisa caurumu, ja riepu pārdur.
Domājams, ka viņu uz šo risinājumu iedvesmoja pagājušā gada pieredze kalnos, kad mums nācās apstāties uz vienas asiem akmeņiem klātās takas apmēram 5 reizes 300 m ietvaros un līmēt kārtējo caurdurto kameru.
 

(bez virsraksta) @ 13:16


Krogi

Iepriecinājumi un sarūgtinājumi