Kino - 3. Septembris 2009 [entries|archive|friends|userinfo]
Kino

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| Filmas.lv Forum Cinemas Kinogalerija Acmefilm Rakstīt! ]

3. Septembris 2009

Requiem for a Dream (2000, Darren Aronofsky) [3. Sep 2009|14:26]

kino

[disfigurator]
Zālīti esam mēģinājuši gandrīz visi, ne? Un nemaz nerunājot par alkoholu vai citām „vieglajām” draņķībām. Requiem For A Dream – daudzu slavēta filma, kas atrodama pat iekš IMDb Top 250, pašreiz iekš 67. vietas. Domāju, ka tas triviāla un idiotiski tizla iemesla dēļ – filma pretendē uz visnotaļ tiešu un ārkārtīgi ticamu topošā narkomāna dzīves atveidojumu un tieši ar šo elementu „izbrauc” uz augsto vērtējumu pusi. Jā… Ciest nevaru īstenībā to, ja kāds cenšas būt skolotājs vai cits kroplis, kas ielīdis starp rindām un cenšas mācīt (vēl vairāk neciešu tirliņus, kuri filmas un grāmatas uztver par mācību līdzekli savas morāles un uzskatu veidošanai – cilvēki bez sava „Es”, masu produkts, konveijera brāķi un lielgabalu gaļas, bļe) un arī šajā filmā ir sajūtama tendence kaut kur starp 25 kadriem sekundē – nedari to un šo, tas noved pie tā un tā. Par šo, patiesībā, ir visa filma – par idiotiem, kuri neredz tiešo, nepastarpināto saiti starp rīcību un sekām. Tieši tamdēļ arī man izpalika aizkustinoša līdzjūtība pret filmas tēliem, kuru daudzi iekš šīs visnotaļ smagās drāmas atrod – nejūtu nekādas simpātijas pret retārdiem, kuri nonarkojas labprātīgi - kropļi vien ir un derētu šiem visiem uz Jāņiem nonarkoties un savstarpēji nobraukties – jā, nevis citus nobraukt, bet vienam otru. Uztaisīt Deģenerātmageddonu – piere pret pieri. Bet nu – protu arī distancēties no šī uzmācīgā, aizkadrā mītošā skolotāja, kurš stāsta pašsaprotamas lietas, un izbaudīt kinematogrāfiskos jaukumus, kuri šeit netrūkst – šos nositamos deģenerātus filma prot parādīt visnotaļ izteiksmīgi: uzdzīves aptumšoti prāti bez jebkādas sociālās lietderības vandās pa planētu, degradējot vidi sev apkārt, nodarot pāri tuviniekiem un vienīgo laimību tverot ķīmiskā ceļā. The Downward Spiral )
Link15 raksta|mans komentārs

Anton Corbijn - ''Control'' ( 2007) [3. Sep 2009|23:21]
kino
[kachmox]

http://www.imdb.com/title/tt0421082/

Šī ir viena no manām top filmām vairāku iemeslu dēļ.
Pirmkārt, jau pats režisors Anton Corbijn ir viens no zināmākajiem mūziķu fotogrāfiem ( tieši dēļ viņa melnbaltās stipra kontrasta grupu bildes ir šodienas klasika). Līdz 2007. viņš ir režisējis ļoti daudz savdabīgus mūzikas video tādām grupām kā DM, U2, Nirvana u.c.
Filma '' Control'' ir viņa pirmā mākslas filma, turklāt, manuprāt ļoti iespaidīga. Cerams, būs arī nākamās.
Filma ir par visiem labi zināmo 80'to grupu no Liverpūles '' Joy Division'', protams, ar solista traģisko stāstu priekšplānā.
tehniskajā ziņā filma ir ļoti Corbijn-style. Melnbalta, liels kontrasts, katra kadra kompozīcija perfekti izstrādāta ( ak, cik daudzi kadri varētu būt vienkārši skaista melnbalta fotogrāfija!) un bilde piestāv mūzikai, mūzika bildei.
Saturiski un emocionāli filma ir depresīva, bet ļoti liriska un patiesi skaista. režisors bija "Joy Division" labs draugs un fotogrāfs, tapēc filma nav vienkārši stāsta apskats no malas. Stāsts ieurbjas gan grupas mūzikas vēsturē, gan tajā,kas risinājās viņu mūzikas aizsegā ( atšķirībā no ''24h party people'')
Arī aktieri šajā filmā bija ļoti baudāmi, īpaši Sam Riley jaunā zvaigzne, kuru pirms tam nebiju nekur redzējusi. Biju pārsteigta, cik labi viņš atveido Ian Curtis un cik patiesībā ir līdzīgs. Interesanti cik stundas/dienas viņš ir pavadījis,lai iemācītos Curtisa dīvainās deju kustības?

Synopsis no Imdb.com:

Control is the biography of Joy Division lead singer Ian Curtis, taking his story from schoolboy days of 1973 to his suicide on the eve of the band's first American tour in 1980.

In this time we see Curtis grow from David Bowie-infatuated teen to Sex Pistols-inspired punk, and eventually to rising new wave star.

The movie explores the pressures he felt, from his epilepsy, a failing marriage, his new lover, and a band that relied on him - all in an attempt to explain his decision to hang himself at the age of 23.

The movie is based on Deborah Curtis's biography "Touching from a Distance" .
Link1 raksta|mans komentārs

navigation
[ viewing | 3. Septembris 2009 ]
[ go | Iepriekšējā diena|Nākošā diena ]