Zinātnes balsts
View:Personal Journal.
View:Calendar.
You're looking at the latest 40 entries. Missed some entries? Then simply jump back 40 entries.

Saturday, October 1st, 2016


ingmars
Subject:on the most unimaginable sausages
Time:2:58 pm.
Visneiedomājamākās desas.
Comments: Add Your Own.

Friday, September 30th, 2016


ingmars
Subject:par kļūdām
Time:12:45 pm.
Nav vērts raudāt par katru kļūdu.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


ingmars
Subject:anime became real
Time:11:33 am.
1995. gads bija gads, kad anime kļuva par īstenību.
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:wjly
Time:12:12 am.
We're just like you.
Comments: Add Your Own.

Thursday, September 29th, 2016


ingmars
Subject:invest
Time:8:29 am.
Invest in Remarkable Indonesia.
Comments: Add Your Own.

Wednesday, September 28th, 2016


ingmars
Subject:par dzimšanas dienu
Time:5:15 pm.
Krievu dzimšanas diena.
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:baby-g
Time:9:30 am.
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:WTMC
Time:9:06 am.

WELCOME TO MY COUNTRY.

Comments: Read 1 or Add Your Own.


mindbound
Time:3:52 am.
Mood:tired.
Music:Millipede - A Mist And A Vapor: Nothing Certain.
Beers: 6, lines of code written: 1215, lines of code read: no idea, pages read: 40, pages written: 2.5, uptime: 50 h, tired: yes. Good night.
Comments: Read 10 or Add Your Own.

Tuesday, September 27th, 2016


ingmars
Subject:papyrus
Time:10:05 pm.
Comments: Read 2 or Add Your Own.


ingmars
Subject:vēl par undertale
Time:11:14 am.
Vai te ir kāds, kas ir spēlējis Touhou spēles? Es esmu. Es esmu spēlējis arī EarthBound.
Comments: Read 2 or Add Your Own.


ingmars
Subject:par pateikšanu
Time:11:03 am.
Es jums pateikšu, pēc kā tas izskatās.
Comments: Read 1 or Add Your Own.

Sunday, September 25th, 2016


watt
Time:1:11 pm.
ARQ man patika, lai gan kaut kā ļoti jūt* ka ir mazbudžetnieks. Tāda versija par time-loop, ja atceramies par Edge of Tomorrow. Kas man patīk ir veids kā parāda, kāpēc "filmās" notikumi notiek tā kā tie notiek - pirmajā iterācijā "The End" ir jau 2. minūtē (jo čalis vispirms pamanās neveiksmīgi krītot nolauzt kaklu). Un tā tālāk.

Bet Edge of Tomorrow ir grāvējs, tāpēc ka atļaujas izplest spārnus un lidot, bet ARQ ir mazbudžetnieks, un slapstās pa tumšiem pagrabiem.

__________________________
* Piemēram, Primer to maz-budžeta faktu nejuta, lai gan ARQ budžets ir ap 2m, bet Primer budžets bija 7k (!). Nauda, īsāk sakot, iztērēta, bet uz ekrāna nav ko parādīt. Mazbudžetnieki vispār ir raksturīgi ar visai neharizmātiskiem aktieriem - pat ja sižets neplīst pa visām vīlēm, tad aktieri tēlo kā uz skatuves... Piemēram, "Paradox" sižets un samezglojums teorētiski ir interesants, bet aktieru spēle nebaudāma; vai arī "Synchronicity", kur pielaizītā frizūra uz plakāta vien atsit jebkādu vēlmi spiest play.
Comments: Read 5 or Add Your Own.


watt
Time:12:12 pm.
Biju treniņus pametis uz atvasaras rudens "karsto laiku". Izrādās - vesels mēnesis žviks un apkārt. Pēdīgi patrenējos 21.08, un tagad jau 23.09 lēnām sāku atkal kustēties.

Man pavīdēja doma, ka kādam cilvēkam ka iesākot treniņus absolūti no nulles, svaru kāpināt pirmajās 3 nedēļās vajadzētu pavisam, pavisam minimāli. Piemēram, pa vienam kg uz katru treniņu. Pat ka cilvēks it kā celt varētu ātrāk un vairāk, pozitīvāka lieta ir ka viņš visas 3 nedēļas uz treniņiem staigā, treniņš ir īss, ap 20 minūtēm, bez svīšanas un sāpēm, un nav īpaši jāgatavojas. Pēc 3 nedēļām ir izveidots ieradums, ir bijuši kopā 9 treniņi, un tad var sākt Starting Strength (SS) progresiju tā nopietnā veidā, jo risks ka cilvēks pametīs nodarbības dēļ tā ka pārāk ātri pārāk smagi sāk iet, ir minimizēts. Galvenais ir izveidot ieradumu.

Ja sāk absolūti no nulles, ja ir virs 30 gadi vecs, pirmajā nedēļā es teiktu vajag visas 3 nodarbības ar pliku stieni veikt. Vēl vairāk - "nulltā nodarbība", iepazīties ar 5 pamata kustībām kuras veic ar olimpisko stieni, vnk veikt ar slotas kātu. Jo ja cilvēks neko nav kustējies, pat uztaisot 25 pietupienus (4x8 piemēram), otrā dienā kājas stīvas (DOMS). Tuvojoties 40 gadiem, uztaisot 3x5 pietupienus pēc absolūtas mēneša bezdarbības, jau kāju muskuļi sāk streikot un murmina ka saraus krampī.

Tātad, pirmajā nedēļā, tikai kustības ar pliku stienu. Pirmajā reizē tikai 3 piegājieni pa 5 atkārtojumiem, otrajā varbūt 5x5, trešajā kaut vai AMRAP (as many reps as possible) pēdējā piegājenā. Pa 3 nodarbībām iemācās pareizu formu, un ieelpu/izelpu varbūt. Tad sāk likt virsū svaru.

Ceturtajā nedēļā jau var sākt standarta progresiju. Pietupieniem - pa 2.5 kg katrā reizē klāt (1.25kg+1.25kg mazās platītes), Bench on OHP - pa 2.5kg starp tiem rotē (vienā reizē bench, otrā reizē OHP), bet tur bez mikro-svariem drīz vien neko neiesākt. Tad turpina kāpināt pa 250g+250g mazās ripiņa katrā reizē. Trešais vingrinājums - deadlift, tur pa 5kg var droši kabināt virsū katrā reizē. (Nu, līdz 90-100kg svaram diezgan droši.)

Iekš SS rotē deadlift vienā reizē ar power clean otrā, un Strong Lifts (SL) rotē deadlift vienā reizē ar row (Pendlay row) otrā.

***

Galvenais ir izvairīties no impulse mēģināt uz stieņa uzlikt vairāk svaru. Bet mantrai īstenībā ir jābūt - palēnītēm, parīt vienalga atkal nodarbību, vēl visu paspēsim.

Otrais galvenais ir pašā-pašā pirmajā nodarbībā veikt ļoti minimāli. Tik-tikko pacilāt, un gatavs. Ne vairāk par 15 atkārtojumiem. Otrā dienā ķermenis vienalga smelgs (DOMS - Delayed Onset Muscle Soreness). Tas, nākamajā nodarbībā (tas ir - izlaižot vienu dienu) var jau atkal normāli celt.

Es nekad nesapratīšu kas tie par treneriem tādi, kas pieļauj pirmajā reizē tā samocīt sevi, ka cilvēks vairs otrā dienā paiet nevar. Jā - ar pietupieniem vispār ja uzliek svaru par ātru, var tā pastrādāt, ka kājas jau tur pat ģērbtuvē atņemas, un cilvēks vai nu a) nevar nokāpt pa kāpnēm no kluba lejā, vai b) nevar mājās uzkāpt pa kāpnēm. (Pie tam, uzkāpt ir vieglāk, jo var vienkārši uzrāpot, jeb pa margām uzvilkties augšā.)

Līdzīgi kā ir dzirdēti tie stāsti, ka cilvēku pieņem darbā, nu tur noliktavā kastes kraut, vai mucas cilāt, un tādu šoka terapiju uztaisa, ka šis otrā dienā protams darbā vairs neierodas. Lai gan, ja ir kaut mazākā izpratne par fizioloģiju, pirmajā darba dienā iedotu trīs (četras) kastes pacelt (ar iesildīšanos un parasto kustību iemācīšanu), otrā diena atslodzei, trešajā dienā 6-10 kastes pacelt, ceturtā diena atslodzei, un tad piektajā dienā jau var normāli strādāt, muskuļi sapratuši kas ir par lietu un sākuši pielāgošanās režīmā strādāt.

Muskuļi adaptējas slodzei. Muskuļi lieliski atsaucas uz progresīvu slodzes kāpināšanu, adaptējas izaugot (vajag tikai daudz proteīnu uzturā). Kāpēc tad tādi darba devēji spītīgi mēģina pirmajā dienā "šoka terapiju" taisīt, it kā absolūti neko nezinātu? Ha, ja citādi nevar, tad vajag pirms pirmās darba dienas veikt 2 sagatavošanās nodarbības, kā es teicu, pirmajā reizē 2-3 vienības, otrajā 6-10 vienības, un trešajā reizē var ierasties kā uz pirmo darba dienu ar normālu slodzi...
Comments: Add Your Own.

Saturday, September 24th, 2016


ex_silentio
Time:10:59 pm.


В жизни бывают такие минуты, когда слезы туманят глаза...

Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:spector
Time:4:43 pm.
Headless specter.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


watt
Time:2:33 pm.
Atzīšos, par mani šo to skaidro fakts ka jau skolas laikā es biju ļoti neapmierināts ar alfabēta neloģiskumu, ka burti ir vnk kautkādā stulbā secībā salikti, un tad pasaule pieņem - lūk, sakārtots "pēc alfabēta".
Comments: Read 2 or Add Your Own.

Friday, September 23rd, 2016


ingmars
Subject:par varonību
Time:12:16 pm.
Es varu būt jūsu varonis.
Comments: Read 3 or Add Your Own.


ingmars
Subject:par sapņiem
Time:9:59 am.
Es būšu sapnī, es būšu tur, kur ir mans miegs.
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:herbal cigs
Time:9:33 am.
Vienreiz Rīgā gribēju nopirkt augu cigaretes, bet nekur tādu nebija.
Comments: Read 4 or Add Your Own.


ingmars
Subject:par tēviju
Time:9:22 am.
Jūs kādreiz esat pīpējuši stēviju?
Comments: Read 5 or Add Your Own.


ingmars
Subject:
Time:9:15 am.
ダーリン。
Comments: Read 3 or Add Your Own.

Thursday, September 22nd, 2016


watt
Time:6:18 pm.
Vakarā mēs ar M. spēlējam tādas kā paslēpes. Piemēram, es nāku lai dotu viņai zobu birsti, bet M. ir paslēpusies (zem segas). Es saku - kur ir M.? - Nevaru atrast!
Es sāku "meklēt". Nav tur, nav te. Sāku taustīt kas tas par "aizdomīgu" kunkuli gultā. Paceļu segas malu: tur M. guļ, un sāk šņākt un savelk plaukstas par "ķepām".
- Kas tas ir? Vai tu esi lācis? Vilks?
- Nē
- Vai tā ir lauviņa? Vai tas ir tīģerītis?
- Nē, tas ir dumiķītis!

(Pēc tam vēl pati apjautājās, kas tas ir, dumiķītis. Atgādināju, ka par dumiķīšiem runā kaķis multfilmā ar lupatiņiem.)
Comments: Read 2 or Add Your Own.


ingmars
Subject:par undertale
Time:3:33 pm.
Ak, Undertale.
Comments: Read 2 or Add Your Own.


ingmars
Subject:expert
Time:12:41 pm.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


ingmars
Subject:on knowlege
Time:12:11 pm.
Expert knowledge.
Comments: Add Your Own.


ex_silentio
Time:11:30 am.
Ja mani [g]astronomiskie novērojumi ir pareizi, tad kaut kad šodien pilnīgi oficiāli sākās rudens. Ar ko tad arī visus apsveicu.
Comments: Add Your Own.


watt
Time:8:49 am.
Sekojot jan09 saitei.

"VID 2014.gadā strādāja ap 4100 darbinieki Latvijā, Igaunijas Nodokļu un muitas departamentā uz 2013.gada 1.martu bija 1545 darbinieki."
[...]
"Kad beidzot uzņēmēji ar ierēdņiem Latvijā samainīsies lomām? Kad valsts sāks sadarboties ar uzņēmējiem? Kad ierēdņi aptvers, ka dzīvo no nodokļiem, kurus mēs maksājam? Par maz naudas? Mainiet sistēmu, samaziniet ierēdniecību, un lūdzu ļaujiet strādāt!

"Lūdzu, aizdomājieties."

"[...] tikos ar pietiekami daudz uzņēmējiem gan no sabiedriskās ēdināšanas sektora, gan citām industrijām. Dīvaini, bet visi, ar ko esmu runājusi, reāli baidās no iespējamām represijām. Tas taču nav normāli!”"

Jā, uzņēmēja attiecības Latvijā ar VID (vai jebkuru iestādi Latvijā) līdzinās "attiecībām" skolas pagalmā ar vietējo huligānu, kausli. Bet vot jocīgi tā saukt huligānu pie prāta, lūgt apžēloties. Nez kā Igaunijā ir izdevies, ka viņiem VID paši nolēma uzņēmējdarbību nežņaugt, nesmacēt, vai arī iedzīvotāji vienoti deva pretsparu un piepieda šos uzturēt cilvēcīgu attieksmi?

Nu, priekš tam vajadzīgs stingrs mugurkauls, neliekties - lūzt ja vajag. Redzam, ka Latvijas uzņēmēji labāk rāpo zemāk par zāli, liec muguriņu lai šos nepamana, un nesamin. Tas ir diezgan pragmatiski, bet arī attieksmi atbilstošu izaicina (liekta mugura tikai ielūdz kunga nūju).


***

Neredzamais VID efekts protams ir tā uzņēmējdarbība kas beidzas neiesākta. Es esmu pabijis gan pašnodarbinātā statusā (slēdzis uzņēmuma līgumu), gan arī manījis VID interesi pēc cibas pārdošanas (nekādus paskaidrojumus nesniedzu un lieta arī ar to noklusa, jo "personīgās mantas pārdošana" tobrīd ar ienākuma nodokli aplikta netika. un arī pārdošanas summa bija mazāka par, teiksim, mēreni palietota auto vērtību). Mana mamma ir [bija] uzņēmēja un viņas stāstus par attieksmi un to kā VID čmorī, esmu atklausījies.

Un efekts? Lai man ir iekrāta nauda, un ir ideja uzņēmējdarbībai, un tā kā gribētos kaut ko darīt, es, visdrīzāk, ja dzīve galīgi stūrī neiedzīs, es lietu nesākšu. Jo man tāda iestāžu čmorīšana nahuj nav vajadzīga. Es labāk sevi nemoku, algotu darbu strādāju, un nauda kontā ripo bez papildus galvassāpēm. (Jā, strādāju Vācijā, par Eiropas līmeņa algu, un nauda ir iekrāta, to varētu biznesā investēt Latvijā, bet es to nedarīšu, ja vien neredzēšu ka ir vai nu ērta vide, vai arī galīgi nav variantu.) Cik redzēts, uzņēmēji parasti ir tādi nejauši cilvēki, kas ielec tajās nātrēs nemaz nezinot kur nokļuvuši un ko darīt. Cik dzirdēts - ja būtu zinājis kas sagaida, nemaz nebūtu sācis.
(Tas gan ir tāds savdabīgs "barrier to entry", ekonomiskos terminos izsakoties - esošiem veiksmīgiem uzņēmējiem nemaz nav izdevīgi, ka nāk iekšā jauns konkurents, da vai sākas jebkāda uzņēmējdarbība - tas viņiem tikai pastiprina konkurenci par darbiniekiem, kaut vai. Sekojoši, tāds "regulatory capture" caur biznesa "izēšanu" no valsts inspekciju puses, ir perversā veidā viņiem izdevīgs. Tāpēc tādu īstu solidaritāti vai palīdzību jauniem uzņēmējiem nav vērts** gaidīt.)

Tad ko es? Es tajās nātrēs iekšā līst no sava laba prāta netaisos. Tā ka Latvija var palikt bez manis, bez manas naudas, mana darba, un galu galā bez mana uzņēmuma, kas spētu sniegt arī kādus labumus* iekšzemes kopproduktam. To VID no savas puses ir godam nodrošinājis.

Bet viss stāsts protams ir par to cik prātīgi ir VID "lūgties" lai viņi "apdomājas" un "nāk pie prāta". Tas tāds tāds izmisuma sauciens, bez dziļākas jēgas. Kāda īsti motivācija skolas pagalma hulītim būtu apdomāties un vairs nesist līdz asinīm, tikai tāpēc ka viņu palūdza. Ha ha!


_________________________________________
* Nē, tas nebūtu saistīts ar programmēšanu, un arī nekas "strauji augošs ar augstu tehnoloģisko vērtību" tas nebūtu. Vairāk jau "dzīvesstila" virzienā. Bet nu - paliekam bez, ķēpāties vēlēšanās nevienam nav.
** Tas smird pēc korupcijas, un tā ir korupcija. Vai ir vērts vai nav vērts, tas tāds muļķīgs izteikums. Bet pats no sevis nekas nenotiks.
Comments: Read 1 or Add Your Own.

Wednesday, September 21st, 2016


jan09
Subject:engineer offtopic
Time:8:53 pm.
šajā industrijā no idejas līdz esošam prototipam ir 6 mēneši, kas, ja ņemam autobūvi, ir stipri īss laiks.
Šodien stāvēju pie kāda motorhome modeļa līnijas šūpuļa - pirmā modeļa salikšana uz ražošanas līnijas.
Bija interesanti redzēt, kā no apgraizītas kabīnes un plikas šasijas veidojas pilnizmēra transportlīdzeklis.
Iedot mazliet vairāk info montāžas tehniķiem, izķert un atrisināt problēmas, uzkniebt šādus tādus trūkstošos subharness elementus - ideāls darbs!
žēl, ka drīz bās jāsēž tikai ofisā...

/grozīties ap pirmajiem ražošanas modeļiem - labs veids, lai vidējais menedžeru līmenis atcerētos ;)
kaut gan, ir cilvēki, kas atceras, un pat vārdu...

/brīvdienu mājas arī ir interesants produkts, laikam gan UK specifisks. Un cipars ir zemā gala UK semi-detached līmenī...
Comments: Add Your Own.


jan09
Subject:laba intervija
Time:8:48 pm.
https://www.lsm.lv/lv/raksts/ekonomika/zinas/uznemeja-ja-es-apkalpotu-klientus-ka-vid-naktos-slegt-savus-restoranus.a201786/

malacis Linda! es pats nobītos šo visu pateikt ēterā, diemžēl.

/jautājumā orientējos, reiz mācījos un bija doma "biznesēt" ;)
Comments: Read 10 or Add Your Own.


ingmars
Subject:otoko
Time:2:55 pm.
Spītējot lietum, vējam, sniegam un vasaras svelmei, es katru dienu apēdu četras bļodas brūno rīsu.
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:2Ķēn 2
Time:1:02 pm.
23 Un no turienes viņš devās augšup uz Bēteli; un, kad viņš vēl pa ceļu gāja augšup, tad mazi puikas bija iznākuši ārā no pilsētas, un tie viņu mēdīja un viņam sacīja: "Nāc augšā, plikgalvi! Nāc augšā, plikgalvi!"
24 Un tad viņš apgriezās un, tos ieraudzījis, nolādēja Tā Kunga Vārdā. Tad divi lāči iznāca no meža, un tie saplosīja no tiem četrdesmit divus zēnus.
Comments: Read 9 or Add Your Own.

Tuesday, September 20th, 2016


ex_silentio
Time:9:15 pm.
Jā, podziņtelefonos ir Spēks! Neparedzētu apstākļu spiestam, man nācās izvilkt no skapja nez cik gadus vecu samsung podziņtelefonu. Iedabināju. Uzlādēju. I neko - iet jau otrā diennakts un viņš joprojām spītīgi rāda, ka baterija ir pilna! Un zona - zaškaļivajet - jebkur! Jā, es netieku pie visādiem blingblingiem un sms rakstīt ir sāpe dibenā - nu tas ka pa 4 burti uz vienas podziņas - bet kopumā neko. Pretēji manām raizēm - ne es nomiru, ne man pēkšņi šaušalīgi pietrūka kādas ūber funkcionalitātes.. Un es pat joprojām esmu sasniedzams. Ja nu kādam ievajagās...
Comments: Add Your Own.

Monday, September 19th, 2016


ex_silentio
Time:10:10 pm.
Jau 4 cilvēki man šodien ir pateikuši ka es es esot notievējis. Nu, kā tad! Labi, Augusts protams bija mans personiskais rekords virsstundu ziņā, un kādu piečuku esmu patiešām nometis. Bet es neticu ka to var redzēt caur kapučjaku.
Comments: Read 7 or Add Your Own.


ingmars
Subject:vēl par ateismu
Time:8:28 pm.
Tāpat es domāju, ka cilvēkiem Irākā un Sīrijā vajadzētu kļūt par ateistiem. Tikai tad būs iespējams miers.
Comments: Read 6 or Add Your Own.


ingmars
Subject:par ateisma uzvaru Eiropā
Time:8:21 pm.
Mani kā ateistu dara bažīgu tas, ka imigranti no musulmaņu valstīm, ierodoties Eiropā, veicina arī islāma izplatību. Viņiem vajadzētu integrēties Eiropas sabiedrībā daudz straujāk, nekā viņi to dara šobrīd, bet nevis kļūt par kristiešiem (jo tā ir vēsturiskā reliģija Eiropā), bet visiem kopā kļūt par ateistiem.
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:par terora aktiem
Time:8:19 pm.
Es nepievēršu uzmanību terora aktiem.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


watt
Time:12:08 pm.
Vakar Berlīnē bija pašvaldību vēlēšanas, un rezultāti ir klāt.

Austrumberlīne pārliecinoši vēl par AfD (lai gan taisnību sakot, Die Linke, radikāli-kreisie ir tik pat daudz ievēlēti). Sadalījums visai kontrastējošs - bez centristiem.
(Bet manējie Pirāti vēlēšanas pakāsa, zem 2%. Nav laiks ideālistiem.)

Tas, kā atšķiras pārtikusī Rietumberlīne (un bagātā Wilmersdorf, tas prestižais "vēstniecību" rajons), un bijusī austrumberlīne (ar nabadzīgākajiem rajoniem), rāda man, ka taisnība ir vien būs doktrīnai, nedrīkst mesties palīdzēt "svešajiem" kamēr vēl "savējiem" nav palīdzēts.

Nedrīkst būt tā, ka "bēgļiem" tiek dotas privilēģijas un labumi, bet pašu pilsoņi paliek aiz borta. NA retorika, ka imigranti var dabūt tieši tādu pašu atbalstu (garantēto ienākumu, mājokļa garantijas, utt), kā vietējais bezpajumtnieks - atbalstāma. A ko, kāpēc bēgļus likt patversmēs un barot, kamēr valsts pamatiedzīvotāji guļ uz ielas un pārtiek no miskastēm? No kurienes tad tāda izpratne par taisnīgumu? Dodiet vienādas iespējas, atbalstu, pabalstus - visiem.

To pašu varētu ari EU līmenī teikt: kāpēc tad Vācijai vajadzētu tērēt "Sīrijas" bēgļu miljona apkopšanai, barošanai, izglītošanai un integrēšanai miljardus, kamēr perifērijas zemēs - Latvija, Bulgārija, utt, tagad jau eiropas pilsoņi, dzīvo ekonomiskā atstumtībā, nabadzībā?

Nē nu skaidrs jau, ja paņem par soli atpakaļ, tā starptautiskā tiesību norma, kas imigrantu varzu kvalificēja par "refugee" pēc visām konvencijām, vienkārši ir nepareizi uzrakstīta*, nepareizi pielietota. Tak līdzīgi kā tā tiesību norma kas bēglim Latvijā piešķir pabalstu, un neparedz ka tas jāatceļ, ja bēglis pamet Latviju labākas dzīves meklējumos. Smieklīgi taču, bēglis sen prom uz Vāciju vai Zviedriju siltāku vietiņu meklēt, bet Latvija šim tik uzticīgi pabalstus maksā, jo likums nekādu kontroli neparedz... Īsti velkamisks likumdevēju rokraksts.

Ir tāds ieteikums atruistiem (līdzatkarīgajiem), kas pamana ka tiek tikai izmantoti - "Tev nav jāļauj sevi sadedzināt dzīvu, tikai tāpēc lai citi varētu apsildīt rokas" ("You Are Not Required To Set Yourself On Fire To Keep Other People Warm"). Palīdzēt citiem var, bet tikai tad ja pašam viss ir kārtībā. (Lai gan tur slēpjas paradokss - jo pārtikušāks cilvēks, jo mazāk vēlmes kādam palīdzēt. Jo nabadzīgāk dzīvo, jo plašāka sirds - atdos pēdējo, ja redz ka kādam iet sliktāk par pašu. Nabadzīgā uzvedībai ir zināmā iekšējā loģika, bet bagātā uzvedībai - nav.)


___________________________________________
* tak nevar būt, ka, ja valsti pamet miljons(i) cilvēku, dēļ diktatūras, vai izgāzušās iekārtas, tie visi ir bēgļi un kļūst par pasaules atbildību. tur kaut kā radikālāk būtu jāskatās - piemēram ka ANO šādai izgāztai valstij būtu proporcionāli jākonfiscē teritorija, un bēgļi jānometina tur, lai veido jaunu valsti, tādu kā autonomo apgabalu, vai. tāds kā karš bez kara: ļauj valstij savu teritoriju miermīlīgi pārdalīt. ja iedzīvotāju daļa vēlas ar radikālo islāmu eksperimentēt (da kaut vai ar komunismu) - lai, sadala valsti uz pusēm, tie kas par allahu/ļeņinu/staļinu pa labi, tie kas nepiedalās - pa kreisi.
Comments: Read 12 or Add Your Own.


ingmars
Subject:on treatment
Time:8:55 am.
Got treated well today.
Comments: Add Your Own.


honeybee
Time:7:08 am.
Sapnī redzēju, ka, vārdsakot, teorētiski varētu nobrukt ķīmiskie elementi, tipa metāliskie, sākot ar dzelzi, man tapa uzdots atjautības jautājums "pie kura elementa nobrukšanas mēs te visi atņirgsimies"
Long story short, no visiem nabaga cilvēkiem, kas drūzmējās kāpņu telpā, savilku mājās bērnus un kaut kādu spāniski runājošu meiteni tā ap 16, kurai bija plaukstas lieluma (bet dzīvi) dvīnīši.
Izrādījās, ka šausmīgi daudz bērnu pie mums salien, ja pacenšas.
Comments: Read 1 or Add Your Own.

Zinātnes balsts

View:User Info.
View:Personal Journal.
View:Calendar.
View:Website (Folding@home Latvia (nr. 41587)).
View:Memories.
You're looking at the latest 40 entries. Missed some entries? Then simply jump back 40 entries.