Zinātnes balsts
View:Personal Journal.
View:Calendar.
You're looking at the latest 40 entries. Missed some entries? Then simply jump back 40 entries.

Tuesday, September 30th, 2014


jan09
Subject:aktuāls komentārs 2
Time:9:29 pm.
"Vēlēšanas ir brīdis, kad vara ir tautas rokās. Neizmantot šo varu un neiet vēlēt – tas nav labi. Tas ir noziegums pret valsti," televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" sacīja dzejniece un publiciste Māra Zālīte.

/http://www.delfi.lv/news/saeimas-velesanas/zinas/neiet-velet-ir-noziegums-pret-valsti-pazino-dzejniece-zalite.d?id=45039798
//ar nepacietību gaidu grozījumus Krimināllikumā - pēc tam vairs nebūs vajadzības pievienoties Krievijai, tā būs apdzīta par apli ;)
///vēl es gaidu grozījumus vēlēšanu likumā, ko valdošie labieši nepaspēja izbīdīt (ja šie tiks atpakaļ pie siles, un visticamāk - tiks) - būs tikai viens saraksts! pareizais! 99.9% nobalsojošo! urrā!

update:

http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/528917-mara_zalite_mums_draud_briesmas_tiesi_sajas_velesanas

/kam jums? vai tiešām vēlētājiem?
Comments: Read 11 or Add Your Own.


jan09
Subject:aktuālais komentārs
Time:8:00 pm.
Mazākā ļaunuma meklētājiem.
Iedomājieties, ka ik pēc četriem gadiem jūsu priekšā vienotā ierindā nostādītu kādus piecdesmit blēžus un liktu no viņiem izvēlēties vienu, to, jūsuprāt, mazāko blēdi, kam jūs labprātīgi nodosiet glabāšanā visus savus naudas ietaupījumus. Šie blēži klanītos jūsu priekšā un solītu ne tikai godīgi glabāt jūsu naudu, bet pat to pavairot, taču par naudas saglabāšanu nekādas reālas atbildības viņiem, protams, nebūtu.
Vai jūs piedalītos šādās vēlēšanās?
Visdrīzāk gan, ka jūs atteiktos.
Bet tad jums paskaidrotu, ka atteikties nav pareizi, jo
1) visi piedalās,
2) ja savas naudas glabātāju neizvēlēsieties pats, jūsu vietā to izdarīs kāds cits,
3) varbūt, tomēr pastāv iespēja, ka izvēloties vismazāko blēdi, cietīsiet mazākus zaudējumus.
Jādomā, ka pēc šādiem svarīgiem un vērā ņemamiem argumentiem, jūs tomēr piekritīsiet vēlēšanās piedalīties. Jūs izdarīsiet izvēli un no sava izvēlētā naudas glabātāja puses, tiksiet pamatīgi aptīrīts. Jūs piedalīsieties šādās vēlēšanās otro, trešo, ceturto reizi un katru reizi atkārtosies viens un tas pats.
Jums draudzīgi sitīs uz pleca, jūs mierinās. Jums teiks, ka pats jau vien esiet pie sava naudas zaudējuma vainīgs, jo izvēlējaties nepareizo naudas glabātāju. Jums apgalvos, ka nākošajā reizē jums ar izvēli noteikti laimēsies, jo būs taču uzkrājusies pieredze gan jums, gan naudas glabātājiem.
Cik ilga dalība šādās vēlēšanās jums ir nepieciešama, lai jūs
1) pirms savas izvēles izdarīšanas sāktu pieprasīt noteikt reālu atbildību naudas glabātājiem,
2) saprastu, ka nav lielāku vai mazāku blēžu, jo arī mazi blēži var nozagt un noblēdīt lielas naudas summas, ja tās viņiem tiek uzticētas, tāpēc vispār nav vērts no blēžiem izvēlēties mazāko blēdi vai no ļaunuma mazāko ļaunumu.
3) saprastu, ka labprātīgi ļaunumu – ne mazu, ne lielu – neviens neizvēlas. Labprātīgi izvēlas tikai no labā pašu labāko, bet piedaloties ļaunuma izvēlē, jūs jau tikai ar savu piedalīšanos vien, šo ļaunumu atbalstāt un radāt priekšnoteikumus, lai tas nekad nebeigtos,
4) saprastu, ka pat tad, ja jūsu vietā tiešām to naudas glabātāja izvēli būs izdarījis kāds cits, jūs vismaz nebūsiet LABPRĀTĪGI atdevis savu naudu blēžiem un jūsu sirdsapziņa būs tīra. Jums nevarēs ņirgt sejā un teikt ka „pats esi tādus naudas glabātājus izvēlējies – pats esi vainīgs” un „kāds tu pats, tādi tavi naudas glabātāji”.
Varbūt kāds no jums teiks, ka valstsvīrus izvēlēties, tas nav tas pats, kas izvēlēties savas naudas glabātāju. Jā, valstsvīru varā ir ne tikai jūsu nauda, bet arī jūsu pašu, jūsu bērnu un mazbērnu nākotne.

/(c) Žulis
http://www.delfi.lv/news/comment/comment/dainis-lemesonoks-1001velesanu-iecirknis-washington-dc.d?id=45032928
//turpat komentāros jauka pasaka par dombrovski ;)
Comments: Read 31 or Add Your Own.


mugursoma
Time:4:57 pm.
107,6


mindbound
Time:1:12 pm.
Mood:working.
Music:Rome - Masse Mensch Material: Sonnengötter.

Morally acceptable to Americans (%)
Death penalty 61%
Abortion 42%
Suicide 19%

I'm sure there is a charitable and fair way to explain this, that the Hanlon's razor applies here as well, that those people are not moral mutants etc., but here I am honestly baffled. Perhaps I'm simply too sparsely informed about the cultural memeplex of USA.

Comments: Read 16 or Add Your Own.


ingmars
Subject:erghhh
Time:12:18 pm.
Man šķiet, ka es pamazām kļūstu par nihilistu.
Comments: Read 5 or Add Your Own.


ingmars
Subject:urght
Time:12:05 pm.
Ja izrādītos, ka ir Dievs, man paliktu slikta dūša, un es sāktu vemt.
Comments: Read 12 or Add Your Own.


ingmars
Subject:eji
Time:11:49 am.
Kas jums pret mani ir? Nekā jums nav. Nekā.
Comments: Read 4 or Add Your Own.


ingmars
Subject:atkla jua
Time:11:25 am.
Dear Ms Freimanis.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


watt
Time:8:40 am.
Parādās vēl apstiprinājumi, kāpēc miegs ir tik svarīgs.

Šobrīd mazo liekam gulēt 19:30, ceļas ap 7:00. (Principā ir modusies agrāk, bet tā kā mums ir pulkstenītis kas 7:00 sāk spīdēt zaļš, viņa ir iemācīta ka jāpaliek gultiņā līdz pulkstenis paliek zaļš. Par to viņa ir ļoti lepna, un mani priecīgi ved rādīt ka nu ir "zaļš", un es saku ka esmu ļoti priecīgs.)

Dažreiz noguļ ilgāk.
Tā kā dārziņā kautkādu iemeslu pēc (nav telpas?) viņi no 3 gadiem vairs neguļ diendusu, bet mazajai vēl pa dienu ļoti gribas gulēt, mēģinam kompensēt. Doma ir gulētiešanu vispār pārnest tagad uz 19:00. Sākt "vakara rituālu" 18:00 - izslēgt visas gaismas, nekādi televizori/datori. Kamēr vēl gaišs, kautko palasīt, tad nomazgā zobus, pārģērbj, var palēkāt, utt. 30 minūtes pirms gultā likšanas aizveram aizkarus (ir aptumšojošie), tad 10 minūtes pirms mērķa viņa ir gultiņā, aijā-žūžū, izmasē kājiņas, iedot padzerties, utt. Un tad - mērķa laikā "labu nakti" un durvis ciet. Dažreiz aizmieg viegli, dažreiz vēl ir ņemšanās.

Sestdien, svētdien viņa parasti diendusu paguļ (kautkādā veidā - mēs parasti kautkur braucam, un viņa aizmieg ratiņos, vai velo sēdeklī). Bet tā nav tāda nopietna gulēšana, 45-minūtes varbūt.
Comments: Read 13 or Add Your Own.

Monday, September 29th, 2014


ingmars
Subject:♫ liels lohs ♪
Time:2:15 pm.
Sursurs ir lohs.
Comments: Add Your Own.

Sunday, September 28th, 2014


ingmars
Subject:drāke
Time:9:17 pm.
Drāke atklāj mūžīgās jaunības noslēpumu.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


jan09
Subject:barters
Time:7:21 am.
mainījāmies ar LV dzīvojošajiem.
no mums - drēbes, sadzīves ķīmija un higiēnas preces; no LV - pārtika (medus, ķiploki, baravikas, pupas etc).

nepatīkams sīkums - parmezāna desa kopš zirga gaļas skandāla vairs negaršo tik labi, cik agrāk (laikam zirga gaļa tiek likta mazāk, vai satur mazāk vetmedikamentu), un desa ir sarāvusies par vismaz 5cm garumā - laika vērotāji saka, būs barga ziema ;)

patīkamas sajūtas - mājās kūpināts speķis garšo daudz labāk par Polijas rūpnieciski kūpināto.

/arbūzu vīns atdzīvojās pēc 5kg cukura dopinga saņemšanas.
//LV-UK-LV pārvadājumu cenas samazinās.
Comments: Read 12 or Add Your Own.

Saturday, September 27th, 2014


jan09
Subject:sīkumi
Time:9:21 am.
Pāris dienas pavadīju Millbrook testu trasē, interesanti redzēt, ko izmanto, lai testētu saražotās automašīnas. just info - 8 nedēļu laikā iespējams simulēt 20 gadu intensīvu ikdienas lietošanu (auto ir norakstāms). pats braukāju pa vienkāršām trasēm.

auto industrijā jaunais burbulis - bio gāze, bio dīzelis, hibrīdi, elektromobiļi, low carbon programmas - lētāk uzlikt gāzģeneratorus, un kurināt ar naudas paciņām.
iepriekšējais burbulis bija ar dual fuel LPG auto - sadizainēti jauni modeļi, motori, radīts degvielas uzpildes staciju un apgādes tīkls - kkā neieviesās
tipisks alternatīvās domāšanas piemērs - tiek slēgta raktuve blakus termoelektrostacijai, lai samazinātu vides piesārņojumu. lai elektrostacija darbotos, tiek vesta malka no cita kontinenta.
saules paneļi uz jumtiem - bez valsts atbalsta programmas nerentabli - nopelna tikai ražotāji un uzstādītāji.
silei tuvāk esošie nosmels krējumu, spēlējot plānotājus un rīkotājus, kkas atleks arī ražotājiem, rēķinu apmaksās mistiskie "nodokļu maksātāji"

iepirkās 15 arbūzi, degustēšanai un vīnam. vīns kkā nerūgst. vienmēr kā opcija ir sildīšana.

pasūtīju apkārt CV - sāk ienākt interesanti darba piedāvājumi, diemžēl ne man paceļami.
vai kādam/ai interesē elektronikas/softa dizaina inženieru pozīcijas (iebira mailā)?
projekti, kas jāizstrādā - radio/savienotās ierīces jaunam auto modelim, vadība traktoram/ekskavatoram, barošanas bloks aviācijai, integrētais programmu nodrošinājums auto nozarē.
+ kaudze citu, ja paskatās piedāvājumos online.
mans lauciņš tomēr ir tikai multi-skilled skrūvētājs.

kā pirms gadiem zviedri apguva talsu iezemiešu "zviedru" valodu, tā šobrīd kolēģi apgūst jan09 "angļu" valodu. veiksmi viņiem šajā ne visai vieglajā nodarbē! ;)

daži paziņas lien ārā no noliktavām uz ražošanu. evolūcija nevaid mirusi. veiksmi procesā!
Comments: Read 4 or Add Your Own.

Friday, September 26th, 2014


ingmars
Subject:65
Time:6:52 pm.
Comments: Add Your Own.


watt
Time:4:13 pm.
Tas ka Džeinu pa TV rāda ir tikai zīme, ka mana paaudze (eh, pat ne mana, biški jau jaunāki par mani) nāk nomainīt vecos, pārņem varu utt. Jeb precīzāk - ka esam jau līdz tam novecojuši.

Mana paaudze vēl nebijām internetā, mani jaunības grēki ir aprakti fidonetā. Tā pa īstam iet vaļā sāka 5 gadus vēlāk, kad es jau biju paaudzies un biški nopietnāks. (Kāpēc .lv fido arhīvi nav internetos iešārēti gan man nav zināms.)

Nākošajām paaudzēm nāksies sadzīvot ar faktu, ka par jebkuru cilvēku var atrast visādas bildes un klipiņus. Un nāksies pārdefinēt privātumu: ka pat jau klipiņu visi ir redzējuši, par to vienalga nerunā. Pat ja cilvēks ir aizgājis politikā - nāksies pārdefinēt "pieklājības" normas, ka sekss nav nekas grēcīgs vai apkaunojošs, un tam vienkārši nav nekāda svara vai būtības vai sakara politiskajā diskusijā.

Jo citādi pati diskusija nebūs eksistēt spējīga.
Comments: Read 9 or Add Your Own.


ingmars
Subject:ép♥use: 1
Time:3:42 pm.
Tikko saņēmu apgādājamā piemaksu par augustu.Diemžēl darbā ļoti pasliktinājās pašsajūta, devos mājās agrāk, un tagad esmu mājās slims un jūtos slikti.
Comments: Read 2 or Add Your Own.


ingmars
Subject:dirst
Time:12:35 pm.
Romija, ej dirst.
Comments: Read 3 or Add Your Own.


ingmars
Subject:B▲STI▲N
Time:12:08 pm.
Comments: Read 7 or Add Your Own.


ingmars
Subject:jautājumi...
Time:10:06 am.
Kam skaistāks zieds — kaņepei vai rozei?
Comments: Read 8 or Add Your Own.


ingmars
Subject:wild
Time:10:05 am.
Vēstnieka kungs.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


ingmars
Subject:VIENOTĪBA VIENOTĪBA VIENOTĪBA
Time:9:59 am.
Es vēlēšanās balsošu par Vienotību tikai tādēļ, ka šī partija nav homofobiska (labojums: es gribēju teikt, ka tā ir mazāk homofobiska par citām). Domāju, ka homofobija ir ļoti labs kompass.
Comments: Read 9 or Add Your Own.


ingmars
Subject:joki
Time:9:56 am.
Es saku savam dēlam: "Ak nē, atkal jau kaksmērs!" Viņš man atbild: "Jā, kaksmērs, haha!"
Comments: Read 2 or Add Your Own.


ingmars
Subject:mute
Time:9:55 am.
Jā, man ir netīra mute.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


ingmars
Subject:fa
Time:9:46 am.
Atļaujies vairāk!
Comments: Read 1 or Add Your Own.

Thursday, September 25th, 2014


maris
Subject:Reize
Time:5:46 pm.
Reizi 100 gados atvēru Cibu. Dīvaini, ka te joprojām viss notiek! :)
Comments: Read 9 or Add Your Own.


ingmars
Subject:ohyesh
Time:9:30 am.
Pasūtīju implantus.
Comments: Read 2 or Add Your Own.

Wednesday, September 24th, 2014


honeybee
Time:9:32 am.
Trijos vārdos par manu bērnbļaudināšanas politiku:
jebkurā publiskā vietā ļauju bērnam uzvesties līdz līmenim "aj, da es pati tā zināmā ķēmā esmu uzvedusies", bet ne tālāk.

Bet zato pilnīgi neiebilstu, ja jums ir savs viedoklītis par šo pasācienu. Tas, ka man ir arī atbilde uz jūsu viedoklīti, nenozīmē, ka jūsu viedoklis būtu kaut kādā veidā ierobežots vai aizliegts, tieši otrādi, man ļoti patīk atbildēt uz viedoklīšiem, it īpaši, ja es jau esmu paspējusi nobesīties ar bērnu :)

Par to, ka citi bērni bļauj, man ir pofig, ja vien viņu frekvence nav līdzīga mana bērna frekvencei, tad gan pie sevis burkšķu (bet patiesībā to ļoti izbaudu, nu tipa "jeij, var paburkšķēt par visādiem fakiniem bērniem un viņus nevākt!").
Comments: Read 18 or Add Your Own.

Tuesday, September 23rd, 2014


mindbound
Time:2:10 pm.
Mood:working.
Music:Headscan - Shaper And Mechanist: Silent Running.
Comments: Read 25 or Add Your Own.


ingmars
Subject:bipride
Time:11:03 am.
Priecīgu biseksualitātes dienu.

Comments: Read 9 or Add Your Own.

Monday, September 22nd, 2014


ingmars
Subject:rp
Time:11:07 pm.
Dosimies uz raķešu planētu.
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:liela enerģija
Time:11:04 pm.
Vai jūs vēl ticat acu spēkam?
Comments: Read 1 or Add Your Own.


ingmars
Subject:prinvi
Time:1:08 pm.
Pārkārtoju savu darba vietu pēc fen šui principiem.
Comments: Read 4 or Add Your Own.


mindbound
Time:1:57 pm.
Mood:awake.
Music:Gazelle Twin - The Entire City: Men Like Gods.
ML/MT modeļi, kuri bez eksplicīta tjūnēšanas soļa dod vidēji par 10% labākus rezultātus, salīdzinot ar tjūnētiem modeļiem = WTF.
Comments: Read 3 or Add Your Own.


ingmars
Subject:awwyea
Time:11:35 am.
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:[fɤ́ŋ ʂwèi]
Time:11:28 am.
Manai darba vietai vajag vairāk fen šui.
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:hundread
Time:11:15 am.
← 99 100 101 →
Comments: Read 4 or Add Your Own.


mindbound
Time:12:05 pm.
Mood:working.
Music:Rome - A Passage To Rhodesia: Hate Us And See If We Mind.

Atbildot uz izaicinājumu, ko man Facebook pameta [info]honeybee un sekojot tendencēm, mēģināšu nosaukt 10 grāmatas, kas uz mani ir atstājušas paliekošu iespaidu. Šāds saraksts neizbēgami ir ļoti ierobežots, tādēļ saukšu nenoteiktā secībā, "off the top of my head".

... tālāk ... )
Comments: Read 16 or Add Your Own.

Sunday, September 21st, 2014


watt
Subject:transsubstantiation
Time:10:43 pm.
ir viens diezgan banāls iemesls, kāpēc vampīri pēc mitoloģijas baidās no krusta, nevar ienākt mājā neielūgti, un it īpaši nevar ienākt baznīcā.
ja viņi varētu, tad šie vienā mierā nāktu uz dievkalpojumiem, saņemt dievmaizīti un pārtikt no jēzus asinīm.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


mindbound
Time:3:20 pm.
Mood:awake.
Music:Deied - Poisoned Wisdom: I Am the Center.

It's neither new nor exciting but I can be bothered on http://ask.fm/mindbound - if anybody wanted to know that.

Among other stuff, pēdējās mugurkaula analīžu paketes rezultāti pārsniedz prognozes, remontdarbi ir noritējuši oficiāli veiksmīgi, varu sākt plānot operāciju numur divi (kā pētījuma subjektam man ir rezervēta vieta rindā). Beat that, every other century (and even decade) in the history ever.

Comments: Read 2 or Add Your Own.


watt
Time:11:21 am.
Par redzētajām filmām ar AI tematiku:

Transcendence: visai vājš gabals, mazākais mājiens uz sižetu visu nospoilo. Šausmīgi plot holes, it īpaši par enerģijas bilanci tajiem nanorobotiem, arī par "uploading" - sūdu tur tev kāds AI sevi varēs uz "internetu" uzuploadēt. Tehniskā puse ļoti analfabētiska.

Her: labs gabals, it īpaši tāpēc, ka tehniskās puses ir pilnīgi apietas. Tā kā nav pretenziju par to, kā AI varētu darboties, ticamības moments nepazūd. Patīkami paskatīties uz tīri netehniska/liriska/dvēseliska cilvēka saskarsmi ar tehnoloģiju, kas ir vairāk nekā tehnoloģija. Plot holes - nesaprotu kā darbojas ekonomika, kas par ko maksā. Vai ir post-scarcity pasaule, ar basic income? Vai varoņi sūri pelna naudu? Kādas nodarbošanās šajā pasaulē vēl ir aktuālas? (Un saistīti: kam ir nauda? Kam nav?) Biški kaitināja tās virspusīgās/seklās kalifornijas tipa attiecības - kad cilvēki neizrunājas no sirds. Uz ērtību balstītas "attiecības". Kā nav ērti vairs - tā čau.

Black Mirror "Be Right Back" (s2e1): visai labi. Kā jau Black Mirror, slīpa padarīšana, bet laba ilustrācija tam, kāpēc AI ir tik sarežģīti. Šeit, atšķirībā no pirmajiem diviem, AI ir bez pretenzijām uz singularitāti, tāds patups cilvēka analogs.

Pirmajos divos, AI ātri vien "pāraug" savu radītāju un ar to komunicēt kļūst grūti un bezjēdzīgi - jo ko īsti tu tādu jaunu super-inteliģencei pateiksi? Un arī atbildi nesapratīsi vairs, jo šis sāk domāt pavisam citās kategorijās.

The Zero Theorem: nav gluži par AI (lai gan sensorā simulācija/sintētiskā psihoterapeita programma tuvu tēmai), bet skatoties gribējās lai būtu samiksēts ar Her. (Precīzāk, skatoties Her, es sajutu, kas tieši tam Zero Theorem pietrūka - Giljams satrakojes par vizuālo, aizmirst par filmas dvēseli.)

Robocop 2014: sūds. ir dažas vērtīgas minūtes, bet tās tiek noslīcinātas bezprātīga absurda zaņķī.

***

Grāvēji:

Edge of Tomorrow: ļoti labs sci-fi grāvējs, kur nav pārāk daudz sci-fi, un grāvējs ir tieši tik cik vajag. Par Krūzu var paspļaudīties pēc Oblivion, bet šis ir krietns come-back.

The Amazing Spiderman 2: sūds, ļoti bēdīgi.

Captain America The Winter Soldier: normāli.

Godzilla 2014: sūds. neglābjams.

Transformers Age of Extinction: normāli. Iepriekšējie divi gan bija atejas padibenes, bet šis ir skatāms.

Maleficent: tīri labi. Varēja galvenajā lomā būt Charlize Theron, tad šie abi ar Sharlto Copley tā kārtīgi savā dialektā varētu dot pa bundžām.


***

Izcilas filmas:


Zombie Ass: super grāvējs no Japānas. Vārdos neizsakāmi kruts, bet dvēselei to skatoties ir jābūt īpašā trash-stāvoklī. Baidos, citādi gabals var nepārņemt. See also: Street Trash, Six String Samurai.

Wake In Fright: meistardarbs no Austrālijas. Vēlams skatoties dzert daudz alus. Negaidīta sižeta līnija tāpēc ka ***SPOILERS***nekas negaidīts nenotiek***END SPOILERS***.
Comments: Read 1 or Add Your Own.

Zinātnes balsts

View:User Info.
View:Personal Journal.
View:Calendar.
View:Website (Folding@home Latvia (nr. 41587)).
View:Memories.
You're looking at the latest 40 entries. Missed some entries? Then simply jump back 40 entries.