Zinātnes balsts
View:Personal Journal.
View:Calendar.
You're looking at the latest 40 entries. Missed some entries? Then simply jump back 40 entries.

Wednesday, April 1st, 2015


honeybee
Time:11:59 am.
Vārdsakot, episks projekts varētu būt, zem devīzes "Mīli savu žurnālistu, neļauj viņam sevi izdrāzt".

Ņemot vērā to, ka
1) ir nenormāli, nenormāli vienkārši pataisīt cilvēku, kas sniedz interviju, par pilnīgu muļķi/kretīnu, pie tam pat nepārkāpjot "žurnālistu ētikas" normas,
2) tā saucamās "žurnālistu ētikas" normas daudziem žurnālistiem vai nu nav zināmas, vai nešķiet saistošas,
3) lielākā daļa cilvēku ar vienu un to pašu žurnālistu nesatiekas divreiz,
4) lielākajai daļai cilvēku nav megapieredzes interviju sniegšanā un viņi runā, izejot no domas "žurnālists taču ir cilvēks, nevis kaut kāds lops",

varētu uztaisīt prodžektiņu, kurā nointervētie varētu atskaitīties par pieredzīti un atķeksēt žurnālistam tipiskos navarotus, lai nākamie intervējamie zinātu, ar ko rēķināties.

Piemēram:
UDS pazīmes (nespēj sasaistīt kopā četrus secīgus teikumus, citē frāzes ārpus konteksta)
Vuārists (galvenā, ja ne vienīgā interese - intervējamā privātās dzīves nianses, neatkarīgi no intervijas konteksta)
Puritānis (ja intervijā tiks pateikta kāda divdomība, tā nonāks uz žurnāla vāka vai vismaz palikta kā fotogrāfijas paraksts)
Postmodernists (intervijas teksts būs runātā atšifrējums viens pret viens, vēlams intervijas laikā nešķaudīt un nepārteikties)
Komentators (pieraksta intervējamā sejas izteiksmes un komentē balss toni; ar lielāko prieku komentē arī apģērbu, matu sakārtojumu, nogurušo seju, saspringto smaidu, kūciņas ēšanas metodiku un laikapstākļus intervijas laikā)
Viedokļa līderis (intervija galvenokārt sastāv no intervētāja uzskatiem par dzīvi, intervējamā teiktais ir sekundārs)
Rakstnieks (pārveidos interviju par "rakstu" vai "žurnālista pieredzes stāstu", it īpaši gadījumā, ja intervējamais spītīgi neizturas atbilstoši žurnālista priekšstatam par viņu)
Kamčatka (ieteicams sagatavoties rūpīgi, žurnālists uzdos tādus jautājumus kā "kur tu smelies iedvesmu?" un "par ko ir tava grāmata?")
Viegla disleksija (rakstīs vārdu "Borhess" kā "Porkess", ej ka tu pēc tam attaisnojies)
Kautrīgais (neatsūtīs interviju pārlasīšanai, iespējams, tāpēc, ka vēlas no tevis noslēpt savu UDS un/vai disleksiju)
Dedlaineris (interviju pārlasīšanai atsūtīs 21.30 ar tekstu "22.00 jānodod uz druku")
Atklātais (interviju sāks ar personiski atklātiem stāstiem par sevi, saviem kolēģiem un citiem intervējamiem, radot maldīgu iespaidu, ka arī tu vari runāt atklāti. Finālā, protams, nopublicēs tikai tavas glupības)
Hiperatklātais (ierakstīs intervijā informāciju, kas pateikta off-the-record)
Hiperaktlātais, ABR līmenis (pašā intervijas tekstā palielīsies, ka tas bija off-the-record)

Nu un, protams, arī tādas pozitīvas pazīmes kā
Taktiskais - visas intervijas gaitā neuzdod nevienu sensitīvu jautājumu iz sērijas "Tava māte ir mirusi, KĀ TU PAR TO JŪTIES?!" vai "kāda ir tavas dzīves lielākā muļķība, par kuru tev vēl joprojām ir šausmīgs kauns?"
Empātiskais - saprot, kuras intervijas daļas nevajadzētu publicēt, lai nesagādātu neērtības intervējamajam
Intelektuālis - actually saprot intervējamā atbildes, spēj uzdot dziļus jautājumus pēc būtības
Comments: Read 2 or Add Your Own.

Tuesday, March 31st, 2015


ingmars
Subject:rgb
Time:1:39 pm.
Virtuālā sega.
Comments: Read 6 or Add Your Own.


ingmars
Subject:desu plāns
Time:1:28 pm.
Mans desu kaltēšanas plāns izgāzās, jo es apēdu visas desas.
Comments: Read 3 or Add Your Own.


ingmars
Subject:~~~~~
Time:1:15 pm.
Atslābt varēsim tikai pie Jāņu ugunskuriem.
Comments: Read 4 or Add Your Own.


ingmars
Subject:ko es dzirdu
Time:12:05 pm.
Divdesmit procentu atlaide visiem muskatriekstiem.
Comments: Read 3 or Add Your Own.


doomed
Time:10:58 am.
He tries to please them all –
This bitter man he is.

Throughout his life the same –
He's battled constantly.
This fight he cannot win –
A tired man they see no longer cares.
Comments: Add Your Own.

Monday, March 30th, 2015


honeybee
Time:9:43 pm.
In other news, šis ir mans limits multenēm, kuras es spēju pofigā uzlikt Stellai

what the actual fuck
Comments: Read 1 or Add Your Own.


honeybee
Time:8:25 pm.
Paņemam hipotētisku situāciju, kurā tev ir iespēja vērst par labu sūdīgu situāciju (kas skar tev tuvus cilvēkus). Bet, lai to izdarītu, tev ir jāzaudē kaut kas no sava "es" - piemēram, cieņa pret sevi vai kaut kādas īpašības, kas tev šķiet svarīgas, vai rīcības iespējas, kas tev šķiet vitāli nepieciešamas. Pie tam runa tiešām ir vairāk par sava "es" zaudēšanu (nu, vai tiem, kas netic savam "es", sava priekšstata par sevi totālu sačakarēšanu virzienā, kas pašam šķiet briesmīgs). Ar "tuviem cilvēkiem" šeit domāsim vistuvākos, nevis kaut kādus random draugpaziņas, un pieņemsim arī, ka tava "es" sačakarēšana viņus netraumē. [Hipotētiskas situācijas benefiti, nu tb runa ir par perfectly round cow in vacuum]

Poll #20367
Open to: All, results viewable to: All

Es labāk izvēlētos...

View Answers

saglabāt savu integritāti, pat ja no tā kļūst sliktāk
20 (40.0%)

zaudēt savu integritāti, ja vien citiem no tā kļūst labāk
20 (40.0%)

nepildīt pollu un ieraudzīt atbildes
10 (20.0%)

Comments: Read 82 or Add Your Own.


ingmars
Subject:delhaize 365
Time:6:31 pm.
Es gribētu nopirkt tās lētās kaltētās desas un tad sakaltēt tās vēl vairāk.
Comments: Add Your Own.


honeybee
Time:9:51 am.
Tas ir tā kā šorīt man šķita, ka pret logu sitas milzīgs taurenis, bet tas bija tikai vējš, kas pūta stiklā sīkas lietus lāses, un pirms es paskatījos, tas bija gan taurenis, gan lietus; un zini, ka tāds ir it viss
Comments: Add Your Own.


honeybee
Time:8:23 am.
Vakar braucu virsū Džonatanam, ka viņam jāizmācās un kāpēc-man-tas-visu-laiku-jāsaka, uz ko viņš man atcirta: "Neko tu man neesi teikusi! Pasaule radās pirms piecām sekundēm UN TU NEVARI PIERĀDĪT, KA TĀ NAV!"
Comments: Read 15 or Add Your Own.

Sunday, March 29th, 2015


watt
Time:9:35 pm.
Ar sievu vislielākās domstarpības man ir par to, ka viņa staigā apģērbta, kad vajadzētu būt plikai, un staigā plika, kad vajadzētu būt apģērbtai, piemēram 5 minūtes pirms tam, kad jau bija jāiziet no mājas, jo kavējam.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


watt
Time:9:53 am.
Lūk, diezgan vienkārša lieta - Liepājas bāriņtiesa atņemtos bērnus gatavo adoptēšanai, grib vecākiem aizliegt tikties ar bērniem lai tie netraucē bērnus adoptēt prom. Diezgan skarbs formulējums:
"[3.5] Atbildētājs norāda, ka tā kā 2007.gada 27.martā ir stājies spējā Liepājas tiesas spriedums par aizgādnības tiesību atņemšanu Pieteicējai pār bērniem, bērni ir juridiski brīvi [izcēlums mans -w], viņi ir iekļauti adopcijas reģistrā, par bērniem jau interesējas potenciālie adoptētāji, un lai prioritāri tiktu nodrošinātas bērna tiesības un intereses, Bāriņtiesa pieņēma lēmumu par satikšanās aizliegumu mātei ar bērniem."

Tiesas spriedumu lasot var redzēt ka šeit Tiesa ir pretimnākoša vecākam, daudzas lietas tiek tulkotas par labu mātei (ko pie vēlmes varēja arī atstāt bez ievērības), utt. Paveicās ar tiesnesi.

Papildus interesants moments ir ka šeit nav tieša vardarbība vai tiešs dzīvības un veselības apdraudējums, bet mazu bērnu atstāšana bez aprūpes (cik mazu - no materiāla nav īsti skaidrs, bet pēc piezīmes ka pēc gada bērni "māti vairs neatceras" jāspriež ka gadiņš, zem divi varbūt. (Ap trīs gadiem bērni jau atceras labi - piemēram, ar ko iepriekšējā vasarā ir satikušies, spēlējušies.) Tas ir, māte ir bijusi vieglprātīga, pat stulba, bet ne ļaunprātīga vai vardarbīga.

Būtu plašs lauks sociālajam dienestam, bet tā vietā Bāriņtiesa zvēriski vēršas pret vecākiem, pret ģimeni: nevis palīdzēt, bet izjaukt, atņemt, sodīt. Neļaut tikties, lai māte bērnus "nekad dzīvē vairs neredzētu", nu, gluži tāda vecās derības soģa pozīcija.

Ar bērnu no gada (kad sāk staigāt), līdzi apmēram 3 gadu vecumam, dzīvībai bīstama atstāšana bez aprūpes praktiski ir jebkurš brīdis, kad vecāks uz bērnu tieši neskatās. Sekojoši, jebkura muguras uzgriešana var tikt intepretēta kā bērna dzīvības apdraudējums (un tā tas arī ir - būtu labi, ja vecāki to tiešām izprastu, ka bērna dzīvība tiešām ir no tā atkarīga).

Pat pēc ierobežotās manas pieredzes, pat ar vienu mazu bērnu sāk gribēties lai aprūpē kopā 3 cilvēki, piemēram, var katrs pa 2 stundām (māte, tēvs, vecmāmiņa) - 2 stundu dežūru nolauzi, vari 4 stundas atpūsties līdz nākošajai maiņai. Diviem kopjot bērnu ir par smagu. Par to kāda ir atmosfēra, ja māte ir palikusi tikai viena pati (jebkādu iemeslu dēļ) man grūti stādīties priekšā.

Tas ko es gribu teikt, ir absolūti skaidrs ka bērnu nedrīkst atstāt bez uzraudzības ne uz stundu, ne uz pusstundu. Atstāt vienu uz diennakti ir tiešs veselības un dzīvības apdraudējums (bērnam regulāri jādabū dzert un ēst!), bet jautājums ir šāds: kas palīdzēs vecākiem? Vai ir iespējams palīdzēt bērniem kas ir grūtībās, bez tiesāšanas un sodīšanas?

***

NORAKSTS
Lieta Nr.A42664507
A4077-08/10
SPRIEDUMS
Latvijas tautas vārdā
Rīgā, 2008. gada 25.martā
Administratīvās rajona tiesa

šādā sastāvā: tiesnesis A. Vīksne,
Piedaloties pieteicējai N.B.,
Atbildētāja pusē pieaicinātās iestādes – Liepājas pilsētas bāriņtiesas pārstāvim
Līgai Stendzei,
trešajai personai – B.K., trešo personu K. un B.B. pārstāvei I.S.,
atklātā tiesas sēdē izskatīja administratīvo lietu, kas ierosināta pamatojoties uz
N.B. pieteikuma par Liepājas pilsētas bāriņtiesas 2007.gada 18.oktobra lēmuma
Nr.1-6/387 „Par nepilngadīgo K. un B.B. satikšanos ar māti N.B.” atcelšanu.... tālāk ... )
Comments: Read 1 or Add Your Own.


honeybee
Time:10:28 am.
Bet vispār, iespējams, kaut kādas manas komunikācijas problēmas nāk no tā, ka es esmu dafiga ilgi kopā ar (pieņemu, ka) nediagnosticētu aspergeru - t.i., es vienkārši esmu pieradusi lietot vārdus to pamatnozīmēs un gandrīz pilnībā izslēgt no sarunvārdnīcas to, ko sauc par "mājieniem".
Nu tbš ja es saku "tu man patīc", tas nozīmē "man patīk vaniļas saldējums vasaras dienā, tas pirmais mirklis pēc pamošanās, kad man šķiet, ka man nav paģiru, un tu". [Actually es muldu; tas ir daudz par poētisku; "tu man patīc" ir vienkārši "tu man patīc", bez nekādiem saldējumiem.] Ja es gribētu teikt "es gribu noraut tev drēbes un iegūt tevi Vērmanes dārza vidū", tad es tā arī teiktu.
Mājieni vispār ir čau; nu tbš es viņus uztveru un nolasu (vismaz tad, kad man tas ir izdevīgi), bet pirmā emocionālā reakcija ir "why the hell are you fucking with my head". Un vismaz 50 % gadījumu es pieprasu, lai cilvēks pasaka tieši un konkrēti, kas viņam kaiš un ko viņš grib. (Kas patiesībā ir dikti interesants sociālais eksperiments, t.i., diezgan daudzi cilvēki vienkārši nemāk pateikt, ko grib, un ir šausmīgi smieklīgi skatīties, kā viņi spirinās starp "es gribu" un "es nedrīkstu pateikt, ko gribu".) Es pat uz ironiju reaģēju kaut kā saasināti, nu tbš ja cilvēks ir drusku ironisks, tas ir fine, bet tie cilvēki, kas spēj būt ironiski 5-10 minūtes no vietas, man rada aizdomas, ka viņiem galvā kaut kas nav kārtībā.

No vienas puses, protams, varētu mēģināt adaptēt sevi normālo cilvēku pasaulei, nu vai vismaz mēģināt būt drusku vairāk lietas kursā par to, ko tad tagad nozīmē vārdi.
No otras puses, jūs, normālie, vienkārši nespējat iedomāties, cik nenormāli, nenormāli komfortabli ir dzīvot pasaulē, kurā vārdi nozīmē to, ko nozīmē un cilvēki saka to, ko saka.
Comments: Read 18 or Add Your Own.


honeybee
Time:5:11 am.
The bomb just keeps ticking and ticking and ticking
And then you realize it's your heartbeat
Comments: Read 6 or Add Your Own.

Saturday, March 28th, 2015


watt
Time:1:01 pm.
Man gan laikam jāpaskaidro ka tēze "Bāriņtiesas ir naidīgas pret ģimeni, un ir vērstas uz ģimenes iznīcināšanu" ir lasāma precīzāk kā "ir naidīgas arī pret normālu ģimeni", "ir vērstas arī uz normālas ģimenes iznīcināšanu". Skaidrs, ka alkoholiķu un varmāku ģimenē augošu bērnu vajag glābt, piemēram īsti nevar pat komentēt lietu A42582107, kur Bauskā tāda skandālistu ģimene pazaudēja 2 gadus 10 mēnešus vecu meitenīti. Lai gan protams labāk būtu ja ģimeni izdotos vest pie prāta, vecākus pārliecināt pārstāt dzert un pārstāt kauties, utt. Stāsts pat nav par to.

Stāsts ir par Bāriņtiesām, kā tās vēršas arī pret normāliem, adekvātiem vecākiem (vai arī mazāk adekvātiem). Saož vājumu un tad uzklūp.

Raugi, klaji naidīga attieksme no Ģibuļu pagasta bāriņtiesas. Māte ierodas paziņot, ka viņai nepieciešama ārstēšanās stacionārā, un ka grib lai bērnus uz slimības laiku pieskata krustmāte. Bāriņtiesa nekavējoties ieliek krustmāti par aizbildni (nevis uz ārstēšanās laiku, bet kā atdodot bērnus), pašai mātei atņem aprūpes tiesības. Kādu ietekmi šāda Bāriņtiesas rīcība varēja atstāt uz mātes psihi? Pie tam ja māte jau tā ir smagi slima, runā par ārstēšanos. Vai Bāriņtiesa palīdz, vai grauj?

2008. gads, mežonīgie laiki. Redz, pašu LM metodiskie ieteikumi (+2014. gada metodiskie norādījumi) saka šādi:
"Ja vecāki nevar nodrošināt bērnam pienācīgu aprūpi un audzināšanu savas slimības dēļ, nav jāpieņem lēmums par aprūpes tiesību atņemšanu, bet šāds bērns ir atzīstams par palikušu bez vecāku gādības, [...], un viņam ir tiesības uz ārpusģimenes aprūpi- aizbildnību, audžuģimeni vai ievietošanu aprūpes iestādē."

"Princips, ka vispirms jāmeklē iespēja palīdzēt vecākiem un tikai tad, ja situācija ģimenē nav uzlabojusies, jālemj par aprūpes tiesību atņemšanu, attiecas, uz visiem gadījumiem, izņemot tos, kad palikšana ģimenē tieši apdraud bērna dzīvību vai veselību."

(2014. gada ieteikumos jau runā par pārtraukšanu (vispirms ierobežošanu uz laiku). Savukārt Bāriņtiesas ieskatā - "atņemt" un krusts virsū, slims vai vesels, cauri un āmen. Ieteikumi nav noteikumi, Bāriņtiesas bābām pašām sava izpratne, kā labi pagastā valdīt.)

Bāriņtiesām arī jāsaprot, ka neuzticība tām un arī šaubas par leģitmitāti ir pamatotas. Viņi pļauj, ko sējuši visus šos gadus. Bāriņtiesas ir jāreformē, un funkcijas nododot pilnvērtīgam sociālajam dienestam. Un lai iestādes vārdā nav "tiesa" - nav viņu daļa kādu tiesāt.

***

NORAKSTS
Lieta Nr. A42689208
Lietvedības Nr. A 6892-08/8... tālāk ... )
Comments: Read 15 or Add Your Own.


mindbound
Time:10:18 am.
Mood:working.
Music:The Crüxshadows - Frozen Embers: Dance Floor Metaphor.
Ar 2015. gada aprīli Latvijas Transhumānistu asociācijas veiktais izpētes un izstrādes darbs pāriet kvalitatīvi jaunā fāzē. Detalizēta informācija sekos.
Comments: Add Your Own.

Friday, March 27th, 2015


watt
Time:9:00 pm.
No 2007 gada judikatūras vēl samērā interesantas ir A42540207, A42514806 lieta un A42347006 (apelācija, kasācija, par šo arī raksts bijis).

(Šis arī no 2007. ir viss, tālāk 2008. No 2007. gada kopā no bāriņtiesas bija 19 lietas, 2008. ir 35 lietas, 2009. - 41, 2010. - 31, 2011. - 49, 2012. - 57, 2013. - 51. Pēc tam tiesas.lv apgabaltiesu spriedumus pa gadiem nepiedāvā, ir tikai meklētājs. Ne visas lietas ir par tēmu.)

Visi trīs gadījumi ir par to kā meita aiziet no ģimenes, prasot palīdzību Bāriņtiesai, lai viņu ievieto ilgstošas sociālās aprūpes iestādē, un pēc tam jau kā redzēs. Trešajā gadījumā gandrīz pilngadīga meita pamatojas ar tēva (patēva?) vardarbību (sitis ar siksnu, arī pa seju), bet pirmajos divos stāsts ir ka meita neklausa māti, pirmajā gadījumā pati sit māti, otrajā gadījumā 9.klases skolniece klaiņo, un atzīst ka "Dardedze" dzīves apstākļi ir labāki nekā pie mammas.

Tas vispār ir samērā tipisks stāsts ar 14-16-gadrīz-18 gadu veciem tīņiem (t.i., gandrīz pieaugušajiem). Interesanti ka šos protokolos anonimizējot vairs nav skaidrs cik veci tad tie bērni ir, par ko tiek spriests, un tikai ja paveicas var izlobīt par kādu vecumu ir runa (t.i., vecums kautkā tiek pieminēts, vai tas ka skolā iet, vai tas ka tiesas procesa laikā ir iestājusies pilngadība, utt.). Pusaudža gadi vispār ir traks laiks, un tas kādās formās tīnis var vērsties pret saviem vecākiem ir visai pārsteidzoši.

Visos trīs procesos vecāki cenšas atjaunot aprūpes tiesības, visos trīs tiek noraidīts. Var jau teikt ka pamatoti, bet es saku - principā nenotiek samierināšanas process. Bāriņtiesa ir nostājusies PRET vecākiem un nekā necenšas kaut ko labot.

Šeit gan tāds iespaids ka vienīgā svira ko Bāriņtiesa var piemērot, ir tā pati bērna izņemšana no ģimenes, un tam automātiski ir vecākus jāpārvērš tādos dresētos sunīšos, ka nu kā uz burvja mājienu dancos uz pakaļkājām un bez ierunām izpildīs visus rīkojumus.

Tas ir, var jau būt ka esošais tiesību regulējums nepieļauj nekādus citus ietekmes veidus - pieaudzis cilvēks nav piespiežams kaut ko pret savu gribu darīt. Un ja vecākiem īsti nekasa, tad Bāriņtiesa un visas policijas paliek rokas plātot - bērnu esam dabūjuši, bet kur ar to tālāk? Šeit varbūt būtu tomēr labāk kāda cita pieeja - bet tam varbūt nepieciešams cits regulējums. Katrā ziņā es esmu pilnīgi pret esošo "juvenile justice" pieeju. Bāriņtiesas ir jāizformē un funkcijas jāpiešķir sociālajiem dienestiem.

***

No A42540207:

[2.1] ar bāriņtiesas 2005.gada 13.decembra lēmumu Nr.1-6/2451 lietā
Nr.3-5/317-2005 pieteicējai atņemtas J.K. [meitas -w] aprūpes tiesības, jo māte nespēja
kontrolēt bērna uzvedību, nespēja nodrošināt bērna audzināšanu un uzraudzību.
Bērns nepakļāvās mātes audzināšanas prasībām, neiecietīgi izturējās pret māti.... tālāk ... )
Comments: Read 3 or Add Your Own.


watt
Time:6:50 pm.
Lūk, diezgan kolorīta lieta: bērns dzimis 1997. gadā. Viņam esot 9 gadu vecumā izņemts no ģimenes, ievietots bērnu namā (bāreņu nams „Līkumi”). Bāriņtiesa dusmojas ka vecāki ar savu tiesāšanos traucē bērnu adoptēt projām: "jo bērns vecāks, jo mazāk kāds vēlas viņu adoptēt". Kamēr bērnu namā, puisītis sāk klaiņot - tātad bērnu nams nespēj bērna audzināšanu veikt ne cik efektīvi. Bāriņtiesa uzstāj ka bērnu nevar atdot jo nav elektrības mājā, un nav nokārtots trūcīgas personas statuss, bet nekādi nepalīdz, ne risināt problēmu ar parādiem, ne nokārtot papīrus. (Ļaunprātīgā interpretācijā, varbūt pat papīrus ar kautkādiem formāliem iemesliem atsviež atpakaļ, un pēc tam uz to pat pamatojas, t.i., jābūt nokārtotam statusam, bet mēs to jums iegūt neļausim - tra la la, bērns paliek institucionalizēts.)

Bērnam pavadīt dažas dienas ar māti neļauj jo redz mājās viss nav perfekti, un māte nav "pildījusi saistības". Tas ir, runa ir par Bāriņtiesas varas demonstrēšanu, nevis bērna labākajām interesēm.

Šis ir vecs process, te nav atsauces uz EU tiesību aktiem (kas sāk parādīties ap 2011. gadu), ne uz bērna tiesībām uzaugt ģimenē un pārējiem pamatpostulātiem. Šeit var redzēt ka Bāriņtiesa savu misiju izprot tikai kā nodot bērnu namam kārtējo audzēkni; sagraut ģimeni. Palīdzību pēc būtības nesniegt. (Bildē protams neatņemama sastāvdaļa alkohols un graujoša nabadzība. Sociālajam dienestam būtu darbs - ja vien viņi savu darbu gribētu darīt.)

***

NORAKSTS
Lieta Nr.A42542806
Nr.A4648-07/4

SPRIEDUMS
Latvijas tautas vārdā
Rīgā
2007.gada 17.jūlijā
Administratīvā rajona tiesa
šādā sastāvā: tiesnese D.Ābele,
piedaloties pieteicējai I.O., atbildētāju pārstāvošās iestādes – Jēkabpils bāriņtiesas –
pilnvarotajam pārstāvim Tālim Zalvam un trešajai personai - Z.G.,
atklātā tiesas sēdē izskatīja administratīvo lietu I.O. pieteikumā par Jēkabpils bāriņtiesas
2006.gada 4.oktobra lēmuma Nr.1-6/140 atcelšanu un labvēlīga administratīvā akta
izdošanu.... tālāk ... )
Comments: Read 2 or Add Your Own.


mindbound
Time:8:31 pm.
Mood:working.
Music:Rome - Masse Mensch Material: Kriegsgötter.

[Programming] is a job where Lovecraft meets tradecraft, all the time. Demonology is right after debugging in the dictionary.

/C. Stross, The Atrocity Archives, so very true/

Comments: Read 4 or Add Your Own.


ingmars
Subject:wf
Time:4:49 pm.
It's only a choice, no effort, no work, no job, no savings of money, a choice, right now, between fear and love.
Comments: Add Your Own.


honeybee
Time:12:41 pm.
Šitā publikācija atgādināja episko dialogu pirms uzstāšanās.

- Pimpis. Pimpis pimpis pimpis.
- ???
- Man tur tekstā ir vārds pimpis. Man ir jātrenējas to pateikt.
- Lai nesasmietos?
- Lai viņš man tā dabiski izveļas no mutes.
- ...
Comments: Read 12 or Add Your Own.


honeybee
Time:9:49 am.
No rīta biju Rīgas satiksmē, pretī džeks čalotājs, pie tam no tiem pozitīvajiem, kas runās par visu un jebko, izdiskutējām, kāds uzvārds manam vīram un cik daudz bērni ēd.
- Jums ceturtais bērns arī būs?
- Ēēēē, es nezinu.
- Jūs zinājāt, ka no sešiem bērniem arī jūsu vīram ir bezmaksas kartiņa? Jā, abiem diviem, gan jums, gan vīram!
- ...
- Jā, iespējas ir, vajag tik paņemt!

Attiecīgi šorīt visu rītu smaidu un ķiķinu.
Comments: Read 8 or Add Your Own.

Thursday, March 26th, 2015


watt
Time:8:34 pm.
Pie tēzēm ka Bāriņtiesas ir naidīgas pret ģimeni, un vērstas uz ģimenes iznīcināšanu: pētu judikatūru.

Es redzu ka tādai Bāriņtiesai krietni nāk pie sirds Kafkas stila process, kad bērnu nosūta pie psihologa, vecākus ar slēdzieniem neiepazīstina, bet uz šāda "konfidenciāla" atzinuma pamata nu tik taisīs spriedumus, un pieņems lēmumus.

(OK, šajā konkrētajā lietā sagadās tā, ka dēls pats negrib lai ar atzinumu iepazīstina viņa māti, un tiesāšanās ir ievilkusies tik ilgi, ka 2012. gada tiesas sēdē dēls ir jau pilngadīgs, un tiesa nolemj ka viņš pats nosaka kādu informāciju viņa vecāki drīkst iegūt.)

Lūk interesanta tiesvedība: http://tiesas.lv/nolemumi - atlasīt pēc lietas numura: A42941109
Lietas numursNolēmuma pieņemšanas datumsTiesu iestādeInstanceLietas veidsPdf
A4294110924.01.2012.Administratīvā rajona tiesa
Jelgavas tiesu nams
Pirmā instanceAdministratīvās lietasSkatīt
A4294110910.10.2011.Augstākās tiesas SenātsKasācijas instanceAdministratīvās lietasSkatīt
A4294110920.04.2010.Administratīvā rajona tiesa
Jelgavas tiesu nams
Pirmā instanceAdministratīvās lietasSkatīt


Interesantāka ir lieta A420292013, bet par to nākošreiz.

***

Sāksim ar pirmo instanci:... tālāk ... )
Comments: Read 21 or Add Your Own.


honeybee
Time:1:46 pm.
Nu, un kā lai tagad te pastrādā, koa? :)
http://www.laligaba.lv/berni/ieva-melgalve
Comments: Read 19 or Add Your Own.


ingmars
Subject:jwb018
Time:11:29 am.
Lai ko jūs darītu, Dievs jūs mīl.
Comments: Read 3 or Add Your Own.


mugursoma
Time:10:04 am.
Молодость жива
Comments: Add Your Own.

Wednesday, March 25th, 2015


mindbound
Time:8:59 pm.
Mood:awake.
Music:Unter Null - Moving On/Flux: Tear Down The Walls.
Adding hot sauce to things is basically alchemy, the Magnum Opus in miniature.
Comments: Read 2 or Add Your Own.


ingmars
Subject:vvvvvvvvvvv
Time:1:25 pm.
Burgers don't rot.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


honeybee
Time:10:45 am.
No rīta, vārdsakot, dungoju Rob Dougan (es vispār pēdējā laikā mostos ar Rob Dougan galvā).

Es: - She thinks that I was born yesterday...
T.: - Suddenly...
Comments: Read 2 or Add Your Own.


honeybee
Time:8:04 am.
I'd thought I'd buried Mother. No. Some of us cremate parents, not bury them, cremate them in our own fires, then sift and sieve the bits of bone to fine particles, down to dust. As we discard the dust, some of it settles on our arms, faces.

/Roberta Payne. Speaking To My Madness
Comments: Read 8 or Add Your Own.

Tuesday, March 24th, 2015


ex_silentio
Time:10:11 pm.
Surogātpatiesība
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:おかえり
Time:3:37 pm.
Poll #20361
Open to: All, results viewable to: All

おかえり

View Answers

ご飯?
1 (14.3%)

お風呂?
2 (28.6%)

それとも…私?
4 (57.1%)

Comments: Read 3 or Add Your Own.


doomed
Time:3:53 pm.
wiii, wiii, wiii, wii, wii
toties dabūju pa kaklu par olbaltumvielām :D
Comments: Read 1 or Add Your Own.


ingmars
Subject:šimad
Time:10:02 am.
Ja kas, šis ir mans telefons.
Comments: Add Your Own.


doomed
Time:8:10 am.
kad beidzas antidepresanti, sapņi kļūst ļoti, ļoti dīvaini.
un pat tas, ka sapnī varēju iegrābties diezgan foršā dibenā nemainīja visa dīvainumu.
Comments: Read 6 or Add Your Own.


mindbound
Time:5:47 am.
Mood:awake.
Music:Human Error - Endure Yourself: The Spiral Instinct.
Dilemma sešos no rīta — atslēgties uz pāris atlikušajām stundām vai vārīt vēl vienu kafiju?
Comments: Add Your Own.


mindbound
Time:4:24 am.
Mood:blank.
Music:Coph Nia - Lashtal Lace: In Colour.

Noslēdzot neseno tēmu par cilvēka reproduktīvā genoma modifikācijām, Humanity+ (ex-WTA) oficiālā nostāja, kuru saistošā kārtā pārstāv un atbalsta arī Latvijas Transhumānistu asociācija (un kam ārpus šī konteksta piekrīt mana necilā persona).

... tālāk ... )

Comments: Read 6 or Add Your Own.

Monday, March 23rd, 2015


ingmars
Subject:tādā situācijā
Time:11:50 pm.
Tādā situācijā jebkurš tā būtu rīkojies.
Comments: Add Your Own.


watt
Subject:(3g7m)
Time:8:58 am.
vakar meitiņai bija ļoti laba diena - spēlējās praktiski bez histērijām un bļaušanām. viņai ir paradums izmisīgi bļaut, ja kaut kas neiet pa prātam. gulēja diendusu, jo apzinās ka vakarā ies uz baseinu un ja nebūs pagulējusi, nebūs spēka peldēt. (nolikām gulēt ap 14-15, nogulēja līdz 16:45).
arī šorīt bija priecīga un skraidīja apkārt smiedamies (kamēr ģērbām uz dārziņu).
spīd saule, un ir samērā auksts (1C, vakar bija 0C ar sajūtām kā pie -8C).

ēd daudz "šoko reis" - šokolādes rīsus ar pienu (tas pats choco krispies). neko citu pat īsti ēst negrib. grūti izdomāt ko vēl dot ēst viņai. garšo baltmaize (laugenbrezel).

citās ziņās: App Store uz iPad ir parādījušās vēl vairāk Lego spēles. (Gan Duplo, gan "lielais" Lego, piemēram Lego Elves).
Comments: Add Your Own.

Zinātnes balsts

View:User Info.
View:Personal Journal.
View:Calendar.
View:Website (Folding@home Latvia (nr. 41587)).
View:Memories.
You're looking at the latest 40 entries. Missed some entries? Then simply jump back 40 entries.