Zinātnes balsts
View:Personal Journal.
View:Calendar.
You're looking at the latest 40 entries. Missed some entries? Then simply jump back 40 entries.

Sunday, March 1st, 2015


mindbound
Time:12:33 pm.
Mood:awake.
Music:Les Discrets - Ariettes Oubliées: La Traversée.
Kafija, ripas, duša, piezīmes - I think I'm finally ready.
Comments: Add Your Own.


doomed
Time:11:50 am.
vibrācijas, ko mēs esam evolucionējuši uztvert ar ausīm.
skaņa ir pieskāriens, glāsts, pļauka.
Comments: Add Your Own.

Friday, February 27th, 2015


ingmars
Subject::D
Time:9:38 pm.
Varu derēt, ka šo viņš arī apēstu:

Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:ko neteiksi
Time:7:50 pm.
Tikko par to pirmo reizi iegūglēju, un izrādās, ka tā patiešām ir tāds cilvēks, kas ir slavens ar to, ka ir apēdis dažādus neēdamus objektus. Piemēram, šādu lidmašīnu:

Comments: Read 2 or Add Your Own.


ingmars
Subject:iedvesmojoši,
Time:7:47 pm.
Bērnībā uz mani lielu iespaidu atstāja manu vecāku stāsts par cilvēku, kurš Ginesa rekordu grāmatā iekļuva ar to, ka apēda automašīnu.
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:tears
Time:7:39 pm.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


ingmars
Subject:6666666666
Time:7:36 pm.
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:<3love
Time:7:31 pm.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


ingmars
Subject:fuken
Time:7:25 pm.
Nageti.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


honeybee
Time:7:11 pm.
Mirušie nepiedod e-versijā bez maksas - http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/95165-mirusie_nepiedod.html
Tikai līdz svētdienai.
Pievāciet droši, pat ja neesat pārliecināti, ka gribēsiet lasīt (ibo kas viņ zin, varbūt 2. grāmata būs dafiga labāka nekā pirmā, un kasviņzin, varbūt man neizdosies to 2. grāmatu uzrakstīt tā, lai viņu varētu brīvi lasīt, nezinot MN obstanovku).
Comments: Read 31 or Add Your Own.


honeybee
Time:4:08 pm.
Biju pie jauna zobārsta, nu, zobārstes. Izskatījās jauniņa, droši vien jaunāka par mani. Speros iekšā kabinetā un uzreiz brīdinu, ka esmu bailulis.
Viņa: "Nekas, man arī bail."
Es: ... (fuck, I'm screwed)
Viņa: "..kad es eju pie zobārsta."

Bet visp. bija ļoti jauka un rūpīga.
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:ech I
Time:1:43 pm.
Kaut iepriekš varētu skairi zināt, kurā laikā mūsu jautājumus izskatīs COREPER sanāksmē.
Comments: Read 4 or Add Your Own.


ingmars
Subject:candy cr
Time:1:35 pm.
Ministram droši vien vajag pulksteni, jo viņš nelieto telefonu.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


ingmars
Subject:casio
Time:1:31 pm.
Kad es būšu ministrs, es sev Amazon pasūtīšu rokas pulksteni. Nekad īsti neesmu nēsājis rokas pulksteni, bet domāju, ka ministram tas pieklājas.
Comments: Read 5 or Add Your Own.


ingmars
Subject:latvijas re
Time:10:08 am.
Nākošajā Ministru kabinetā es varētu būt finanšu ministrs.
Comments: Read 5 or Add Your Own.


chaj
Time:10:32 am.
Es saprotu, ka sašutuma atblāzmas cibā Parādnieka intervijas sakarā nav par monogāmiju/poligāmiju, bet komentāros redzēju pieminam arī evolūcijas teoriju un to skatījumu uz cilvēka seksuālo uzvedību.
Varbūt interesanti palasīt: popularzinātniski par sociālo un seksuālo monogāmiju (krievu valodā).

Man pašai gan liekas, ka atklājumi molekulārajā līmenī tikai pierāda to, ka sociālā seksuālā uzvedība cilvēkiem ir spēcīgāka par to, ko diktē daba.
Comments: Read 17 or Add Your Own.


honeybee
Time:10:48 am.
Pirmā reize, kad Stella (manā klātbūtnē) lieto vārdu "es". Konkrētāk - frāzē "Es slauku dibenu".
Comments: Read 1 or Add Your Own.


ex_silentio
Time:6:50 am.
Un man, kopš vakardienas, ir pašam sava Ļeņina kepka! Un es viņu valkāšu pat tad, ja taisnība būs tai gudrelei kas solīja, ka man vairāk seksa nebūs - ja es tādu uzvilkšu. :P
Comments: Add Your Own.


mindbound
Time:12:15 am.
Mood:headachey.
Music:Kammarheit - The Starwheel: Klockstapeln.
Just had my first kernel panic in at least 10 years. Caused by godsdamned Skype, no less (plus probably something something kernelspace audio, since Skype itself is userspace-only).
Comments: Add Your Own.

Thursday, February 26th, 2015


ingmars
Subject:hm2
Time:10:05 pm.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


honeybee
Time:7:16 pm.
Kā zināt, ka esi piedzemdējis nerdu: bērns ir nopircis e-talonu, lai izmantotu telefona NFC un nolasītu e-talona datus :)
Comments: Read 2 or Add Your Own.


ingmars
Subject:ha ha ha ha joks
Time:4:41 pm.
Kurām zodiaka zīmēm ir raksturīga māņticība?
Comments: Read 7 or Add Your Own.


ex_silentio
Subject:Migla
Time:11:02 am.
Mentjaras, nu tādas ielenes dzeltenatstarojošos kostīmiņos, šonakt varēja labi piepelnīties. Slaidi žvidzini miglā pa jauno promenādi. orientējoties vairāk pēc gadiem nostiprinātajiem refleksiem un iekšējā GPS, kad pēkšņi iemidžinas uz sekundi zili uguņi un tā mauka strīpainu daiktu vicinot izlec ceļa viducī. Nu neko. Atliek tikai izvēlēties sekss ar likumu un pēc pilnas programmas - process dārgs, bez kaisles un variācijām, bet rezultāts viegli prognozējams un bez riska. Vai arī nedaudz personiskāks nervus kutinošāks un lētāks seksiņš, ar piedzīvojuma un riska pieskaņu un nobeigumu kas patiesi iepriecina abas puses..
Faktiski viņām bākuguņus vajadzēja sarkanus. Un lai tā sērīgi deg nevis midžinās.
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:kti
Time:9:41 am.
Kas tev ir?
Comments: Read 1 or Add Your Own.


watt
Time:8:54 am.
vakar aizgāju gulēt pirms 23, šorīt pamodos ap 7:20. Mazā pamodās ap 7:30... jūtos vienu reizi izgulējies!

Sieva ziņo ka mazā naktī daudz klepoja, grūti gulējusi. Varbūt tāpēc šorīt ilgāk nogulēja, parasti ir augšā jau pirms septiņiem (un mūs glābj tikai pulkstenītis kas 7:00 iedegas zaļš, jo tad viņa gaida un dzīvojas guļamistabā līdz tam laikam). Es neko nedzirdēju, nekādu klepu.

Pats klepus tāds vienkāršs, viegls, ar krēpām. Ja neies dziļumā, gan pati izveseļosies. Es dodu Silvanols ražoto Bronhosil - garšo pēc mežrozīšu sīrupa. Kas interesanti, garšīgs un neko "nesit atpakaļ". Gada laikā apmēram 6 pudelītes (250ml) izlietojas.

Tie citi klepus sīrupi satur kautkādas sastāvdaļas kas sit atpakaļ, iedzerot gribas novaidēties "fui cik riebīgi". Bet Brohnosil mazā dzer ar prieku. Pat ja tas tikai placebo līmenī palīdz - arī labi.
Comments: Read 4 or Add Your Own.


honeybee
Time:8:35 am.
Are delusion and sanity to be rigidly separated or, on the contrary, could the former be not only consistent with but even a condition of the latter?
Those are not abstract intellectual questions, and they have a real bearing on the way in which psychosis is treated in society today. Our attitudes to madness will shape our response to it, in terms of both our everyday interactions and in the choice of therapies that are available.

/Darian Leader. "What is madness"/

Ir pagājuši apmēram 3 gadi, kopš es pirmo reizi lasīju šo grāmatu. Trīs gadi testa brauciena iz sērijas "hmmmm, kā būtu, ja tu pieņemtu, ka ārprāts ir nevis stigma un lāsts, bet kaut kas tāds, kas piemīt plusmīnus visiem cilvēkiem, nevis nelielai daļai?"
Un, es teikšu, ļoti labi ir.

Protams, var jautāt, kāda tad galu galā ir atšķirība starp ārprāta definīciju "viss, kas traucē dzīvot pašam un citiem, ir ierakstāms zem diagnozes, bet, ja tu netraucē ne sev, ne citiem, značit diagnozes nav, značit tu esi psihiski vesels cilvēks" un manu daudz plūstošāko "praktiski visiem cilvēkiem ir psihiskas novirzes, lielākajai daļai pat vairākas, lielākoties tās ir pozitīvas un palīdzošas, un tikai retos gadījumos - slikta menedžmenta gadījumā - sāk traucēt sev un pārējiem"; jo sausais atlikums ir viens un tas pats, ne?

Bet tas ir tikpat tizli kā strikta seksualitātes definīcija, nu tipa "4-5 % no sabiedrības ir pilnīgi homoseksuāli cilvēki. Ja tu neesi viens no viņiem - t.i., cilvēks, kas drāžas tikai ar sava dzimuma pārstāvjiem un nespēj just uzbudinājumu saskarsmē ar pretējā dzimuma pārstāvjiem, - tad tu esi pilnīgi heteroseksuāls un visa tava flirtēšana ar sava dzimuma pārstāvjiem ir vienkārši izrādīšanās, uzmanības pieprasīšana un izvirtība".

Strikta psihiskās veselības definēšana ir principiāli kaitīga. Tolaik, kad es stingri nošķīru "saprātu" no "ārprāta", katra reize, kad parādījās kaut kādas uztveres/domāšanas/identitātes nobīdes, mani uztrauca nemērā, man šķiet, ka vismaz 25-50 % stresa manā dzīvē bija no tā, ka man pastāvīgi 1) bija bail sajukt prātā 2) bija bail, ka es jau esmu sajukusi prātā, vienkārši pati to ne visai labi zinu 3) bija bail, ka sabruks mana rūpīgi būvētā normālā fasāde 4) bija bail, ka atnāks kāds un mani izārstēs un es zaudēšu visu, kas man sevī jebkad ir šķitis interesants un uzmanības vērts.
Un, piezīmēsim, panikas lēkme, kuras laikā tu paniski baidies, ka neatgriezeniski sajuksi prātā, ir neiedomājami nepatīkamāka par panikas lēkmi, kurā tu domā "oh, sasodīts, panikas lēkme, labi, ka tu necik daudz vairāk vairs nevari sajukt prātā"
Un, novērojot dabā kādu no savām psihuma izpausmēm, ir dafiga foršāk nevis domāt "fakfakfak es esmu traka tūlīt ņemšu cirvi un sacirtīšu gabalos savus kolēģus", bet gan konstatēt "oh, nice, viņa arī ir pieaugusi kopš iepriekšējās reizes, kad tikāmies, un viņai vēl joprojām piemīt spēja atrisināt manas problēmas in the most screwed-up way possible - bet nu zato nav garlaicīgi".
Nemaz jau nerunājot par to, ka, novērojot kāda cita psihuma izpausmes, ir ļoti jauki nevis padomāt "fakfakfak viņš ir traks jāturas pa gabalu fakfakfak viņš aizgāja uz virtuvi noteikti pēc naža", bet "o, forši, psihotiķis, man patīk psihotiķi, interesanti, kā tieši viņam tā domāšana iekārtota". Nevis padomāt "fakfakfak viņš pieturā sarunājas ar sevi un ēd kaķu konservus, noteikti tūlīt mani izvaros, jo viņš ir traks!", bet gan... well, džīzas, kāda tev daļa, ar ko viņš runā un ko ēd?

(Nemaz nerunājot par to dilemmu, kurā faktiski nonāk katrs psih*, kura pacients sūdzas par kaut kādiem simptomiem. Ņemot vērā to, ka psih. veselība = nekas tev netraucē, bet pie galvas daktera cilvēki tomēr iet tad, kad viņiem kaut kas traucē, tātad sanāk tā, ka praktiski katram, kurš aiziet pie psih*, būtu jādabū diagnoze par to vien, ka viņš iet pie psih*.)

Un man ir slikti katru reizi, kad mēs klusējam, kad mēs slēpjamies, kad mēs nejautājam. Kad mēs aizliekam aiz atslēgas aiz actiņas aiz kabineta durvīm aiz diagnozes vai "tev taču tas netraucē, vai ne?" mūsu dīvainās zamaškas, to mūsu personības daļu, kas nav atrodama vikipēdijā un izskaidrojama ar standarta diagnozēm. Danunafig mums tas vajadzīgs.
Comments: Read 40 or Add Your Own.

Wednesday, February 25th, 2015


ex_silentio
Time:10:34 pm.
Trīs mēneši pagājuši. Saņēmos, sēžu vilcienā un braucu uz mājām. Un joprojām negribu to darīt. Savā dzīvoklī tā sajūta nav tik skaudra, jo man viņš nesaistās ar mammu. Es te no pirmsākumiem dzīvoju viens vai ar kādu no savām labākās puses kandidātēm. Bet māja - tur viss ir viņas. Tur viss atgādina viņu. Es ar to nespēju tikt galā normāli. Man tā māja ir kā personifikācija. Atkal būs tā sajūta ka esmu iekšā kaut kādā lielā mirušā organismā. Kā miesā bez dvēseles..
Comments: Add Your Own.


chaj
Time:8:47 pm.
mīļākā bpp kaverversija
Comments: Read 2 or Add Your Own.


doomed
Subject:nezāles neiznīkst
Time:6:57 pm.
visādi ir gājis, bet no manis vaļā netiksiet
Comments: Read 2 or Add Your Own.


honeybee
Time:3:47 pm.
Vot domāju par to Bankovska rakstu un vieglo "pizģec, pizģec, cik rakstniekam būt ir grūti" drāmu komentāros. Atšķirība starp "mūsdienām" un "agrāk" jau ir tikai tā, ka agrāk rakstnieki zīmējās ar savu vientulību, savu ciešanos savām ciešanām, savu nesaprastību. Nu un tagad, kad izrādās, ka vienatne, mērenas ciešanas (ie "not being totally numb") un mērena nesaprastība (ie "noslēpums") ir pozitīvas īpašības, rakstnieki sāk zīmēties ar savu drāmu par to, kā viņiem tādiem introvertiem cietējiem bļin tagad pilnīgi jākomunicē ar cilvēkiem!!! (Nu labi, ar šito sāpi es vairāk identificējos nekā ar "neviens ar mani nerunā" sāpi, bet enīvej.)
Pavisam konkrēti aizrijos es pie šī te raksta par tēmu, kurā figurē citāts: "However, as I emphasise to the fledgling writers who come and attend my Guardian Masterclass courses, writing novels for a living is hard – unimaginably hard, for those who have not tried it. I cannot imagine that it is less complex than brain surgery, or, indeed, the proverbial rocket science. To master dialogue, description, subtext, plot, structure, character, time, point of view, beginnings, endings, theme and much besides is a Herculean labour, not made more appealing by the fact that you always – always – fail.""
Nopietni? NOPIETNI? Brain surgery? Could you be any more humble?
Vienīgais, ar ko es viņa tekstā varu identificēties ir "you always - always - fail", bet tas failure ir inherents rakstīšanā kā tādā; t.i., tajā, ka tu mēģini pārtulkot viena cilvēka pasaules izjūtu citiem cilvēkiem saprotamā pieredzē vai pat mēģini pārtulkot savu priekšstatu par kāda cita cilvēka pasaules izjūtu vēl citiem cilvēkiem (vai viņam pašam) saprotamā pieredzē, kas ir pretty much impossible. Literatūra pastāv nevis tajā, ko tu gribēji uzrakstīt vai tajā, ko cilvēki no tā (ne)saprata, bet kaut kur tajā maģiskajā telpā starp autoru un lasītāju, un, ja tu esi tāds kontrolfrīks, ka nespēj dīlot ar dažādām interpretācijām un izpratnēm, tad varbūt nevajadzēja kļūt par rakstnieku.

Jā, rakstnieka darbam ir daudz mīnusu, gan ne lielāku kā Maksimas pārdevējas vai neiroķirurga darbam, nu tādi normāli mīnusi. Ja tam pieiet kā darbam, nevis kā sava ego spodrināšanai, tad vispār viss ir lieliski.

Plusu ir daudz vairāk.
Tur ir ļoti daudz brīvības (it īpaši tad, ja tu pārāk nekreņķējies par to, vai izdosies uzbliezt bestselleri).
Tur ir ļoti daudz jaunas informācijas, ļoti daudz visa kā tāda, ko apgūt un izprast. (It īpaši tad, ja tu paraksties uz visādiem dīvainiem piedāvājumiem, nu tur "vai tu negribētu publiski lasīt smieklīgu eseju par to, ka esi sieviete?")
Tur ir milzīga iespēja NEsačakarēt savu dzīvi. Protams, ja tu esi tendēts uz to, ka čakarē dzīvi sev un citiem, tad kā rakstnieks tu to vari darīt daudz sekmīgāk, bet tas strādā arī otrā virzienā, un man šķiet, ka tam arī būtu primāri jāstrādā otrā virzienā.

Bet nu tā imaginārā nepieciešamība socializēties jau nu nav nekāda lielā drāma. Nevajag jau patiesībā "socializēties", nu tb par visām varītēm grūst cilvēkiem rīklē savas grāmatiņas n shit; pilnīgi pietiek ar to, ka tu sociālajos tīklos neesi pilnīgs kretīns.
Nu, un ja esi, tad you're screwed neatkarīgi no tā, vai esi rakstnieks vai ne.
Comments: Read 32 or Add Your Own.


ingmars
Subject:dpoe
Time:2:15 pm.
Comments: Add Your Own.

Tuesday, February 24th, 2015


ex_silentio
Time:7:59 pm.
Divas nedēļas bez neviena dūma, bez nekādas aizvietošanas terapijas un citiem mēsliem. Paciņa miskastē un vairs ne grama! Da faking lepns es par sevi esmu! Vot tā! Vienīgi dažkārt galvā skan kaut kāds:
-bīstams dzīvnieks, kam nav neviena dūma..
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:ye?
Time:11:24 am.
でも。その手は何のためにあるの?
Comments: Read 1 or Add Your Own.


ingmars
Subject:questen
Time:11:11 am.
In the Eva series towards the end, after Asuka returns to Nerv and goes to the hospital, Shinji visits her. Shinji trys to wake her up but fails and ends up accidentally pulling Asuka's clothes off, then there is a pause, then it returns to Shinji and he has white stuff on his hand. WTF is the white stuff?
Comments: Add Your Own.


mindbound
Time:11:10 am.
Mood:awake.
Music:Inade - Antimimon Pneumatos: Canon Of Proportion.
Šīsdienas WTF kolekcijā - Vsevolods Ivanovs. Sinerģiski ar [info]chimera atrasto slāvisko vingrošanu un netveramo enerģisko saikņu skalošanu.
Comments: Read 19 or Add Your Own.


ex_silentio
Time:7:47 am.

Comments: Add Your Own.

Monday, February 23rd, 2015


ingmars
Subject:90909
Time:12:24 pm.
Sakarā ar to, ka tuvojas velosezona, plānoju iegādāties krūzīšu turētāju savam velosipēdam.
Comments: Read 5 or Add Your Own.


ingmars
Subject:hehe
Time:11:22 am.
Jā, pilnveidotas receptes — tas tik ir kaut kas.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


mindbound
Time:12:14 pm.
Mood:working.
Music:Rome - Die Æsthetik Der Herrschaftsfreiheit: Automation.
Vakar nospriedām, ka no mūsu ārpusdarba darba sanāktu ievads vismaz vienai Fringe sērijai. Oh well, katrā jokā ir daļa joka.
Comments: Add Your Own.


honeybee
Time:7:54 am.
Kā atšķirt rakstnieku iesācēju no pro:
ja dzīvē notiek tieši tā situācija, kuru tu raksti/esi plānojis rakstīt, iesācējs padomā "whoa, this must be magic! man ir pareģa spējas!!!", kamēr pro nodomā "fuck this, varēji jau nu cilvēkus pabrīdināt, pirms rāvi līdzi testa braucienā" un "labi vismaz, ka šoreiz pati uzņēmies slepkavības upura lomu, nevis piespēlēji to kādam citam"
Comments: Read 8 or Add Your Own.

Zinātnes balsts

View:User Info.
View:Personal Journal.
View:Calendar.
View:Website (Folding@home Latvia (nr. 41587)).
View:Memories.
You're looking at the latest 40 entries. Missed some entries? Then simply jump back 40 entries.