Zinātnes balsts
View:Personal Journal.
View:Calendar.
You're looking at the latest 40 entries. Missed some entries? Then simply jump back 40 entries.

Wednesday, October 22nd, 2014


mindbound
Time:8:52 pm.
Mood:awake.
Music:VNV Nation - Praise The Fallen: PTF2012.

Anything can be measured. If a thing can be observed in any way at all, it lends itself to some type of measurement method. No matter how "fuzzy" the measurement is, it's still a measurement if it tells you more than you knew before. And those very things most likely to be seen as immeasurable are, virtually always, solved by relatively simple measurement methods.

Duglasa V. Habarda How to Measure Anything: Finding the Value of Intangibles in Business ir negaidīti laba daļēji tehniska grāmata par informācijas teorijas un teorētiskās ekonomikas krustpunktā atrodamajiem jautājumiem. Pagaidām esmu ticis cauri tikai ievadam un pirmajai nodaļai ("Yes, I Mean Anything"), bet šobrīd šķiet, ka tās būs vērtīgi ieguldītas stundas.

Turpinot literatūras tēmu - The Martian by A. Weir is one of the best works of fiction I've read in a long, long time.

Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:AntiLatvija
Time:10:20 am.
Joprojām pieļaujot iespēju, ka tas ir joks, "antivelosipēdistu" komūna feisbukā manī rada vieglu izbrīnu, bet droši vien tas ir tādēļ, ka nu jau vairākus mēnešus nedzīvoju Dzimtenē. Īstenībā tam nevajadzētu būt pārsteigumam, ņemot vērā to, cik tumsonīgi un neiecietīgi ir latvieši, un velosipēdisti ir tikai kārtējā minoritāte, pret kuru vērst naida runu un aicinājumus ierobežot viņu tiesības. Es pārvietojos ar velosipēdu, jo man tā ir ērti, es tā jūtos vislabāk. Es zinu, ka man nav jātaisnojas, bet jums es varu pateikt, ka nedaru to tādēļ, ka pārstāvu kaut kādu ekoloģisko ideoloģiju, vai tādēļ, ka velosipēdi ir "nākuši modē". Man pārvietošanās ar velosipēdu ir vienkārša un pašsaprotama lieta, un man šķiet neprātīgi, ka ir cilvēki, kas vēlas, lai es to pārstāju darīt, lietoju sabiedrisko transportu vai arī izmantoju heteroseksuālāko no transpoeta veidiem — automobīli. Pietiekami bieži Latvijā esmu saskāries ar naidu dēļ tā, ka braucu ar velosipēdu, bet lasīt īstu naida runu internetā ir kaut kas jauns un diezgan biedējošs. Es pirms tam par to jokoju, bet šādi simptomi liek mazāk ilgoties pēc atgriešanās Latvijā, honestly.
Comments: Read 38 or Add Your Own.

Tuesday, October 21st, 2014


mindbound
Time:11:58 pm.
Mood:awake.
Music:VNV Nation - Praise The Fallen: Procession.

Koheleth: We are Homo Sapiens Sapiens, thinking people! What happens to us when we are no longer the thinkers? Who becomes a moral subject – the monkey playing on his PlayStation, or the machine discovering new theorems, breaking new ground? It troubles me deeply, Bokonon.

/The Dialogues Between Bokonon and Koheleth, 2014-08-22/

Comments: Read 16 or Add Your Own.


mindbound
Time:11:21 pm.
Mood:awake.
Music:Sturmast - Ibis Redibis Nunquam In Bello Peribis: The Regiment Is Departing.
Voyager abu ierīču nestā "Zelta ieraksta" pilns saturs, ejiet un klausieties!
Comments: Add Your Own.


mindbound
Time:11:15 pm.
Mood:awake.
Music:Headscan - Shaper And Mechanist: Silent Running.
Heh, 1337 WUs in Folding@home.
Comments: Add Your Own.


mindbound
Time:9:34 pm.
Mood:thoughtful.
Music:Die Sektor - To Be Fed Upon: Revelation None.

Koheleth: I still buy books, and I love having them. But one day I will set them all afire, with everything I own. I will walk away with the clothes on my back and a computer in my pocket. And on that computer will be wisdom and knowledge, art and culture, music, pictures, money and a map of the Earth.

And I won't be alone.

/The Dialogues Between Bokonon and Koheleth, 2014-09-18/

Comments: Read 16 or Add Your Own.


ingmars
Subject:mex
Time:4:07 pm.
La pomme. La pomme. La pommmme.

Dievinu franču valodu. Franču valoda ir tik seksīga! Kad dzirdu franču valodu, man pār muguru skrien tirpas.
Comments: Read 4 or Add Your Own.


ingmars
Subject:premium
Time:4:03 pm.


Mmmmm, j'adore les crêpes au chocolat !
Comments: Read 2 or Add Your Own.


ingmars
Subject:surf the web
Time:3:59 pm.
A fast connection, unlimited Wi-Fi.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


mindbound
Time:10:44 am.
Mood:working.
Music:Inade - The Crackling Of The Anonymous: Titan In Shivering Sand.
Well, colour me surprised. Zero headache this morning.
Comments: Add Your Own.

Monday, October 20th, 2014


ingmars
Subject:ļunis
Time:3:31 pm.
Ļaudis tikai staigā garām un nepērk grāmatiņas.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


ingmars
Subject:reperi
Time:10:38 am.
Visi citi reperi ir caurspīdīgi, es redzu tiem cauri.
Comments: Add Your Own.

Sunday, October 19th, 2014


ex_silentio
Time:7:39 pm.
Alus ar šņabi - pilnīgi nešaubīgi ir žanra klasika. Bet no vīna glāzes.. ..kaut kā jocīgi.
Līdz šim domāju ka šmiga nelīdz. Tajās 2-3 reizēs kad mēģināju iepriekš, bija tikai sliktāk. Bet izrādās es nezināju fišku - nedrīkst atlaist, Nevajag dzert līdz kamēr jāapskauj podu, bet nedrīkst arī palikt skaidrā. Jātur katls zem spiediena, bet nevajag viņu arī spridzināt. Nodzīvojies līdz spēka gadiem tā arī nekad nebiju kodis vairāk kā vienu dienu. Nu esmu pavēris jaunu lapaspusi savā alkohola patērēšanas vēsturītē un esmu mazliet pārsteigts. Mazliet gan ir bail, jo es nezinu kurā brīdī tā dzīvojot pamostas alkoholiķa gēni - kuri man neapšaubāmi ir.
Tie kaķi jau tāpat plosa dvēseli. Bet kožot to emociju ir vieglāk nomest. Nevis nest sev visu laiku līdzi. Un kad esi pālī ir mazliet vairāk PO ka citi redz tevi - piemēram - raudam.
Comments: Read 4 or Add Your Own.


jan09
Subject:bioloģija
Time:4:08 pm.
nelienot visādos materiālos, un neprasot googles tantei, pie vakariņu galda pacēlās jautājumi:

- atšķirība starp butēm un plekstēm;
- atšķirība starp vārnu, kraukli, kovārni.
Comments: Read 21 or Add Your Own.


jan09
Subject:mazliet ap elektroauto
Time:10:48 am.
klasiķi reiz teica, ekonomikai jābūt ekonomiskai.
ir interesanti vērot burbuli, ko pūš valdības līmenī, un zem kura lien ražotāji, lai noskamptu kumosu.
zero emision zonas lielpilsētās 2020 ir politiskā, ne ekonomiskā līmenī nolemtas.
ir skaisti, sēdēt valsts finansētā organizācijā kā Transport for London:
nopērkam 10 hybrid busus pa 1M katru, iedodam operatoram, pēc 5 gadiem saprast, ka ietaupījums no tehnoloģijām salīdzinot ar dīzeļa busu ir 0, un sākt domāt - nodot lūžņus metālā, vai ieguldīt vēl 1M un pārtaisīt par pilnu EV (elektroauto).
supercapacitor sistēmas, hybrid sistēmas, full EV - tikai liels spēļu laukums, tāpat kā biodīzelis, biogāze, vai LPG dual sistēmas/uzpildes tīkli iepriekš.
ir skaisti, attīstās tehnoloģijas, inženieri saņem algas, valsts dotē ražotājus un gala klientus, ekonomika burbuļo, idille.
kas interesanti - kopējo bildi zemeslodes mērogā neviens neskatās, komponentu ražošana un izmeši Ķīnā, izlietoto elementu glabāšana/pārstrāde Āfrikā/Rumānijā/LV, atkal idille.
izteikti netiek runāts par mainīgo elementu, akumulatoru bateriju, ilgmūžību un izmaksām,lietoto ekektroauto tirgu. Bankas, dodot līzingu komerciālajiem elektromobiļiem, nedod līzingu bateriju pakām.
ātrā uzlāde, par ko daži priecājas, 1-2h laikā uzsit bateriju līmeni līdz 80%, tālāk nepieciešama elementu sprieguma līmeņa balansēšana, lai sasniegtu 99-100%, kas prasa stundas/dienas un kopā ar darba režīmu ietekmē bateriju ilgmūžību. lietotam elektroauto, kam jāmaina bateriju pakas, kam vairs netiek dots valdības līdzfinansējums, vērtība būs tuvu 0.
interesanta tēma ir satiksmes drosība, iedomājieties elektroauto krēslā bez gaismām (un praktiski bez skaņas) pilsētā, nez, cik ilgā laikā būs obligāts skaņas avots katram elektromobilim? ;)
interesanta tēma ir infrastruktūras izbūve, kaut tikai 20 kvartāliem, lielpilsētas centram ;)
Comments: Read 4 or Add Your Own.


ingmars
Subject::{-
Time:11:59 am.
Es Reinim rādīju tādu raidījumu, kur bērniņam mutē ieliek cigareti.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


watt
Subject:par veļas mašīnām
Time:9:13 am.
Man ir aizdomas, ka milzīgais daudzums ar dažnedažādiem modeļiem kas katru gadu tiek atjaunoti un saputroti, ir ražotāju sazvērestība lai pircēji būtu neinformēti par to, ko pērk: lai pircējam varētu iesmērēt sūdu.

No ekonomikas skatu punkta, ja ražotājs piedāvātu 3-4 modeļus, un tos tikai uzlabotu, tirgū drīz būtu perfektas veļas mašīnas, kas kalpo 20 gadus un ilgāk. Bet tad arī ražotāju būtu kādi 2, varbūt 3. Tāpēc ka no tiem dažiem modeļiem kas pieejami, būtu viegli izvēlēties labāko, un pircēji ņemtu tikai vislabāko modeli. Uzvarētājs paņem visu. Labākais modelis pelnītu milzu naudu, bet tie kuriem modeļi nav tik izdevušies, lasītu grašus.

Savukārt situācijā, ka ir 100 ražotāji, un katrs piedāvā 50 modeļus, ir neiespējami novērtēt, kura mašīna ir kalpos uzticami, un kura ir defektīva grabaža, kas ik pēc gada jālabo dēļ nožēlojamiem konstrukcijas trūkumiem. Pirkums pārvēršas par loteriju, un pircēji tā arī uzvedas, vienkārši pērk kautko uz labu laimi, un pēc tam nevajadzīgi cieš.

Ja ražotājam būtu 3-4 modeļi, ko ražot un katru gadu uzlabot, visi potenciālie gļuki būtu novērsti, un mašīnas būtu nesalaužami zvēri. Bet no ekonomikas viedokļa, tas atkal īsti nesaskan ar ražotāja motīviem: ko ražotājam darīt, ja viņš šogad uzražo mašīnu un pārdod, bet pēc tam nākamais pirkums būs pēc 30 gadiem? (Tas ir, kad ģimenei varbūt savajadzēsies jaunu mašīnu.)

Tātad, ir 2 iespējas: A) 2-3 ražotāji kas konkurē, katrs piedāvā 3-4 modeļus. Pircējs izvēlas vis-vis-labāko. Vai B) 100 ražotāji, tirgus pārpludināts ar mēsliem ar neskaidru specifikāciju, defektiem un kalpošanas ilgumu (garantija 2 gadi un pēc tam kaut vai plūdi), pircējs pērk uz aklo. Kā no (B) tikt uz (A) ?

***

Veļas mašīnas ir interesants piemērs, jo tās a) vajag katrā mājā, b) tiek ekspluatētas ļoti intensīvi, c) dod milzīgu labumu (ja salīdzina ar iespēju mazgāt drēbes rokām) d) ir salīdzinoši vienkāršs darbības princips - jebkuriem ražotāja konstrukcijas defektiem iemesls ir tikai nolaidība un slinkums. Nav nekādas kosmiskās tehnoloģijas.
Comments: Read 19 or Add Your Own.


watt
Subject:par elektroauto
Time:8:54 am.
daudzi par elektroauto nesaprot "kur varēs uzlādēt"? īstā atbilde ir - jebkur. noparkojot, ielas malā būs stabiņi ar rozetēm, kur vnk dakšiņu iespraust.

pie lielveikaliem, noliekot stāvvietā, varēs arī pieslēgties pie lādētāja. Raugi, Berlīnē daži lielveikali jau šādu papildus iespēju dod: un jo vairāk elektro-auto parādīsies, jo lielāks būs pēc tā pieprasījums. Es prognozēju ka galu galā tā būs standarta lieta - ejot veikalā, noliec auto lādēties, atnāc pēc 30min-1h atpakaļ = auto ir pilnībā uzlādējies.

Un pats galvenais: elektrisko lādētāju (kā stabiņš ar rozeti) var uzlikt pilnīgi visur - visos "europark" laukumos, dzīvojamo namu pagalmos, utt. Nav jābūt kautkāda attālumā no dzīvojamām ēkām/utt, kā gadījumā ar degvielu.
Comments: Read 15 or Add Your Own.


mindbound
Time:12:54 am.
Mood:awake.
Music:Rome - Confessions D'Un Voleur D'Ames: This Twisted Crown.
And I looked, and behold a mathematical abstraction of a horse: and sitting on it was not defined, and it went out optimising and to optimise.
Comments: Add Your Own.

Saturday, October 18th, 2014


ingmars
Subject:fotostāsts
Time:5:00 pm.
Reinis skatās bēdīgu japāņu animācijas seriālu. Reinis ir aizdomājies par to, kā būtu dzīvot senajā Āzijā.Reinis no bēdām aizmieg un sapnī aizceļo uz noslēpumaino Austrumu zemi.


Comments: Read 3 or Add Your Own.

Friday, October 17th, 2014


mugursoma
Time:9:40 pm.
108,8


ex_silentio
Time:4:23 pm.
šodien es, vismaz domās, paslienu gaisā vidējo pirkstu bankas virzienā un sajūtos labāk.
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:COREPER
Time:1:15 pm.
Satiksimies koreperiņā!
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:rinals
Time:1:02 pm.
Šonedēļ populārākais vārds sievietēm ir Selīna, bet vīriešiem — Rinalds.
Comments: Read 3 or Add Your Own.


ingmars
Subject:laipni lūgti
Time:11:29 am.
Anonīmie lasītāji ir laipni aicināti lasīt un komentēt.
Comments: Read 5 or Add Your Own.


ingmars
Subject:24444
Time:11:08 am.
Ir 2098. gads. Cilvēki dzīvo pazemē.
Comments: Read 4 or Add Your Own.


ingmars
Subject:baken
Time:10:44 am.
Comments: Add Your Own.


ex_silentio
Time:10:43 am.
Comments: Add Your Own.

Thursday, October 16th, 2014


jan09
Subject:zemeslode
Time:7:29 pm.
kā stāsta, esot apaļīga.
kāda aģentūra atsūtīja darba piedāvājumu - Folklendu salas, 2 gadu līgums.
ir tikai maza problēma, obligāta ir britu pase, līdz kurai jāgaida apmēram 2 gadi ;)
Comments: Read 4 or Add Your Own.


ex_silentio
Time:4:44 pm.
Cilvēks ar urbi..
Comments: Read 2 or Add Your Own.


ingmars
Subject:labas ziņas
Time:12:38 pm.


(Labās ziņas ir par to, ka logo nav ēnas.)
Comments: Read 7 or Add Your Own.

Wednesday, October 15th, 2014


ingmars
Subject:ughh
Time:12:50 pm.
Es rakstu savā interneta dienasgrāmatā, un tas viss izskatās diezgan labi, bet tad es apskatos kopējo plūsmu vai kādu no draugu sarakstiem, un tajā visi mani labie ieraksti ir atšķaidīti ar mazāk kvalitatīvu saturu. Vienīgais drošais risinājums, ko es varu ieteikt sev un citiem, ir atdraugot visus pārējos un lasīt tikai manus ierakstus.
Comments: Read 3 or Add Your Own.


ingmars
Subject:
Time:12:47 pm.
Seen by everyone.
Comments: Add Your Own.


mindbound
Time:1:23 pm.
Mood:awake.
Music:Flesh Field - Strain: Beneath Contempt.
Japāna aizsāk desmit gadu ilgu smadzeņu kartēšanas projektu ar fokusu uz smadzeņu saslimšanu un darbības traucējumu izpēti, pievienojoties ES veiktajam Human Brain Project un BRAIN iniciatīvai ASV.
Comments: Read 3 or Add Your Own.


ingmars
Subject:OK, Google
Time:12:02 pm.
Laiks pārvarēt kaunu un iet pēc dienišķās bekona sviestmaizes.
Comments: Add Your Own.


watt
Subject:bērnkopības grāmatas
Time:11:41 am.
Ļoti iesaku šīs grāmatas:

Dr. Marc Weissbluth - Healthy Sleep Habits, Happy Child - A step-by-step programme for a good night's sleep

Ja nepietiek, tad šeit ir vēl papildus knifi, piemēram ja kāpj no gultas ārā = var likt gulēt guļammaisā. Vai arī uz gultas virsū uzbūvē "telti", tā lai izlīst nevar, u.c.

Richard Ferber - Solve Your Child's Sleep Problems: Revised Edition: New, Revised, and Expanded Edition

Par audzināšanu:
Adele Faber, Elaine Mazlish - How to Talk So Kids Will Listen & Listen So Kids Will Talk

Robert J. Mackenzie - Setting Limits with Your Strong-Willed Child, Revised and Expanded 2nd Edition: Eliminating Conflict by Establishing CLEAR, Firm, and Respectful Boundaries

"How to talk" izstāsta par empātiju. Ka bērnam bieži vien nevajag lai viņu mierina, bet gan vajag lai uzklausa, un apstiprina sajūtas. Tas ir, pateikt "tu raudi, jo tu sasiti kāju un tev sāp", nevis "ai nekas, tūlīt jau pāries". Bērns jūtas labāk, ja pieaugušais apstiprina, ka viņa sajūtas ir pareizas. Bērns pats ieklausās, ka sāpīte pāriet, un drīz turpina spēlēties.

"Setting limits" ir ļoti interesants (bet es vēl neesmu ne pusē). Ir tādi bērni, kas vārdiem nesaprot. Viņi gaida, lai notiktu darbība, un respektē tikai darbību. Tas ir, piemēram "Lūdzu nogriez televizoru klusāk. Kāpēc tu nenogriezi televizoru klusāk. Tu dzirdi ko es saku? Es taču tev lūdzu!". Ir bērni, kas to uztver viekārši kā savadabīgu "deju". Viņiem daudz labāk patīk "Lūdzu nogriez televizoru klusāk tūlīt pat, citādi es atnākšu un izslēgšu". *Izslēgts* "Es taču teicu ka tā būs.". Bērns respektē skaidri novilktas robežas.

Man ir jāmin, ka mūsu meitai arī šādas iezīmes piemīt (lai gan viņa īstenībā ir ļoti cenšas izpatikt). Piemēram, "es skaitu līdz trīs!" metode labi darbojas. Ja kautkas jāuzģērbj, vai jāmazgā zobi, bet viņa skraida un nedodas rokā. Tad es saku: "skaitu līdz trīs", un viņa zina, ka tad pie "trīs" vairs nebūs labi. Un pie divi atnāk pati. Nevis garas pierunāšanas. (Tas viss protams ļaujot izvēlēties ko ģērbs, utt utt. Tas ir zināma lieta.)
Comments: Read 7 or Add Your Own.


ingmars
Subject:Ki
Time:11:52 am.
Kas ir dzīve?
Comments: Read 2 or Add Your Own.


ingmars
Subject:pasaule, kurā viss ir tik ātrs
Time:11:38 am.
Laipni aicināti SSD pasaulē.
Comments: Add Your Own.


ingmars
Subject:SSD svētki
Time:11:34 am.
Vispār līdz ar Reiņa ierašanos sadzīvē vērojami dažādi uzlabojumi. Piemēram, vakar datoram ielikām 120 GB SSD un uzinstalējām uz tā sistēmu. Viss tikai dēļ Reiņa iniciatīvas.

Comments: Read 1 or Add Your Own.


ingmars
Subject:66632
Time:11:32 am.
Šorīt Reinis no mājām ziņoja, ka nestrādā internets, un mans prāts kļuva nemierīgs. Nedarbojās arī interneta pakalpojumu sniedzēja mājaslapa un servisa tālrunis. Pirms brīža viss atkal atgriezās, un es varēju atviegloti uzelpot.
Comments: Add Your Own.

Zinātnes balsts

View:User Info.
View:Personal Journal.
View:Calendar.
View:Website (Folding@home Latvia (nr. 41587)).
View:Memories.
You're looking at the latest 40 entries. Missed some entries? Then simply jump back 40 entries.