Neprātīgā saprāta balss Below are the 20 most recent journal entries recorded in the "Bezjēgas orākuls" journal:

[<< Previous 20 entries]

Decembris 7., 2018
15:48
[User Picture]

[Link]

Kad meita bija mazāka bija drusku bail palikt divatā ar viņu uz visu vakaru. Nebija jau īsti nekāda racionāla pamata tādas iracionālās bailes no kaut kā nepazīstama, jo pirmos divus gadus viņai daudz ciešāks kontakts bija ar mammu. Pamazām gan tas pārgāja un tagad jau vairs nav problēmu, varbūt tikai neesmu tik pacietīgs. Vienīgi trešais tēva un meitas vakars pēc kārtas jau ir drusku nogurdinošs.

Tags:

(2Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Novembris 28., 2018
15:37
[User Picture]

[Link]

Pirms kāda pusgada nolēmām sākt krāt jauna mājokļa pirmajai iemaksai izmantojot ''Altum'' līdzfinansējumu jaunajiem speciālistiem. Tomēr, lai arī līdzfinansējums ir diezgan jūtams, līdz ''jaunā speciālista'' vecuma limitam atlikušie pāris gadi un mūsu ģimenes ienākumi nozīmē to, ka nākamos gadus būtu jādzīvo no maizes un ūdens faktiski mājas arestā. Tāpēc nesen vēlreiz salikām +/- pašreizējam mājoklim un secinājām, ka joprojām mīnuss ir tikai viens iepretim veselai rindai plusu. Un arī tas mīnuss, lai arī jūtams, ir daļēji novēršams ar minimāliem ieguldījumiem.
Turklāt nav jau tā, ka galīgi nebūt kur palikt. Visu vasaru var mierīgi dzīvoties pa manu piejūru un, ja ļoti gribas un situācija spiež var pārvākties pie sievas vecākiem pierīgā, kur viss mājas otrais stāvs stāv tukšs.

Tātad, kā jau var saprast, domu par sakrāšanu atmetām vēl īsti nesākuši.

Tags:

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Novembris 26., 2018
16:44
[User Picture]

[Link]

Nesen kāds pa TV izteicās, ka Latvijas skolotāji nav ne par matu dumjāki, atpalikušāki vai mazāk radoši par saviem rietumu kolēģiem. Viņi tikai ir daudz nogurušāki. Principā piekrītu, jo teju katru vakaru par to mājās pārliecinos.

Tags:

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Novembris 13., 2018
15:27
[User Picture]

[Link]

Esmu jau samierinājies, ka daļa no sievas sirds joprojām atrodas tālajā Baškortostānā. Kaut nodzīvoja tur tikai gadu un kopš atgriešanās pagājuši jau 10 gadi iespaidi ir gana spēcīgi, lai periodiski izsauktu ''lomkas''. Viens no veidiem kā tās remdināt ir aiziet uz publisko pirti Mārtiņa ielā. Pirts šķiet dzīvo savu dzīvi un ir pašizolējusies savā ''veco laiku'' pasaulītē. Visa vide, interjeri, bufetes piedāvājums un tur rādošā TV programma rada asociācijas ar 90. gadu Krieviju. Pats par sevi saprotams, ka Valsts valodas likums tur tiek ievērots tikai attiecībā uz nedaudzajiem latviski runājošajiem apmeklētājiem. Es tādā vidē nejūtos komfortabli, bet sieva gan izbauda un uzreiz atceras savus braucienus ar ''Transibīrijas dzelzceļu'' un stopēšanu Krievijā.

Tags: ,

(Iespļauj dvēselē)

Novembris 5., 2018
10:44
[User Picture]

[Link]

Sieva vārda dienā uzdāvināja biļetes uz pasaules mūzikas festivāla ''Porta'' koncertu Cēsīs. Ļoti labs koncerts divās daļās. Vispirms uzstājās basku mūziķi no Francijas ''Kalakan'', kas bija diezgan melodisks trio, bet izmantoja arī bungas un savu nacionālo sitamo instrumentu, kas cēlies no ābolu preses. Sākumā šķita diezgan miegaini, bet uz beigām palika labāk. Diezgan jūtamas bija gan ķeltiskās, gan garīgās mūzikas ietekmes.

Vakara nagla gan bija nākamais ansamblis no Ukrainas ''Dakha Brakha'' par kura atklāšanu pirms kāda laika man jāsaka paldies sievai. Fantastiska enerģija un spēks pusotras stundas garumā. Viņu mūzika sakņojas Ukrainas un dzimto Karpatu tautas melodijās, bet tiek bez aizspriedumiem miksēta ar ietekmēm no visas pasaules. Daži gabali tiek izpildīti pat hiphopa manierē, kas reizēm ir ļāvis viņus nosaukt par ''Karpatu repu''. Arī instrumenti ir visdažādākie - dažāda kalibra bungas, akardeons, čells, sintezators un ļoti plaša diapazona balsis. Kopumā koncerts nocēla Vidzemes koncertzāles jumtu. Pēdējie četri ļoti enerģiskie gabali, kas sekoja viens otram bez pauzēm bija trekns punkts pasākumam, kas lika daļai rātni sēdošo klausītāju mesties dejās un beigās nopelnīja grupai ilgstošas stāvovācijas no pilnībā izpārdotās koncertzāles.

Lai gūtu priekšstatu, kas tas aptuveni ir: https://www.youtube.com/watch?v=aFJ717atqaw

Tags:

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Novembris 2., 2018
09:31
[User Picture]

[Link]

Daudzās Rīgas centra kebabnīcās tu esi spiests runāt angliski, jo tur strādājošie melnīgsnējie svešzemju studenti valsts valodu nesaprot. Tāpēc ir tiešām patīkami reizēm piekāpt Āgenskalna pašā sirdī esošajā kioskā''Pie Gabriela''. Tur aiz letes stāv pats Gabriels (īstenībā gan viņu saucot Ahmeds) un teju brīvi runā latviski. Un piedevām vēl sasodīti garšīgi.

Tags:

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Oktobris 25., 2018
11:49
[User Picture]

[Link]

Ja vajadzētu definēt folk-pop mūziku vai varbūt folk-disko, tad tas ir šis gabals. Ļoti patīk tas ko dara šitie igauņi. Šis gabals gan nedaudz ''izlec'' no viņu līdzšinējā veikuma, bet vispār man patīk. Principā varētu arī kādā klubiņā uzlikt.

https://www.youtube.com/watch?v=W6nrHrZw6hQ

Mūzika: Trad.Attack

(Iespļauj dvēselē)

Oktobris 15., 2018
14:13
[User Picture]

[Link]

Darba vietas 30 gadu jubilejas balle aizvadīta diezgan augstos toņos, bet nezaudējot omulību un labu noskaņu. Ballējāmies Zemgales muižā, kas pēdējo dažu gadu laikā ir sasniegusi tādu pieprasījumu un popularitāti, ka dažādi pasākumi tur noris teju katru dienu. Abgunstes muiža Zaļenieku pagastā ir kļuvusi par hipsterisma un kiča etalonu. Savukārt harizmātiskais un hiperaktīvais īpašnieku pāris visus tik ļoti iedvesmo, ka daļa iestādes dāmu jau izdzirdot viņu vārdu vien ģībst.

Ir interesanti, bet arī drusku jocīgi redzēt savus ikdienā tik ieturētos un rāmos kolēģus pilnīgi citā ampluā. Jebkurā gadījumā vakariņas bija labas, dzērieni lieliski un atmosfēra vēl labāka. Žēl tikai, ka šīs pašas labās atmosfēras dēļ, izbraukšana uz Rīgu aizkavējās par 1,5h. un autobusa šoferis bijis kļuvis pikts un iepriekš saskaņoto maršrutu izdomāja aizstāt pats ar savu. Tā rezultātā attapāmies trijos naktī nevis Vanšu tilta, bet gan Akmens tilta galā un 20 min. laikā izsauktais taksis tā arī neatbrauca.

Tags: , ,

(Iespļauj dvēselē)

Oktobris 10., 2018
09:36
[User Picture]

[Link]

Pirms dažām dienām noskatījos kārtējo Latvijas simtgades filmu ''Homo Novus'', lai gan tāda paša nosaukuma grāmatu pabeidzu lasīt tikai vakar.

Apmēram pusi filmas bija tāda ''WTF'' sajūta, bet kad pieradu pie apzināta radītās 30. gadu kinovalodas un aktierspēles, tad palika labāk. Daudzi jau to ir teikuši un arī es pievienojos tam, ka filma ir vizuāli skaista. Galvenokārt apģērbu un vides dēļ. Tomēr sižets ir diezgan saraustīts un reizēm grūti uztverams. Nezinu kā to uztvēra cilvēki, kas romānu nav lasījuši, bet pat man brīžiem bija grūti izsekot darbībai. No Eglīša romāna ir paņemtas atsevišķas būtiskākās epizodes, bet daudzas svarīgas detaļas, kas palīdzētu labāk izprast kontekstu un varoņu attiecības vispār nav minētas. Rezultāta daudzas epizodes rada vairāk jautājumu nekā atbilžu par varoņu rīcības motīviem. Neiztika protams bez dažu jaunu varoņu ieviešanas vai tik radikālās esošo pārveidošanas, ka tas faktiski ir uzskatāms par to pašu. Bet nu bez tā jau neiztiek praktiski neviena literāra darba ekranizācija. Arī filmas nobeigums ir ievērojami ''pasaldināts'', bet arī to var saprast.
Kopumā jau publika smējās un aplaudēja, tātad laikam filma patika.
Man gan radās iespaids, ka filmas veidotāji vairāk gribēja parādīt 30. gadu Latvijas ''zelta laikmeta'' mākslinieku dzīvesveidu, bohēmu un sadzīvi nekā ekranizēt Anšlava Eglīša romānu. Tomēr tas, ka filma apzināti veidota pēc 30. gadu holivudas komēdiju standartiem, ar precīziem tā laika rekvizītiem un arī aktierspēli padara to par diezgan unikālu Latvijas kino gabalu. Rezumējot visu vienā teikumā: forma un izpildījums izcils, saturs - nu tā...

Ja nu kādam vajag paskatīties treileri: https://www.youtube.com/watch?v=f8w_V8kNzvM

Tags:

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Septembris 27., 2018
13:22
[User Picture]

[Link]

Vispār jau šķiet, ka nekad neesmu piegājis Saeimas vēlēšanām tik nopietni kā šogad. Pētījis sarakstus, programmas, reitingus. Un jo vairāk pēti un iedziļinies, jo mazāk paliek par ko varētu balsot. Kā vienmēr, pilnībā piekrist nespēju nevienas partijas programmā rakstītajam. Ja būtu iespēja, no programmām un cilvēkiem sakombinēt pašam savu sarakstu nekavējoties to izmantotu. Bet par kaut ko jau jābalso būs. Nopietni apsveru iespēju balsot par sarakstu, bet izsvītrot visus nafig...

Tags:

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Septembris 21., 2018
15:04
[User Picture]

[Link]

Lūk, vienu lietu sakarā ar to pāvesta vizīti gan es nesaprotu. Kāpēc Latvijā, it kā sekulārā valstī, ir piešķirta brīvdiena? Nekādu iebildumu pret brīvdienu kā tādu jau protams nav, bet jautājums paliek. Kāpēc tāda netiek piešķirta, kad Latviju apmeklē Dalailama? Vai tāda tiktu piešķirta, ja Latviju apmeklētu Maskavas patriarhs? Manuprāt atbilde ir tikai viena: vēlēšanu gads. Var mētāties ar brīvdienām un izbīdīt mēneša laikā tādas lietas, ko nevarēja izdarīt trijos gados.

Savukārt par lielajiem uzņemšanas tēriņiem jau īsti iebilst nav ko. Var strīdēties par summu, bet ne par pašu faktu. Valsts jau visu laiku atbalsta dažādu interešu grupu pasākumus.

Tags:

(7Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Septembris 17., 2018
09:41
[User Picture]

[Link]

Jau kādu laiku tēvs ir pametis gan banku nozari, gan valsts pārvaldi un sācis nodarboties ar to, kas tiešām patīk, proti - tūristu gids Vecrīgā. Lai arī oficiāli vada bezmaksas ekskursijas jeb t.s. ''Free tour'' vienīgie, kas to uztver burtiski ir ārzemju studenti. Parasti visi kaut ko samaksā. Vasarās ikdienas peļņa grozās ap 100 Eur. dienā, bet šīs vasaras rekords ir vairāk kā 200 Eur. dienā. Redzot, kā tēvs stāstot pekstiņus tūristiem, pelna dzīvu naudu arī es esmu dažādu ideju pārņemts. Lai arī mani ik pa laikam mēģina iebīdīt turpat, kaut kā uz klasiska gida lomu īpaši nevelk. Bet domas par kaut ko nopietnāku - par tūrisma firmiņas izveidi gan ir radušās.

Tags:

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Septembris 13., 2018
12:11
[User Picture]

[Link]

Skatoties dzīvokļu īres cenas Rīgā, gan arī cenas visādos jaunajos projektos un pierīgas privātmājās vienmēr aizdomājos kur tie cilvēki strādā un kāda viņiem ir alga, ja var atļauties to iegādāties.
300 un vairāk Eur. par dzīvokļa īri hruščovkā nu galīgi nav jauki nerunājot jau nemaz par jaunajiem projektiem.

Ārpus LielRīgas gan paveras cita aina. Nesen internetā redzējām sludinājumu un mājās spriedām, ka par dažiem tūkstošiem mierīgi var atļauties nopirkt lauku māju ar zemi Ciblas novadā, ja vien tur būtu ko darīt.

Tags:

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Septembris 7., 2018
15:11
[User Picture]

[Link]

Šī būs jau otrā sezona kad piedalos ''Prāta spēlēs''. Komandā kur divi biedri ir paziņas no tālās un matainās jaunības. Kārtējais pieradījums mazajai pasaulei, jo viens no šiem paziņām ir tagadējās darba kolēģes dēls. Viņa arī pamudināja atjaunot pazīšanos. Vēl jo vairāk tāpēc, ka šis arī kādu laiku mācījies kursu zemāk vēsturniekos un tagad vasarās reizēm ir kļuvis par tuvu kaimiņu manā piejūrā.

Bet vispār mums tur veicas diezgan labi. Visi esam baigie gudrinieki un savā kārtā regulāri tiekam trijniekā, bet kopvērtējumā stabili turamies pirmajā desmitniekā.

Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Augusts 13., 2018
09:52
[User Picture]

[Link]

Pirmais laivu brauciens manā mūžā sekmīgi aizvadīts. Nedaudz pārsteidzoši, ka līdz šim bija sanācis izsprukt no dalības tādā, jo šķiet, ka laivojuši ir pilnīgi visi. Tāds iesācēju maršruts par Rindu/Irbi ko nobraucām divās dienās, lai gan teorētiski var izbraukt arī vienā. Nekad nebiju domājis, ka upē var būt tāda drūzma un vietām pat nelieli laivu sastrēgumi. Ja sestdien bija ideāls laivošanas laiks, tad svētdien nelielu asumiņu piemeta lietusgāzes un spēcīgais vējš. Līdz jūrai beigās no visas kompānijas sadūšojās aizbraukt tikai viena laiva.

Tags:

(2Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Augusts 8., 2018
18:46
[User Picture]

[Link]

Kaut kā darbā aizvien biežāk sāk piemeklēt tā sajūta ar ko cīnījos muzejā visus pēdējos gadus. Savdabīga vientulība, jo apkārt nav neviena manas paaudzes, līdzīgi domājuša cilvēka ar ko varētu ne tikai runāt visādas muļķības, bet arī pārrunāt profesionālus jautājumus bez mūžīgā cinisma piedevas. Tās vecenes, kā kolēģes nav sliktas, bet ciniskas līdz riebumam. Netic nekam un nevienam. Turklāt nostrādājušās kopā tik daudzus gadus, ka pazīst viena otru kā raibus suņus. Es savukārt tik dziļi viņu personīgajās dzīvēs negribu iedziļināties, tāpēc parasti klusēju tikko sākas kārtējās klačas par mājas dzīvi, veselību vai kurš atkal nomiris.

Nav jau tā, ka man darba vietā vispār nebūtu neviena paziņas. Ir, pat vairāki kursabiedri, bet reģionālās nodaļas specifika ir tāda, ka ikdienā saskare ar viņiem sanāk tik reta, ka īsti nejūt. Kopumā jau nav mirstamā vaina, bet darbaprieku drusku mazina...

Mūzika: Obtest
Tags: ,

(Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 30., 2018
11:35
[User Picture]

[Link]

Darba darīšanās, industriālā mantojuma sakarā, sanāca tikties ar vienu NBS pulkvedi. Pārsteidzoši sakarīgs un viens no retajiem tāda ranga virsniekiem kuru tiešām var saukt par inteliģentu. Cik ir dzirdēts, tad arī armijas cilvēki viņu slavē. Padoto cieņa ir diezgan reta parādība Latvijas armijā, tāpēc laikam nav brīnums, ka šis pulkvedis ir aizrotēts darbā uz salīdzinoši maznozīmīgu kartogrāfijas kantori, lai nemaisa gaisu štābos.

Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 27., 2018
09:40
[User Picture]

[Link]

Klasisks gadījums. Darbs tevi izvēlas dalībai starptautiskā trīs dienu seminārā, kas tiešām varētu būt interesants un vērtīgs turpmākajai karjerai. Bet tajā pašā laikā tu esi plānojis tajā laikā doties atvaļinājumā un jau nopircis biļetes romantiskam kruīzam divatā. Neraža.

Tags: ,

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 25., 2018
15:24
[User Picture]

[Link]

Nesaprotu tos dažus trakos latgaliešus, kas internetā gāna Latviju un apsūdz to ''latgaļu etnocīdā''. Ar šādiem apgalvojumiem ieguvēja ir tikai viena valsts un tā noteikti nav Latvija.

Turklāt apgalvojums ir absurds jau pašā saknē. Manuprāt, nekad visā Latgales vēsturē tai no valsts puses nav pievērsts tik daudz uzmanības kā pēdējos gados. Reizēm pat pārāk daudz. Ja tu kādām visu laiku klārē, ka viņam ir ''neskaidra lojalitāte'' un ka viņš dzīvo tikai Krievijas informācijas telpā, tad beigās tas kāds tā arī tiešām sāk justies.

(Iespļauj dvēselē)

Jūlijs 17., 2018
16:40
[User Picture]

[Link]

Atvaļinājums beidzies tieši tad, kad karstuma vilnis sasniedzis Latviju. Bet bija labi arī tāpat. Trakā dziesmu svētku nedēļa pagājusi svētku dalībnieka atbalsta personas lomā un nogurums tāds pats kā pašam piedaloties.
Par spīti dažādām pēdējā brīža tehniskajām ķibelēm sanāca paceļot arī pa Somiju. Skaista zeme, ar diezgan mežonīgu dabu un klintīm. Domāšanas un sakārtotības ziņā pilnīga Eiropa, bet ne tik radikāls variants kā Zviedrija. Patika, ka somi prot laiski atpūsties un baudīt dzīvi ne sliktāk kā d-eiropieši, bet dara to ļoti pārdomāti un neuzbāzīgi. Īsās ziemeļu vasaras priekšrocība ir tā, ka tās pavadīšana tiek rūpīgi plānota un izbaudīta.
Protams, cenas liek noelsties, bet tam bijām gatavojušies. Līdzi bija paņemts gan ēdamais, gan arī šmiga un pašā Somijā izņemot nakšņošanu maksāt vajadzēja par saldējumiem (diezgan daudziem) un vienreiz degvielas uzpildi. Nu labi, dažus somu aliņus arī vajadzēja pagaršot par spīti cenai. Jāsaka gan, ka pilno ceļojuma grāmatvedību vēl neesam sarēķinājuši.

Tags:

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

[<< Previous 20 entries]

Powered by Sviesta Ciba