Neprātīgā saprāta balss Below are the 20 most recent journal entries recorded in the "Bezjēgas orākuls" journal:

[<< Previous 20 entries]

Jūnijs 19., 2018
15:45
[User Picture]

[Link]

Viens no maniem mīļākajiem mūziķiem jau vairākus gadus ir čalis no Maskavas ar skatuves vārdu ''Senmuth''. Ik pa laikam paskatos ko šis ir jaunu saražojis. Tas ir multinstrumentālists ar fenomenālu radošo enerģiju, kas jau vairāk kā 10 gadus katru gadu izdod vairākus albumus (laikam gan tikai elektroniski) un tie visi ir bez maksas lejupielādējami viņa mājas lapā. Ar spēcīgu noslieci uz vēsturi, visādām senām civilizācijām un reliģijām viņa mūzika ir ļoti tematiski dažāda. Albumi ir konceptuāli, parasti veltīti kādai konkrētai civilizācijai vai filozofiskai problēmai. Visvairāk viņu interesē senā Ēgipte, bet ir arī Persija, senā Indija, Japāna un pat D-Amerikas senās civilizācijas, kosmoss un metafizika.
Muzikāli tur ir tikpat liels sajaukums, lai gan pamatā tur apvienoti divi virzieni - metāls un industriālā mūzika kuru proporcijas katrā albumā atšķiras. Ir arī tīri elektroniski, ambienti albumi un ir arī kartīgas ģitāras. Retu reizi parādās arī vokāls.
Man vispār negribētos viņu ielikt kādā konkrētā plauktiņā, bet ja nu tomēr tad tā ir eksperimentālā mūzika šī vārda vistiešākajā nozīmē. Viņš eksperimentē nemitīgi, pat viena albuma ietvaros.
Ir daudzas grupas kuras ar laiku sāk skanēt vienādi, nespējot ienest kaut ko jaunu savā skanējumā kļūst garlaicīgas. Šeit katrs albums ir pilnīgi savādāks.

Diezgan daudz no viņa var paklausīties šeit (diskogrāfija gan ir nepilnīga):https://senmuth.bandcamp.com/music
Viņa mājas lapā kurā tad gan ir viss jau kopš 2004. gada:http://www.senmuth.com/

Mūzika: Senmuth - Giza cave system
Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Jūnijs 18., 2018
08:57
[User Picture]

[Link]

Laikam esmu jocīgs autovadītājs, jo nekad neesmu pastiprināti sekojis līdzi degvielas cenām un tās svārstībām. Jābrauc tad kad jābrauc un benzīns maksā tik cik viņš maksā. Ar savu mašīnu braucu praktiski tikai nedēļas nogalēs un citās brīvdienās un, ja nav nestandarta maršrutu tad uzpildu bāku reizi mēnesī, savukārt darba auto ir piesaistīts vienai konkrētai degvielas kompānijai.
Apbrīnoju tos benzīngalvas, kas zin no galvas visu Latvijas degvielas uzpildes staciju cenas un seko līdz to svārstībām tikpat aktīvi kā biržu brokeri.

Tags:

(2Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Jūnijs 14., 2018
16:41
[User Picture]

[Link]

Starp citu, gatavojoties Rakstniecības muzeja organizētajai pastaigai pa romāna norises vietām Pārdaugavā ar paša autora dalību, sieva beidzot izlasīja ''Svina garšu''. Tas beidzās ar sēdēšanu virtuvē, vīna dzeršanu un komplicētu diskusiju par Latvijas žīdiem, holokaustu un cilvēka dabu vispār...

Tags: ,

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

11:00
[User Picture]

[Link]

Vakar redzēju jaunāko pašmāju vēsturisko gabalu ''Baltu ciltis''. Vispār jau labi. Filmas formāts faktiski ir vienīgais iespējamais, lai noturētu interesi un nepārvērstos par aizmidzinošu stāstāmgabalu ar daudzām runājošajām galvām un dabasskatiem. Ar visu to vēsturi īpaši nepārzinošam cilvēkam tas ir ļoti koncentrēts un blīvs informācijas apjoms, ko varētu būt grūti pilnībā sagremot.
Daudz labas datorgrafikas, bet animācijas gan šķita drusku pārāk bērnišķīgas un neiederīgas kopējā filmas tēlā.
Faktoloģiski jau nav kur īpaši piekasīties, scenārijs ir ticams un teorētiski tāds ceļojums bija iespējams. Tomēr drusku mulsināja tā daudzsievības īpašā izcelšana, kas ir tāda ļoti slidena lieta. Lasot avotus nekādas norādes tā kā neesmu pamanījis izņemot dažus netiešus mājienus. Kristiešu autori jau nebūtu vilcinājušies šo faktu izmantot savā labā.

Kopumā jāpiekrīt vienam no filmas ekspertiem Prof. J. Urtānam, ka arī mana iztēlotā un izsapņotā tā laikmeta pasaule ir diezgan tuva filmā redzamajai.

Tags:

(4Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Jūnijs 4., 2018
11:42
[User Picture]

[Link]

Pārliecinātiem vegāniem šo ierakstu nelasīt!

Brīvdienās pirmo reizi sanāca piedalīties īstās cūku bērēs un nevis kaut kur dziļi laukos, bet tepat pierīgā. Pirms tam biju lasījis etnogrāfiskus aprakstus un redzējis līdzīga pasākuma fotofiksāciju no A-Z, bet nu esot klāt jau viss izskatās savādāk. Nebija gan sevišķi etnogrāfiski, drīzāk tādā kolhoza stilā, veco kolhoznieku vadībā. Man kā iesācējām gan ļāva piedalīties tikai pie svilināšanās un galaprodukta pārvietošanas uz pagrabu. Vispār jau interesanta pieredze, lai gan nekā skaista jau tur protams nav. Paši veči gan arī to kādu laiciņu nebija darījuši un tāpēc viss negāja tik gludi kā plānots, bet procesu pavadošās sarunas gan bija ļoti etnogrāfiskas, sākot ar to kur un kā labāk jādur, lai viss beigtos ātri un beidzot ar dažādu piedzīvojumu atminēšanos, kur nez kāpēc dominē cūkas, kas procesa vidū pamostas un skrien prom.
Neiztrūka arī slavenais procesa noslēgums ar degvīna dzeršanu.

Kopumā kā jau es minēju, nekas patīkams, bet no kultūrvēstures un antropoloģijas viedokļa ļoti vērtīga pieredze. Kaut gan otreiz piedalītos sevišķi nekāroju. Ir gan aizdomas, ka nāksies.

P.S. 1. pasaules kara laika krievu šautenes durklis arī pēc 100 gadiem veiksmīgi pilda savu baiso uzdevumu.

Tags: ,

(Iespļauj dvēselē)

Jūnijs 1., 2018
13:59
[User Picture]

[Link]

Viens no labumiem, ka sieva pieder pie pašpasludinātās ''folkloras elites'' ir iespēja tikt uz ''Tautumeitu'' pirmā albuma prezentāciju ''Dailē'' ar ielūgumu. Vispār bija labi, lai gan par daudz runu un apsveikumu, un par maz mūzikas. Diezgan ņiprs postfolks, turklāt ar uzsvaru uz ''post''. Dažām dziesmām, lai gan ir autentiskie folkloras teksti, tomēr to interpretācija ir pilnīgi savādāka. Konkrēti dziesma ''Pāde'', kas ir jauka bērna krustabu dziesma, bet videoklipā un arī diska bukletiņa tekstuālajā aprakstā tā ir pagriezta pavisam citā rakursā. Nevar teikt, ka tas rakurss ir pilnīgi nepareizs, bet tā ir pilnīgi savādāka šķautne un būtībā dziesmai tiek piešķirta pavisam cita jēga.

Redz kur: https://www.youtube.com/watch?v=8-su8wOeug8 Ir tur kaut kas no krustabām palicis vai nē?

Lai nu kā, noteikti ir vērts pasekot ko vēl viņas radīs, jo muzikāli jau pavisam forši.

Tags:

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Maijs 30., 2018
09:06
[User Picture]

[Link]

Dabūt pastūrēt ''Latvijas valsts mežu'' apvidus auto (pat ja tā ir Dacia) tomēr ir patīkami. Izdevās piekļūt piemineklim uz pusi tuvāk nekā būtu izdevies ar darba pilsētas mazauto. Viens no pašreizējās darba vietas absurdiem. Labi zinot, ka aptuveni puse kultūras pieminekļu neatrodas asfaltētu ceļu malās, kā galvenais transports tiek izvēlētas japāņu pilsētas mazmašīnītes ar kurām iebraukt mežā ir paliels izaicinājums.

Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Maijs 25., 2018
14:37
[User Picture]

[Link]

http://www.delfi.lv/news/arzemes/nato-vadita-koalicija-netiesi-radijusi-virkni-jaunu-afganistanas-karakungu-liecina-asv-zinojums.d?id=50063911

Nu redz, beidzot arī paši amerikāņi atzīst, ka ideja dažu gadu laikā radīt brīvu, demokrātisku un rietumniecisku sabiedrību tādā pusfeodalā, daudzu cilšu un klanu pārvaldītā valstī kā Afganistāna, bija kļūda. Diez vai kāds kādreiz saskaitīs cik miljardi tur ir pazaudēti.

Tags:

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Maijs 18., 2018
09:44
[User Picture]

[Link]

Latvijas 100 gades filmu programma ir viens no labākajiem simtgades projektiem. Top ļoti kvalitatīvs kino, kas varētu iedod jaunu grūdienu visai Latvijas filmu industrijai. Tas ir arī labs iemesls aiziet uz kino pašiem. Piemēram, nesen bijām uz ''Billi''. Filma laba. Manuprāt viens no labākajiem attiecīgā laikaposma attēlojumiem Latviešu kino. Ekranizētās atmiņu epizodes ir rūpīgi atlasītas, lai veidotu visaptverošāku priekšstatu par strādnieku un viņu bērnu dzīvi Grīziņkalnā 30.gadu nogalē. Belševicas triloģija vispār ir ļoti pateicīga ekranizēšanai, jo tā ir pārpilna dažādu sīku sadzīvisku detaļu tajā pašā laikā nezaudējot kopainu un atmosfēru. Varbūt kādreiz kāds pieķersies arī pārējām divām daļām.

Aizdomājos arī par sava vectēva stāstiem par dzīvi turpat netālu, Hospitāļu un Zirņu ielas stūrī, uzreiz pēc atgriešanās no Krievijas 20.gadu pašā sākumā. Strādnieku dzīves apstākļi bija diezgan līdzīgi visu Latvijas neatkarības laiku, bet uzreiz pēc kara tie bija īpaši grūti, jo trūka praktiski visa. Vectēva ģimenē dzīve sāka uzlaboties tikai 30. gadu vidū, kad vecvectēvs sāka strādāt ''Vairogā'' par brigadieri, vectēvs atļāvās uzsākt studijas un ģimene pat dažas vasaras varēja atļauties īrēt vasarnīcu Asaros. Tad protams nāca nākamais karš un viss sākās no jauna...

Tags: ,

(Iespļauj dvēselē)

Maijs 14., 2018
10:51
[User Picture]

[Link]

Izrādās arī gandrīz 10 gadus pēc fakultātes absolvēšanas ir iespēja tikt uz kursabiedru kāzām. Neesmu bijis uz daudz kāzām, bet šīs bija ļoti skaistas un omulīgas. Varbūt tāpēc, ka nebija otrā rīta neģīmju un paģiru, jo gluži kā pasakā, īsi pirms pusnakts visiem bija jādodas prom.

Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Maijs 8., 2018
09:17
[User Picture]

[Link]

Radās doma, ka varbūt tai sabiedrības daļai (it kā izglītotai un progresīvai), kas ļoti kategoriski iestājas pret valsts bērnudārzu un skolu piedāvājumu tas iezīmē arī kādas dziļākas problēmas viņu pašu attiecībās un attieksmē pret valsti. Piemēram, bieži netiek pat apsvērta doma, ka bērns varētu apmeklēt ''parastu'' valsts dārziņu, bet tiek meklēti visādi alternatīvi risinājumi. Uzskats, ka viss ko piedāvā valsts ir slikts pēc definīcijas tomēr ir ļoti neproduktīvs un aizvainojošs attiecībā pret tiem, kas godprātīgi strādā šajā sistēmā un dara savu darbu pēc labākās sirdsapziņas.

Tags:

(9Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Maijs 2., 2018
11:13
[User Picture]

[Link]

Vecpuišu ballītes piedzīvojumus joprojām, pat pēc četrām dienām drusku jūt kāju muskuļos, it sevišķi pietupjoties vai kāpjot pa kāpnēm. Bija labs pasākums, kur dienas lielāka daļa tika pavadīta fiziskās aktivitātēs svaigā gaisā nevis brutāli nokosta.
Arī ģimenes izbraukumā Lietuvā izdevās noķert kārtīgu vasaru, kura cerams drīz būs arī šeit. Pirmās brīvdienas izdevušās.

Tags: ,

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Aprīlis 23., 2018
14:55
[User Picture]

[Link]

Interesanti par ko varētu liecināt fakts, ka ik pa laikam sejas grāmatā saņemu ''aicinājumu draudzēties'' no kāda pirmo kursu vēsturnieka/vēturnieces? Fakultātē neesmu rādījies 100 gadus un arī pa studentu krogiem īsti nesanāk staigāt.

Tags:

(4Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Aprīlis 16., 2018
14:36
[User Picture]

[Link]

Darbā spriedām, ka nupat ir sācies muižu pirkšanas otrais vilnis. Turklāt galvenie pircēji tagad ir nevis nez kādi biezie vai īpašumu attīstītāji, bet drusku ''traki'' manas paaudzes cilvēki, kuri galvenokārt paļaujas uz savu entuziasmu, enerģiju un visādu projektu rakstīšanu. Vēl interesantāk ir tas, ka visas labās muižas ir izpirkuši jau pirmās kategorijas pircēji un šie jaunie sākuši pirkt pat graustu un pusgraustu stāvoklī esošas ēkas kam racionāli domājuši cilvēki met līkumu lielo ieguldījumu/apgrūtinājumu dēļ.
Manas pieredzējušās un ciniskās kolēģes uz šiem entuziastiem skatās diezgan šķībi un ar lielu neticību, bet var viņas saprast, jo gan 90. gados, gan ''treknajos gados'' ir pietiekoši sastapušās ar visādiem makaronu karinātājiem un gaisa piļu arhitektiem.
Man gan tomēr gribas ticēt cilvēkiem, vēl jo vairāk saviem vienaudžiem, jo esmu saticis diezgan daudz tādus, kas ar milzīgu enerģiju un mērķtiecību ir sasnieguši vairāk nekā dažs labs naudasmaiss ar dārgu biznesa plānu.

Tags:

(2Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Aprīlis 11., 2018
08:54
[User Picture]

[Link]

Nogremdēt darba mašīnu Zemgales dubļos ar visu priekšniecību...check. Labi, ka varēja kā vecos laikos, sazvanīties ar pagastu un dabūt no tuvējā kolhoza (tpfu Z/S) traktoru. Neliela škrobe, ka tā bija pēdējā pančka visā ceļā, iepriekšējām bijām veiksmīgi tikuši pāri!

Tags:

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Aprīlis 6., 2018
13:42
[User Picture]

[Link]

Kādreiz, sen studiju gados Vecrīgas Pelmeņu ēstuve bija ļoti demokrātiska vieta kur lēti ielikt māgā pelmeņu porciju un skriet tālāk ballēties (pardon, mācīties). Pēdējos gados reizi pa reizei tur piekāpu nostaļģijas mākts un vēroju, ka cenas pakāpeniski kāpa arvien augstāk un augstāk līdz šogad ir sasniegušas astronomiskus apmērus, kas pārsniedz faktiski jebkuru citu Vecrīgas darbaļaužu ēdnīcas cenu līmeni. Kaut gan kāda ēdnīca, pa 7 Eur. jau var paēst pusdienas arī praktiski jebkurā tūristu krogā ar visu viesmīli un ēdienkarti.

Tags:

(3Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Aprīlis 3., 2018
12:03
[User Picture]

[Link]

Mājās vienojāmies, ka bez leišiem latviešiem patiesībā ir vēl viena brāļu tauta. Un tie ir nevis izmirušie prūši, bet gan baltkrievi. Visas viņu tautas tradīcijas un folklora ieskaitot ornamentiku ir izteikti baltiska. Šajā aspektā ļoti žēl ir par nāvei nolemto baltkrievu valodu kuru daudzmaz ikdienā lieto tikai vairs daži veči dziļos laukos un baltkrievu folkloristi.
Protams, ka daļēji šādu tuvību ir veicinājusi gadsimtiem ilga Baltkrievijas atrašanās Lietuvas valsts sastāvā. Baltkrievu folkloristi vēl tagad par savu īsto galvaspilsētu uzskata Viļņu un kopumā baigi fano par Lietuvas lielvalsti un jo īpaši par Vitautu Dižo. Gandrīz katrai sevi cienošai baltkrievu post - folka vai folkmetāla grupai ir kāda dziesma par šo tēmu. Tā kā šī sabiedrības daļa ir neliela un bez pretenzijām uz iesaisti politikā tad arī Lukašenko režīms liek viņus mierā un ļauj sapņot par visādām Liellietuvām.

Mūzikālam fonam nesen atklāts baltkrievu folkmetāla gabals tieši par šo tēmu: https://www.youtube.com/watch?v=CgXkal3nPIA un vēl var pielikt klāt arī baltkrievu viduslaiku mūzikas dzīvos klasiķus Stary Olsa ar viņu veltījumu kņazam Vītautam: https://www.youtube.com/watch?v=wJ64E9hWxcA&list=PL2dlOzqDJ9poWNnI_pJaU0rVh1e-dx9Gm&index=3

Mūzika: Stary Olsa
Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Marts 27., 2018
11:05
[User Picture]

[Link]

Kopš sieva ir aktīvi pievērsusies bez atkritumu dzīvesveidam virtuve ir pilna ar visādām stikla burkām, burciņām, plastmasas maisiņiem un komposta spaiņiem. Var tikai apbrīnot viņas un citu domubiedru uzņēmību, jo es jau pašā sākumā (škirošanas posmā) teicu, ka visa šī lieta nav domāta sliņķiem. Bet cilvēks savā būtībā jau ir ļoti slinks un tāpēc jau arī viss ieaug atkritumu kalnos, jo izmest un aizmirst ir daudz vieglāk.

Tags:

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Marts 23., 2018
14:47
[User Picture]

[Link]

Nedaudz patīkami jau ir, ka visi darba arheoloģijas spīdekļi sāk jautāt tev padomu par dažādu pieminekļu atrašanās vietu un to iespējamo platību, lai gan par arheologu sevi nekad neesmu uzskatījis. Tas ka tā mani vienmēr ir interesējusi gan ir tiesa.

Tags:

(Iespļauj dvēselē)

Marts 19., 2018
10:43
[User Picture]

[Link]

Piektdiena bija vien no retajām dienām kuru varējām pavadīt ar sievu divatā. Tā rezultātā aizgājām pusdienās uz Kalnciema ielas ''Lokālu Veldze'', kas ir kļuvis par mūsu jauno mīļāko rajona krogu. Tur ēdot burgerus un dzerot alu aizrunājāmies par tautas tradīcijām, mitoloģiju un tās attiecībām ar kristietību.
Izsecinājām, ka lieldienas faktiski ir kristietības vismazāk skartie gadskārtu svētki. Pie tam visplašākajos sabiedrības slāņos. Jo ''latvietis parastais'' diez vai lieldienās ies uz baznīcu, bet pie šūpolēm (lai vasarā odi nekož) gan vienmēr stāv rinda.

Tags: ,

(1Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

[<< Previous 20 entries]

Powered by Sviesta Ciba