|
23. Nov 2011|23:22 |
Šodien kaut ko uzrakstīšu. Vispār man ir viedoklis par to, kurai ir jābūt valsts valodai Latvijā, bet man nav vēlēšanās par to nemaz runāt. Jo man nav vēlēšanās kādam pierādīt, ka es neesmu kamielis. Es to izjūtu kā personīgu pazemojumu, ka man kādam būtu kaut kas tāds jāpierāda. Bet skumjākais ir tas, ka ir izaugusi jaunā paaudze, kurā ir daudz indivīdu ar ierakstu pasē "latvietis", kam ir nepieciešami šāda veida pierādījumi. Nemaz nerunājot par citiem indivīdiem.
Turpinājumā iemetīšu divus citātus, no savas mīļākās grāmatas. Kad es jūtos dezorientēts un vairs nezinu, kas ir kas, tad es vienkārši atšķiru Svešvārdu vārdnīcu un izlasu, tur nereti var atrast vajadzīgās atbildes. Piemēram:
------------------------------------------------------------------------ kosmopolītisms - ideoloģija, kas noraida nacionālu patstāvību un suverenitāti, sludina vienaldzīgu izturēšanos pret dzimteni, nacionālo kultūru, tradīcijām.
nacionālisms - 1.patriotiskas jūtas, uzskati, nacionālā pašapziņa. 2.nacionālās neatkarības ideoloģija un politika. ------------------------------------------------------------------------
Te arī varam atrast daļēju atbildi uz jautājumu par to, kas pēdējos 20 gadus notiek Latvijā un, kāpēc cilvēki pamet valsti un, kāpēc ir vajadzīgi visādi kamieļu pierādījumi.
Un tagad vēl vienkāršāk - tāpēc, ka atsakoties no sevis, no savas tautas, savas kultūras, savas valsts, savas neatkarības sabiedrība dzīvos tikai sliktāk. Tā ir aksioma.
Vēl viena doma, kas man nāk prātā, kad šobrīd tiek runāts par valodu ir tas, ka patiesība nav kaut kur pa vidu. Nav tāda "zelta vidusceļa". Nav tā, ka atzīmē vienu pretpolu, tad otru, pārdala šo attālumu uz pusēm un iegūst patiesību. Patiesība ir objektīva, to nevar iegūt mehāniski izdalot uz divi divu skaļāko brēcēju summu. Jo tas nozīmētu to, ka patiesība būs tā pusē, kurš skaļāk brēks. Mūsdienu pasaulē tas bieži vien nozīmē to, ka patiesība būtu to pusē, kam ir vairāk naudas, varas un ietekmes. Tāpēc man riebjas doma, ka var diskutēt par lietām, par ko nemaz nav jādiskutē. Jā, tici vai nē, bet arī mūsdienu visatļautības un liberālisma sabiedrībā tādas lietas eksistē. |
|