|
28. Jan 2011|19:03 |
Šodien negatīvo domu diena. Lasu rakstus par ekonomiku. Sāku darbā ar kārtējo Smirnova rakstu: http://www.delfi.lv/news/business/comment/dmitrijs-smirnovs-latvija-tiks-organizeta-krasaina-revolucija.d?id=36497605
Domāju, ka prognoze ir vērta uzmanības. Uz vispārējā galma ekonomistu, politiķu un visādu sūda baņķieru rakstu fona ir patīkami palasīt cilvēku, kuram: 1.Ir sajēga 2.Ir viedoklis 3.Ir uzdrīkstēšanās paust savu viedokli.
Var nepiekrist viedoklim un prognozēm, bet ieklausīties ir vērts. Manuprāt, nebūs nekāds SC un diez vai arī revolūcija un ārkārtas vēlēšanas. Gan jau Smirnovs to vēlētos, bet nu, nebūs, sorī. Arī par devalvāciju ir interesanti, mani te interesē, cik diez ilgi valsts ekonomiku ir iespējams dzīt arvien dziļāk purvā? Kur ir tā robeža? Nu, nestrādā tā iekšējā devalvācija, nestrādā. Močīs tālāk? Cik ilgi?
Patika man viens tv raidījums tiešajā ēterā, kad jau pēc izlaišanas no izolatora Smirnovs runājās ar Rungaini. Laikam formāts bija paredzēts tāds, ka Rungainis atspēko "nejēgas" Smirnova idejas. Reāli sanāca tā, ka Rungainis praktiski visam, ko Smirnovs teica arī piekrita. Neko jau nepareizi viņš nesaka.
Vēl mani Smirnova sakarā interesē tas, kā šis satiek ar VeA rektoru. Tas taču ir izteikts eirofīls un valsts politikas atbalstītājs (ZZS, ja kas). Gan jau tur rīvējas kantes, brīnos, ka Smirnovs vēl tur spēj eksistēt.
Vēl šajā sakarībā palasīju kolēģa iekš cibas apkopotos tekstus: http://klab.lv/users/unpy/457392.html Tas man liek domāt par to, ka tikai ļoti, ļoti maza sabiedrības daļa vispār saprot, ap ko lieta grozās. Es būtu dikti priecīgs, ja, piemēram, Domburs uzrīkotu vienu diskusiju raidījumu, pat ne diskusiju raidījumu, bet tādu kārtīgu akadēmisku lekciju par to, kas ir valsts budžets, kā tas veidojas un, kāda tam visam ir saistība ar Centrālās bankas (ne)īstenoto valūtas politiku. Atzīšos, arī es tādā raidījumā uzzinātu daudz ko jaunu un noskatītos obligāti. Vienīgi trakoti grūti būtu kaut ko tādu uzrīkot nejaucot iekšā politiku. Jo pēc būtības tā jau arī ir politika (resursu pārdale). Tad nu varētu mēs skatīties, kā tiek pārdalīti resursi. Ja šāda veida raidījumu rādītu pa tv katru vakaru (iemīļotā krievu seriāla vietā), tad varbūt arī būtu iespējama kaut kāda revolūcija (vai evolūcija).
Noslēgumā par pozitīvo. Izlasīju vakardienas DB rakstu, kurā Spilvas vadītāja ieminas arī par to, ka Latvijas iedzīvotājiem vajadzētu vairāk solidarizēties ar vietējiem - Latvijas ražotājiem, kā piemēru minot Igaunijas RIMI, kuri atteikušies tirgot savos veikalos Rakveres gaļas izstrādājumus, kā rezultātā daudzi cilvēki boikotējuši RIMI un šiem esot jūtami krities apgrozījums. Nezinu, kā tur ar tām igauņu desām, bet šis, manuprāt, ir ļoti nenovērtēts resurss - atbalstīt vietējos ražotājus, jo tas ļoti reāli un taustāmi uzlabo valsts ekonomiku. Ņemot vērā, ka valstiskā līmenī atbalstīt vietējos ražotājus ar dažādām kampaņām un akcijām mūsu lieliskajā Savienībā (kurā saule gandrīz vai nekad nenoriet), ir aizliegts, tad te būtu labs lauciņš dažādām nevalstiskajām organizācijām, vai kaut vai Saeimā neiekļuvušajām partijām, manis pēc. Varētu uzrīkot kādas izglītojošas kampaņas ar veco, labo saukli - izvēlies Latvijas preci! Un arī par to, kāds valstij un sabiedrībai no tā ir labums, ja vietējie ražotāji attīstās un uzlabojas im/ex bilance. Protams, nevajag krist pārmērībās, bet es zinu, ka Latvijā ir daudz cilvēku, kas redzot veikala plauktā līdzīgas preces izvēlas importu, nevis vietējo, jo ir izstrādājusies pārliecība, ka svešais ir labāks par pašu. Tas ir nepareizi. Tā, ka ja gribās ar kaut ko sākt, tad var sākt pats ar sevi un kaut vai šodien. Tas palīdz. |
|