friends [entries|archive|friends|userinfo]
Winstona Pieraksti

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[29. Maijs 2023|08:06]

aborigens
Domas par krii pēdējo ierakstu saslēdzas ar manu mazo ceļojumu grāmatiņu, kurā profesors bēdăjas par ignoranci.

"The standard university history of philosophy course, which jumps as if over an abyss from Aristotle to Descartes, or many a standard textbook history, with its meagre and narrowly focused chapter on Middle Ages, is more likely to inculcate ignorance than knowledge about how philosophy has developed and its role in human history."

/John Marenbon, Medieval Philosophy: A Very Short Introduction
Linkir doma

[28. Maijs 2023|22:45]

ulvs
Dievs faking svētī Latviju!
Link1 raksta|ir doma

savā dzejā [28. Maijs 2023|13:55]

sramgni
Ingmārs Freimanis savā dzejā izmanto kontrastus, pārspīlējumus un paradoksus, lai parodētu sevi un savu dzīvi. Piemēram, dzejolis "Diemžēl darbā" sākas ar banālu situāciju, kurā dzejnieks jūtas slikti un dodas mājās agrāk, bet beidzas ar pārsteidzošu un šokējošu atklāsmi, ka viņš ir miris un atrodas kapos. Šis dzejolis izsmej savu depresiju un bezcerību ar pārslēgšanos no reālās uz fantastisko pasauli. Arī dzejolis "Nu paša sevis uzbrukums" ir pašironisks, jo tajā dzejnieks izteic savu neapmierinātību ar sevi un savu talantu ar retoriskiem jautājumiem un absurdiem salīdzinājumiem. Viņš sevi salīdzina ar vāju ienaidnieku un lūdz atbildes uz nesakarīgiem jautājumiem par dzīvi. Šis dzejolis parodē savu eksistenciālo krīzi un nespēju atrast jēgu savam darbam.
Linkir doma

č [28. Maijs 2023|13:13]

sramgni
Čūskas, Bing.
Linkir doma

[27. Maijs 2023|15:01]

aborigens
"Podnieks mēdz podnieku skaust, ar namdari namdarim ķilda
Ubags ir ubagam naidīgs, nav dziedonis dziedonim vēlīgs.
Brāli, mans Pers, to paturi dziļi sev sirdī, ko saku:
Neļauj tu Erīdai ļaunai sev prātu novērst no darba,
Klausoties dažādās ķildās, kas dzirdamas sapulču vietās!
Neatliek strīdiņiem laika un dažādām laukuma runām
Tādam, kurš mājā jau laikus nav sakrājis veselam gadam
Pārtiku, Dēmetras graudus, ko zeme cilvēkiem dāvā."

/Hēsiods, Darbi un dienas
http://gramatas.lndb.lv/periodika2-viewer/?lang=fr#panel:pp|issue:693210|article:DIVL575|page:122
Linkir doma

Latvija, Latvija, Latvija! [25. Maijs 2023|22:56]

ulvs
Jāatzīst, ka tik, cik man sanācis redzēt (un tas nav daudz, jo sāku tik no spēles ar Šveici), Latvijas izlase šogad spēlē sev netipiski baudāmu hokeju (Ar to es domāju - beigās uzvar). Prieks skatīties. Nav vairs nepārtrauktā spēle savā aizsardzības zonā un truls metiens pēc metiena pa mūsu vārtiem. Tiešām būs palīdzējis jaunais treneru korpuss? Vai arī tas, ka tēvzemes bērni spēlē uz savas zemīte palielina viņu Willpower un Resolve status par +20%? Iespējams abi.

Dievs svētī Latviju!
Link11 raksta|ir doma

[25. Maijs 2023|14:27]

aborigens
Būtu interesanti uz brīdi Latviju ieraudzīt pilnīgi neieinteresēti no malas, kā ārzemniekam. Kur mēs esam attiecībā pret Poliju un Ungāriju. Aborti mums aizliegti nav, diktators arī nav. Bet no otras puses nav CSL un ir nacionālas intereses. Varbūt kaut kāda Gruzija, bet ar zemu reliğiozitātes līmeni.
Link23 raksta|ir doma

Par mūzikas spēli, aparatūru un būšanu par vājāko ķēdes posmu [25. Maijs 2023|13:30]

ulvs
Pēdējā laikā izdzīvoju pazemīgu (humbling) pieredzi saistībā ar t.s. musicmanship.

Tagad, kad man ir laba basa aparatūra- viss nepieciešamais, lai dārdinātu pagrabos, pļavās un stadionos-, esmu sapratis, ka savā mūzikas sistēmā es esmu vājākais ķēdes posms, a bottleneck if you will. Un kā nekāda jauna muzikālā aparatūra nemainīs šo faktu.

Tā ir patīkama apziņa - ka viss, kas man tagad atliek, nav atkarīgs no naudas, bet no paša gribasspēka. Jo skaidrs, ka mūzikas teorijas pamatu apguve nav saistīta ar talanta esamību vai neesamību, bet gan gribu un pacietību. Tīra graindošana.

Jāatzīst, es agrāk biju sasodīti spītīgs cilvēks - neizmantodams youtube mūzikas pamatu tutoriāļus (un tagad jau chatGPT, kas man ļoti jauki izskaidroja par SUS akordu veidošanu). Jūtu, ka pus gada laikā, kopš paralēli fokusējos uz teoriju, mana spēlētprasme un muzikalitātes izjūta ir augusi.

Tai pat laikā apzinos, ka, ja visi nokļūtu pie šīs atziņas, mūzikas instrumentu tirgus nebūtu diezko priecīgs. Cilvēki pārstātu pirkt pedāļus un instrumentus, cerībā, ka tas darīs viņus laimīgus (nespējot līdz galam īstenot laimi muzikāli bāzes teorijas nezināšanas dēļ; been there, fel that).
Link2 raksta|ir doma

nEtIcAmAs eMocIjAs [24. Maijs 2023|00:11]

ulvs
Latvija tika ceturtdaļfinālā, jo es apzināti šogad neskatījos hoķi. Vienkārši zināju, ka kārtējo gadu skumji zaudēsim (ja nebūtu iedarbināts Lielais Hadronu Pātrinātājs, simts punkti būtu papisuši kā parasti), tāpēc negribēju lieki tērēt nervus. Katru reizi, kad skatījos agrāk, latvieši vienmēr smagi aplauzās.

Labi, labi, jāatzīst, es tomēr skatījos kādas 2/3 šī vakara spēles pret Šveici.

Dievs svētī Latviju, mūs dārgo tēviju!


P.S.
Tāpat zaudēsim Zviedrijai ceturtdaļfinālā
Linkir doma

Kas gan ir latviešu sēta bez... [23. Maijs 2023|16:51]

tiga
[Tags|]

Iedvesmojoties pati no saviem dižatklājumiem vecā lauku pagalmā, sapratu, ka arī manī eksistē kaut kādas neapzinātas gaidas vai pieņēmumi par to, kas pēc noklusējuma atrodams visās latviešu lauku, un varbūt arī nelauku, sētās un dārzos.
Tāpēc nolēmu uztaisīt te mazu sarakstu ar šīm supersvarīgajām lietām nenoteiktā secībā. Kā saka, pagraba var arī nebūt (bet tad tas tomēr ir mīnusiņš), bet ābelēm gan jābūt noteikti. Jāpiebilst, ka saraksts veidots tāds, kas attiecas uz visām mājām. Gan tām, kur nodarbojas ar dārzkopību un lopkopību, gan tām, kur ne. Tāpēc tomātu siltumnīcas, kartupeļu vagas un siena kaudzes te nav iekļautas. Bet varbūt trūkst kaut kā cita? Noteikti pierakstiet komentāros!

Tātad, mans saraksts, jeb, ieejot lauku sētā, es zinu, ka tur būs:

rabarberi
pujenes
aka
liels, vecs koks pagalma vidū (liepa, ozols vai kļava. ja nav, tas tāds nosacīts mīnusiņš).
ērkšķogas
ābeles
kūts, klēts, pirts un pagrabs (vai vismaz ēkas, kas kādreiz lietotas šiem mērķiem)
soliņš pie sienas, kur apsēsties

Bet vairāk neko gan pagaidām nevaru izdomāt. Vai tiešām tik vien latvietim vajag, lai justos tā, ka viss ir pareizi?
Link5 raksta|ir doma

īss pēdējo mēnešu apskats [22. Maijs 2023|01:01]

ulvs
Kopumā universitātē iet apmierinoši. Gatavojos otrajam administratīvā procesa kontroldarbam, kas būs rīt 16.30. Nevaru sagaidīt nākošo pavasari, kad būs garām visi priekšmeti un kursa darbs, lai varētu uzrakstīt bakalaura darbu un noslēgt šo pārāk ilgo posmu.

Cibā iegriežos bieži, taču izmantoju to vairāk saviem pierakstiem. Varbūt reizi nedēļā ieeju draugu listē, leitestus kopš šizofrēniķa uzvaras gājiena aiztikt negribas. Sliktas asociācijas.

Kopš marta cenšos vismaz divreiz nedēļā apmeklēt trenažieru zāli (sanāk diezgan labi). Nepilnos 3 mēnešos esmu ieguvis diezgan maskulīnu muskuļu definīciju. Jāpiestrādā vēl pie vēdera un kājām. Mugura in progress. Bet par to nav stāsts. Es jūtos dzīvē nesalīdzināmi labāk un pārliecinātāk, mana atmiņa un runasspējas ir uzlabojušās. Manuprāt, tas ir patētiski, ka cilvēks nav spējīgs apmeklēt zāli, uzstājot, ka viņam nepatīk tā publika. Kāda publika? Tur iet visi - resnie, dumjie, skaistie, vidējie, tievie. Tur iet cilvēki, kuri lietas labā kaut ko vēlas darīt nevis kurnēt uz savas aizspriedumainās, smalkās dirsas.

Kopš atkal studēju un trenējos, manī ir pieaudzis nepatikas apjoms pret cilvēkiem, kuru argumenti par kaut kā neizdarīšanu man vienmēr šķituši gaužām nožēlojami un balstīti nevis patiesā spēju apcerējumā, bet emocijās. Var teikt, ka es vairāk trigerojos no citu neizdarības un slinkuma. Priecātos, ja mani tikpat triggerotu paša neizdarība. Jo tā joprojām ir prevalenta vienība, kas grauž mani.
Potenciāla neapzināšana un neīstenošana ir ne tikai noziegums pašam pret sevi, bet sev mīļajiem un tuvajiem.

Uz neredzēšanos.
Link9 raksta|ir doma

[21. Maijs 2023|02:29]

rkktzd
Stāvu naktī, FOHā, Smiltenē, baznīcas laukumā, skaņoju Sesto jūdzi, pienāk iereibis čalis ar aliņu rokā un jautā "Tesa šovakar arī uzstāsies?"
Link5 raksta|ir doma

[21. Maijs 2023|01:44]

aborigens
"1973. gadā cenzūra no Mirdzas Ramanes radiolugas "Vienā stundā" scenārija svītroja tekstu: "Mēs, latvieši, esam pārāk paļāvīga tauta. Mēs izpildām to, ko nevajadzētu pildīt, jo tā, protams, ir vieglāk dzīvot.""
Linkir doma

[20. Maijs 2023|01:20]

roncijs
ko es ļoti cienu spotifajā - viņi nav centušies ieklausīties tajos mbv-loveless veļasmašīnas ģitāru pedāļu efektos un sarakstīt dziesmu tekstus.
/pie blown a wish drusku apraudājos
Linkir doma

[17. Maijs 2023|20:50]

par_velti

[lietuveens]
Atdodu vienu biļeti uz LNSO SEZONAS NOSLĒGUMA KONCERTS |ĢENERĀLMĒĢINĀJUMS
Rīt, 18. maijā. pl 19.00
Lielā ģilde
Link2 raksta|ir doma

at-privātots [17. Maijs 2023|02:57]

roncijs
pēdējā laikā mani sāk maldināt cilvēku teiktais "______ atrodas jaunajā teikā". vēlāk izrādoties, ka ar to tiek domāta vecā vef teritorija (accenture birojs, vai iekšpagalmu mūžamežs pie godvila).

*clap emoji* jaunā *clap emoji* teika 👏 ir 👏 augstceltņu 👏 masīvs 👏 brīvības 👏 un 👏 zemgala 👏 gatvju 👏 krustojumā

tikai un vienīgi. vai arī es stāvu nepareizo uzskatu pusē?
Link1 raksta|ir doma

navigation
[ viewing | most recent entries ]