Neprātīgā saprāta balss - 21. Septembris 2008
[Jaunākais][Arhivētais][Draugi][Par sevi]
14:20
[Link] |
Bumbas Šodien kā katru svētdienu ar džekiem spēlējām futeni. Izvērtās par diezgan traumatisku spēli, vienam čalītim gandrīz izsķaidīju degunu. Nu vispār jau nebija tik traki, pats uzskrēja manam plecam virsū. Bet nu vispaŗ jau futbols ir traumatisks sports, cik reižu pats neesmu dabūjis ar bumbu pa ģīmi, ar kāju pa galvu vai vēl kādu sāpīgāku vietu.
Mūzika: Borknagar- Liberated
|
|
23:46
[Link] |
Padegs Laikam jau vairs nevienam nav noslēpums, ka mans ''elks'', ja tā drīkst izteikties ir Eduards Veidenbaums. Nu tad lūk šis ir otrs. Slavenais mākslinieks, grafiķis un Rīgas bohēmistiskais dendijs Kārlis Padegs (1911-1940). Katrā ziņā uzmanību sev pievērst Kārlis Padegs nekautrējās. Viena no iezīmēm, ar ko viņš bija slavens – ekstravagantais ģērbšanās stils, kura dēļ viņu dēvēja par Rīgas dendiju. Viņa tipiskā āriene: melna spāņu stila platmale, garš mētelis ar polsterētiem pleciem, koša, gara šalle, svītrainas bikses, ādas cimdi, laka kurpes baltās getrās, spieķis un mutē neiztrūkstošā cigarete. Mati atsukāti, turklāt platākās pieres iespaida radīšanai tie arī izskūti. Vaigus rotā garas un šauras bakenes, uz vaiga zem acs – ietonēta dzimumzīmīte. Kabatā vienmēr balts mutautiņš, kaklasaitē grezna saspraude, pirkstā masīvs gredzens, bet pogcaurumā – vienmēr svaigs zieds. Tāds viņš defilēja pa Rīgas ielām, skatienu un čukstu pavadīts. Valodā daudz izmantoja izteicienus angļu valodā, bet vizītkarti bija iespiedis franciski. Arī paraksti un darbiem - nevis Kārlis Padegs, bet gan Carls Padegs vai Charles Padeque. Iespējams, tā arī ieguva iesauku Čarlis, kā draugi viņu bieži sauca.
Arī Padega māksla bija viņa laikmetam neparasta un pat šokējoša. Viņa darbiem raksturīgs tāda veida izteiksmīgums, kāds līdz tam nebija raksturīgs latviešu mākslinieku mākslā. Padegs savas domas iedarbīgumu panāca ar ironiju un sarkasmu, paradoksiem un grotesku. Šo groteskumu zīmējumā papildināja viņa paraksti, kas uzskatāmi par neatņemamu viņa darbu sastāvdaļu. Piemēram, atsaucoties uz Pirmā pasaules kara notikumiem, kad pirmo reizi tika lietota indīgā gāze iprīts, top Padega zīmējums: uz smalkas un skaistas sievietes sejas fona attēlota sakropļota un asiņojoša karavīra seja. Darba paraksts imitē parakstus uz fotogrāfijām, kādus viens otram par piemiņu rakstīja tuvi draugi vai labi paziņas: Mīļai atmiņai no 1918.gada. Džons Iperits.
Pats Kārlis.
Viens no viņa slavenākajiem darbiem. ''Madonna ar ložmetēju''.
Mūzika: Bathory- Great hall awaits a fallen brother
|
|