ugli's Friends
View:Personal Journal.
View:Calendar.
You're looking at the latest 40 entries. Missed some entries? Then simply jump back 40 entries.

Saturday, October 23rd, 2021


krii
Subject:Skorpiona laiks nāk ar Haijamu
Time:5:06 pm.
یا رب تو گلم سرشته ئی من چه کنم
پشم و قصبم تو رشته ئی من چه کنم
هر نیکً و ًدی که از من آید بوجود
تو بر سر من نبشته ئی من چه کنم

Parindenis:
O, Kungs! Tu esi veidojis manu miesu - ko darīt man?
Tu savērpi manus audus un velkus - ko darīt man?
Ar visu labo un slikto, ko pasaulē laižu,
Tu iezīmējis manu pieri. Ko darīt man?
Comments: Add Your Own.


watt
Subject:par nepieciešamo elektroenerģiju
Time:11:42 am.
Man pajautāja: ja Latvijā visi pārietu uz elektro auto, ko tas nozīmētu elektrotīkla apgādei? No sākuma, pirmais instinkts ir mēģināt izrēķināt cik enerģijas tiek importēts ar dīzeli, benzīnu, utt, un sarēķināt kāds būtu elektroenerģijas ekvivalents. Bet vieglāk ir vienkārši sarēķināt cik elektrības vajadzēs vispār.

Latvijā 2021. gadā ir reģistrētas 850 000 automašīnas (tostarp smagie un autobusi, bet to nav tik daudz, tikai daži tūkstoši).

Pieņemsim, jāapgādā ar enerģiju 900 000 automašīnas.
Pieņemsim, visi auto ir ar 82 kWh bateriju (apmēram kā Tesla Model 3 Long Range), un ar 82 kWh var nobraukt 500 km. Tas nozīmē lai nobrauktu 100 km ir jāielādē 82 / 5 = 16.4 kWh.

Pieņemsim, katrs auto nedēļā nobrauc 500 km, kas ir apmēram tie 82 kWh, un tas ir enerģijas budžets ko nepieciešams pilnībā uzlādēt. Auto vajaga kaut kādā veidā iesmelt tos 82 kWh nedēļas laikā. (Par veidiem zemāk. Dažiem auto vajadzēs vairāk, dažiem mazāk, pieņemsim ka viss izlīdzinās.)

Latvijai nepieciešamā jauda mēnesī ir: 82 kWh * 4.2 (nedēļas) * 900 000 (auto) = 309 960 000 kWh = 309 960 MWh

Cik tas ir daudz? Savulaik aprunātā Visaginas AES bija plānota uz 3400 MW jaudu. Ja tādu kurina uz pusi jaudas, mēnesī AES saražos 1700 MW * 24 h * 30 = 1 224 000 MWh, kas ir aptuven 4 reizes vairāk nekā nepieciešamais enerģijas budžets lai apgādātu visas automašīnas Latvijā. (Sanāk, AES brīvi apgādātu Lietuvu, Latviju, Igauniju.)

Bet ja ieslēdz uz pilnu 3400 MW jaudu, tad vispār 8 reizes vairāk (!).

***

Kā lādēsies automašīnas?

To var izdarīt vairākos veidos: pieslēgums privātmājā pie visparastākās elektrības rozetes: auto lādējas ar 3 kW jaudu, un 82 kWh ielādēs apmēram 27 stundās. Ja nav privātmāja: 3 kW pieslēgumi Berlīnē tagad ir pie daudzām ielu laternām: tāpēc ka spuldzes nomainīja uz LED, atbrīvojās nopietna jauda, un tur var piestāt un atstāt auto pa nakti lādēties = auto stāv savas 10 stundas, un lādējas. Šādi pieslēgumi varētu būt arī stāvvietās pie darba: aizbrauc strādāt, 8h auto stāv un lādējas. Bet reāli, šis ir vajadzīgs tikai 1 (!) reizi nedēļā!

Var pieslēgt pie ielas stabiņa kam ir 11-22 kW jauda, lādēšanās ātrums tad atkarīgs no auto iebūvētā lādētāja. (Tesla Model 3 ir iebūvēts 11 kW lādētājs, Tesla Model S un citiem monstriem ir 22 kW.) Berlīnē šie ielu "stabiņi" sāk parādīties arvien vairāk. Ir pa brīvu pieeja pie Ikea, pie būvniecības preču veikaliem.

Tad, auto var pieslēgt pie standarta 50 kW lādētāja, tur pilnus 82 kWh ir jālādē nedaudz virs 1.5 stundām.
No otras puses, var bateriju turēt tikai 50% pielādētu un tā braukāt, lādēties kad SoC nokrītas uz kādi 10%. Tad jālādējas savas 20 minūtes - jāsaprot tikai cik tālu jābrauc. Ja tev ir 500 km range, tad 10% SoC ir 50 kilometri range - līdz tuvākajam lādētājam jāvar aizvilkt. Šobrīd biški izpratni bojā tas, ka lādētāji nav uz katra stūra, bet ir pat retāk nekā degvielas uzpildes stacijas...

Beidzot, var pieslēgt pie augstas jaudas lādētāja, bet tad jau jāskatās lādēšanas līkne, jo ar pilnu jaudu lādēties baterija var tikai apmēram no 10% līdz 35% SoC (State of Charge, cik daudz uzlādēts), un tad jau jauda krītas. Šobrīd Tesla Model 3 pilnu akumulatoru var dabūt apmēram 40-50 minūtēs pie Supercharger, bet tas ir tikai svarīgi kad jāmauc reāli garš gabals, nezinot kur nākamais lādētājs: piemēram Polijā starp lielpilsētām. (Vācijā Superchargeri ir daudz, daudz biezākā slānī noklāti un nav nekāda stresa.)

Gargabalniekiem es daudz cerību lieku uz 800V lādēšanās tehnoloģiju, uz 350 kW lādētājiem kas būtu tieši lielceļa malā (kā Ionity), un jaunu bateriju tehnoloģiju, tipa 4680 formāta baterijas.

***

Viens no interesantākajiem veidiem kā risināt fizisko lādēšanās pieslēgumu jautājumu būtu taisīt masīvu infrastruktūras projektu, un pie visām daudzstāvenēm rakt pazemes stāvvietas, kur katra auto vieta ir aprīkota ar elektrības rozeti. Arī pilsētas centrā rakt daudzas pazemes stāvvietas. Piemēram, Drēzdenē ir pieejams šāds apskats ar parkošanās situāciju, un izcenojumi nekož: 1,50 € stundā, bet ar maksimumu dienā 6 €, ja esi vietējais: 3.50 € (dienā), ilgtermiņa lietotājam mēnesī 77,35 - jeb 2.50 € dienā.

Pazemes stāvvietas atbrīvotu ielas kas šobrīd aizparkotas ar stāvošām automašīnām, dotu vietu vairāk velo celiņiem un sabiedriskā transporta joslām.

Salīdzinoši, Rīgas centrā uz ielas atstāt ir 2.50 € stundā un laiks tikai tikšķ. Cik tā viena pazemes stāvvieta uz Dzirnavu/Blaumaņa ielas(?) maksāja, vai nebija 9 € dienā? Kāsēji. Bet ja var pielikt lādēties, vinnē visi: gan stāvvietas operatoram nedaudz peļņa, gan auto vadītājam labi.
Comments: Read 4 or Add Your Own.


shanietis
Subject:Tā rūdījās tērauds
Time:9:41 am.
" Dzelzītis jau devās uz altāra pusi, taču tad nosvīda kokos – raitā riksī aizbēga uz auto un aiztraucās prom no notikuma vietas."

No https://www.delfi.lv/izklaide/dzivesstils/stils/lauris-dzelzitis-paliek-vecpuisi-milas-sova-uzmestas-abas-pedejas-damas.d?id=53704897
Comments: Add Your Own.

Friday, October 22nd, 2021


watt
Time:2:33 pm.
par polijas infrastruktūru: ceļš no Berlīnes līdz Belostokai (un atpakaļ) ir gatavā bauda, labāks par vāciešu autobāni. Vācija vispār ir ilgi uz sava "pamatīguma" lauriem gozējusies, viss ir noplucis un nojāts, un būs nepieciešams smags darbs lai atkal uzpucētu. Polijā viss tikko pabeigts būvēt un foršs, jauns un smuks.

Varšavai cauri braucot gan bija tīras šausmas. Turpceļā trāpījos ap vakara pīķa stundu: visi nobrauktceļi no lielceļa bija aizsisti ciet, rindas uz luksoforiem iestiepjas kilometrus uz lielceļa. Kārtējais pierādījums ka transporta artērija cauri pilsētas sirdij ir absolūts stulbums. Varēja jau no LA ar viņu I-5 biški pamācīties. Atpakaļceļā bija pretējā joslā 3 uztaisījuši vilcieniņu: tās joslas stāvēja daudzu, daudzu kilometru garumā. Mana plūsma stāvēja dēļ "rubbernecking" efekta. Bet sūds ar Varšavu.

***

Poznaņas supercharger ir biški dīvains, viņš tādā pirkstus mētājošā kvartāliņā ievietots, un navigācija uz to ved nepareizi: lai būtu pareizi, ir jāiebrauc tālākajā ieejā (!) un tad uzreiz jānogriežas pa labi, tad viss ir ērti. Ja iebrauc tuvākajā ieejā, tad nākas diezgan stresaini pariņķot līdz atrod kur tas sūds paslēpies. Turpbraucot tikai pieslēdzāmies, palādējām un pastaigājām pa un ap kvartālu, atpakaļbraucot stress bija mazāks, pieslēdzos, noskaidroju Yelp ka ir pieklājīga ēstuvīte ("Lars, Lars & Lars") un tur uzēdām.

Pie otra superchargera, kas atrodas nosacīti Łódź tuvumā, bet tehniski ir tādā Lućmierz miestā, ir ļoti pieklājīgs restorāniņš Porto Fino, ceptie kartupeļi kā piedeva ("backed" vietējā izloksnē) bija super garšīgi. Ļoti iesaku restorāņu: bet skatieties atsauksmes. Esot personas kas saēdušies Bigoš stila kāpostus pēc tam aizpirž visu mašīnu.

Pēc tam jādudina līdz Belostokai: tur supercharger ir plānots, bet nav pabeigts. Izlīdzējos ar vietējo GreenWay lādēšanu. Darbojās perfekti, bet mērogs diemžēl nav tas.

Nakti jāpaliek Belostokā, pēc tam uz Kaunas - tur supercharger ir perfekts, un pie tam bez maksas. Lādējam līdz 100% tātad :) Neilgi pēc Latvijas robežas šķērsošanas auto brīdina: esam nekurienes vidū, neviens supercharger vairs nav aizsniedzams. Raksturīgi: lietuvieši var, latvieši (plānotais Salaspils supercharger) sūkā ķepu.

***

Latvijā lādējos 1x ar Elektrum un 1x ar e-mobi.

Elektrum aplikācija strādā OK, bet ir biški stulbums ar to vai vajaga spiest "Uzsākt" podziņu aplikācijā pirms vai pēc CCS vads ir pieslēgts pie auto. Nācās zvanīt uz atbalsta dienestu, tie pārstartēja kasti (lādējos tajā vietā iepretim bibliotēkai) un tad jau sāka darboties.

Vēl viena dīvainība: Elektrum aplikācijā pirms lādēties jāizvēlas naudiņas par cik lādēsies, tad sāk lādēties un tad neuzlādēto atskaita atpakaļ. Lādējos 2 piegājienos, vispirms 10 eur, uzlāde beidzas ap 9.98, Latvenergo atskaita 2 centus kā "refund". Sākam vēlreiz, pie apmēram 6 euro pielādēts pilns, Latvenergo atskaita 4 euro par refund. Kaut ko tādu es neesmu redzējis nekur. (Lai gan taisnību sakot, es ar aplikācijām neaizraujos, lietoju ADAC EnBW lādēšanas karti. Tāpēc nezinu kā vēl aplikācijas mācētu izvirst.)

Ar e-mobi stāsts bija vēl skumjāks: izlasot ka aplikācija nestrādā ne pagalam, nolēmu paņemot to karti. Sacīts, darīts, bet tad šie izsūta karti ar kautkādu "eksprespastu" - tipa ceturtdien "izsūtīja" bet pienāca reāli tikai pirmdien. Viss tādēļ ka strādājot "attālināti" un vienkārši ofisā piebraukt, izsniegt/paņemt karti ir nepārvarami grūti. Dirsēji.

Un arī lādēšanās tāda pašķidra: uz Dzirnavu ielas (pie Tet ofisa) nevarēja pieslēgties jo no stūra kautkāds Reno Zoe savu 22kW pa kluso sūca, bet viens cits lādētājs nebija pieejams jo kāds to CCS spraudni bija nosviedis zemē, un, laikam, kautkādu plastmasu nošķīlis, vai vēl kautkāda cita problēma uzsākt lādēt. Pa to laiku Zoe bija atvienojies un Dzirnavu ielas lādētājs bija pieejams, tad tur viss notika. (Tas, salīdzinoši ir pluss e-mobi pieejai, ka lēnos slauc, bet ātri lādēties ir izdevīgi. Un arī vada galā karāties, izmantojot kā stāvietu, nav izdevīgi.)

Tas, ka e-mobi lādētājam ir 3 spraudņi (CCS, Chademo, un "Type2" zemas jaudas), bet darboties vienlaicīgi var tikai viens no tiem arī ir tāda unikāla dīvainība. Nekur tādu gājienu redzējis neesmu.

Arī tā letiņu izpratne par darbību secību, kuras pogas vispirms jāspiež un kurā brīdī lādētāja vads jāpievieno ir jokaina. Salīdzinājumam, lādējoties ar GreenWay lādētāju darbību secība ir šāda: 1) Izvēlies vadu, un iespraud to auto. 2) Nospied uz lādētāja pogu ar savu izvēlēto pieslēgumu (CCS) - pieslēgums jau ir iekrāsots, jo lādētājs zina ka vads ir paņemts. (Tehniski šis solis ir vajadzīgs tikai tāpēc ka teorētiski var reizē lādēties vairāki auto un tu negribi apmaksāt kaimiņa Chademo.) 3) Noskanē savu RFID karti, lādēšana sākas.

Pats svarīgākais ir ka vadu pie auto piesprauž uzreiz, un pēc tā brīžā par to var vairs nedomāt.
Comments: Read 2 or Add Your Own.


watt
Time:11:43 am.
lokdauns: Latvijas valdība nolēmusi nevakcinējošos cilvīšu vārdā sadedzināt tās atlikušās ekonomikas paliekas, kas vēl it kā vilka dvašu. Personīgi, man nav skaidra motivācija: iespējams, man piemīt ir empātijas trūkums, un pārāk auksts aprēķins sirdī. Es tiešām neizprotu, kāpēc, kas īsti motivēja tā darīt? Kā vārdā?

Īstenībā, domāju ka lokdaunam trūkst leģitimitātes: tie kas vīrusam un/vai potēm netic, tie nekādu lokdaunu negrib, pat maskas atsakās vilkt, vai vismaz savu brīvo degunu noteikti atstāj ārā - tie ir pret.
Tie, kas ir vakcinējušies, un joprojām maskas nēsā, un pat pāri degunam: tiem nevajag, un būtu jābūt pret.
Kas īsti ir par?

***

Biju ar auto uz apmēram nedēļu: bija domāts palikt ilgāk, bet notinos jau trešdien. Apskatīju Rīgu, apskatīju cilvēkus. Rīga smukāka palikusi, īstenībā pirms dažiem gadiem bija daudz drūmāks skats. Respekt par Ikea, Decathlon, un visu to Dreiliņu kvartālu. Vācijas vakcīnas QR kods strādā bez problēmām. Cilvēki sab.trans. gan izskatās pēc sūda. Ja Vācijā (Berlīnē) transportā visi tikai ar FFP2 maskām, un tikai pāri degunam. Tas, kas Latvijā (Rīgā) darās, auduma maskas, un pat tās zem zoda, ir neaprakstāms pohujisms.

Lai gan: Polijā vispār cilvēki bez maskām pa veikaliem staigā. Nekādus kodus nepārbauda, neko. Viņiem tur kaut kāds "freedom day" pasludināts? Lietuvas kolēģis min ka vnk poļi testē mazāk, lai cipari mazāki. Iet vaļā tā vai šā, tikai īpaši par to nerunā. Bet cilvēki neko, ļoti patīk viņiem tā brīvība, viss it kā normāli.

***

Par robežām: virzienā uz Latviju neviens neko vispār. Virzienā uz Vāciju, apstādināja uz poļu robežas, bet tikai paskatījās pasi, un palūdza bagāžnieku atvērt - pēc tam "laimīgu ceļu". Citur neviens neko.
Comments: Read 7 or Add Your Own.


punkts
Time:12:49 pm.
Katram pa mazam zivs gabaliņam.
Comments: Add Your Own.


krii
Subject:Kārtējā Paldiesdievampiektdiena ar Haijamu
Time:10:55 am.
هشیار نبوده ام دمی تا هستم
گر خود شب است در آن شب مستم
لب بر لب جام و سینه بر سینهٔ خم
تا روز به گردن صراحی دستم
Parindenis:
Skaidrā neesmu bijis, kopš esmu;
Būtu kaut pati Likteņa nakts, es būtu pilnā.
Lūpas pie kausa lūpām, krūtis - pie krūkas* krūtīm;
Līdz diena [nāks], mana roka skaus blašķes* kaklu.

* ir runa par dažādiem traukiem, kuru nosaukumus es slikti pārzinu.
Liriskais varonis pie krūtīm spiež خم, kurš varētu līdzināties amforai vai gruzīnu kvevri;
savukārt, tas, kam viņš skauj kaklu (صراحی), vairāk atgādina karafi vai māla pudeli.
Tad, kad es būšu īsta tulkotāja/atdzejotāja, konsultēšos ar valodniekiem, vēsturniekiem un orientālistiem par precīzākiem nosaukumiem, svinīgi solos. 🙂
Comments: Add Your Own.


vikings
Subject:Pagaidām nepārdomātākie ierobežojumi
Time:10:09 am.
Klātienē strādājošajiem katru dienu rakstiski būs jāapliecina akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmju neesamība (es neesmu dakteris, kā es varu zināt, tas ir akūts vai nē, un ko ar to papīru tālāk darīs?)

Vienā automašīnā drīkst atrasties ne vairāk kā divas personas, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi, izņemot kritiski svarīgo dienestu darbiniekus darba laikā
(Un sabiedriskajā transportā?)

Lūdzu turpiniet vakcinēties! Lai mazāk šādu nepārdomātu lēmumu.
Comments: Read 3 or Add Your Own.

Thursday, October 21st, 2021


wowow
Time:10:53 pm.
It kā jau taisnība par burbuļa negatīvajiem efektiem - bet nu izklīstot no tā laukā ir tik daudz klīniska stulbuma, ka nu i nafig.
Comments: Add Your Own.


krii
Subject:Nav iespējams noturēties
Time:9:51 pm.
Ļoti negribas par to ironizēt, bet laikapstākļi ārā varētu būt drošs pierādījums, ka Dievs ir valdības pusē.
Comments: Read 5 or Add Your Own.


krii
Subject:Galvenais - neatstāt dienu bez Haijama
Time:9:38 pm.
هر یکً چندی یکی برآید که منم
با نعمت و با سیم و زر آید که منم
چون کارکً او نظام گیرد روزی
ناگه اجل از کمین درآید که منم

Parindenis:

Reizumis kāds uzrodas - Es esmu!
Ar mantu, sudrabu, zeltu viņš nāk - Es esmu!
Kādudien, kad viņš darbiņus apdarījis,
Pēkšņi no slēpņa uzrodas nāve - Es esmu!
Comments: Add Your Own.


shanietis
Subject:Schools out for Covid
Time:9:05 pm.
Ļoti labs Elisa Kūpera koncerts un ģitāriste Nita Strauss labi iederās komandā.

Paranormal
Comments: Add Your Own.


smejmoon
Time:6:55 pm.
Esmu iedegradējis patērētāju kultūrā. Pasūtīju piccu, dzeru kafiju, skatos BBC seriālu par Āfriku. Itkā jau būtu ziema.
Comments: Read 2 or Add Your Own.


wowow
Time:3:38 pm.
Arnis Cimdars, 24.08.2021, feisbuka postā

Arnis Cimdars, 20.10.2021, delfi ziņās
Comments: Read 3 or Add Your Own.


punkts
Time:2:21 pm.
Kirils Serebreņņikovs ir vakcinējies ar Sputņiku. Beat that.
Comments: Read 2 or Add Your Own.

Wednesday, October 20th, 2021


krii
Time:11:05 pm.
Ļoti skumji par Cimdaru. Man nepatika viņa politiskie uzskati, bet ļoti augsti vērtēju viņu kā profesionāli un cilvēku.
Un arī par Mozeru.
Un vispār - apnikušas tās nāves visapkārt.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


shanietis
Time:8:50 pm.
Ja sprādziens Beirutas ostā ir ierakstāms metinātāju vēsturē ar zelta burtiem(1), tad drīz celtnieki un nekustāmā īpašuma attīstītāji iespējams varēs lepoties ar to, ka tiem būs izdevies nolaist podā Padebešu impērijas ekonomiku. Te ir tikai aisberga redzamā daļa (2) Dūmu smaka gaisā ir stipra. To vēl pastiprina energokrīze Ķīnā(3) un gaidāmais kompartijas kongress, kurā kā tenko, var notikt mēģinājums Vinniju Pūku nocelt no medus podiem.

1) https://en.wikipedia.org/wiki/2020_Beirut_explosion
2) https://www.irishtimes.com/business/construction/as-evergrande-teeters-chinese-media-walks-a-fine-line-1.4705651
3) https://www.scmp.com/economy/china-economy/article/3153028/chinas-power-crisis-beijing-draws-plans-increase-coal-output
Comments: Add Your Own.


krii
Subject:Trešdiena, pilnmēnesss, Haijams
Time:8:50 am.
میلم به شراب ناب باشد دائم
گوشم ئه نی و رباب باشد دائم
گر خاکً مرا کوزه گران کوزه کنند
آن کوزه پر از شراب باشد دائم

Parindenis:

Kārojas tīra vīna man allaž;
Ausij manai flautas un rubaba* kārojas allaž;
Ja podnieki darinās krūku no maniem pīšļiem,
Lai tā krūka ir vīna pārpilna allaž!

* rubabs - mūzikas instruments, laikam stīgu.
Comments: Read 1 or Add Your Own.

Tuesday, October 19th, 2021


krii
Time:8:23 pm.
Mājsēde, ta mājsēde, bet man patiess prieks par komandantstundu. Beidzot varēšu [mēģināt] ieradināties dzīvot Andreja Upīša režīmā - celties 5.00 no rīta, nenormāli daudz sarakstīt, fiziski pastrādāt un 21.00 vakarā iet gulēt.
Comments: Add Your Own.


krii
Subject:Haijama paskaidrojumi otrdien
Time:8:42 am.
من می نه ز بهر تنگدستی نخورم
یا ازغم رسوایی و مستی نخورم
من می ز برای خوشدلی می خردم
اکنون که تو بر دلم نشستی نخورم

Parindenis:
Ne jau nabadzības dēļ vīnu nedzeru;
Ne jau bailēs no kauna vai reibuma skumjām nedzeru;
Tiku dzēris vīnu es sirdsprieka dēļ.
Kopš Tu mājo manā sirdī, es nedzeru.
Comments: Read 4 or Add Your Own.

Monday, October 18th, 2021


shanietis
Time:10:56 pm.
Palīdzība slīcējiem ir pašu slīcēju rokās. Lozungs no Ilfa un Petrova satīriskā romāna "Divpadsmit krēsli", afiša Vasjuku šaha klubā.

Sabiedrībai sev jāpajautā, ko tā ir darījusi vakcinācijas veicināšanā, pauž premjers.
https://www.delfi.lv/news/national/politics/sabiedribai-sev-japajauta-ko-ta-ir-darijusi-vakcinacijas-veicinasana-pauz-premjers.d?id=53690445

p.s. Gribu būt bocmanis un nepārtraukti lamāties.
Comments: Add Your Own.


shanietis
Subject:Šrēdingera-Kariņa pasaule
Time:8:57 pm.
Labs podkāsts :)
Comments: Add Your Own.


shanietis
Time:8:15 pm.
Ārā pilnmēness. Tvaika ielas asimptotiskie pacienti kļūst nemierīgi. Pilnīgi nesaistīta ziņa - https://www.delfi.lv/news/national/politics/pavluts-aicina-nekavejoties-noteikt-valsti-stingru-majsedi-un-komandantstundu.d?id=53688519 Zelta grauds tur rakstītajā - līdz 6 stundām saīsināta darba diena klātienē un no pulksten 19 līdz pulksten 6 — mājsēde;
Bāros mežonīgajos rietumos esot bijis uzraksts - uz pianistu nešaut. Dievzemītē otrādi.
Comments: Add Your Own.


honeybee
Time:6:03 pm.
Šodien, tātad, ejam pa ielu un sarunājamies, turpat pa ielu iet balodis
Es viņam apeju apkārt, ceļabiedrene netīšām ņem un iesper
Lops sabijies uzpludurējās līdz pat māju jumtiem

(Tā, visticamāk, nav alegorija, vienkārši wtf moments)

/ ā, un vēl es šodien 2 h ar acs kaktiņu skatījos Niča orģiju un mistēriju teātri, parunājos arī izstādes izglītības daļas vadītāju (? nu, tipa tas amats), kura šo video skatījusies jau dažas dienas no vietas un "jau pieradusi, kas tad tur" (fonā iet epizode, kurā tiek radīts iespaids, ka jaunā, kailā sievietē tiek stūķētas cūkas iekšas), es vēl nezinu, ko par to domāt, bet man šķiet, ka tas ir mīlīgi (arī daži no meistardarbnīcas jauniešiem reportēja, ka pēc stundas iestājas miers un harmonija)
Comments: Add Your Own.


punkts
Time:3:46 pm.
The general form of a truth function is pene.
Comments: Add Your Own.


punkts
Time:2:46 pm.
Valsts, nekaitini mani.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


punkts
Time:12:44 pm.
You and me blood. Pazemes koki un zoo lezbiete.
Comments: Read 1 or Add Your Own.


honeybee
Time:10:20 am.
Mani vienreiz izrakstīs no mājasgrāmatas

1) pasniedzēja lomā

8.44 ienāk e-pasts "šeit ir transkribēta intervija. šodien lekcijā nebūšu"
es: "šifrēji visu nakti un tagad gulēsi? :D "

2) tulkotāja lomā

- Kad būs tulkojums?
- [nosauc datumu], tas der?
- Ja es pateikšu, ka vajag ātrāk, vai būs ātrāk?
- Tad es apsolīšu ātrāk :D
Comments: Read 2 or Add Your Own.


krii
Subject:Haijama centieni izglābt pirmdienu
Time:9:19 am.
من ظاهر نیستی و هستی دانم
من باطن هر فراز و پستی دانم
با این همه از دانش خوب شرمم باد
گرمرتبه یی ورای مستی دانم
Parindenis:
Esības un neesības formu es zinu;
Visa cildenā un zemā saturu es zinu.
Tomēr lai būtu man kauns par zināšanu savu,
Ja teikšu kaut ko augstāku par vīna reibumu zinām.
Comments: Add Your Own.

Sunday, October 17th, 2021


krii
Time:11:18 pm.
Morgen, morgen, nur nicht heute! -
Sagen alle faule Leute.
Comments: Read 3 or Add Your Own.


krii
Time:10:43 pm.
Tas, ka mani svētdienās piemeklē vieglas saslimšanas simptomi, jau ir kļuvis tik regulāri, ka sāku turēt aizdomās psihosomatiku.

(Man ļoti negribas nākamo nedēļu, bet jādzīvo vien būs - stundu pa stundai.)
Comments: Read 4 or Add Your Own.


krii
Subject:Vēl par labo
Time:7:38 pm.
Ā, lūk, jau otrreiz šogad ir gadījies tā, ka es eju melnā tumsā pa savu dzimto mīļoto Ģertrūdes ielu, un piepeši dzirdu balsis, kuras saka : "Krī, Krī, nāc pie mums, mums ir vīns, māksla un gudras sarunas!"

Un jau otro reizi esmu sekojusi šīm balsīm (pirmā reize bija vasarā, un tās man lika kāpt augšup; šonedēļ es tām sekoju lejup un nonācu pagrabā) un tikusi gandarīta!

Klausiet, jele, arī jūs, ak, ļaudis, kad jūs kāds labvēlīgi uzrunā, un būs jums arīdzan ij vīns, ij māksla, ij viedas prātulas!

Un cita starpā noteikti apmeklējiet šo, kamēr vaļā:
https://www.facebook.com/events/553429892421110/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22search%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D
Comments: Read 1 or Add Your Own.


krii
Time:7:14 pm.
Sen neesmu vēstījusi neko pozitīvu un dzīvi apliecinošu. Mēģināšu tagad to kaut kā kompensēt.

1. Lāčplēša un E. Birznieka-Upīša ielas stūrī (pretī nemirstīgajam "Eirovīnam") ir brīnišķīga apavu mazbodīte City Outlet. Vīriešiem izvēle mazāka, bet sievietes var dabūt visu izmēru ielas, balles un sporta apavus, ieskaitot krutos brendus, par ļoti patīkamām cenām. Vienīgais mīnuss - jāmaksā skaidrā naudā. Pat, ja tas kaut kā ir saistīts ar cenu politiku, uzskatu to par pārvaramu neērtību.
Tur es pagājušonedēļ tiku pie burvīgām koši oranžām X-Racer skrienamkediņām.

2. Mans Ziemassvētku kaktuss, kurš vasarā kļuva violets un taisījās mirt, ir atdzīvojies un jūtas labi. Kā noprotams, viņam tiešām nebija patikusi šīsvasaras saule, jo kad pārliku šo metru tālāk no loga, apknaibīju zarus un ļāvu atpūsties, pēc diviem mēnešiem parādījās jaunas, stingras lapiņas. Pirms divām nedēļām pārcēlu viņu atpakaļ uz palodzes un šodien atklāju mazus, sārtus pumpuriņus.
Tātad Ziemassvētki būs. (Vismaz vakcinētajiem, haha.)

3... ? Padomāšu, noteikti atcerēšos vēl kaut ko.
Comments: Add Your Own.


krii
Subject:Haijams un narcisms
Time:11:26 am.
من باده خورم ولیکً مستی نکنم
الا به قدح درازدستی نکنم
دانی غرضم ز میپرستی چه بود
تا من چو تو خویشتن پرستی نکنم

Parindenis:

Es dzeru vīnu, bet nepiedzeros.
Nevienam neko neuzspiežu, tik vīnam.
Vai zini kāds mērķis manai vīnpielūgsmei?
Nekļūt par tādu sevispielūdzēju kā tu!
Comments: Read 4 or Add Your Own.

Saturday, October 16th, 2021


krii
Subject:Vēl mazliet par izrādi
Time:10:47 pm.
Daudz kas patika.
BET.
Klišejas, klišejas, klišejas, un dažubrīd gaumes slieksnītis ļoti zems.
(Piemēram, ierēkt par ttrimdas ttauttiešiem, manuprāt, pārstāja būt stilīgi apmēram pirms 25 gadiem; visi psihiatri, kuri represīvās ārstniecības konsīlijā izskata ebreju disidenta lietu, arī ir ebreji; mācītājs siekalaini kārīgi lūr sekretārei zem brunčiem; etc., etc., etc.)
Feikās vēstures lekcija ir ļoti, ļoti, ļoti par garu.
Vācieša dzejoļa skandējums ir briesmīgi didaktisks.
Čekisti lasa Solžeņicinu un anekdotes par Brežņevu... emmm... vai tam vajadzēja būt pārsteigumam?

Taču es vienkārši esmu nīgra nūģe, neņemiet mani galvā.
Comments: Read 2 or Add Your Own.


krii
Subject:Par "Vēstures izpētes komisiju"
Time:10:07 pm.
Man tomēr šķiet, ka, būdama apmēram stundu īsāka, šī izrāde drīzāk iegūtu.
Comments: Read 4 or Add Your Own.


wowow
Time:9:55 pm.
Trīs ali ir noskalojuši lidojuma/lidostas stresu, pirmās brīvdienas pēc ļoti ilga laika var sākties pa īstam.
Comments: Add Your Own.


krii
Subject:Lai nepaliek diena bez Haijama
Time:1:49 pm.
مقصود ججمله آفرینش مایئم
در چشم خرد جوهر بینش مایئم
این دائرهٔ جهان چو انگشتریست
بی هیچ شکی نقش نگینش مایئم

Parindenis:
Visa Visuma mērķis mēs esam;
Saprāta acīs - izziņas jēga mēs esam.
Pasaules loks ir gredzenam līdzīgs.
Šajā [gredzenā] bez šaubām mēs dārgakmens esam.
Comments: Read 2 or Add Your Own.

Friday, October 15th, 2021


watt
Time:9:41 pm.
Kā pareizi "ticēt" zinātnei.

Citreize pienāca ātrāk nekā domāts: forši sagadās, ka Professor of History of Science at Cornell University, Suman Seth uzraksta to, ko es gribēju lai kāds uzraksta.
Comments: Read 2 or Add Your Own.


krii
Subject:Atkal piektdiena, atkal Haijams
Time:9:23 am.
مانیم که اصل شادی و کان غمین
سرمایهٔ داد یم و نهاد ستمیم
پستیم وبلندیم و کمالیم و کمیم
آئینهٔ زنگً ورده و خجام جمیم

Parindenis:
Paši mēs esam ij prieka sakne, ij bēdu avots.
Mūsos pamats taisnīgumam, mūsos - nežēlībai.
Esam zemi un diženi, izcili un sīki;
Esam rūsas klāts spogulis un Džamšīda kauss.*

Džamšīds - leģendārs irāņu valdnieks, kuram piederējis maģisks kauss, kurā viņš varējis visu tagadni un nākotni redzēt
Comments: Read 2 or Add Your Own.

ugli's Friends

View:User Info.
View:Personal Journal.
View:Calendar.
View:Memories.
You're looking at the latest 40 entries. Missed some entries? Then simply jump back 40 entries.