Comments: |
Es- es esmu vizuālās reklāmas lauciņā (nu jau padsmit gadi) (šodien pastarpināti gan, jo tās ir kā haltūriņas). Gana labi zinu līmplēves, PVC un citus jocīgos materiālus un tehnoloģijas un ko ar tiem darīt (ja nezinu, tad uzzināšu kā "darbojās". Bet nāk klāt jauni ar kuriem nav bijusi saskarsme, kā arī dažādi jauni pakalpojumi... (nepatīk elektrība (attiecīgi arī LED un elektro instrumenti, no kuriem man mazliet bail) bet mācos, meklēju, risinu(tāds mazohistu hobijs, par kuru arī maksā). Pamatā sēžu mājās un zīmēju vektorgrafikas microstock'iem.
tu man kā inženierekonomikas fakultātes abiturientam vari paskaidrot tehniski saprotamā valodā, kā tu šo inženierproblēmu atrisināji vai turpināsi lielīties, cik kruts tu esi - es jau tā bovoju ;)
Es gan neesmu tik augstu iestāžu abiturients, bet neteikšu ka tas bija ātri - mēģināšu īsumā- Vajadzība ir dabūt smalku/salasāmu pasākumu uz neplīstoša materiāla (izmantošanas un apiešanās apstākļi). Organiskais stikls atkrīt (trausls), paliek monohromais polikarbonāts, dibonds vai kāds no metāliem. Cena un prasības ierobežo- CNC frēze tik smalki negriež, lāzeris- polikarbonātu kausē, lāzergravēšanai cena neadekvāta. Bija variants MX druka(līmplēve sporta močiem),kura tomēr saraujās (kā vairums), bet atradu vēl labāku- druka vadības paneļiem etc. Sakarīga cena, kvalitāte etc.
tobiš tupa drukāt aka digitālā apdruka, tikai krutāk pa taisno uz metāla?
a nenoies nost tas drukājums?
personiski es skatītos uz kādu gumijotu, jo gumijā iestrādājas iekšā tā krāsa, a pašu gumiju uz kā izturīga .... lai gan es esmu tīrs teorētiķis ;)
nekas no praktikas, tamdēļ prieks parunāties - stāsti kā praksē pierādījās lietas būtība ;)
paga, kāpēc organika trausla, viņa UV nepacieš, bet es strādāju vēl ar tēva organiskā stikla trīstūri ;) un ir pa ģēlu ;)
tobiš ja organiku apstrādā ar UV pretlīdzekļiem, var pat sanākt smuki un ilgi ;)
Nē- es runāju par "krutu" "uzlīmi", kura ir laminēta, nodilumizturīga, UV izturīga, ar industriālo līmi etc. organiskais stikls, pēc savas būtības ir trausls. Temperatūras maiņas etc. Jebkuru gaismas kasti (tās spīdošās reklāmas pilsētā) var sašķaidīt tā vien- paņem gabalu orgstikla un sit pret galda malu- šķembas lec. UV palīdz plēvei un, iespējams, tam pašam stiklam pret skrāpējumiem un krāsas balēšanu, bet ne brutālu spēku . Tas pats vekaplāns paliek trausls aukstumā. Siltumā loci kā gribi.. PVH. 6mm pie dažiem mīnusiem pie zināma spēka uz noteiktu laukumu- šķīst ka prieks.
ā-hā, dzirdu tehnologu ;) malacīts, tiešām visas šīs fineses nezināju
bet kas rezultātā sanāk - ļurīga pļerpata, a viņa locoties, karsējoties aukstoties nemaina savus parametrus, es vienkārši ar h5c2oh darbojos, tak viņam pie pāris grādiem visa izometrija radikāli mainās
pie kādiem grādiem tavs čoms zivis bendē - un cik viņam svarīga precizitāte? vai svarīgi ka var kabatā sarullēt un aizmirst rullītī
Man tā formula nudien neko neizsaka(man ķimija nepadevās). Monohromais polikarbonāts (pameklē googlē) ir 120 reižu izturīgāks par stiklu vulgaris (tā viņi saka). Karsējot var locīt, bet mehāniskā izturība ir nudien. Un tas ir tas, kas vajadzīgs... zivis "bendē" pie esošajiem grādiem- pieņemu, ka robežās no 0-+30. Bet mehāniskā izturība ir svarīgāka. Apskaties jebkuru skatlogu- prastā (pat autoplēve) pēc kāda laika saraujās. Un te nu ir jautājums arī par precizitāti, ne tikai noturību.
jēziņ, vecīt, spirts, spirts dzeramais etilspirts un ūdens maisījums = šnabis un visādi viskiji un brendiji pēcāk ar piemaisījumiem ;)
Man pirms dzert kaut ko ir jāpajautā formula?? Tad tak es noslāpšu... (es jau teicu- es ar ķīmiju uz Jūs). Man pietiek, ka h2o ir ūdeņradis un skābeklis (2 ūdeņraža molekulas un viena skābekļa)...un tas jau ir daudz prasīts. :) Un kaut kādas tur ķīmskās reakcijas (ar platīnu laikam) udeņradis top par ūdeni...VOT!
ūdeņradis ir gāze - savienojs ar skābekli rada eksotermisku reakciju - deg un uzdala siltumu ;)
speciāli apstrādāts platīns ir tikai virsma uz kuras šī reakcija norisinās kontrolējamā ātrumā un siltuma vietā izdala elektrību laikam vai ko tur ;) un platīns ņemts, lai nekorodētu ;)
skolas kurss neorganiskā ķīmija ;)
Man ķimīja nepadevās- pasniedzēji bija vai nu tizli, vai kretīni. :)
Es neesmu tehnologs- ir virkne diezgan šauras virknes materiālu, par kuriem es zinu mazliet/daudz (atkarībā no jautājumiem). Ne gluži ķīmisko sastāvu, bet drīzāk reālo izmantošanas pieredzi.
tas nebija joks, tas bija patiess prieks - smaidam un mājam ;) es par šādiem materiāliem tikai nojaušu - bildi studijā, kad pabeigsi ;)
Tad jau manīs- it kā pamats un bilde virsū ir. Jautājums- ko par to teiks pasūtītājs. Šaurā lokā cilvēki interesējoties jau par iespēju pasūtīt...tfi tfi tfu. | |