friends [entries|archive|friends|userinfo]
Looser Individual

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jul. 28th, 2014|05:57 pm]

dienasgramata
LETA. "Par atsavināmo īpašumu detālplānojuma maiņu sabiedriskās apspriešanas tiek rīkotas vasarā, laikā, kad normāli cilvēki Rīgā neuzturas."
link3 comments|post comment

Rebeka pieprasa laulības Īzakam [Jul. 28th, 2014|10:01 am]
punkts
34 Viņš atbildēja: "Es esmu Ābrahama kalpotājs. 35 Jehova atdeva beni manam saimniekam, lai tas turpinātu kļūt liels un lai tas dotu mutes un labus vīnus, zeltu un sudrabu, kalpotājus un kalpotājas, zirgus un aunus. 36 No otras puses, mana saimnieka sieviete Sāra pēc novecošanas deva manam saimniekam dēlus; un viņš tai deva visu, kas viņam bija. 37 Mans saimnieks man tātad lika spriest, sakot: "Tev nebūs ņemt sievieti maniem dēliem, lai ieietu Kanaāna dēlos laukos, kuros es dzīvoju. 38 Nē, bet tu dzīvo mana tēva mājā un manā ģimenē, un tu devies paņemt sievieti maniem dēliem. 39 Bet es teicu savam saimniekam: "Un ja šī sieviete nevēlēsies nākt ar mani?" 40 Tātad viņš man teica: "Jehova pieprasa, lai es dotos pretim viņa enģelim kopā ar tevi, un pagaidām viņš izmanto tavu balsi; tu devies paņemt sievieti maniem dēliem no manas ģimenes un no mana tēva mājām. 41 Uz šo brīdi tev ir saistošs pienākums [kam tu piekriti] iekļaut mani sprediķī, kad būsi ieradies manā ģimenē; un ja viņi tev to nedos, tātad tu izbeigsi šo pienākumu [kam tu esi piekritis] iekļaut mani sprediķī."

Kaltēti āboli
linkpost comment

[Jul. 28th, 2014|09:31 am]

dienasgramata
Redzēju sapnī, ka esmu kaut kādā jocīgā veidā nokļuvis pagātnē - it kā pats savā jaunībā, it kā tomēr laikā un vietā, kurā es nekad neesmu bijis, taču ar šodienas zināšanām un ar nojausmu par to, kas tajā laikā notika. Pirmā epizode bija lielā skaņu ierakstu studijā, acīmredzot - "Melodija" - kur nupat pabeigts ierakstīt grupas "Menuets" plati "Dzeguzes balss". Pamostoties, biju pārliecināts, ka runa ir par septiņdesmito gadu vidu, taču tagad atceros, ka nē - tas bija astoņdesmito pašā sākumā. Nu, jūs taču zināt to plati - ar Imantu Kalniņu tādā Jēzus Kristus tēlā. Studijā bija mērens satraukums, bija atnākusi dziedātāja Inese Pabērza, aplūkoja plates vāku, parakstīja kaut kādus līgumus un es trinos apkārt, man niezēja pirksti pateikt viņai, ka šī ir ļoti laba plate un šis ir ļoti nozīmīgs mirklis, ka vispār viņa pat iedomāties nevar, cik nozīmīgā vēstures brīdī viņa šobrīd atrodas. Sapnī man tas šķita tik acīmredzami - gan tas, cik šis brīdis ir izšķirošs, gan tas, ka viņai taču noteikti nav ne jausmas par to. Tagad, domājot par šādu situāciju, tas vairs nešķiet tik viennozīmīgi - nu, labi, Menuets, bet nav jau nekāda visu laiku svarīgākā plate. Un, no otras puses - kāpēc gan viņai tobrīd tas arī nebūtu šķitis kā pats svarīgākais notikums viņas dzīvē? Varētu taču tā būt.
Pa vidu bija visādi pseidovēsturiski momenti ar padomju un latviešu motīviem, bet otrā epizode notika tajās pašās telpās, tikai acīmredzami gadus desmit vai piecpadsmit vēlāk. Sākās kaut kāds puslegāls koncerts, es jau ar zināmu interesi gaidīju, kurš no slavenajiem pagātnes mūziķiem nu kāps uz skatuves - ahā, tas bija Linga vēl grupas ZigZag laikos, citiem vārdiem sakot, 1989. gada latviešu pankroks. Bet aizraujošākais bija zālē sastapt pavisam jauniņu Regnāru Vaivaru un pilnīgi neatpazīstamu Džilindžeru īsi apgrieztiem matiem. Tikai pēc tam, kad viņš sāka ar mani runāt, es mēģināju saprast, kurš tas ir (tieši tā - "Kuru nu mana zepamziņa būs tagad man iesmērējusi sastapt šajā ceļojumā laikā?"). Viņš kaut ko man jautāja, kaut ko stāstīja par saviem plāniem nodarboties ar teātri, šķiet, viņš man jautāja, uz kuru teātri viņam iet, un es, iekšēji ķiķinot, jau gribēju pateikt - "Ej uz Dailes teātri, tur tev viss izdosies!", bet tad sāka aurot Linga un es aizgāju meklēt, kur palicis mans piecgadīgais dēls.
linkpost comment

[Jul. 28th, 2014|08:55 am]

dienasgramata
DELFI. Izvēlē par labu Jūrmalai arī nepalīdzot tas, ka netiek piedāvātas, piemēram, atlaides. "Pacietībai ir kaut kāda robeža," sacīja Krutojs.
link2 comments|post comment

[Jul. 28th, 2014|12:18 am]
punkts
nav jau tāds kā vakara nogurums varbūt miega sakrājies gaisa balonam iepūst gāzi un pacelties varbūt dēļ vēja vai sausās zāles ar zaru slotu rokā stāvēt karstā saulē un dedzināt plastmasas maisus
linkpost comment

[Jul. 26th, 2014|11:23 pm]
punkts
ar nelielu nokavēšanos es rakstu uz bezvadu klaviatūras ar papildu krievu burtiem alfabēta burtiem tu liki to klucī ja es paskatos apkārt, tad varu redzēt jūs ieminējāties par tematu maiņu es izlikos par muļķi, ka nesaprotu izlikos, jo man taču ir maģiskā laterna es paspīdinu un redzu skeletu, kad suņi atnes smirdīgu kaulu ir trīs varianti viņi atradušu beigtu dzīvnieku viņiem kaimiņi iemetuši saindētu kaulu un viņi bijuši pāri upei kur vakar bija svētki svētā jāņola saka, ka alga ir izmaksāta apmēram viens komats pieci no divu mēnešu algas es esmu vergs, bet zaļš vergs, bio vergs, esmu jaunās raudzes humanoīds esmu visai drošs, ka ar mani tiek veikti eksperimenti sociālie piemēram, jo tā viela, kas ceļo ar cilvēku domāšanas palīdzību jums taču ir mazliet skaidrs, ka aizdomājoties nē tā ir viena tāda teorija otra ir ķīniešu ruletē, kad citē rembo, ka es un mans ego ir dažādas lietas un es stīgas spēlēju, kas izsauc viļņus dziļākajos dvēseles dziļumos kad ego ir kaut kas cits tā jau bija teikts reiz bet tad es braucu autobusā daudz turp un atpakaļ uz rīgu no ādažiem un templis ādažos ir vai gribētu painteresēties par ādažu pagasta novada kolhoza un agrofirmas pasīvajiem aktīviem? kā jūs savus bērnus nodrošināt, kad viņi veic saimniecisko darbību un kustina kustību ir taču skaidrs ka agrārā sabiedrībā var būt viegli ienākt ar maizes zupu no vācijas pilsētām un pastāvošās kārtības birumā jūs nopērkat māju jūrmalā un ieceļat tai pārvaldnieku bet viņš paņem bankā kredītu un zaudē ieķīlāto māju remontam un tad jūs aizbraucat uz tukumu un atverat nelielu maizes zupas biroju ar divām istabām, bet pirmā bilde, ko nopirkāt bija ar nosaukumu "ziedi".
linkpost comment

[Jul. 26th, 2014|02:29 pm]
punkts
G R U P P A. Varēji prasīt tētim.
linkpost comment

[Jul. 26th, 2014|01:11 pm]

putnupr
Staigājiet vēl ar austiņām, klausoties mūziku uz pillu klapi. Pazaudēsiet maku, ja vien es jums neskriešu pakaļ un neiebakstīšu ar minerālūdens pudeli, jo saucienu tak nedzird.
link9 comments|post comment

[Jul. 25th, 2014|11:55 am]

dienasgramata
DIENA. Viens no latviešu dzīvesziņas stūrakmeņiem ir spēja atšķirt ēdamu sēni no indīgas.
link6 comments|post comment

[Jul. 25th, 2014|11:12 am]
punkts
Tā, paga.
linkpost comment

[Jul. 25th, 2014|10:31 am]

dienasgramata
DELFI. Stāstot par savu dzīvi, Agurbašs intervijās vienmēr uzsvēris, ka ne ģimenē, ne biznesā demokrātija nav iespējama, un, iespējams, tāpēc pirms diviem gadiem izjuka viņa un dziedātājas, TV raidījumu vadītājas un skaistules Andželikas desmit gadus ilgusī laulība.
linkpost comment

[Jul. 24th, 2014|10:46 pm]

dienasgramata
linkpost comment

[Jul. 24th, 2014|08:07 pm]
punkts
His temple bled. Two soldiers had just fought for some long-forgotten reason, and it was the younger who fell, his temple smashed by the iron fist of the other, who watched the blood flow and become a tuft of primroses. The flowering spread rapidly. It reached the face, which was soon covered with thousands of those compact flowers, sweet and violet as the wine vomited by soldiers. Finally, the entire body of the young man lying in the dust was a bank of flowers whose primroses grew big enough to be daisies through which the wind blew. Only one arm remained visible and moved, but the wind stirred all the grasses. Soon all the victor could see was a single hand making a clumsy sign of farewell and hopeless friendship. Eventually the hand disappeared, caught in the flowering compost. The wind died down slowly, regretfully. The sky grew dark after having first lit up the eye of the brutal, murderous young soldier. He did not weep. He sat down on the flower-bed that his friend had become. The wind stirred a bit, but a bit less. The soldier brushed his hair from his eyes and rested. He fell asleep.

Jean Genet
linkpost comment

[Jul. 24th, 2014|02:17 pm]
punkts
Man ir svarīgi, lai es patiktu putniem.
link3 comments|post comment

[Jul. 23rd, 2014|12:01 pm]

putnupr
Citreiz krievi sajauc, un savā starpā sarunājas latviski. Tikko dzirdēju.
link3 comments|post comment

[Jul. 23rd, 2014|09:22 am]

putnupr
Nevaru izlemt, vai kārtot dzīvokli vai aizbraukt uz līča malu pagozēties saulē?
link17 comments|post comment

[Jul. 23rd, 2014|07:38 am]

dienasgramata
nu, pēc šitā Jauno vilni toč aizvērs

link9 comments|post comment

[Jul. 22nd, 2014|11:37 pm]

putnupr
Nedomāju par cilvēkiem, domāju par slimībām. Domāju un klusēju. Izdomāju diagnozes un baidos. Pie ārstiem neeju. Biju pie zobu higienista. Tik ļoti sāpēja, pat asaras noritēja. Katru dienu jātīrot ar zobu diegu.
Zobos nav bēdu.
link11 comments|post comment

[Jul. 22nd, 2014|10:26 pm]

putnupr
Riebīga sajūta, zinot, ka nekas labs nav gaidāms
link14 comments|post comment

[Jul. 22nd, 2014|09:53 pm]
punkts
28 Tātad jaunā persona ņēmās paziņot šīs lietas savas mātes mājai. 29 Vai Rebeka gaidīja kādu tēvu: viņa vārds bija Labāns. Un Labāns virzījās pretim vīrietim, kurš tur bija, pie avota. 30 Un viņš tur ieradās: līdz cikiem naktī tu nesīsi rokassprādzes uz savas māsas rokām un kurš iemācīs vārdus, kurus teica viņa māsa Rebeka: "Tas ir Ansītis, kurš ar mani runāja kā ar vīrieti", tātad viņš devās pretim vīrietim, un, paraugi, kas cieši turēja zirgus pie avota. 31 Nekavējoties viņš teica: "Skatieties, Jehovas benis. Kāpēc tu te vēl uzkavējies, tātad, kas attiecas uz mani, es sagatavoju māju un veidoju vietu zirgiem?" 32 Tur - cilvēka desa iet uz māju, un viņš mitējās runāt ar zirgiem un nobālēja, un caur pieri paskatījās uz zirgiem un ūdeni savu kāju mazgāšanai un to vīru kāju mazgāšanai, kuri bija ar viņu. 33 Pēc tam viņš mitējās sev dot kaut ko ēdamu, bet viņš teica: "Es neēdu, kamēr neesmu pārrunājis savas darīšanas." Tātad viņš teica: "Runā!"

Kaltēti āboli
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]