tēvs' Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in tēvs' LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Thursday, May 23rd, 2019
  9:14 am
  tRRRRaktōRRRs!
  Vakar sīcis sāka izrunāt gandrīz perfektu 'r' burtu. Bez 3 mēnešiem 4 gadus vecs.

  Velobraukšanā ir sasniegta tā stadija, kad ir nepamatota pašpārliecinātība, kas izpaužas raļļošanā un neuzmanīgā braukšanā, jo jāredz tak viss, kas notiek apkārt. Un skatoties bremzēt nedrīkst. Regulāri iebrauc kautkādās trepēs, stabos un miskastēs. Vakar staigājāmies/braukājāmies pa rajōnu, laiks jauks, tautas daudz. Pārītis ar jaundzimušo tuntuļo lēnām, pretīm nāk babulis ar suni. Sīkais uz kautko aizskatījās un pilnā čadā ielika sētas stabā. Apmeta kūleni pāri pa stūri. Es redzēju, ka traumas nav un sāku zviegt pilnā balsī, jo skats bija patiešām kōmisks. Apkārtējie visi šokā, jaunizceptais mammucis jau sāka skriet sīcim klāt, sīcis pieceļas, pasmejas, uzstutē velo, uzlec virsū un aizraļļo prom. Iesācēji...
  Thursday, May 9th, 2019
  8:52 pm
  Vannas istabā izlietne sāka smirdēt. Domāju - ok, sīkais aizies gulēt, iztīrīšu. Norauju sifonu, aiznesu uz virtuvi izmazgāt, tikmēr sīcis izdomājis pirms miega vēl atliet. Un, protams, kā jau labi audzināts bērns, pēc točas apmeklējuma nomazgā rokas...
  Friday, May 3rd, 2019
  9:26 am
  Kā salauzt bērnu
  Bijām pie radiem, pie reizes ietalkojām. Pērn sīcis varēja kādu pus stundu tikai noklenderēt, tad jau nācās staipīt. Šogad 2h pa mežu ar autiņu, piekabē, ar maisu lasot drazu. Tad mājās pie jaunām rotaļlietam, svaigā gaisā un saulē. Bez diendusas. Protams, saldumi, riekstiņi. Vakarā vēl pirts. Pēc pirts izslēdzās divās minūtēs. Nogulēja līdz pusdeviņiem (parasto 6 no rīta vietā). Nākamajā dienā tāds lēns-jo-lēns. Galīgi neparasti. Sākumā šķita, ka varbūt saslimis, vai kas sāp, izrādās, ka nē, vienkārši pārguris. Pat ar dipdapu nedzenājās, bet knapi vilkās. Vilcienā arī apsēdās, padziedāja un izslēdzās. Vakarā atkal anšluss divās minūtēs. Divas dienas pagāja, līdz čalis atkopās.

  Šī gada labākais atradums - kruzuļotas apenes ar ļifōnu, 100m tālāk vēl deķīts atradās. Kāds laikam tika iztraucēts grāvja romantikā.
  Sunday, April 21st, 2019
  8:25 am
  Bļāāāā, zajebal tas sīkais celties augšā brīvdienās plkst. 6 no rīta. Darba diebās gan reizēm pampst
  Wednesday, April 17th, 2019
  8:11 pm
  vello vellā
  Izrādās, ka nav tik traki ar to vellepēdu. Mammucis izdomāja, ja jāņem nost tie palīgrati, ko arī izdarīja. Sākumā pa dārzu esot mēģinājuši, grūti, nemāk, nesanāk. Līdz tādam līmenim, ka ar mani vēlāk gribēja ratus atpakaļ vai pat dipdapu. Pierunāju pabraukāt pa asfaltu ar pieturēšanu. 100 metrus tālāk jau spēja pats noripot 3m, pēc 200m jau 10-15, pēc pus kilometra jau visus 100. Pēc kilometra nobrauca nākamos 1.5 ar tikai diviem kritieniem. Pats esmu noskrējies ar slapju muguru, jo ātri braukt tak ir vienkāršāk. Bet tagad toč esmu nopelnījis alu. Vai divus. Vai trīs..
  8:05 pm
  vello vellā
  Izrādās, ka nav tik traki ar to vellepēdu. Mammucis izdomāja, ja jāņem nost tie palīgrati, ko arī izdarīja. Sākumā pa dārzu esot mēģinājuši, grūti, nemāk, nesanāk. Līdz tādam līmenim, ka ar mani vēlāk gribēja ratus atpakaļ vai pat dipdapu. Pierunāju pabraukāt pa asfaltu ar pieturēšanu. 100 metrus tālāk jau spēja pats noripot 3m, pēc 200m jau 10-15, pēc pus kilometra jau visus 100. Pēc kilometra nobrauca nākamos 1.5 ar tikai diviem kritieniem. Pats esmu noskrējies ar slapju muguru, jo ātri braukt tak ir vienkāršāk. Bet tagad toč esmu nopelnījis alu. Vai divus. Vai trīs..
  Monday, April 8th, 2019
  10:29 am
  Atā, dipā-dapā!
  Nogale palutināja ar smukiem laikapstākļiem un brīvo laiku. Beidzot aizdevāmies līdz velobodei, sīcim zelta zirgu apgreidot. Sākotnēji bija doma par to, ka varētu uzreiz bez palīgratiem ņemt, bet nesanāca. Pirmais mēģinātas 12" aparāts bija krietni par mazu, par spīti tam, ka "profesionāļi" ieteica neņemt 16". Puikam ceļi gandrīz pret stūri dauzījās. Un labi vien ir, jo jams bija noskatījis balti-rōzā ar vienradžiem un puķītēm. 16" tādu nebija, tika pie balti-tumši-rōzā. Gandrīz tikpat smags kā mans paša aparāts.
  Šķiet, ka pa sestdienu un svētdienu savus kilometrus 10 būs nobraucis un vismaz stūrēt iemācījies. Pirmie 3km bija pa grāvjiem vien, jo vienlaicīgi sekot līdzi tam, ko dara kājas, stūre un apkārtne nav īsti iespējams. Nākamais - iemācīties bremzēt. Ar pedāļiem, nevis kājām šļūcot pa zemi. Lielākoties bremzēšanas mēģinājumi notiek pedāļiem esot vertikāli, kas rezultējas ne pārāk veikmsīgā bremzēšanā. Tad tas ir jālabo velkot kājas pa zemi. Smieklīgi un kaitinoši vienlaicīgi. Tagad praktizējam bremzēšanu - piecelies uz pedāļiem kājās, noliec pēdas vienā līmenī, lai pedāļi būtu horizontāli un tad spied uz atpakaļu. ATPAKAĻU, NEVIS PRIEKŠU!

  Eks-kolēģis bija saslavējis, ka viņa puika no dipdapa uzreiz uzkāpa uz velo un bija gandrīz vai profesionālis. Mūsējais ne vella. Tie palīgrati traucē griezties, ķeras aiz stūriem un velk uz sāniem, jo sīcis vienmēr ir sasvēries uz vienu no pusēm. Bet bez palīgratiem nevar, jo agregāts ir pārāk smags un gandrīz vai nedaudz par lielu - grūši iet uz priekšu. Lai pierod, varbūt vasarā noņemsim, tad būs jautrs ekstrēms
  Monday, April 1st, 2019
  2:41 pm
  Sīkais jau otro nedēļu dzied dziesmiņu par to, kā pavasarī visi bērni-cietumnieki beidzot tiek brīvībā. Tā kā laikapstākļi atļauj, tad beidzot arī krietni vairāk laika pavadam ārā. Pagaidam sīcis vēl mocās ar veco dipdapu, no kura jau praktiski izaudzis, gaida to brīnišķo sestdienu, kad sencim būs laiks ar viņu aizlaist pēc kārtīga velosipēda ar pedāļiem.
  Vakar un aizvakar bijām uz vietējo rotaļu laukumu, tur kautkāds paliels pusprāts nēsājas apkārt un bauro. Vietējie puikas jamo apceļ, izspieda no viņa informāciju, ka jamam esot 12 gadu un ejot 5. klasē. Vecumu teikt negribēja, bet tā vietā ierakstīja smiltīs. Dīvainis, vārdu sakot. Vienaudži ar viņu spēlēties īpaši negribeja, manējais gan. Nu neko darīt, skraida pusprāts un spēlējas ar čali, kas 4x jaunāks un 3x mazāks. Man labi, nav jāucinās, var pasēdēt un paglūnēt. Nākamreiz varbūt pat grāmatu paķeršu līdz, ja šie sačomosies.
  Monday, March 25th, 2019
  9:28 am
  Uz Venēru!
  Vakar vakarā, laikā, kad sīcim jau jāguļ, jams nonāca lejā "pakakāt". Nu labi, pakakāja un sāka stāstīt savus plānus par to, kā viņi ar mucīti lidošot uz Venēru. Bet es nevaru lidot, jo baisi ilgi jālido. Raķetei vajagot logus un durvis, tad būs gatava. Gatavā raķetē jāieliek viens liels matracis, jo viņš tak ir liels, mazais matracis ir par mazu. Vēl raķetē ir jāieliek lielais matracis uz kura mamma gulēs. Tad mamma noņems savam velolsipēdam stūri un ieliks to raķetē, jo viņa šoferēs. Bet sīcis noņems savam dipdapam sēdekli, lai būtu uz kā sēdēt. Jo jālido tak ilgi-ilgi.
  Un šitā minūtes piecas. Ļoti detailzēti izstāstīja savus plānus lidojumam uz Venēru. Trīsarpus gadi. Čalim joprojām jūk šodiena ar rītdienu, bet jau lidos uz Venēru. Novēlu to tiktiešām arī izdarīt. Savā laikā. Kad raķete būs gatava.
  Sunday, March 17th, 2019
  9:11 am
  Nejaušie efekti
  Sīcis spēlējas ar plastilīnu, nejauši uztaisīja sirsniņu. Viņa sejā varēja redzēt zobratu griešanos: "Mammu, es tev sirsniņu uztaisīju!" Pēcāk vēl pus stundu lepni staigāja riņķī un plātijās.
  Friday, March 8th, 2019
  11:00 am
  Virtuālās pastaigas
  Preambula: Mammucis darbā ņemas ar kartēm. Sīcis mājās slims, mammucis pieskata (arī kļūst slima)

  Kādā brīdī Mammucim zvans no darba, vajagot kautko ātri paskatīties un piekoriģēt. Bet sīkais ganās, neļauj tak. Izdomāja, ka labāk parādīs, kas ir kartes un ar ko viņa nodarbojas. Pašas kartes vēl tā - redzētas, pazīstamas, ja ne īsti saprotamas. Bet, kas bija ģeniāla ideja - parādīt, kā gūgles kartēs var klaiņot pa pilsētu. Sīcis "izstaigājās" veselu pus stundu (kas ir neiedomājams daudzums laika, pavadīts pie vienas lietas priekš mūsējā), beigās Mammucim nācās pierunāt, lai jams "nāk mājās". Ieradies, godīgi atstāja kompi mierā un devās savās darīšanās.
  Wednesday, March 6th, 2019
  4:28 pm
  Sods
  Vakar sīkais bērnu dārzā esot slikti uzvedies, neklausījis un pat pārsitis čalim, kas 2x lielāks par jamo, lūpu. Wow. Es atvelkos mājās, kundzīte dusmīga un kautko bļaustās, es neizpratnē. Pastāstīja, kas notika, un ka, par sodu, sīkajam nebūs saldā ēdiena, rotaļāšanās ar viņu un vakara pasaciņas.
  Paēdis vakariņas, ņukāju iekšā apelsīnu, sīkais kviec, ka arī grib. Nekā - esi sodīts.
  Pēc ēšanas un trauku mazgāšanas, sīkais piesienas - nāc spēlēties. Nekā - esi sodīts.
  Vakarā pirms gulēt iešanas, sīkais saka - nāc lasīt vakara pasaciņu. Nekā - esi sodīts.

  Visrelaksējošākais vakars pēdējo pāris gadu laikā. Sīcis pats sevi izklaidē ar periodisku pakunkstēšanu, lai pievienojos, es sūtu dirst un varu mierīgi palasīt. WIN!
  Friday, March 1st, 2019
  9:22 am
  Sīcim vairs negaršo zemesriekstu sviests. Par spīti tam, ka pirms pus gada - gada tas bija primārais našķis un jams varēja mierīgi vienā piegājienā izlocīt pus burkas
  Thursday, February 28th, 2019
  9:34 am
  Gavēnis
  Divas nedēļas atpakaļ sīcis sāka neēst. Vai, nu, ēst pavisam minimāli. 1-2 karotes zupas, pat saldo ēdienu neēda. Mēs domājām, ka jams vienkārši niķojas un pārstājām dot saldos ēdienus, sak, kamēr nebūsi izēdis pamatēdienu - nedabūsi. Un šis notika ne tikai mājās, bet arī bērnu dārzā. Audzinātāja pat prasīja, kas vainas. Slims itkā nebija, nez. Pagājušo nedēļu apmēram pa vidu, jams atsāka normāli ēst. Pat ne normāli, bet par diviem. Rij nepārtraukti. Vakariņās var izēst dubultporciju, saldo un pāris stundas vēlāk vēl pāris sviestmaizes pa virsu ieštovēt. Plusmīnus 10 dienas šāds interesantums notika.
  Wednesday, February 27th, 2019
  2:40 pm
  Pogu rotas
  Nu jau, šķiet, vairak kā gadu, pogas ir topā. Sākumā vienkārši bakstīja pa pudelēm un burciņām, tad iedevu pinceti, lai trenē motōriku. Tad daleca, ka var izmantot kā kravu dažādiem transportlīdzekļiem. Tad sākām advancēties:
  šķirot pa krāsām )

  vai pat mācīties saskaitīšanu: )

  Tagad ir tā, ka pogas ir visapkārt visu laiku.
  Tuesday, February 26th, 2019
  9:11 am
  Piekljīga ģērbšanās
  Šovakar bērnu dārzā koklētāju koncerts. Ģērbu sīci no rīta, mucīts sak, uzvelc ko pieklājīgāku, piemēram, melnās trennūzenes, šīs zilās ir pārak "adidas"
  Friday, February 22nd, 2019
  7:03 pm
  Izglītojoša bērnu grāmata par kurmi, kurš meklēja, kas viņam uzdirsa uz galvas
  Monday, January 28th, 2019
  6:23 pm
  Mucīts cep dzimumdienas kūku uz darbu, sīcis, protams, arī grib. Šis lika aizdomāties par to, kā mājās gatavo kūkas tās pusprofesionālās tantes? Vai arī nevienai no viņām nav bērnu?
  Tuesday, January 22nd, 2019
  7:15 pm
  Sīcis cep piparkūkas, eņģeļa formiņa īstenībā ir sikspārnis
  8:36 am
  Sekulārā izglītība
  Biju prom no mājām uz nedēļu, kā reiz laiks, kad sīcis norāva kautkādu baisako vīrusu ar 39.5 temperatūru un vemšanu. Pirmajās slimības dienās vienkārši daudz gulēja. Jūtos nedaudz vainīgs par to, ka jutos atvieglots - vismaz var atpūsties no nemitīgās skriešanas un kliegšanas.
  Kad atgriezos, jams jau gandrīz pilnībā izveseļojies. Tāds aristokrātiski bāls, taisnu muguru (pat izskatās garāks pastiepies) un bez skriešanas/bļaušanas, runā nopietnas lietas. Viena no nopietnajām lietām, kas man tika izstāstītas, ir fakts, ka pa logu redzamais TV tornis sūta bildes uz televīzōriem. Tas atgādināja dziesmiņu, ko jams iemācījās bērnu dārzā. Par to, ka viss sākās ar lielu blīkšķi. Paralēli tam, Ziemassvētku pasākumā tomēr rādīja bēbīša dzimšanu un trīs viedos vīrus. Nedaudz pārfrāzēts stāstiņš, bet nu tomēr...
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba