tēvs' Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in tēvs' LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Friday, October 23rd, 2020
  12:57 pm
  Mārketinga spēks
  Vakar sacepu kabaču pankūkas. Nu, tādas pat, kā kartupeļu pankūkas, tikai ar kabaci. Sīcis bauroja stundu un apēda knapi pus pankūkas. Pat pēc noskaidrošanas, ka par katru apēsto dabūs šokolādes gabaliņu saldajā. Nē un viss.

  Šodien mammucis paziņoja, ka būs dārzeņu kotletes, uzsildīja uz pannas vakardienas pankūkas, piemauca sieru un aizgāja uz urrā.

  Prasu sīcim - a tu zini, kas tās par kotletēm? Šis sak: "protams! Vakardienas pankūkas". A kādēļ vakar neēdi? Vakar siera nebija virsū.

  Ehh, ok.
  Thursday, October 22nd, 2020
  9:31 am
  Vakar ar bērnu kārtējoreiz vazājāmies, sīcis jautā, kas uz zīmes rakstīts. Saku - lasi, māki tak tos drukātos burtus lasīt. Pats ar savām -4 brillēm skaidri redzu "Pirmā vagona apstāšanās vieta". Sīcim bija jāpaiet metri 5 uz priekšu. Mājās uztaisījām redzes pārbaudi, redze tiešām izskatās sliktāka, nekā man ar brillēm. Jāiet būs pie slaktera laikam, lai mēra ar agregātiem.
  Friday, October 16th, 2020
  10:52 am
  Bērns ir atklājis post-it līmējamos papīrīšus. Tagad visas malas ir pilnas ar mazām bildītēm. Vismaz dažādas - putni, mājas, automašīnas, teksti.
  Sunday, October 4th, 2020
  12:30 pm
  Ja negaršo tas, jo tētis ir pagatavojis, tad ēdiens negaršos nākamās 3 dienas, jo tētis ir slaists un savārījis veselu spaini
  Tuesday, September 29th, 2020
  9:53 am
  Bija brālēns ar māsīcu atbraukuši. Sēžam, domājam, ko darīt, te sīcis piedāvā: "ejam dzīvnieku līķīšus rakt!". Mēs ar mucīti sākam rēkt, visi pārējie šokā. Spēle "arheolōgi" - viens aprok kaudzi ar maziem rotaļu dzīvnieciņiem smilšu kaudzē, cits uzmanīgi rok vaļā fosīlijas. Bet no konteksta izrauts bija labi.

  Vēl viena fiška. Bērnu dārzā viens puika, Ješka, ar ko sīcis mūžīgi kašķējas. Nu, tādas love-hate attiecības. Vakar aizvedu sīci uz bērnu dārzu, stāvu, klausos, kas notiek (vecāki dēļ kronīša nedrīkst nemaz iekšā iet). Sīcis atver durvis, tur Ješka priekšā: "Labrīt!". Sīcis pretī: "Atkal tas riebīgais Ješka!". Ješka: "Pats tu esi riebīgs!" Uzreiz kašķis, audzinātāja stostrē Ješku, jo nedzirdēja, ka mūsējais to visu iesāka. Ehh, skarbā skolas dzīve.
  Thursday, September 17th, 2020
  7:26 pm
  Salecos ar sīci par kakāšanu. Visu dienu tas lops nodarbojas ar manis ķīmisko apstrādi, visu dienu es viņam saku, lai iet tak reiz padirst un šis visu dienu apgalvo, ka negrib. Tagad vakarā paziņoju, ka atsakos ar viņu vienā telpā uzturēties, ja jams tā smako. Tagad sēž un spiež, neizklausās, ka kautkas būs, jo būšana parasti ir diezgan labi dzirdama
  Tuesday, September 8th, 2020
  7:13 am
  Bērnam rīt paliek 5, svinam šodien, jo rītdienai citi plāni. Vakarā bērns sēdēja uz poda un dungoja "hepi bezdej tu juuu". Piemīlīgi, tik nez, kur jams to samācījies
  Wednesday, August 19th, 2020
  8:20 pm
  Šodien bērnam bija pirmais ciemiņš ever. 3 stundas skraidīja un ārdījās, līdz beidzot ciemiņmucīts paziņoja, ka jāiet mājās. Ciemiņbērs savācās, atvadījās un viss kulē. Mūsējais raud un kaļ plānus nākamajai reizei.
  Tuesday, August 18th, 2020
  8:55 pm
  Sēžam ar sīci, skatamies viņa mīļāko TV raidījumu (mīļākais, jo viena no vadītājām ir cmuxa). Viss nomazgāts un iztīrīts, bērns sēž vienā naktskreklā, pidžammas biksea gaida guļamistabā. Piefiksēju, ka sīkais ar krāniņu rotaļājas - stojaks līdz ausīm. Smukas tantes laikam aktuāli visos vecumos...
  Sunday, August 16th, 2020
  9:20 am
  Nevaru izdomāt, tas ir labi vai slikti. Tas, ka svētdienās, kad ar bērnu ceļos es, bērns ceļas sešos, bet sestdienās, kad ar mammu ceļas, bet sencis guļ - ceļas deviņos.
  Šodien vispār pus sešos atvilkās. Aizsūtīju atpakaļ uz gultu ar cerību, ka aizmigs - skuju. Ik pa 5-10 min nāca. Nācās vien stutēties augšā, jo kontrakts ar mammuci tomēr jārespektē
  9:16 am
  Katru reizi, kad bērns atgriežas no vecvecākiem, jams ir samācījies jaunus trikus. Šoreiz lasa un zīmē. Labi, lasīt (burtot) mācēja jau iepriekš, vnk tagad raitāk, zīmēšanā parādās formas
  Tuesday, June 9th, 2020
  9:04 am
  Bērns uz dzimšanas dienu kartiņu uztaisīja. Apsveikums spoguļrakstā. Vēlāk vakarā nāk klāt un rāda, ka izkrāsojis automāju. Skatos, jā, forši izkrāsots. Un tad piefiksēju, ka gandrīz kaligrāfiskā rokrakstā pareizā virzienā virs autiņa uzrakstīts "AUTOOMAIA". Ar 3 kļūdām, bet... bet... mēs tak neesam baisi aktīvi mācījuši rakstīt, tikai lasīt reizēm nedaudz. WTF!
  Wednesday, May 27th, 2020
  9:13 am
  Paš/sveš-izolācija
  Bērns atsāka iet uz bērnu dārzu. Saistībā ar kroņa vīrusu, protams, ir šādi tādi ierobežojumi. Neesmu pārliecināts par to, cik no ierobežojumiem ir pašvaldības uzspiesti un cik bērnu dārza tantiņas ir saimprovizējušas. Daži no ierobežojumiem ir lōģiski - slimu bērnu uz bērnu dārzu nevest (ko vajadzētu ievērot jau bez pandēmijas, bet nu ok). Mūsējais kāsēja ar sausu klepu jau kopš janvāra, nevarējām saprast, kas ir. Klepus, pa lielam, bija pēc ēšanas kādu brīdi. Nez, kaklu kairināja vai kas. Bērnu dārzs paprasīja izziņu. Nu, tas skaidrs - atvilks inspekcija un sodīs visus. Ģimenes ārste nezināja teikt, kas par vainu, ieteica antialergēnus. Pabarojām, šķiet, ka pārgaja. Izziņu nedabūjām :)

  Bet citi noteikumi ir pilnīgs wtf. Vecāki nedrīkst bērnu dārza ēkā iet iekšā. Bērni nedrīkst staipīt rotaļlietas uz/no bērnu dārzu. Ēm. Ko? Tev ir 10+ lopi, kas apmainās šķidrumiem un visu pārejo. Laiza virsmas gan mājās, gan dārziņā, bet vecāki, kas mazgā un dezinficē rokas, nedrīkst iet iekšā? Pieredze rāda, ka mūsu ģimenē slimības atstiepj bērns no dārziņa un tad saslimst vecāki. Nevis otrādāk. Tas pats ar tagadējo vīrusu tak - ja reiz vecāki ir slimi/izplatītāji, tad tak bērns arī būs aplipināts. Un tādā gadījumā vecāks + durvju kļiņķi tak nav efektīvāks izplatīšanās vektōrs par baru siekalzaķu.
  Tuesday, May 5th, 2020
  1:37 pm
  Win!
  Jau kādu gadu bērns kurn par autiņiem. Apmēram tikpat ilgi, cik vairs nespiežam diendusas laikā vilkt. Starp citu, diendusas jams jau visu kroņa vīrusa laiku nav gulējis. Visu laiku teicu - varēsi nevilkt autiņus tad, kad beigsi gultā čurāt. Vismaz 4 naktis no vietas. Un pagājušonedēļ sākās. Vienkārši kaut kāds klikšķis un bērns vairs nečurā gultā. Reizēm vakarā vai pa nakti pieceļas, pačurā podiņā un iet gulēt tālāk. Jau dienas, laikam, 10. Vairāk kā nedēļu noteikti.

  Protams, ka var gadīties kādu reizi, kad būs pārāk pārguris un salaidīs gultā, bet patlaban ir baigi ok. Jāizdomā, ko lai iesāk ar to vairāk kā pus paku autiņu :)
  Tuesday, April 28th, 2020
  6:05 pm
  Ēdam līķus
  Vakar pusdienas laikā sīcim bija neliela eksistenciālā krīze. Viņa galvā beidzot sastiķējās vista uz galda ar vistu aizgaldā. Es mēģināju izstāstīt par to barības ķēdi, ka visi ēd viens otru. Mammucis mēģināja pastāstīt par to, ka dažus dzīvniekus mēs barojam kādu laiku, tad viņi baro mūs. Beigās palikām pie tā, ka mēs ēdam miroņus. Neiedziļinoties tanī, kā līķītis par tādu kļuvis. Labi, tas skaidrs.

  Vakarā bija skaipa saruna ar onkuli un brālēniem/māsīcām. Jamie, izrādās, bija uzrakuši onkuļa bērnības suņa bildi un sākuši zīmēt suņus. Sīcis prasa - jums ir suns? Nē, tas suns bērnībā bija, tad jams nomira, kad kļuva vecs. Sīcis ar asarām acīs: "Un jūs viņu apēdāt?!?". Nācās skaidrot, ka mīluļus parasti neēd, bet tomēr trauma.
  Wednesday, April 1st, 2020
  5:35 pm
  Cipariņi, ķipariņi
  Bērns jau labu laiku prot skaitīt. Līdz simtam. Pazīst ciparus arī. Bet ne skaitļus. Skaitļus viņš lasa no otras puses: 25 ir pieci-divi, etc. Spēlējot "savieno punktiņus" ir problēmas. Tobiš problēmu nav līdz 10, tad sākās problēmas. Vakar sāku mācīt pareizi lasīt skaitļus, palēnām sāk pat sanākt. Visgrūtākais ir x9. Saruna:
  Es: "Kas tas par skaitli?"
  Bērns: "Deviņi-divi"
  E: "Nē"
  B: "Divi-deviņi"
  E: "Nē"
  B: "Divdesmit deviņi?"
  E: "Pareizi! Un kāds būs nākamais?"
  B: "Divdesmit-desmit!"
  E: "Bļa"

  Mēģināju ierādīt, ka pēc 9 nāk 0, kas noveda pie secinājuma, ka esam bērnam nepareizi iemācījuši skaitīt. Skaita no 1, nevis no 0, tādēļ arī ir problēmas ar desmitiem. Nākas borēt, ka aiz 9 nāk 0 un tādos gadījumos jāpieliek 1 pie desmitu kolonnas. Nav ne jausmas, kā to vieglāk ieborēt. Būs laikam jāpagūglē kādā brīdī. Vai arī vienkārši jāiezubrī.
  Friday, March 20th, 2020
  9:50 am
  Bērns spēlējas ar dzīvnieku figūriņām: "Re, tēt, zirdziņš dzer pienu no gotiņas! Ņamņamņamņam!"
  Skatos: "Dēls, tas ir bullis..."
  Monday, March 16th, 2020
  9:43 am
  Karantīnas laikmetā mums atkal maiņu režīms, tikai nedaudz snagāks, jo jāstrādā ir no mājām un otram ir jāatrunā sīcia no traucēšanas. Kaitinoši.

  Bērnu dārzā katru nedēļu ir sava tēma. Mājās pieyurēsimies pie tā paša principa. Izdomājām, ka nedēļas tēma būs slimības un ārsti.
  Wednesday, March 11th, 2020
  6:58 pm
  Taisu tēju.
  Sīcis: "tēt, ielej man arī!"
  Mucīts: "Neaizmirsti 'lūdzu' "
  Sīcis: "Tēti, neaizmirsti lūdzu man arī tēju ieliet!"
  Tuesday, February 25th, 2020
  9:00 pm
  Šodien dēls labi uzprasīja: "Kādēļ es nevaru uz griestiem uzčurāt?" Tik tiešām, kādēļ? Nācās stāstīt par spiedienu un tēmēšanu un trenēšanu. Nācās arī pateikt, ka es nevēlos, lai viņš mājās trenējas. Mežā var sev zelta lietutiņu taisīt
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba