Miļais Internets, [entries|archive|friends|userinfo]
stellocka

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Rīga '04 [Jul. 9th, 2016|08:11 pm]
[Tags|, , , ]

Sāku lasīt Joņeva Jelgava '94, un uzreiz pie sirds ķeras. Lūk viena lietas, kas man lika aizdomāties un atcerēties, ko negribas atcerēties. Ir cilvēki, kuri skolu atceras ar priecīgām skumjām un tad ir tādi, kā mūsu Jelgavas varonis, kuriem skola bija jāizdzīvo. Es laikam sevi pieskaitītu pie tiem, kam skolā bija jāizdzīvo. Nevaru atsaukt atmiņā neko, kas izraisītu priecīgas skumjas. Man gan neviens ar dūrēm virsū nenāca, jo meitene, un arī īpaši daudz neapsaukāja. Situācija bija puikām gan - tu vai nu biji platās biksēs ģērbies lamājošais pīpētājs, vai lohs.

Ar ko tas beidzās? Es biju aizlaidusies no stundām ātrāk, jo gribēju patrenēties klavieru eksāmenam (gribēju, nepatrenējos, eksi knapi noliku), bet kāds jauneklis, kuram pietika, aizgāja uz mājām pakaļ nažiem, atnāca atpakaļ uz skolu, sadūra savu pāridarītāju, uzskrēja uz trešo stāvu, atrāva vaļā aiznaglotu logu un izleca laukā. Vismaz tik daudz es sapratu no atstāstītā. Nevienu no puikām es nepazinu, bet pāridarītāja seju un uzvārdu zināju. Tie, kas bija klāt, par to negribēja īpaši runāt. Es arī negribēju daudz zināt, tiklīdz man paskaidroja, kāpēc visai skolai sejas kā koka stumbri, ar to arī mana ziņkārība beidzās. Mani māmiņa audzināja ignorēt neērtas situācijas. It kā nekas nenotiek, neviens nav cietis, nevienam nekas nav nodarīts pāri, visi kustās uz priekšu, viss normāli.

Abi puikas ir dzīvi (?), bet uz skolu neatgriezās. Tā bija 9.klase, maijs, tūlīt, tūlīt jāsākas eksāmeniem. Septembrī es jau gāju citā skolā.

Lūk vēl viens iemesls, kāpēc es negribu bērnus. Pusaudži no dzīves saprot maz, bet - vai tie hormoni, vai seriāli, vai mūzika - viņu pasaules izpratne var būt tik neglīta, bīstama, un dažreiz vienkārši ļauna. Šobrīd es ar grūtībām atceros puikas, ar kuriem mācījos līdz 9.klasei. Bija viens gads, kad vesels bars palika uz otru gadu. Dažiem iet tīri labi, dzīvojas pa ārzemēm, izliek smukas bildes feisbukā. Patiesībā pat prieks, ka nav aizgājuši pa tādu ceļu, kādu viņiem prognozēja dēļ viņu uzvedības skolā. Izrādās, ka ne vienmēr stulbas bērnības kļūdas var sagraut dzīvi.

Bet kāpēc jābūt tādai tīņu maitai? Nez ko dūrējs un pāridarītājs teiktu viens otram, ja satiktos tagad.
link4 comments|post comment

Kaķēns meklē mājas [Jun. 4th, 2016|03:17 pm]
[Tags|, , ]

Kamēr meklēju jaunu dzīvesvietu, šausmīgi nogurusi iegāju Melnā kaķa kafejnīcā. Es biju par šito vietu lasījusi kādreiz - esot mīlīga, maza kafijas un kūku vietiņa. Un tas viss esot pilsētas hipsteru rajonā. Nu pirmkārt no ielas iespaids nav tas labākais. Biku atgādina tās pakistāniešu ēstuves kur var dabūt milzīgas ingļiš brekfest porcijas bez maz vai par brīvu. Un lai pagātnē esmu ļoti lētii un garšīgi tādàs vietās paēdusi, man tās riebjas. Lai 23 gadu vecumā salāpītu pağiras, tās protams ir lieliskas, bet tādam kloķim kā man vajag atmosfēru un kaut ko, kas nav ful ingļiš. Lai nu kā, es pirmajam iespaidam nepadevos, un žēl ka tā. 


Iestāde maziņa, ar bezmaksas wifi, kur parole ir sarežğīta, bet vismaz lieliem burtiem uzrakstīta uz sienas, smaržoja pēc saskābuša piena. Fiksi pārlaižot acis pāri ēdienkartei nolēmu nemaksāt tik lielu naudu par to, ko nemaz negribu ēst. Bet es biju nežēlīgi nogurusi. Tāpēc kafijqi padevos gan. Brūve stipra, bet nekas neparasts. Un zemenītei uz manu piedzīvojumu kūkas - apsēdos pie galda, kas ļodzās.


Varētu padomāt - ak es ar manām iedomātām problēmām! Get a life, beidz sūdzēties par kafijas kvalitāti. Nu vispār es mēğinu sev iegādāties dzīvi, kurā ir vairāk, uz ko cerēt, izņemot "kaut nu šī kafija nebūtu pretīga".


Bet pagaidām tā nav. Šodien bija paredzēts apskatīt trīs dzīvesvietas. Divas pēdējā brīdi atteica, jo "mēs jau kādu atradām", trešā vieta bija šausmas, kuras gribētos nomazgāt no sevis ar alkoholu (a bet alkohols Melnajā Kaķī nav, Fentimans botanicals and Frobishers juices ir, bet alkohols nav). Tā nu mana "dzīve ir īsa, jādzīvo kamēr var" pēc divām nedēļām atsitas pret "šī pasaule ir tik bezjēdzīga, kāpēc vispār pūlēties" sienu, un nu jau atkal gribas paslēpties savā istabā, skatīties vienu pēc otras kāda seriāla sērijas. Man tikai seriāli beigušies.


Un ko tagad, ko tagad darīt? 19 mēnešus šitāda lejupslīde. Bet man vienmēr ir patikuši apaļi cipari (tādi, kas smuki dalās ar pieci)
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]