http://www.aprinkis.lv/component/k2/item/35379-profesors-harijs-tumans-nauda-un-bauda-Reku bijušais pasniedzējs (foršs džeks btw) plosās. Sulīgākā rindkopa, manuprāt:
"Ja sieviete uzskata, ka galvenais dzīvē ir pašrealizācija, naudas pelnīšana, karjera un baudas, nevis ģimene, viņai bērni būs traucēklis. Ja ģimene nav sabiedrības pamats, vietā rodas citas kopā būšanas formas. Satiekas divi cilvēki, noslēdz partnerības līgumu, lai nodrošinātu savu tiesību aizsardzību, katrs rūpējas, lai gūtu maksimālu labumu sev... Kur šādā savienībā radīsies laiks un vieta bērniem? Tur pat mīlestībai nav vietas, jo mīlestība nozīmē dot sevi citam, neprasot neko sev, bet šeit katrs ir tendēts tikai uz savu labumu."
Cik atceros, viņa autoritāte par kultūru cikliem bija Špenglers. Nezinu, kāda ir viņa autoritāte par mīlestības dabu & sievietes vietu sabiedrībā.
Atceros arī to, ka viņam tiešā textā pajautāju, vai nav apnicis visu laiku malt "civilizācijas norieta" ideju. Laikmeti galvenokārt, man liekas, ir "atšķirīgi cits no cita" nevis "labāki" vai "sliktāki", un to datīvu - kam tad viņi ir labāki - man liekas, bez norm sofistikas nevar atbildēt. Lai gan varbūt viņš velk uz civilizāciju "dzīvotspēju ārēja drauda priekšā", bet, ja tā, tad var arī bez moralizēšanas.
Un grieķiem vēl krietni pirms "norieta" bija sajūta, ka viņi dzīvo sūdīgākajā no laikmetiem, nerunājot par vērtību krīzi ap 19/20gs slieksni utt:
http://www.greekmythology.com/Myths/The_Myths/Ages_of_Man/ages_of_man.html