Peedeejaa laikaa...

Posted by [info]piedzimusi on 2014.04.23 at 03:19
...mani kaitina tas, ka man jaaraksta pie sava datora kaa urljikam.
...man liekas, ka man ir paaraak daudz pohuj. Kamon! Es eju prom no darba, bet ne mazaakaas entuziasma kripatas par... jebko.
...man bija pietruucis labu sarunu. Eh, paciemojos pie mammas. Bija labi. Totaali INTx. Labas sarunas.
...man ir auksti. Kaajas plaukstas siltas, bet pie sirds (ak, cik poeetiski) ljoti, ljoti auksti.
...es lietoju paaraak daudz alkoholu.
...es necenshos. Jaa es zinu. Es necenshos. Neredzu jeegu. (upd: neciešu nīkuļus!)

krupji

Posted by [info]kihelkonna on 2014.04.22 at 15:30

lūk, kāpēc ir uzmanīgi jāskatās zem kājām (foto no šodienas)  )

mz jaut

Posted by [info]kihelkonna on 2014.04.22 at 07:48
sargies bērni )

krupji 2014

Posted by [info]kihelkonna on 2014.04.21 at 19:07
kā allaž ap šo laiku, visā apkaimē atrodami gausi krupji. viņi vienmēr lēnām kustas dīķa virzienā. nezinu, kā viņi to zina; viņus var lietot kā kompasu vai ko tamlīdzīgu, jo dajebkur, mežā, laukā, krūmos, pēc viņiem var pateikt, uz kuru pusi ir dīķis.

izņēmums ir caurteka starp lielo dīki un dīķa atlieku. tur ir dažus metrus plats dambis. kādā rītā pamanīju, ka tur sēž divi krupji. divi. atšķirībā no visiem citiem krupjiem, šie nekustējās. laikam nevarēja izlemt, uz kuru pusi iet. jo dīķi uz abām pusēm.

nākamajā rītā bērni bija uzbūvējuši vardes māju un lūdza man palīdzēt viņiem sadabūt vardi. devos dīķa virzienā, bet kaut kā neviena nebija. tad atcerējos par caurteku, un jā, tur nekustīgi sēdēja divi krupji. divi. vienu paņēmu (iestaidzināju traukā).

bērni bija no čiekuriem uztaisījuši labirintu un cerēja, ka krupis pa to ies. negāja. viņi paklausīgi nebēra krupim virsū smiltis un citādi viņu respektēja. starp citu, visi bērni, izņemot manējos un neizņemot lauku bērnus, krupi sauca par vardi. pēc stundas krupis tika aiznests pie dīķa.

vakarā atkal gāju pār to caurteku, tur sēdēja viens krupis. viens. ej nu sazini, tas pats vai cits. dabas likumos iejaukties neklājas, tomēr aiznesu viņu uz lielo dīķi.

jo tur vispār jāuzmanās, lai neuzkāptu virsū. sēž uz pašas taciņas, un es tur parasti ātri desoju. par laimi, viņi ir sūda krāsā, turklāt no mitruma spīd, tāpēc pēdējā brīdī nostrādā kaut kāds neiekāpšanas reflekss.

(vēlāk gan uz tās taciņas parādījās daudz sēdošu krupju, un dambja nogāzēs arī.)

labā ziņa: palieku laukos vēl vismaz 2 dienas.

darbi dārzā lieldienās

Posted by [info]kihelkonna on 2014.04.21 at 18:38
Tags:
uztaisīju puķu dobei no akmeņiem (smagiem) vienu malu.
savedu dobei trūdzemi.
maurloki liekas nosaluši, ir tikai daži knapi.

augšā kalnā iestādīju 152 raudenes, 1 vagu (nektāraugs; mums ir pilna bišu drava (lai dabūtu maksājumus, vajag 32). stādīju ik pēc 2.5 pēdām. tagad liekas, ka par biezu; vajadzēja vismaz ik pēc 3. ja šis derēs, tad nākamgad piestādīšu pārējās 4 vagas.

apgriezu zarus kokiem un krūmiem. nē, krūmus es jau apgriezu pirms nedēļas, šoreiz cieta ābeles, bumbieres, plūmes, ķirši.
ar katru gadu man palielinās sajēga par to, kā pareizi griezt ābeles, un iepriekšējo gadu griezumi liekas nelabojami nepareizi. esmu no vienkāršā retinātā vainaga pārgājusi uz vienkāršo krūkveida vainagu (pēc Kārkliņa "Augļkopības").

iestādīju nogāzē 10 no atvasēm izaudzētus ķiršus (vietas trūkuma dēļ nācās likvidēt dažas īpaši neaugušas kaukāzenes, bet nekas, kādas 10 vēl palika).
potējumi (acojumi) laikam nav pieauguši. droši vien vaina ir tajā, ka man nebija pareizās potēšanas saites; vienā jūtūbes video noskatījos, ka var iztikt ar zilo izoleni. nu, to droši vien var lietot, kad roka jau ietrenēta ar pareizo saiti.
daži no pašiem pēdējiem potējumiem varbūt ir pieauguši. bet ko es tur darīju labāk nekā sākumā - kas vairs atceras.

tuvajā dārzā iesēju vasarā lietojamos ēdienus - burkānus, bietes, cukurzirņus, salātus, redīsus, dilles, loku sīpolus, mazliet sīpolus. kā arī samtenes ōmiņa dobei. dārzeņus glabāšanai sēsim vēlāk. kaut arī ir stipri par agru, slepus iebakstīju dažus metrus sviesta pupiņu. ja nu paveicas.

ir zināma atšķirība no pilsētā pavadītas nedēļas nogales. kaut gan manas darbības droši vien ir pielīdzināmas situācijai, kad žurkai būrītī ieliek skrienamo riteni.

Ak, jel, tagad es esmu INTJ (jē rait of kõrs)

Posted by [info]piedzimusi on 2014.04.18 at 18:53
Tags: ,
MBTI testu rezultāti, nav interesanti, vairak piezīme sev kā citiem, nelasīt )

f-ju aprakstiņi )

Par patiesību

Posted by [info]piedzimusi on 2014.04.18 at 12:08
Vajadzēja tikai piecas minūtes. Atvēru ir.lv, aizvēru ciet.
Tagad padomāsim par nākotnes plāniem, par iespējām. Un ko darīt, ja. Un vispār no kā tas viss cēlies. Un ko es daru un nedaru. Manas vērtības. Un šis pieliek punktu manām šī mēneša pārdomām.

3. aprīlī es sameloju divreiz. Apzināti.

gari )

Rezumē - par 100% patiesību šobrīd diemžēl izšķirties nevaru. Gan ārēji iemesli, gan pašas gara vājums. Paliekam pie 95% un pie tā, ka tā ir un paliks viena no manas dzīves vis, vis, vissvarīgākajām vērtībām.

Ir labi to zināt.

Posted by [info]piedzimusi on 2014.04.17 at 22:02
Es kādu dien atmetīšu regulāru alkohola lietošanu tā pat kā atmetu smēķēšanu - viegli, bez piepūles, pašsaprotami un dabiski. Līdz šim tā es nejutos. Bet pirmdien es pamodos ar šo domu. Un šī ir paliekoša ideja.

This

Posted by [info]piedzimusi on 2014.04.17 at 17:05

apgraizītas olas lapas

Posted by [info]kihelkonna on 2014.04.17 at 12:42
pabeidzu šito http://klab.lv/users/kihelkonna/420662.html

absolūtais favorīts ir otrādi olveidīgas lapas.

lapas var būt olveidīgas, otrādi olveidīgas, sirdsveidīgas un tā tālāk. bioloģiju studējušie zina, ka tie ir termini un nevis nejauši prātā ienākuši salīdzinājumi. un attiecīgi tie tulkojami kā ovate, obovate, cordate. šos vārdus var iešpikot tādās vietās kā šī
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e8/Leaf_morphology.svg/2166px-Leaf_morphology.svg.png

normāli cilvēki, protams, nezina, ka šie ir termini. viņi godīgi tulko kā egg-shaped un tamlīdzīgi.

kaut gan gan pat gugles tulkotājs šos terminus pamana un pareizi iztulko.

un tad, lūk, vienai sugai ir otrādi olveidīgas lapas. obovate. autore izklaidīgi uzrakstījusi - lapas apgriezti olveida. tulkotāja iztulkojusi - apgraizītas olas formas lapas. cut egg-shape. neklājas jau jautroties, jo tas noteikti nebija viegli. tur tiešām var samulst.

Posted by [info]kihelkonna on 2014.04.16 at 20:57
vai jums arī šodien vindōze karas?
mūsu abi 2 datori karas, un vēl 4 citi datori karoties.
nezināt, kas par vainu?

noutpads

Posted by [info]kihelkonna on 2014.04.16 at 11:50
es ilgojos pēc noutpada ar autoseivu. jau daudzus, tiešām daudzus gadus ciešu no tā, ka man neatturami gribas rakstīt sīkas piezīmes noutpadā, un tad visnegaidītākajā un saldākajā brīdī kaut kas nokrašojas, un pats labums aiziet figu.

nav kaut kas tāds izdomāts?

wordpadu utt lūdzu nepiedāvāt. vajadzīgs notpads vai editpads vai kas tamlīdzīgs. kauns atzīties, bet es laikam pat spētu par to maksāt.

Mirkļi, kas sakrīt

Posted by [info]vilkate on 2014.04.15 at 14:42
Sakrite vēlme palūkoties augšup, atliecot galvu, ar zvirbuli, kas citādi būtu ietriecies man pierē - taču šoreiz mani skāra tikai zvirbuļa krūtežas un spārnu pieskāriens.

mz jaut

Posted by [info]kihelkonna on 2014.04.15 at 10:08
- kas notiek, ja viens cilvēks izmirst (izmilst), bet pārējie neizmirst (neizmilst)?

- kāda ir bizbizmārīšu valoda? kāda ir skudru valoda?

- kas būtu, ja kokiem nebūtu lapu?
- un kā tu domā, kas tad būtu?
- tad nebūtu no kā taisīt papīru.

(kaut kad agrāk mz prasīja, kā taisa papīru. es teicu, ka no kokiem, un mz piedomāja trūkstošo.)

- kas ir doma?

- kā reņģes var nobīties?

mazzaķis un nauda

Posted by [info]kihelkonna on 2014.04.14 at 20:36
mazzaķis (4) savukārt uzskata, ka viņš jau tagad pelna ģimenei naudu. tā arī saka - es pelnu naudu. kad autoveikalā (mums te sestdienās ir autoveikals, visu māju sīči skrien pēc saldējuma) viņš iedeva šoferim 1 naudas gabalu (50 eirocentus), bet šoferis kopā ar saldējumu iedeva 2 naudas gabalus, mz bija ļoti apmierināts ar ienākumiem. to grūti aprakstīt, bet nu lepns. jau kaļ tālākus biznesa plānus.

(viņš apmēram zina gan kas ir saskaitīšana, gan kas par ko ir lielāks, bet nu tā lieta ar naudas izdošanu nāk vēlāk. mazmurkšķis arī šai vecumā veikalu spēlējot uzskatīja, ka pārdevēja pienākums ir iedot pircējam naudu, un daudz. bet viņa pret šo lietu attiecās kā pret nebūtisku novērojumu un nevis kā pret globālu iespēju uzlabot savu materiālo situāciju.)

man ir tāda sajūta, ka viņš patiešām dienās pelnīs labu naudu :)

pavasaris

Posted by [info]kihelkonna on 2014.04.14 at 19:41
vakar laukos vēl konkrēti bija biezs ledus. gravā, kur strauts un kur lāgā neiespīd saule, ledus bija uz vairākām palienes peļķēm. un paliela dīķa krūmāja ēnainajā malā arī kārtīgs vāks. tas tā, par pavasara tēmu.

iesēju izturīgās vasaras puķes - salmenes un tamlīdzīgi. lauvmutītes mums jau aug podos. lieldienās sola lielu siltumu, kas augs un pieturēsies. tad iesēšu visas citas agrās lietas. dārzeņus sēšu divos paņēmienos - nedaudz agros, ko ēst vasarā no dobes, un vairāk vēlos, uzglabāšanai. lai nav kā allaž, ka man tie burkāni līdz novākšanai izkurt.

siltā laika sakarā mums projekts tāds. nopirkt kruīza biļeti un nākamajā nedēļā darbadienās visai famīlijai aizbraukt līdz stokholmai un atpakaļ. tas būtu tāds maigais ģimenes ceļojuma variants. sāls visā ir, ka vajag mierīgu jūru (man un mm ir juras slīmiba), un tāpēc vajag pirkt biļetes pēdējā brīdī, kad droši zināma laika prognoze.

vēl es humpalās par 2 eiro nopirku zaļi brūni plankumainu audumu, skaitījās aizkars, un dīķa malā iekarināju krūmos, lai man būtu slēpnis putnu novērošanai. pasēdēju iekšā - nevienu putnu vispār nevarēja redzēt. tad aiznesu uz citu dīķa malu, kur tusēja piecas gaigalas. uztaisīju vēl labāku slēpni. bet rādās, ka es nevis slēpni, bet putnu biedēkli esmu izveidojusi - visu atlikušo dienu tai dīķa daļā nerādījās neviens ūdensputns (es no mājas varēju redzēt). redzēs, kā būs nākamajā nedēļas nogalē. bildes būs vēlāk.

Posted by [info]kihelkonna on 2014.04.14 at 19:40
atvilku divas sērijas par hoarderiem, tagad ar lauleni skatīsimies. pašuzlabošanās nolūkos.

Nopietni??

Posted by [info]piedzimusi on 2014.04.12 at 14:37
Tags: ,

Bet, bet, bet... es teicu, ka es apsveru arī citu cilvēku jūtas, izdarot lēmumus! Man vispār ir jūtas, ja! :D

Šis jau precīzāk.
Introvert(78%) iNtuitive(75%) Thinking(62%) Perceiving(22%)
You have strong preference of Introversion over Extraversion (78%)
You have distinctive preference of Intuition over Sensing (75%)
You have distinctive preference of Thinking over Feeling (62%)
You have slight preference of Perceiving over Judging (22%)
(http://www.humanmetrics.com/cgi-win/JTypes1.htm)

Strength of individual traits: Introverted: 25%, Intuitive: 50%, Thinking: 63%, Prospecting: 38%, Turbulent: 14% (http://www.16personalities.com/free-personality-test)

Tests: You want your work to reflect how you feel instead of just meeting some objective standards. Y/N
Me: Da fak? It's work! Seriously - wtf?

rīšanas lēkme

Posted by [info]kihelkonna on 2014.04.11 at 15:49
dažas brīvas stundas. nekas nestrādājas, pilnīgi nekas. aizgāju pie ledusskapja un noriju mazzaķa vakara našķus par 3 dienām.

upd
vajadzēja ēdot prasīt sev, kāpēc tā riju un kā es tagad jūtos. bet nu jau par vēlu; jūtu vieglu nelabumu.

upd 2
desubulka arī.

Laiks tādām muļķībām

Posted by [info]piedzimusi on 2014.04.11 at 11:58
Nopietni?? 10 eiro stundā?? Pat ja tie ir pieci... Man laikam jāmeklē darbs uzkopšanas biznesā.
Ja man par to maksā, es esmu gatava (esmu darījusi) uzkopt, ir ok. Pašai savu istabu - slinkums. Un jēgu neredzu. Tapēc es ielūrēju sludinājumos. Mjā... Bet nekas, agrāk vai vēlāk es kādam maksāšu, lai uzkopj manu apkārtējo telpu. Man nav laika tādām muļķībām!!!

Atpakaļ 20