mat

Posted by [info]kihelkonna on 2015.02.01 at 17:23
Tags:
un te atkal eduācija
sargies beerni  )

hogwarts-vs-harvard

Posted by [info]kihelkonna on 2015.02.01 at 17:20
tikai Harija Potera lietotājiem
https://college.harvard.edu/admissions/hear-our-students/student-blog/hogwarts-vs-harvard

Atgādinājums nākotnei.

Posted by [info]nomirusi on 2015.02.01 at 12:50
Un šķiet, ka šobrīd es atkal eju uz to pašu sapišanos meistarība. Tikai apzināti. Apzināti vienmēr ir labāk. Un tā ir mana izvēle, jo es tā gribu. Varbūt maldīgi, bet es uzskatu, ka esmu daudz spēcīgāka, šoreiz es tikšu galā ar to stulbumu (situācijas ne cilvēku), kas sekos.

Posted by [info]nomirusi on 2015.01.31 at 18:36
Ja es turpināšu muldēt par to, ka man nepatīk, ka monogāmija ir vienīgā "pieņemamā" attiecību forma, drīz pārvērtīšos par ko līdzīgu vienam no tiem durakiem, kuri zākā kristietību, bet īstenībā viņiem nepatīk aprobežotība. Jo ne jau pašā kristietībā/monogāmijā ir vaina. Vaina ir aprobežotībā, apzinātu izvēļu neesamībā, mīlestības trūkumā pret līdzcilvēkiem.

mz dz

Posted by [info]kihelkonna on 2015.01.31 at 11:08
sveiciens visiem, kam šodien bērniem dzimšanas dienas svinības
(mz rīt paliek 5).

mēzu, mēzu māju, sākumā ar priecīgu prātu, vēlāk jau birsti vicinādama un nešķīsti lamādamās dzenot sīčus nost no tām vietām, kur akurāt spodrinu, un pēc grafika atpaliku par 1 stundu. man bija sarēķināts, ka no 8 līdz 14 ir 4 stundas, no tām 2 tīrīšanai, 2 ēdieniem, un tad būs klāt viesi. kad tīrīšanā bija jau stunda iekavēta, tad attapu, ka 1 stunda atradusies pati no sevis, turklāt sīči ar lauleni uz veikalu - priekā! diemžēl nav nekādu sarkano dzērienu mājās. cerams, ka laulenis atvedīs, nelīdīšu taču uz bāriņu skapjaugšā. skapjaukšā.

z

Posted by [info]kihelkonna on 2015.01.30 at 16:15
"es esmu iemiileejies Zanee", soriit teica mazzakjis.

(vins vel aizvien runaa leeni, ar vaacu akcentu un kā deklamējot, mazliet citplaneetnieciski.)

Posted by [info]nomirusi on 2015.01.30 at 13:45
Vai monogāmas attiecības vispār strādā? Nē, bet nopietni! Ir daļa cilvēku, kam pilnīgi noteikti jā, bet es šaubos par to, cik daudziem tā ir. Man īstenībā rodas iespaids, ka mazākumam. Monogāms attiecību modelis der dažiem. Nu lab, varbūt pat pusei, bet diez vai vairāk.

Man drīz būs viedoklis par šo tēmu.
upd: un visdrīzāk tas viedoklis būs, ka monogāmija vai ne, tas neko neliecina un neko nenozīmē. Līdzīgi kā kādas reliģijas pārstāvēšana nekādā veidā neliecina neko par cilvēka garīgumu.

Posted by [info]nomirusi on 2015.01.30 at 01:40
Tags:
Astroloģija rauj jumtu. Jo vismaz Kāds izskaidro tās visstulbākās emocijas un sajūtas. Saule 12. mājā. Varbūt es neesmu sapisusies smadzenē, vnk zvaigznes man tādas. XD

... kas? ... realitāte? ...

Posted by [info]nomirusi on 2015.01.29 at 17:32
Bļ*, DURA!

Tikko ieslēdzās kaut kāds reality check. Un aizgāja kā pa strīpiņu. Un tad gribas lamāties dikti un daudz uz sevi. (Tas gan nenozīmē, ka es būtu pārtraukusi sev patikt, ja!) Nu bāc, tāda Dura. (Jā, ar lielo burtu.) Tāāāda Dura...

Nu neko. Atceramies atkal, ka ir jāēd (un zāles jādzer), ka lietas ir jādara (darīt... such wow), temats šim mēness ciklam ir vēl jo vairāk aktuāls, meditāciju arī neviens nav atcēlis, derētu tā kā zeķes uzvilkt, jo no paša rīta salst basās kājas, un prioritātes, prioritātes... jobanās mauku piedrāztās klhem... tas ārkārtīgi būtiskais reālās dzīves aspekts - prioritātes. Jā, šobrīd komunikācija ir samērā svarīga prioritāte, bet ir dažas $%^&*~!@#$% svarīgākas lietas. Un diskusijas cibā pilnīgi noteikti nav tā komunikācija, kura būtu svarīga kaut jebkādā veidā, i bitīt ārā! Turklāt es sapisos vienā lietā, kur vajadzēja vairāk realitāti piečekot. Un turklāt jau nedēļas beigas. Un garīgajā tēmā arī ir vairākas izdarāmas lietas.

Tā ir savā ziņā atkarība, ar kuru cīnos, šī nerealitātes izjūta, kad pazūd saikne ar realitāti. Bet nekad nebūtu domājusi, ka forša komunikācija ar cilvēkiem būs tas, ka pavilks un iemetīs tajā nerealitātē. Bet pēdējā laikā sastapti/iepazīti/atjaunots kontakts ar superīgiem cilvēkiem. Akdieniņās kā tagad turos neieslīgt tajās domās. Mierīgi. ... Bet tas cilvēks, jau gandrīz sarunājām uz vasaru to, bet tas cilvēks ir ar to domu kopumu, kas mani ar interesē, bet atkal tas cilvēks izrādās ir tāds un tas ir forši, bet tas cilvēks tomēr izrādās ir satiekams, bet uz to cilvēku es turu nepamatotu aizvainojumu, satikšu tad un.........lt uh eSGDKH Dsdj sgd G mIERĪGI.

Es zināju, ka seriālus skatīties es nedrīkstu. Bet ko darīt ar cilvēkiem? It īpaši tādēļ, ka BEIDZOT es viņus vēlos sastapt. (Un vajag.) Heh, laikam jau struktūra, prioritātes un definēti laiki, kad un cik ilgi var vandīties pa nerealitāti. Tā nerealitāte ir forša, tā ir mana narkotika. Hmm... un atkal varētu sameditēties uz to superīgi kaifīgo sajūtu... hmm...
BET kontrolētos apstākļos. Vot.
A savadāk - pēkšņi attopies un lamā sevi pa duru. :D

Eh, nu tāda dura, bet forša tomēr. Un varētu paveikt daudz vairāk, ja vien nebūtu tāda dura. :)

gramatas

Posted by [info]kihelkonna on 2015.01.28 at 21:00
!!
http://gramataselektroniski.blog.com/ ir pievedums! maz, bet labi!

Posted by [info]nomirusi on 2015.01.28 at 17:51
Tags:
Par atkarībām. To, ka ne jau konkrētā viela izraisa to baiso atkarību.
http://elitedaily.com/news/world/scientists-may-discovered-real-cause-addiction/915030/

Man ļoti patīk, ja lietas, par kurām vienmēr esmu domājusi, ka tā ir, mēdz kāds arī apstiprināt.

Sarežģītāks un garāks teksts. Te.

pašārstēšanās

Posted by [info]kihelkonna on 2015.01.28 at 16:55
es tagad zinu, kā ir ar pašārstēšanos (un ģimenes locekļu pašārstēšanu).

(nu ķipa kad ārstē bronhītu ar mājas līdzekļiem un nevis antibiotikām.)

tie, kas pašārstējas, dzīvo labāk, bet nomirst agrāk.

jo pašārstējoties ir grūti noticēt vai vispār saprast, ka nupat ir tā robeža, kad noteikti jāiet pie ārsta. iespējams, ka pie ārsta viņi nokļūst ar kaut ko normāli ārstējamu, bet neārstējami ielaistu.

(un te nu mums nāk prātā sen un nesen nomirušas pašārstēšanās autoritātes un viņu ģimenes locekļi.)

(nē, man nekas nekait. tikai pirms dažām nedēļām ienāca prātā.)

Posted by [info]nomirusi on 2015.01.28 at 12:21
Ak, tu paskat kā! Es esmu gatava atgriezties cilvēkos.

Nu... Un ko lai tagad dara? Kur lai iet? :))

ko es šodien izmetu + tusē ar kihelkonnu

Posted by [info]kihelkonna on 2015.01.25 at 18:28
1. pavisam jau neizmetu, tikai sakrāmēju daļu no grāmatplaukta. sausais atlikums ir 1 pilns superneto maiss ar bērnu zīmējumiem. apmēram tik daudz viņi saražo 1 gada laikā. es tos zīmējumus bāžu plauktā un reizi gadā pirms izmešanas pāršķiroju. vēsturiskos gabalus saglabāju.

2. mums ir daudz tādu grāmatu, kas piemērotas viengadniekiem, divgadniekiem, nu vabūt vēl trīsgadniekiem, bet lielākus bērnus neaizrauj. kaut kad ielikšu bildi. lai iet labumā kādam citam.

3. vēl man visu laiku liekas, ka vajag atjaunot projektu "tusē ar kihelkonnu", apakšvirsraksts "redzēt kihelkonnu un mirt" http://klab.lv/users/kihelkonna/412453.html. vispirms man jāsatiek jau san aizrunātā mirdza un vīnogas, tālāk vēl kaut ko.

3.1. no februāra divām trešdaļām līdz marta beigām laulenis sestdienās brauc uz ventspili, mēs pilnīgi noteikti sēžam mājās, esam ciemojami ģimenēm ar bērniem. ķipa kā jūzeris vīnogas atnāca, palaida savu trīsgadnieku vaļā, viņš ar maniem bērniem kaut ko skraidīja un darīja, mēs tikmēr virtuvē lējām sevī kafiju, sitām klačiņu un aizmirsām par bērnu eksistenci.

3.2. tuvākais trešdienas vakars jau ir aizsists (chaj, ja sīči būs veseli), bet turpmāk trešdienu vai dažreiz ceturtdienu vakari varētu būt brīvi. jā, varam tā un šitā. i laulenis ir ielāgojis, ka trešdienās tusēju, un cenšas nākt mājās vēlu un pa ceļam paēst :D

Tehnoloģiju attīstības ātrums un mākslīgais intelekts

Posted by [info]nomirusi on 2015.01.23 at 23:25
Tags: ,
Vai zināt to sajūtu, kad pēc kādas informācijas izlasīšanas ir absolūts orgasms?
Šis raksts: waitbutwhy.com/2015/01/artificial-intelligence-revolution-1.html
Gan tēma, gan nākotnes prognozes, gan aprakstītā interesantums un saprotamais izklāstījums. Ah. Mazlietiņ galva griežas. :) Sen jau gribēju par AI ktk jēdzīgi vairāk uzzināt.

Posted by [info]nomirusi on 2015.01.23 at 18:32
Tags:
Nu bet, PrŌtaMs, ka man ir viedoklis par abortu tēmu. Un es pat to neizklāstīšu, jo visiem tāpat, izņemot tiem, kas saprātam palikuši parādā (aka Parādnieks&co), ir skaidrs, ka sievietei savs ķermenis ir un jābūt pirmajā vietā nevis valsts demogrāfija.
Un par to, ka nedzemdējušās par mātēm jādēvē jau [info]kautskis izteicās ļoti asprātīgi.

Taču es te palasīju pāris komentāriņus no Tās puses. Kaut kas tādā garā, ka viņi tač jūt sāpēs, tā tomēr ir dzīvība un tāpēc tā ir slepkavība, jada, jada, jada...

Mani mazliet pat izklaidē šie liekulīgie apgalvojumi. Jo uz dzīvniekiem nekas no tā jau neattiecas? Veģetāriešu svēto sašutumu es tiešām varētu saprast. Un vēl jau, protams, varētu saprast, ja kādam interesētu arī, kas ar tiem bērniem notiek pēc tam, bet nu neinteresē taču, ja vien tu neesi Dāvis.

Starp citu, kādu laiku atpakaļ pie [info]komentators atrasts raksts. Un man tādi stāsti ir galvenais emocionālais arguments.

mm virtuvē

Posted by [info]kihelkonna on 2015.01.23 at 16:11
izlasot mufa aktuālo cepienu, pieņēmu šādus mērus. mazmurkšķis šorīt visai ģimenei sacepa olas (pa smalko, ar gaļām). pēc tam sataisīja pankūku mīklu un uzcepa pankūkas. programmā ir kāda gada laikā iemācīt viņai visu manu mizerablo kulinārijas klāstu. ar mazzaķi būs grūtāk; neliekas, ka viņu īpaši interesētu virtuvē notiekošais; viņš pat smilšukastē kūkas necep, un ja arī kaut ko kūkai pielīdzināmu uztaisa, tad tas izrādās eksperiments ar vulkānu. kamēr mazmurkšķis jau no kāda 2 gadu vecuma pēc paša iniciatīvas spēlēja virtuvē notiekošo.

ACEs un slimības

Posted by [info]kihelkonna on 2015.01.23 at 13:00
Tags:
Šovasar par to lasīju, un jau sen gribēju sameklēt avotu. Nesen avots pats nāca pretī. Te būs subjektīvs un nezinātnisks atstāsts.

Kaiser Permanente ir veselības aprūpes organizācija ASV, un no 1995. līdz 1997. gadam šeit veica apjomīgu pētījumu. Tika iesaistīti ap 17 tūkstošiem dalībnieku. Visi turīgi, visiem darbs, visiem apdrošināšana (citādi viņi nebūtu uzskaitē konkrētajā iestādē), 75% beiguši koledžu.

Dalībniekiem bija anketā jāieķeksē, vai viņiem ir bijusi kāda no sarakstā minētajām bērnības traumām. Traumu saraksts: fiziska vardarbība, seksuāla vardarbība, emocionāla vardarbība, fiziska nevērība (neglect), emocionāla nevērība, māte izturējās vardarbīgi, ģimenē lietotas narkotikas, ģimenē garīga slimība, vecāku šķiršanās, ģimenes loceklis ieslodzījumā. Traumas saucās Adverse Childhood Experiences jeb saīsinājumā ACE.

Tālāk katram dalībniekam saskaitīja, cik tad viņam to ACE ir. Divām trešdaļām dalībnieku bija vismaz viens ACE. No šiem 87% ziņoja par vēl vienu ACE, un tā tālāk.

Tālāk pievērsās citiem datiem par šiem dalībniekiem. ACE skaits izrādījās ļoti saistīts ar tādām veselībai kaitīgām darbībām kā smēķēšana, alkohola un narkotiku lietošana, partneru neizvēlība, un stipri korelēja ar smagu aptaukošanos, depresiju, sirds slimībām, vēzi, aknu slimībām.

Ja salīdzināja cilvēkus ar 0 ACēm un tādus, kam ACEs bija vismaz 4, pēdējie divreiz vairāk smēķēja, ar 7 reižu lielāku varbūtību bija alkoholiķi, ar 7 reizes lielāku varbūtību viņiem bija sekss pirms 15 gadu vecuma. Viņiem bija divreiz lielāka varbūtība kļūt par vēža slimniekiem, 4 reizes lielāka dabūt emfizēmu un hronisku bronhītu. Viskrāšņākās līknes bija pašnāvībām - 6 ACEs un 30 reižu vairāk pašnāvību mēēginājumu. 5 ACEs un 6reiz lielāka varbūtība, ka šis cilvēks ir injicējis narkotikas. Par to tika uzrakstīti kādi 50 zinātniski raksti, un internetā ir daudz šādu glītu grafiku (ACE pētīšanu ir pārņēmušas arī citas organizācijas).

Daļa no šīm korelācijām ir saistītas. Ja daudz dzer un pīpē, tad vēlāk dabū slimas aknas un slimas plaušas. Bet ne jau visi, kam bijušas ACEs, obligāti pīpēja, narkojās un dzēra. Liela daļa uzvedās pilnīgi normāli, dzīvoja veselīgi, nepīpēja, nedzēra un nenoēdās. Šiem kārtīgajiem cilvēkiem (kuriem bija 7 un vairāk ACEs) bija par 360% lielāks risks saslimt ar sirds išēmiju (kas ir biežākais nāves iemesls ASV).  ACEs bija padarījušas viņus slimus tādā veidā, kam nebija nekāda sakara ar viņu veselīgo vai neveselīgo dzīvesveidu. Autori salīdzināja mediķus ar ugunsdzēsējiem, kuri vērš visu ūdeni uz dūmiem (fiziskā saslimšana), ignorējot zem tiem esošās liesmas (neārstētas emocionālās traumas).

(no kā mirst tie, kam nulle ACu, nepateikšu, jo nezinu.)

Turpmāk vēl. Nākamā nodaļa būs par stresa hormoniem.

DISKLAIMERIS
izklaidējos. nenesu atbildību.fikss jautājums par vordu

Posted by [info]kihelkonna on 2015.01.23 at 11:10
es sameklēju tīmeklī bildi, pieseivēju pie sevis un pēc tam samazinātu ieliku vordā.
pēc tam es netīšām to bildīti folderī nodzēsu. (ak tu piķis.)

man tagad vajag bildītes failu, bet folderī nav, un tīklā arī vairs nevaru atrast. tur kaut kāda smalka kīvordu kombinācija bija. ja varētu tai bildītei iekš vorda paskatīties kaut vai faila nosaukumu, būtu vieglāk. bet nemāku. kad klikšķinu ar labo pogu uz bildes, dabonu visu, tikai ne iespēju paskatīties bildītes izcelsmi. cienījamie cibiāņi, vai varat man palīdzēt?


upd
paldies visiem, atradu. man pat bija bildes autores vārds, bet flikra meklētājā tas neko nedeva.
glābjošā frāze iekš gugles bija
"Liz West" Pan site:flickr.com

Pamazām zaudēju visus atbalsta punktus

Posted by [info]nomirusi on 2015.01.22 at 20:35
Viss. Es atkal nekā nezinu un nekā nesaprotu!! Un šis vairs nav labs brīdis lēni un prātīgi izsvērt iespējas, tagad jau vajag izdarīt lēmumus. Bet es vairs nekā nesaprotu! Es nesaprotu, ko darīt ar savu dzīvi. Es spēju izdarīt mazos lēmumus, bet tie ir tik tādi plāksterīši un pagaidu varianti. Varbūt es baidos kaut ko darīt ar savu dzīvi. Man jau maldīgi likās, ka tas šausmīgi grūtais posms "Kāda ir dzīves jēga?" ir aiz muguras. Un es nesaku, ka dzīvei jēgas nav, ir! Bet vot Kāda?? Īstenībā es ļoti baidos no tā, ko es vēlos. Būtu tas izglītība-karjera-daudz naudas vai vīrs-ģimene-bērni būtu daudz vienkāršāk. Vai arī sekss-bauda-izklaide. Vai arī prosta sēdēt pie datora un klāstīt savu unikālās sniegpārsliņas viedokli Cibā. Jā, tad būtu daudz vienkāršāk. Bet nav.

Ja slīksti, iemācies peldēt, ja krīti, iemācies lidot.

upd: Eh, nomirinājos mazliet. (Akdies, kā pārrakstījos! :D Bet tik tematiski, ka nemainīšu.) Panikai nav iemesla. Man ir maza plāna daļiņa jau izlemta galu galā. Jānofiksē tik. Un jāsāk rīkoties.

Atpakaļ 20