Posted by [info]nomirusi on 2016.02.05 at 12:54
Pēdējā laikā lasu telefonā, labs atklājums, kad kindle nojaukusies. Bet esmu sākusi arī lasīt Īstas grāmatas, un tikko piedzīvoju pusotras sekundes apmulsumu, kad iebakstot labajā pusē,lapaspuse nepāršķiras!

zivju eļļa - noliec karoti

Posted by [info]kihelkonna on 2016.01.31 at 11:38
(es ceru, ka vairs man par šo nebūs nekas jāmeklē)

tiem, kam patīk ēst zivju eļļu. tāpat kā zivis bojājas, arī zivju eļļa bojājas. bojātas zivis smird, bet eļļas kapsulas mēr rijam tā arī neuzzinājuši. arī bojātu lejamo eļļu strebjam, jo tur mēdz būt pievienotas smaržīgas un garšu mainošas vielas, kas samazina riebīgo smaku.

bojāta zivju eļļa galīgi nav veselīga; tā palielina sirds slimību risku un veicina iekaisumu, un vispār ir slikta.

cik nopietni tas ir? vairākos aptiekās nopērkamo zivju eļļu pētījumos konstatēts, ka rezultāti ir ļoti mainīgi, bet kopumā skar 11%–62% produktu.

tas varētu izskaidrot to, kādēļ dažos zivju eļļas pētījumos ir iegūti lieliski rezultāti, bet citos tieši tādos pašos - nekādi vai pat negatīvi.

risinājums - vai nu pirkt dārgākos produktus vai arī ēst zivis. vienā laša šķēlē ir 1 - 3 grami EPA + DHA, ar diviem gabaliem nedēļas norma apēsta.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3657456/
Oxidation of Marine Omega-3 Supplements and Human Health

ķelmēnu maize

Posted by [info]kihelkonna on 2016.01.29 at 20:41
vakar apēdu trīs ķelmēnu maizes šķēles. kāds bija ielicis ledusskapī. ar sieru un majonēzi. ļoti garšoja. sen nebiju ko tādu ēdusi. visu laiku tikai tie drāzeņi.

šodien kaut kā darbi nevedas. neko negribas darīt. varētu visu dienu gulēt un skatīties sienā. vai griestos.

kamēr pieleca. letarģija. šāda jušanās bija pilnīgi parasta pēdējos gados, bet nebija mani piemeklējusi kopš pāriešanas uz diētas.

to ķelmēnu maizi vēl aizvien gribas. mana mīļākā maize.

upd
nobreinvašojos pret visu kopā un atsevišķi. šodien uz šo maizi skatos ar pilnīgu vienaldzību.