Posted by [info]nomirusi on 2017.05.23 at 16:52
Kuces. Es jau dzirdēju, bet ignorēju. Bet nu beidzot izlasīju to epastiņ' no Bites. Maksāšu vismaz par trešdaļu vairāk, interneta četras reizes mazāk (man bija saglabājies vecs, vecs tarifu plāns, kurš bija labs, ja!) un jaunie plusi man īsti nerausta. Ar Viļņu es sazinos caur FB zvanu un vispār tās "brīvās" 50 minūtes nepietiktu pat vienai sarunai, smieklīgi. Arī ironiski, ka brīvais nets man tiks pēc ceļojuma uz Vāciju. Bet Lietuvā wi-fi ir visur. Tātad - maza man tā jēga. Un atkārtoju - neta tagad man būs četras reizes mazāk! Neierobežoti zvani neinteresē, ja vien tas nav zvanot UZ Lietuvu. Nekur tālāk neko beiži nebraucu, neceļoju. Neesmu kopā vairs ar A. Nu... kuces nu.

Posted by [info]nomirusi on 2017.05.16 at 22:41
If you feel that there is some base structure for you to relay on... remember, there is not.

Goodnight. Try #3.

Posted by [info]nomirusi on 2017.05.16 at 16:46
Interesting... I have fought with depression like symptoms so much (and I would even want to say that I'm good with it) that I don't really have any real ideas how to deal with "real" outside stressors. (No time, lots of work, lots of personal ideas I want to do, and in university end of the year is lurking way too close, no time...)

And that's why now I - can't fall asleep (till 5 this morning); have some stomach gastritis like problems for first time in my life; common cold, the usual for situation like this. :D

I'm not sure if my week long unexpected vacation in Germany was worth it now. :D

Posted by [info]nomirusi on 2017.05.16 at 04:14
Sleepless night. Because? I'm back from week long vacation in Germany. No, really. Why? I couldn't fall asleep. Weird things.