09 April 2021 @ 09:35 pm
 
es cibu turu aiz atslēgas jau sen. tā no sirds sāku to darīt tad, kad kāds zēns cibā ielika manu bildi ar aicinājumu mani kārtīgi seksuāli izmantot, lai es kļūtu par labāku cilvēku.

tajās reizēs, kad iepīkstos publiski (un tas vienmēr ir rūpīgi pārdomāts lēmums) bieži atnāk tie daži cilvēki, kas, šķiet, to vien gaida, kad būs publisks ieraksts, lai varētu ielikt mazu liekšķerīti savu mēsliņu.

pēdējās dienās redzu viņus pie draugu ierakstiem. un kāda jēga? kur prieks? atnākt augstprātīgi pasludināt patiesību? un svētā, tīrā un visaugstākā patiesība ir - "tu neko nesaproti".

esmu nogurusi no žults. bet vēl vairāk esmu nogurusi no cilvēkiem, kas neprasmīgi maskē žulti aiz jebkā cita. īpaši liekulīgi man šķiet žulti maskēt aiz dieva, bet - tas ir tikai mans neinformēta neticīgā skatījums. kā jau minēju - varbūt jēzus otrā atnākšana būs caur anonīmiem interneta komentāriem.

ciba reiz bija silta vieta. ciba aizvien ir silta vieta, bet tā ir jāietin, jāpaslēpj, rūpīgi jānoglabā. cibā esmu satikusi tik daudz brīnišķīgu cilvēku. reizēm esmu satikusi brīnišķīgu cilvēku un tad satikusi viņu cibā.

ciba ir vieta, kas ir palīdzējusi tad, kad nav reāla cilvēku tuvuma. ciba ir bijusi vieta, kur iemīlēties. ciba ir bijusi vieta, kur pieķerties. ciba ir vieta, caur kuru esmu ieraudzījusi varbūt ne tik pieejamus cilvēkus plašāk, tuvāk. ciba ir spējusi dot padomu, apskāvienu un iejūtīgu klusumu.

turpiniet savu karu, turpiniet. tikai atcerieties, ka tas karš ir ar sevi pašu.
 
 
09 April 2021 @ 09:42 pm
reklāmīte  
 
 
09 April 2021 @ 04:44 pm
 
"perfektais - tehniski un mākslinieciski meistarīgais - kino gandrīz vienmēr ir reakcionārs”.
Tags: ,
 
 
09 April 2021 @ 12:36 pm
 
lai nerastos pārpratumi:
Kristus baznīca nav ne laikmetīga, ne konservatīva, bet gan mūžīga.
tā nav "jāsaglabā", "jānosargā", nedz arī "jāpārrada".

tā pati mūs glabā, sargā un rada.
tās klēpī mēs ceļojam cauri laikam.
lai Dievs svētī mūs un mūsu sadraudzību.
 
 
09 April 2021 @ 01:11 pm
pampers  
Jāaiznes pampers.
 
 
09 April 2021 @ 04:38 am
 
bērniņi vispirms sākas sirdī, reizēm gadiem ilgi pirms ieņemšanas. un šī procesa pārtraukšana (piemēram, liedzot veidot ģimeni vai adoptēt) sāp vairāk par abortu. tas ir īstais aborts.
 
 
08 April 2021 @ 10:15 pm
 


Vasarai nākot, atpūtas slidu pavediens
 
 
08 April 2021 @ 04:25 pm
 
ko jūs darāt, kad gribat sevi palutināt?
 
 
08 April 2021 @ 11:01 am
 
turklāt, tas, kā Simanovičs runā... viņš ir vienīgais kristietis, kam es patiešām ticu, ka viņš tic, redzot visu. bez wishful thinking par to augsni, kurā ir jākrīt Dieva vārda sēklai. viņš nedzīvo noliegumā un imperatīvos par drausmīgo pasauli, viņš sev uzlicis izaicinājumu atteikties no varas instrumentiem, kuru dēļ baznīca kā institūcija pašlaik pamazām mirst.
protams, joprojām daudz avju, kas vēlas, lai tiktu ganītas, kas vēlas outsourcēt garīguma funkciju ārējai institūcijai.
tomēr, tādu kļūst arvien mazāk.

p.s. Rubenis ir OK, mastermind, bet viņš ir diezgan autisks, intelektuāli izolēts, un tas viņu ir iedzinis Kena Wilbera maldos. viņš īsti nejūt cilvēkus, tikai sevi. Rubeni, kur šajā visā ir vieta Kristum? vai Tu tam patiešām vairs tici?
 
 
08 April 2021 @ 10:45 am
baznīcas start-up  
tas ko dara elizeja.lv ir reāli kruti. es to sauktu par stāvpunkta maiņu - no nosodošās pozīcijas - kāpēc tu katru dienu nelasi un nestudē bībeli un nelūdzies - uz ienākšanu cilvēku mājās, padarot šīs garīgās prakses vieglākas, pat kaut kādā ziņā uzsēdinot uz tām.
protams, virtuālā baznīcā (sic! viņi sevi nesauc par baznīcu, bet par izglītības kopienu) iztrūkst somatiskais (sakramentālais) elements. kā arī "slavēšana". tas, kas iesaista arī cilvēku ķermeni un sirdi, jo kristietība nav tikai prāta darbība. nedomāju, ka viņiem pietiks drosmes šo pozīciju pilnībā pārradīt, jo tas jau pārāk atgādinātu sektu. covid laikam šis ir ideāli, īstenībā arī slavēšanu varētu uzhakot ar live koncertiem vai dj setiem,nevienu neaizvainojot. bet pēc tam - katrā ziņā novēlu viņiem izdomāt, ko darīt ar sakramentu.
 
 
07 April 2021 @ 10:57 pm
dziesmiņa no filmas "L'une chante, l'autre pas" 1977  
Slīdot zem Amsterdamas tiltiem
Holandiešu kuģītī
Mēs seksa izkropļotās
Madāmas un madmuazeles
Tizlās, stulbās,
Apjukušās, izmantotās,
Devāmies - jel neņemiet ļaunā -
Abortnieču kruīzā

Nav diža romantika
Mest loku tvaikonītī
Atceļā no klīnikas
Amsterdama ūdeņu zeme
Ar tulpītēm un riteņiem,
Tu paliksi man atmiņā

Garām slīdēja velobraucēji
Un mēs tērgājām cita caur citu
Par tabletēm un mīlestībām
Bērniem un olšūnām
Smējāmies un viebāmies
Nebaidoties kauna
Klejojošās abortnieces
Uz cakaini rotātā kuģīša

muzikālā tēma bez vārdiem (konteksts - kad Francijā vēl bija aizliegti aborti, sievietes brauca uz Holandi, bija speciāla tūrisma pakete grupām - dažas dienas hotelī un pilsētas tūre)
https://youtu.be/xE18c99b0LM
 
 
07 April 2021 @ 04:09 pm
kuri ir īstie kristieši? atkarīgs, kuram jautā  
Prieks redzēt, ka ir kristieši, kuri ir gatavi nosodīt to, ko ticības vārdā ir gatavi aizstāvēt citi kristieši.
 
 
07 April 2021 @ 03:27 pm
vai man ir pamats baidīties?  
Kā jums šķiet, vai man draud briesmas saistībā ar manu uzskatu, ka Dieva nav?
 
 
07 April 2021 @ 03:17 pm
ateistu redzamība  
Noteikti būsiet pamanījuši, ka ateisms pēdējos gados ir zaudējis aktualitāti. Cilvēki ir pievērsušies citām lietām, jo nav bezgala daudz veidu kā pateikt, ka Dieva nav, un tas drīz kļūst apnicīgi. Pieļauju, ka tas varētu būt radījis maldīgu iespaidu, ka ir samazinājies ateistu skaits un ka ticīgajiem atkal ir pienācis laiks runāt visas sabiedrības vārdā. Šis ir viens no iemesliem, kādēļ uzskatu, ka ir nepieciešams veicināt ateistu un nereliģisko cilvēku redzamību. Manā ieskatā nereliģiskie cilvēki ir patiešām neitrālie ateisti, kuri pat nevēlas ateista nosaukumu, jo tas implicē pārāk daudz uzskatu par reliģiju.
 
 
07 April 2021 @ 03:06 pm
savs dievs  
Cik absurdi iedomāties, ka ir tikai viens dievs. Katram ticīgajam ir vismaz viens savējais.
 
 
07 April 2021 @ 02:55 pm
nu nē  
Piemēram, mani apstādina uz ielas un sāk stāstīt, ka Dievs ir un ka viņš grib mani glābt, bet es tikai šūpoju galvu un saku, ka man tas viss neko nenozīmē. Foršs stāstiņš, interesanti (īstenībā ne pārāk).
 
 
07 April 2021 @ 01:20 pm
izglītība, nevis ierobežojumi  
Es nekad neatbalstītu reliģiskās brīvības ierobežojumus. Es priecātos, ja visi ticīgie kļūtu par ateistiem, bet tai ir jābūt viņu pašu izvēlei. Tajā pašā laikā es esmu pret tādu reliģiskās brīvības interpretāciju, kas nozīmē diktēt visas sabiedrības normas, balstoties uz savas reliģijas principiem vai personisku šo principu interpretāciju.
 
 
07 April 2021 @ 11:45 am
 
Šis bija viegls darbiņš. Ar eseju neveicas tik viegli. Katru dienu mēģinu kādus tarakānus/pārliecības ķert ārā, efektivitāte mācību darbam ir gana zema, bet jāsaka ka augstākā nekā jebkad agrāk. Rīt vakarā jānodod, nesaprotu vai trauksme par to liek vairāk prokrastinēt vai vairāk savākties. Šķiet pirmais. Jo nav vēl pēdējo stundu panika, kad dari gribi, negribi. Nē, man nepatīk tā dzīvot, kā varbūt var noprast no visa mana cibas pentera, kas mēģina ar mācību trauksmi un prokrastināciju tikt galā nu jau dažus gadus.

Sāk rādīties interesantas bildītes vizualizācijās. Es neesmu pārliecināta vai nebraucu šreijā. Un vispār vai nebraucu šreijā. Ir sajūta, ka tas, kas bijis vairs nav tik stabils. Nav jau arī,jo es ņemu un mainu iesīkstējušas dzīves pārliecības, kas man jau gadiem ir. Un es turpināšu to darīt, jo pagātnes īstums man īsti pat nav svarīgs. Svarīgais ir tagad un ceļš uz priekšu. Pagātnei ir sava nozīme, bet ne vairāk kā ceļam, kurš atvedis šeit un tagad. Varbūt man mazliet rodas nestabilitātes sajūta, jo es jūtu kustību uz priekšu, kā uzkāpjot uz riteņa pēkšņi viss virzās ātrāk, nozīmīgāk, vējiņš gar ausīm plivinās. Nav tās statiskās sajūtas kā ejot, jā tu redzi, ka ej uz priekšu, bet tas ir tā diezgan lēni, ļoti līdzīgi stāvēšanai uz vietas. Un man bail no tādas kustības, kaut tas ir tieši tas, ko cenšos apgūt. Un arī no nākotnes bail, ja nu es sasniegšu savus mērķus? Viss liekas pārāk nozīmīgs, gribu būt nemanāms puteklis kosmosā.
 
 
07 April 2021 @ 01:04 pm
blakus esošā maģiskā realitāte  
Bieži esmu pārsteigts, kad tieku konfrontēts ar pazīmēm, kas liecina, ka ticīgie burtiski tic, piemēram, Dievam vai pēcnāves dzīvei. Šķiet, ka vajadzētu būt pieradušam pie tādas realitātes, tomēr reizēm tas pārsteidz negaidīti. Vispār jau ikdienā normāli nedomāju par ateismu un to, ka Dieva nav.
 
 
07 April 2021 @ 01:00 pm
kaķi  
Mums jau kādu laiku mājās ir divi kaķi. Šī nakts bija īpaša, jo tie mani nepamodināja līdz pat brīdim, kad bija jāceļas.