rediiss

Friends' Entries

You are viewing the most recent 25 entries.

4th December 2022

honeybee @ 11:38pm: Jāpiefiksē mirklis, kurā bērns man pajautā, vai es esmu laimīga, un es nedomājot atbildu "jā"

3rd December 2022

honeybee @ 6:27pm: Šodienas labais darbiņš: izskaidroju 70-80 gadus jauniem cilvēkiem pimpīškrustiņu tā, ka viņi saprata un nīgri noburkšķēja "jā, nu mums jau parāda tikai to vienu un neko nepaskaidro, bet skaidrs, ka izstādē var saprast" :)
ravejsledzejs @ 6:06pm: pilsētas ietērptas Ziemassvētku bezgaumībā. dažādu tematisku sūdiņu atlaides veikalos. salst. bet citronkoks pie virtuves loga savā skumjajā pustumsiņā ir pilnziedā. kamēr nekas netiek gatavots, jūtama saldsērīga smarža par sauli, siltumu, vasaru...
honeybee @ 12:47pm: Prozists: Mīlestība kā risinājums problēmām mani šausmīgi kretinē.
Es: <3
ezss @ 11:44am: Mēneši
Lietuviešiem, daļai slāvu valodu un arī somiem mēnešu nosaukumi nav no romiešiem pārņemti, bet saistīti ar dabas norisēm.
Tabuliņu var paskatīt te Interesanti vērot, kā, atkarībā no ģeogrāfiskā novietojuma, mainās/bīdās mēnešu nosaukumi.
Leiši, starp citu, optimistiski, februāri par vasari dēvē :)

Bet ņemot vērā valdošo klimatu, iepriecināja somu mēnešu tulkojums (somiski nemāku, izmantoju šo resursu )
janvāris - tammikuu - ozola, vidus mēnesis
februāris - helmikuu - pērļu mēnesis
marts - maaliskuu - zemes mēnesis
aprīlis - huhtikuu - līdumu dedzināšanas (kūlas?) mēnesis
maijs - toukokuu - pavasara mēnesis
jūnijs - kesäkuu - vasaras, atmatas mēnesis
jūlijs - heinäkuu - siena mēnesis (heinä - siens esot aizgūts no baltiem)
augusts - elokuu - ražas, dzīves mēnesis
septembris - syyskuu - rudens mēnesis
oktobris - lokakuu - dubļu mēnesis
novembris- marraskuu - nāves mēnesis
decembris - joulukuu - saulgriežu, Ziemassvētku mēnesis, agrāk esot bijis talvikuu - ziemas mēnesis

Domāju, ka ikviens skolēns piekritīs somu dzīves ziņai - pavasaris sākas maijā un rudens ir septembrī, pa vidu septiņi mēneši dubļu un čerņas.

... tālāk ... )

2nd December 2022

ravejsledzejs @ 11:17pm: krusts ir mūžsens un tāpat kā tā jaunākais brālis – papīrs – pacieš visu. pie tā jebko var pienaglot, ne tikai Jēzu un tā atveidus. un krustam par to, ko pie tā piesit, ir dziļi pohuj.
f @ 9:14pm: also, uznāca aizkavējusies panika par vakardienu un ka es nemāku braukt, un ka varēsiet lasīt par mani kādā no tiem avāriju rakstiem.
honeybee @ 4:05pm: Kaut kāda tāda sajūta, ka tikai vēl vairāk sarežģījot visu to mudžekli sevī iekšā, es varu izdarīt tā, lai āriņā viss ir skaisti; kaut kāda otrādā entropija
ezss @ 11:20am: Jaunumi klasifikācijā
Agrākā kukaiņēdāju kārta ar ežiem, kurmjiem un ciršļiem ir pārklasificēta par Eulipotyphla (/ˌjuːlɪpoʊˈtɪflə/, which means "truly fat and blind"). Un kad meklēju atsauci, tad izrādās tas noticis jau 1999. gadā.

https://www.jstor.org/stable/2585262
https://doi.org/10.1016/S1055-7903(02)00232-4

1st December 2022

f @ 2:51pm:
šorīt agri braucu uz valmieru.
viss jau neko, ja vien kādā brīdī man priekšā nebūtu izpeldējis ļoti plats traktors. bet veiksmīgi sagadījās, ka vienā virzienā bija divas joslas plus ieskrējiena josla, tā nu es izmantoju mirkli, lai līgani viņu apsteigtu visu šo joslu platākajā vietā, nevar jau zināt, cik tālu tās divas joslas vienā virzienā vēl būs...

un tad es redzu, ka man tieši pretī brauc busiņš. tieši pretī! ātrums mums visiem, lai slavēts allahs, nebija liels, un īpašs paldies pretimbraucošajam busiņam, kurš bija apķērīgāks par mani, un ļāva man ielīst atpakaļ pareizajā joslā, un pat ne reizi dusmīgi neuzpīpināja. es pat nepaspēju iekrist panikā vai aiziet ar sirdi. busiņa vadītājs, savukārt, tagad droši vien stāsta, kādu idiotu šodien uz ceļa saticis.
man patiešām likās, ka tur ir divas joslas vienā virzienā...

pēc tam pieredzējis braucējs mani pamācīja: "atceries - latvijā praktiski nav divu joslu šoseju!"*
es savukārt sapratu, ka labāk turpināšu braukt visiem aizmugurē un nekad nevienu neapsteigšu in my life ever.


*kas mani arī fascinē - tik daudz ceļu remontu, tik daudz projektu un eiropas, un ko mums dara - maina segumu!
f @ 2:47pm:
tomēr netrāpīju džinsiem pareizo izmēru.
bļiiiiin!
melnās piektdienas bargain pa kāju.

30th November 2022

black_data @ 10:03pm: Es pēdējā laikā esmu diezgan daudz paturējis savu viedokli pie sevis, atkārtojot kā mantru mana šrinka frāzi - pieaudzis cilvēks ir tas, kurš zina, ko grib, un kā to panākt. ("Diezgan daudz", protams, vēl nenozīmē "visu".) Kāda jāga kaut ko teikt, ja tu nepadarīsi lietas labākas, vai pat drīzāk - viss ko tu panāksi, ir kādu sāpināsi. Pačīkstēt draugiem par to, kas tev sāp? Totāli, jā! Un paldies viņiem par iecietību un pacietību.

Un tagad dīvainā kārtā es piminēšu Rick and Morty. Jo jaunākajā epizodē ļoti daudzi ir saskatījuši to, kā terapija Rikam ir ļāvusi kļūt par labāku cilvēku, un viņš gandrīz ir noturējis šo stāju līdz galam. Nerunājot par to, ka man epizodes filānā fāze nelikās kā pāri stāvēšanas lieliskākā ilustrācija, man arī Rika "noraušanās" nelikās nekas nosodāms. Un tad man likās interesanti paskatīties ar šādām acīm uz sevi? Varbūt arī man terapija ir ļāvusi kļūt par labāku cilvēku šādā skatījumā? With all respect to my shrink, tā globāli visi šrinki jau maļ vienu un to pašu. Tik ļoti, ka tas pat kļūst par multeņu seriāla tropu. Un tomēr, kad šrinkam izdodas sasniegt tevi personīgi ar tiem visiem vispārīgajiem "kas ir ļaunākais, kas varētu notikt", tad varbūt ir sasniegts tas punkts, kas citiem no malas izskatās kā "redz kā viņš ir audzis".

Es nezinu. Varbūt mēģinot lavierēt starp spoileriem un sensa meikošanu, es neesmu sasniedzis nevienu no tiem. Bet šis likās kaut kāds īpatnējs breaking the fourth wall moments.
honeybee @ 7:54pm: For the beauty
Give me something please
For it's the beauty
That's killing me

I can't trust it anymore
Or rely on its truth
It pulls me right to it
Then makes a show of its abuse
 
Current Music: Tindersticks - For the Beauty
alefs @ 7:29pm: Šodien svarīga tikšanās, nevajadzētu nokavēt. Vajadzētu doties tā, ar rezervīti, lai bez lieka stresa. Tādēļ pieceļos jau pusotru stundu pirms izvēlētā izbraukšanas laika, lai būtu drošs, ka būs gana daudz laika izkasīties no mājas. Gandrīz gatavs dienai jūtos esmu jau pēc minūtēm 40, tāpēc nospriežu, ka pārējo laiku būtu lietderīgi pavadīt, lasot rīta ziņas un kārtojot zeķes. Aizlasos un aizskatos, tāpēc laikā, kurā plānots iziet no dzīvokļa, attopos, ka vēl tak zobi jāmazgā, žakete jāizvēlas, kurpes jānospodrina. Nonācis līdz mašīnai, attopos, ka ir taču ziema, mašīna apsnigusi, un atsniegošanas procedūru savos laika patēriņa aprēķinos neesmu iekļāvis. Pa rīta sastrēgumiem stumdos stresā un galamērķi sasniedzu tik tikko laikā.

Kas man vainas?
f @ 6:49pm:
holy crap, nupat sapratu, ka arī es neesmu tikusi pasargāta no maniakālās mammas, kurai vajag izpausties sava bērna grupiņā. diespasarg.
  • vajag dāvanas audzītēm un auklītēm - klasika, check.
  • vajag sagādāt egli bērniem grupiņā - whyyy?
  • tad vajag mesties ziemassvētku vecītim - klasika, check.
  • jāsagādā saldumu paciņa, kas pa kluso jānodod audzinātājai, kura to nodos ziemassvētku vecītim, kurš pēc tam (cerams) izdalīs bērniem - laikam arī klasika, check.
  • un tad vajag visiem vienādus saldumu paciņu maisiņus, varbūt kāda mamma var uzšūt - right, like, 20 gabalus. un kur viņa ņems materiālu? pat lai nopirktu vienādu, ir jācer, ka nebūs visi izpirkti, kamēr tiksi līdz bodei, kur pirms tevis jau bijuši 19.


black_data @ 4:11pm: Racionāli es saprotu, ka es grasos atbrīvoties no vienām saistībām, un uzņemties citas. Bet tomēr ir neliels stress par to, ka es grasos uzsākt avantūru, kurai nevajadzētu ļauties. Normāli cilvēki tā nedara. Normāli cilvēki grib vakarā ierausties savā gultā ar siltu tēju, un skatīties seriālu. Es grasos atbrīvoties no mājām vispār. No otras puses, šīs "mājas" jau kādu laiku nav mājas, kurās es dzīvoju. Šīs "mājas" pilda tikai atsevišķas funkcijas, un neviena no tām nelīdzinās "gultā ar siltu tēju".

29th November 2022

f @ 9:12pm: : dzīve autobusā
lielvārdē novēroti skaistākie ziemassvētku rotājumi.

vispirms viņi iekāra lampiņu virtenes zemo koku galotnēs, nezinu, kas tās, ābeles, vai? no koka uz koku, bet tikai galotnēs, es uzsvēršu. sanāca tāda kā lampiņu sega. tad izvietoja lampiņas egles formā lielvārdes jostas rakstā. un tagad jau arī tur, tāpat kā citās pilsētās ir tie lielie lampiņu eņģeļi kokos. 
iokaste @ 1:51pm: Mani, kā mākslinieku, 2x ir nocenzējuši.
1. Akadēmijā mācību uzdevumā parādīju latviešu un krievu antagonismu, to ideju nelaida tālāk. Tas bija parasts kompozīcijas uzdevums par kontrastiem, pat ne semestra darbs.
2. Instagrams izmeta laukā gleznojumu, kurā kā detaļa bija balts ugunskrusts, tas aizņēma ap 20% no darba. Ne īpaši kontrastains.

28th November 2022

au @ 10:28am: vēl ir viens interesants apstāklis - mūsu ģimenes locekļu skaits un ceļošana.
viesnīcas ir divvietīgas vai četrvietīgas, vilcienu kupejas - divietīgas, tuktukos ērti braukt četriem.

bet mēs esam pieci.

es jau nevaru sagaidīt to ņiguņegu kaut kādā vjetnamas stacijā, kad (noteikti) viens skries uz vienu, otrs uz otru un trešais uz trešo pusi.
au @ 10:24am: kāpēc primāri ir sūdzēties un dusmoties. tāda sajūta, ka visu laiku līdzcilvēki meklē un atrod ārējo vainīgo, dusmojas. ne tikai valdība vainīga, bet, lūdzu, rimi cenas pacēlis, maita tāds, citur ir labāk! un kāpēc ir svarīgi šo teikt, domāt, runāt, rakstīt, ja varētu vienkārši neiet uz to dārgo veikalu un miers. bet nē, vajag taču ar pompu. vajag dusmīgi.

es te tādas maziskas lietas pierakstīju, bet nu sakāpa.

26th November 2022

black_data @ 2:49pm: Hush, I'm On TV
https://youtu.be/yAqtP1DS9_8

25th November 2022

f @ 4:49pm: : dzīve autobusā
no rīta liepājas autobuss grib nosaldēt, vakarā talsu autobuss grib izcept dzīvu.

also, stipri apaļīgo priekšrocība - par vienas biļetes cenu tu vienmēr dabū divas sēdvietas. pagājšnedēļ pieļāvu kļūdu, apsēdos blakus un tas bija pārāk blakus, bet vairs nebija, kur sprukt.

katrā ziņā, visi domā, ka autobusi prom no rīgas braukšanai ir pilnākie piecos, bet patiesībā vispilnākie tie ir 15.02, 15.40 un 16.17.
lasitajs @ 9:51am: "Traviatas" mūzikas raksturīgākā īpašība no harmonijas skatupunkta:
Verdi bemolu tonalitāšu dēļ ir gatavs iziet pat uz dubultbemoliem.
rasbainieks @ 1:05am:
overheard aptiekā:
šogad ksanaksa nebūs

24th November 2022

f @ 9:21pm: : melnās piektdienas priekšvakarā
viena no tracinošākajām lietām zalando, ir mode norādīt džinsa izmērus kaut kādos nesaprotamos apzīmējumos.
kad es atkodu, ko nozīmē, piemēram, 28 x 30, es biju laimīga - beidzot zināju, kā internetā nopirkt džinsus, kas der, un nebija jāmokās ar visādiem s, m, l, kuri tā īsti labi neder nekad.

un tad parādās jauns levelis.

kas, pie visiem velniem, ir M x 30 ?
un kas ir vienkārši pliks 28?

Powered by Sviesta Ciba