purvainais
purvainais
- 25. lappuse /hei bundziniek, iesim peldēties?/ un citi citādi citāti
- 3/10/09 10:06 pm
- * * *
Neceļas doma izskatīt komentārus šajā blokā par februāri, kur nu vēl atbildēt uz tiem. Jo cipariņus es redzu, tas nozīmē, ka komentāri ir. Varbūt vasarā, kad kļūs siltāks... izdomāšu veidu, kā tos automātiski izdzēst nelasot. Vai tu vari pārpeldēt šim ezeram pāri, izkāpt tur otrā krastā, pamāt man ar roku un atgriezties šeit?
* * *
2009.03.10, otrdiena
025.-2009.03.10.txt
9:42 PM
9:54 PM
Drukāšanas statistika: 279 vārdi, 2091 simboli.
* * *
sagūstītu, jāharpunē, bet tas jau bij Neda Lenda uzdevums. Lai viņš varētu veikt šo uzdevumu, dzīvnieks vispirms jāierauga, un tas bij kuģa ļaužu pienākums; lai to ieraudzītu, viņš bij jāsastop, bet tas nu bij pilnīgi atkarīgs no gadījuma.
V
UZ LABU LAIMI
«Ābrama Linkolna» brauciens ilga krietnu laiku bez kādiem sevišķiem notikumiem. Tikai reiz patrāpījās gadījums, kad Neds Lends varēja demonstrēt savu apbrīnojamo izveicību un pierādīt, ka uz viņu patiešām var pilnīgi paļauties.
30. jūnijā Maluinas salu apvidū fregate sastapa amerikaņu vaļu medniekus un mēs uzzinājām, ka narvali tie nekur nav manījuši. Bet viens no viņiem, tvaikoņa «Monroe» kapteinis, padzirdējis, ka Nedz Lends atrodas uz mūsu kuģa, lūdza to palīdzēt nomedīt vali, kam viņi patlaban dzinās pakaļ. Kapteinis Faraguts, vēlēdamies novērot Nedu Lendu darbā, atļāva tam doties uz «Monroe». Mūsu kanadietim laimējās it sevišķi, viena vaļa vietā viņš nogalināja divus, vienam trāpīdams tieši sirdī un otru panākdams pēc visai neilgas vajāšanas.
Patiešām, slikti klāsies nezvēram, ja viņš reiz patrāpīsies Neda Lenda harpunai pa metienam.
Fregate ātri pabrauca garām Amerikas dienvidaustrumu krastam. 3. jūlijā mēs atradāmies pie Magelana jūras šauruma, Jaunavu raga tuvumā. Bet kapteinis Faraguts negribēja doties līkumainajā spraugā un lika braukt apkārt Horna ragam.
Kuģa ļaudis bij pilnīgi vienis prātis ar kapteini. Patiešām, nebij taču nekādu izredžu sastapt narvali šajā mazajā jūras šaurumā. Daži matroži pat apgalvoja, ka nezvērs esot par resnu, lai izpeldētu pa šo šauro spraugu.
6. jūlijā ap pulksten trim pēcpusdienā «Ābrams Linkolns» piecpadsmit jūdzes uz dienvidiem apbrauca apkārt tai vientuļai saliņai, tai klintij Amerikas cietzemes lejasgalā, ko holandiešu jūrnieki nosaukuši savas dzimtenes pilsētas vārdā par Hornu. Tur mūsu ceļš novērsās uz ziemeļrietumiem, un nākamā rītā fregates skrūve beidzot sāka kult Klusā okeana ūdeņus.
25
-
0 commentsLeave a comment