Oct. 9th, 2009

Internacionālā homofobija.

Aizvakar viens spāņu puisis līdz bezsamaņai piekāva veinu itāļu puisi, vienā no Portugāles pilsētiņām. Tāpēc ,ka itālis ir gejs. Šī ir katoļu zeme un neskatoties un kultūras līmeni - viņiem vēl tāls ceļš ejams līdz cilvēktiesībām.
Viduslaiku tendences ir arī manā dzīvesvietā- dzīvojam mājā, kas speciali celta meiteņu kopmītnēm. Strādā tikai sievietes un esam drošībā, jo vīrieši nedrīkst nākt tālāk par uzgiadāmo telpu, plus visapkārt ir novērošanas kameras. Taču tas netruacēja kādu vakaru vīrietim masturbēt pie virtuves loga, kamēr es gatavoju vakariņas.

Oct. 2nd, 2009

hangover

šodien kautka tomēr vieglāk, neka pagājušonedēļ. vakar pratu būt tikpat pieticīga ka portugāļi.
sieviešu tualētēs tiku pie vētrainas skūpstīšanās un mīcīšanās ar meiteni, kas nepārprotami bija tieši tas, ko es taja vakara vēlējos.
ēdu tagad kellogus ar pienu un spēlēju Age of Empires. pohas atkapjas un man drīz jāiet uz dziedāšanas lekcijām. nez vai, nez vai... :D

Oct. 1st, 2009

ballīte

ir ceturtdiena un rīt būs grūts rīts, jo te tā ir pieņemts. pat studijas piektdineu rītos sākas pāris stundas vēlāk, neka citām dienām.
dodos uz pilsētu, lai portugāļi manī salietu vīnu un atvēsinātu pēc karstās dienas.

detaļas

biju krievu veikalā. tiku pie lietām, kuras portugāļi par sapņos nav redzējuši- skābais krējums, biezpiens un griķi. 
nevarētu tiekt, ka man pietrūkst latvijas, bet bija patīkami parunāties krievu valodā. vismaz vēl kāda austrumeiropas dvēsele jūtas līdzīgi kā es..
sabiedriskās suņu tualetes:

haizivju leiluma voblas:


piens. ļoti sāpīga tēma. viņiem tas ir normāli, ka 99% piena stāv plauktos, nevis ledusskapī un ir derīgi vairakus mēnešus. negaršo pēc nekā. ēdu savus kellogus un funktierēju vai viņi vismaz bērnībā ir tikuši pie svaiga govs piena.

Sep. 30th, 2009

ziniet, kas ir vēl aizraujošāk par krācošu istabas biedru?

 istabas beidrene, kura naktī ceļas augšā un ļoti enerģētiski runā portugāļu valodā. ļoti reti angliski. pabļaustās, padzied, pajoko, pasmejas, pasaitgā pa istabu un atkal aiziet gulēt. man nav nekādas iepriekšējas pieredzes ar tik mēnessērdzīgiem cilvēkiem.

 dīvaina ēdienkarte. viņi liek kopā kartupeļus ar rīsiem un pa virsu vēl uzliek pupiņu mērci ar bekonu, tas viss ,protams, nāk komplektā ar gaļu. un nav tā ,ka tikai vienā jocīgā vietā tā barotu. tā ir tikpatkā

Sep. 28th, 2009

nu pirmaam kaartaam es iekljuvu ritenjavaarijaa. braucu pa shauru ielinju, te peekshnji paraadiijaas mazs smartinjsh. un es pret vinju ar roku atstuumos, lai nesabukteetu un pati izsmeereejos pa asfaltu, ar visu fochiku paari stuurei paarlidoju. celis pushu, plaukstas protams arii. kaajas iikshkjis sariiveets, un vissmagaak elkonis. jaapiebils veiniigi,ka smartinjsh staaveeja bez shofera un nekustiigs. man tas pietruuka, beerniibas asfalta tetoveejumi. 
par cik šeit ir ļoti labi ārsti- saule un okeāna sālsūdes, es ļoti ārti sakopu savas brūces. Toties saule četras stundas uz manu porcelāna ādu iedarbojās nepatīkami un nu jau ceturto dienu sāp apdegusī miesa. Šķiet, ka saķēru arī saules dūrienu, jo pirmaja dienā pēc saules peldēm es nespēju izlīst no gultas. 

vēl es mācos vācu valodu pa brīvdienām, jo mani portugāļu draugi dodas uz savam portugāļu mājām. Paliek latvieši un vācietes. Ūdens -tāds pats kā latvijā karstākajā vasarā, vēss un patīkams, toties ļoti sāļš.

skats pa logu

vakaros no istabiņas redzu milzīgu leilveikalu pa labi un skaistu māju pa kreisi.


 no rītiem nereti skats ir tikai 20 metru amplitūdā 
 vēl meiteņu rezidences kaimiņos dzīvo meiteņu mīlulis

Sep. 27th, 2009

foto katedra

atklāti sakot trūks vārdu ,lai apraksītu cik te ir labi. nākošnedēļ tikšu pie skolas Haselblad. es no sajūsmas gandrīz apčurājos. pagaidām paņēmu filmiņu Nikot FM2 ar 50mm.
 ieeja uz darkroom ir malnas virpuļdurvis, nevis lupatas,kas apgrūtina dzīvi. ir ideāla ventilācija un ķīmijas "smaržu" jūt tieši tik daudz, lai būtu patīkamā attīstīšanas atmosfēra. viena istabā ir 16 melnbaltās fotogrāfijas attīstītāji, otrā 16 priekš krāsainās. 
studijā netrūks nekādu veidu zipspuldzes, fonu un vieta darbam.

nakts dzīve

šeit balīšu nakts ir ceturtdiena, jo piektdienās visi portugāļi brauc pie saviem portugāļu vecākiem, uz mājām. līdz diviem naktī visi pilsētas jaunieši, kas nolēmuši iziet laukā no mājas, dodas uz parku. parkā tiek žonglēts ar uguni, spēlē ģitāras, bungas, dzied un iestiprinās. domāju, ka tādi improvizēti šovi te notiek, jo puse no manas skolas ir arī teātra skola. nosit pulkstens divi un visi dodas uz bāriem. puiši te ir trīs reizes vairāk nekā meiteņu, man nav izskaidrojumu. un lej iekšā kā piltuvītē.

Sep. 26th, 2009

skola

skola. Man ir pāris nedēļas laika izvēlēties savus priekšmetus. Kamēr lielākā daļa pasniedzēju un studentu iesildās nākt uz skolu, es eju pie tiem ,kas ir uz vietas un sāku darboties. Pie pirmās darīšanas tiku keramikas katedrā. Mums- eramsmusniekiem vispābā ir nenormālas privilēģijas- es varu iet uz fotogrāfiju, varu iet uz teātri, keramiku, metālu, video u.t.t. u.t.j.p. 
Visi studenti nomā riteņus. Tos taisa, labo, saliek un izdod Niks Teilors, amerikānis, kurš pasniedz arī keramiku. Vēljoprojām nesaprotu kā man tas izdevās, bet es tiku pie visiekārojamājā velosipēda. Ļoti labā stāvoklī esoša sportinieka. Ņemot vērā, ka te ir nežēlīgi kalnains- tas ir labākais ko var iedomāties. 35eiro uz pus gadu. 

 Pusdienās krāmējam visu uz paplātes kā amerikāņu filmās. Pirmais, zupa, saldais, jogurts, augļi un dārzeņi- netakarīgi no tā cik un ko tu ņem, maksā 2,20 eiro. Ir divas rindas- gaļasēdāju rinda ir 15 riezes garāka, stiepjas līdz ēdnīcas durvīm pusdienu sākumā, taču veģitārieši ir kādi divi trīs dredaini un miermīlīgi ļautiņi, kas nesteidzoties liek pārtiku. Pa labi- gaļa, pa kreisi- zivs un soja. Viena kase. Ja vēlies paēst ātrāk- gribot negribot kļūsti par veģitārieti.

Sep. 25th, 2009

kojas

Neskatoties uz to, ka šī vieta ir kā labiekārtots sieviešu klosteris, man šeit patīk. Ciemiņi, nedod dievs puiši, nedrīkst nākt tālāk par pirmā stāva uzgaidāmo telpu. Taču pašu meiteņu mobilizēšanās ir diezgan brīva. Māja ir piecus gadus jauna un logu, telpu arhitektrūra laiž iekšā ārkārtīgi daudz gaismas. Portugāļi vispār domā par gaismu ēkās. Mana istabas biedrene vāji runa angliski, es vēl vājāk portugāliski. Salīmējām lapiņas uz sadzīves leitām ar abu valodu tulkojumiem. Istabā ir vannas istaba, milzīgs skapis, divi vareni rakstāmgaldi un gultas. Viss pa skumo. Katru nedēļu mums maina gultas veļu un dvieļus. Esam princesītes piecos stāvos.

Sep. 24th, 2009

ceļš uz jaunajām mājam

Septiņos no rīta izbraucu no Portu. Šoferi te brauc mežonīgi un bremzē pēdēja brīdī, bet par cik šādu stilu ietur visi- īpaši nekādu avārijas situāciju nerodas. Autoostas viņiem ir pasnēptas zem jumtiem un māju pagalmos, lai cilvēki un mašīnas nepārkarstu un netraucētu pilsētai. Pārsēšanās pieturā no manis stundu neatkāpās čigāniete, kas dinģēja pārtiku un naudu. Ņemot vērā, ka viņa dienas laikā šādā veidā nopelna pusi no tā ko es mēneša laikā, es viņai portugāļu valodā paskaidroju, ka esmu nabadzīga ("eu so pobre"- iemācījos dienu pirms abraukšanas). Viņa ignorēja jebkādus manus centienus ignorēt viņu un es sāku latviski viņāi skaidrot pasaules kārtību, paceļot balsi. Manuprāt viņa visu saprata. Novēlāja man salauzt kāju un vispārēju jaunavas marijas muguras uzgriešanu. Pilsētā man sagaidīja draga draugs, kurš izvadāja mani pa pilsētu, parādīja skolu un aizveda uz kojām. Nekādas administrācijas daļas šeit nerunā angliski. Mans jaunais visu nokārtoja un sameklēja vēl fantastisku istabas beidreni. Mana angļu valoda peitiktu vismaz trijiem portugāļu mūžiem.

Sep. 22nd, 2009

gājputna lidojums

atvadas no riigas sanaaca satraukstas, nejaukas un es jau no agra riita atkaartoju visas savas lamuvaardu zinaashanas. tuuljaajoties pa ryanair labirintu es pirmo reizi muuzhaa ieguvu personisko uzaicinaajumu uz iekaapshanu. nu visi pasazhieri zinaaja manu vaardu un vaininieku,kursh aizkavee lidojumu. neskatoties uz to,ka lidoju ar paarseeshanos, lidmashiinaa man blakus apseedaas paaris,kas arii devaas uz porto. tiku pie tuuristu literatuuras latvieshu valodaa,kuru paaris izteicaas ''neesaa liidzi skata peec''. uzzinaaju,ka portugaalee darbojas ''lauku tuurisms'', kuraa viesus izmitina piliis, klosteros un cietokshnjos. veelaak sieviete atstaaja lidmashiinaa zhurnaalu JOY,jo izskatījas, ka šī vieglā literatūra "kas vīriešeim leikas seksīgs" un "kā notievet nevingrojot" palika nevajadzīga. taa es tiku pie laiku iisinoshaas literatuuras. briseles lidostaa saaka darboties citi fizikas likumi. bagaazha bija kljuvusi par 1 kg smagaaka un mans maaminjas taisiitais beizpiens ar kreejumu bija kluvis par shkjidrumu, ko vair snevar paarvadaat rokas bagaazhaa. lidojumaa uz porto iekaartojos un cereeju,ka beidzot vareeshu slepus palasiit sunim pamesto kaulu. tachu sanaaca taa kaa sanaak, un man blakus apseedaas taa pati sieviete, kas ir bijusii, mana jaunaa zhurnaala, siamniece. tad nu man bija kauns lasiit vinjas pamesto rūpalu un es aizmigu ar pusveertu muti. ieprieksheejaa vakaraa, peedeejaa minuutee un couchsurfing.com sarunaaju naktsmaajs, pie Portugaalee tikko nonaakusha itaalja. kluss vakars ar tunci un pusmuuzha soprano gjimenes atvasi. kokos vinjsh nedziivo, paartikas produkti tiek pasuutiiti internetaa. arii zobu pasta un tualetes papiirs. sheit viirieshiem ir uz pusi tipat duadz kosmeetikas cik meiteneem. kopjas.

October 2009

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Syndicate

RSS Atom
Powered by Sviesta Ciba