- 14.8.11 11:41
- Mērķis - palielināt dzimstību izglītotajās ģimenēs.
Rīcība - ieviest proporcionālo pabalstu sistēmu, kas darbojas tā, ka otrajam bērnam ģimenē, kas kvalificējas nosacījumiem viena gada laikā pēc piedzimšanas valsts izmaksā papildus pabalstu viena iztikas minimuma apjomā. Par katru nākamo bērnu tas palielinās viena iztikas minimuma apjomā, tātad par trešo tas dubultojas, par ceturto četrkāršojas.
Nosacījumi - attiecināms uz ģimenēm, kurās vienam vecākiem ir vismaz bakalaura grāds. Ja vienam no vecākiem ir maģistra grāds, tad pabalstam piemērot koeficientu 1.5. Ja doktora grāds, tad 3.
Sagaidāmais efekts - bērni netiek uztverti kā apgrūtinājums, maģistrantiem un doktoriem vairāk laika pētnieciskajam darbam, stimuls studēt, iegūt izglītību novēloti vai pabeigt pamestās studijas, tuvināšanās uz zināšanām vērstas sabiedrības modelim.
Riski - var palielināties izglītības dokumentu viltošanas gadījumu skaits. Rīcības risku mazināšanai - centralizēta uzskaite pievienojot izglītības datus iedzīvotāju reģistra datu bāzei, papildus autorizācijas kontroles mehānismi. - 111 aksiomasieteikt virzienu
- 15.8.11 13:45
-
Manuprāt, intelekts ir tā dziņa saprast, urķēt un izzināt, spēja loģiski spriest, veikt secinājumus un redzēt cēloņsakarības; inteliģence ir vairāk klasiskā "grāmatu gudrība". Tobiš, ne visi inteliģentie ir intelektuāļi un otrādāk, lai gan jāatzīst, ka inteliģence spēj pamodināt intelektu un reti kurš inteliģents cilvēks nav intelektuālis. Toties daudziem intelektuāļiem mēdz būt specifiskas jomas, kuras viņu interesē un kuras viņš pārvalda, nereti gandrīz pilnībā ignorējot daudzus citus dzīves aspektus
- ieteikt labāku virzienu