phoenix ([info]phoenix) wrote on October 31st, 2010 at 10:47 pm
un interesanti
bet vispār, gribēju teikt, ka šajā pasākumā viena no Liepājas organizācijas pārstāvēm man ar mīlestību uzdāvināja šokolādi un savulaik par godu Latvijas 90 gadu jubilejai izdotu žurnālu "Es mīlu savu Latviju". Kundze jau gados, es viņai palīdzu nedaudz žurnālistiskas lauciņā un tad nu viņa tagad ar mīlestību man teica sirsnīgo paldies. Viņa pati tāda maziņa un mīļa. Bāc, nu, cik jauki! Vēl viens emocionāls plus ieguvums no šī pasākum!

Bet par šo žurnālu - manā skatījumā kaut kas ļoti interesants un foršs! to pat tā nevar izstāstīt! pilns ar interesantiem rakstiņiem un faktiem par to vai citu notikumu, kas saistīts ar Latviju. Es kāri lasu un man ir tik interesanti! To katram vajadzētu izlasīt! Viss uzrakstīts saistoši, aizrautīgi un gan aīsi, lai konkrētā tēma neapniktu. Ir pat otrādi - liekas, par konkrēto notikumu/faktu ir par maz! gribas lasīt vēl! Nu - super! Es nesaprotu, kāpēc es pat dzirdējusi par tādu žurnālu nebiju :(

Nu, lūk. Žurnālam ir 117lpp. Katras lapas apakšējā daļā ir josla ar maziem faktiem par Latviju. Piemēram sadaļā, kur tiek aprakstīta dzīve Ulmaņlaikos:
"Lai arī laulība ir civiltiesību pārziņā, 1937. gadā Ulmaņa valdība maina likumu, kur ar kriminālām sankcijām atļauj sodīt alimentu nemaksātājus. Tiem, kas nemaksāja, liek to darīt piespiedu kārtā - ievietojot Valmieras darba namā. Te viņi, ģērbušies svītrainās cietumnieku drēbēs, strādā lauku darbus, izstrādā mežu - kaut kādu naudiņu nopelna un no tā maksā alimentus. Un, kad viņi brokastojuši, pa darba nama iekšējo radio atskaņota žēla bērna balstiņa, kas saka: "Tēti, es gribu ēst! Tēti, es gribu ēst!" Valmieras darba nams vispār simbolizēja tā laika audzināšanas politiku - tev būs pildīt savus pienākumus!"

vai

"Latvieši pīpēja pamatīgi - Latvijā darbojās 11 cigarešu fabrikas, visslavenākā no tām - "Maikapars"!"

Bet sadaļā par Latvijas valsts veidošanās laiku šāds fakts:
"Teiciens "Kur trīs latvieši, tur divas partijas" acīmredzot nāk no divdesmito gadu vidus, jo otrajās - 1925. gada Saeimas vēlēšanās - startē 141 saraksts! Par to paldies ļoti demokrātiskajam Vēlēšanu likumam. Jo atliek savākt tikai 100 parakstus un tu vari izvirzīt savu kandidatūru uz parlamentu! Toties, pateicoties šim pašam likumam, Latvijā var vēlēt arī sievietes - tas patiešām ir moderni, jo sievietēm vēlēšanu tiesību vēl nav pat tādās senās demokrātijās kā Francijā vai Šveicē"
 
( Read comments )
Post a comment in response:
From:
( )Anonymous- this user has disabled anonymous posting.
Username:
Password:
Subject:
No HTML allowed in subject
  
Message:

Notice! This user has turned on the option that logs your IP address when posting.