1) ''dabīgā veidā'' pāātrināt/palēnināt audio bez pitch bend NAV iespējams. Varbūt esi kādreiz grozījis plati... zini kas notiek ar toni
2) programmas, kā transcribe uc mazliet apstrādā audio failu, piem., ja ieraksts tiek palēnināts tad tonis tiek mazliet pastiepts un ieliktas atstarpes, protams, kvalitāte krītas, nebūs tā, kā pie pitch bend. Es īsti neesmu eksperts par to, pēc kāda principa tiek apiets pitch bend, bet apm tā varētu būt.
3) par ilūziju, ka temps krītas vai kāpj, radot pitch bend, bez tempa nobīdēm - tas ir dzirdes un smadzeņu apmāns. Ja tempa izmaiņas ir piem +10bpm, parastais cilvēks to var pat nejust, ja vien temps nelēkā visu laiku, cilvēka smadzenes vairāk jutīs toņa paaugstināšanos vai palēnināšanos, radot šķietamu tempa izmaiņu, kas, protams, nemaz nenotiek.
4) ''tāpat kā paātrinot skaņu tai pēc loģikas nevajadzētu izklausīties augstākai'' te nu Tu kļūdies, pat akustiski spēlējot to var mazliet just. Spēlējot lēnākā tempā, bungām ir vairāk laika rezonēt, jo nākošais sitiens seko pēc ilgāka laika. To pašu ritmu/patternu (whatever) spēlējot ātrākā tempā, katrs nākošais sitiens noslāpē iepriekšējo un mazliet, uzsveru - MAZLIET veidojas akustisks pitch bend, tāpat, tas atkarīgs no tehnikas - ja lietosi free stroke, rezonanse būs lielāka, ja apzināti spēlēsi pret gravitāciju, tonim radīsies akustisks noise gate, kas izmainīs skaņu un padarīs to augstāku.
5) jā, runājot par hip-hop, pitch bend nebija sevišķi aktuāls, tonis palika +/- nemainīgs, pitch bend tik tiešām ir d'n'b tekstūras elements!
6) es daudz izmantoju double stroke variācijas, tripple stroke, šādas tādas helf-time ghost note variācijas, Moeller vēzienu izdalītu pa divām vai vairāk drobenēm utt es gribu, lai realtime šī skaņas sinusoīda līkne tiktu vilkta uz augšu un leju, vai vismaz radīt iespaidu, ka tas notiek, protams, šad tad izmantoju arī pitch bend ar tempa izmaiņām, lai radītu atuentisku pitch bend!
Ieraksti? Work in progress...
Labākais pitch bend piemērs akustiski - Jojo Mayer