Šugā faiv
Jūnijs 29., 2021 
10:18 am
Kādā rītā pirms dažiem gadiem braucu vicienā us darbu un savādā kārtā vagonā biju viens pats. Sangen Džaja stacijā vagonā iekāpa diezgan pagarš ārzemnieks, apsēdās man pretī un neirotiski sāka kaut ko rakstīt aifonā. Aifoni tolaik bija reti, tāpēc kungs bija diezgan pamanāms. Šibujas stacijā mēs izkāpām kopā, ārzemnieks diezgan ātri un tikpat neirotiski uzskrēja pa eskalatoru augšā un jau diezgan plašajā placī vārtiņu priekšā kādam piezvanīja un apļus staigādams dusmīgi runāja angļu valodā. Šķita, ka to ārzemnieku jau biju redzējis un to balsi dzirdējis. Atnākot uz darbu atvēru ziņas, izlasīju, ka Apple šobrīd esot pārrunās ar DoCoMo, lai tie sāktu pārdot iPhone. Saliekot pūžļa gabalus kopā, izfigurēju ka ir liela varbūtība, ka redzēju Stīvu Džobsu.

Tagad būs stāsts no cita skatpunkta, pārstāstot Apple delegācijas darbinieka pieredzēto, kurš ar Džobsu tolaik gāja runāt uz DoCoMo.
Džobsa mērķis esot bijis pārdot iPhone caur visiem Japānas operatoriem, kuru nemaz nav tik daudz, bet DoCoMo ir tas lielākais.
Atnākot DoCoMo biroja sniegbaltajā vestibilā un ar zeltītu liftu (jā, esmu tur bijis, varu apliecināt ka viņs ir zeltīts) uzbraucot līdz augšstāvam, tos gaidīja DoCoMo direktors ar svītu greznā mītiņistabā. Pašu sarunu saturu neviens neizpauda, izņemot vienu momentu.
DoCoMo direktors: "Mēs varam pieņemt iPhone pārdošanā, bet, kā Jūs zināt, mums ir noteikums, pirmkārt, lai nebūtu jūsu preču zīmolu un, otrkārt, lai viņu vietā ir mūsu zīmols docomo".
Džobss: "Fuck. You.". Tālāk sekoja gara tirāde, kurā Džobss nolika DoCoMo par to, ka tie neciena svešu darbu un Apple nestrādāja tāpēc, lai DoCoMo tagad uzbliež savu zīmolu un tirgo to, ar ko tiem nav nekāda sakara.
Tālāk sekoja diezgan neveikls brīdis, kurā Džobss ar visu delegāciju kā vētra pameta telpu un darījums nenotika.

Kas notika tālāk ir vēsture - DoCoMo bija vienīgais operators bez iPhone, to pameta milzīgs klientu skaits, kuri, savukārt, aizgāja pie konkurentiem SoftBank un AU.
Savukārt, SoftBank, kurš pirms iPhone bija diezgan neizteiksmīgs, mazpazīstams operators, pārtapa par vienu no Japānas un pasaules megakorporācijām.

SoftBank bodes man nekad īsti nepatika, daļēji viņu gimmiku mānijas dēļ. Bodē ienākot, pie ieejas gaidīja Pepper robots ar iPadu rokās, gaisma bija pārāk spoža, reklāmas uz sienām parāk lielas un krāsainas.
Par Pepper runājot, tas bija franču firmas Aldebaran ražots robota izstrādājums, kura pirmsākumi ir meklējami diezgan progresīvā robotu pētniecībā. SoftBank to nopirka, pataisīja par gimmiku un šorīt lasīju ziņas par to, ka Aldebaran tiek demolēts ārā un darbinieki atlaisti, jo SoftBank robots izrādījās bezjēdzīgs iPadu turētājs. Tā arī bija. Nolēmu uzrakstīt to tieši tāpēc, ka šķita, ka šodien notikušais ir butterfly effect kuram kājas aug no Džobsa vizītes Japānā.
This page was loaded Dec 23. 2024, 5:17 am GMT.