Kā drukātāju puses pārstāvis, varu tikai piebilst, ka korelim ir 2 fundamentāli mīnusi:
1) krāsas - nav nekādas garantijas, ka tas, ko redzi maketā (pat ja monitors kalibrēts), līdzīgs arī drukāsies (ar ilustratoru šai ziņā nekādu problēmu);
2) kā viņi iešuvuši visus gradientus, caurspīdīgumus u.c specefektus, taču RIPus karina nenormāli (ar ilustratoru šai ziņā nekādu problēmu); beigu beigās jau druķieri galā tiek, taču neviens ārpus nezina, kādas asinis tas prasa.
No malas var šķist, ka iekšdedzes dzinējs visur vienāds, taču atšķirība, vai brauc ar žiguli, jebšu lamborgini, tomēr ir mazliet jūtama. Tb ja pie vienāda maketētāja profesionalitātes līmeņa ienāk AI EPS fails drukai, tad ripo nost un drukā, aber ja CDR, tad tiek saukts konsīlijs pārbaudīt zemūdens akmeņus un davest pasākumu līdz to vispār var drukāt (autors dzīvo laimīgā neziņā, uzskatot, ka ja druķieri viņam nesūta satrakotus mailus, tad viss pīrāgos).
Tb viennozīmīgi Adobe: ilustrators + fotošops grafikai, indizains žurnāliem un katalogiem. Pie tam, kas nav mazsvarīgi, korelim nemitīgi ir nesaķeršanās un cunduri ar fotošopu, ar ko AI ir saaudzēts kopā kudi stabilāk. Tb neredzu nevienu rādītāju, kāpēc CDR vispār būtu jālieto (nu, izņemot ticību vai nepatiku pret Adobi). :)
Dzīves sīkumi - Post a comment
indulgence (indulgence) wrote on March 14th, 2013 at 07:10 pm