Zane ([info]mazaa_maasa) wrote on November 2nd, 2014 at 04:50 pm
521. Zaļa nakte, tumša zāle
Joprojām neesmu atmetusi domu par stāstu rakstīšanu. Nodomāju, ka random idejas varētu smelties no Google "ticu veiksmei" podziņas.

No grāmatām var gūt iedvesmu bērnu audzināšanai. Grāmatas vispār ir laba lieta. Tiesa gan ne no visām kaut kas aizķeras un paliek [zem]apziņā.

Joprojām uzskatu, ka bioloģija kā zinātne ir underrated. 

Teiciens "sleep on it" un attiecīgi "rīts gudrāks par vakaru" ir diezgan atbilstošs zinātnei, jo izrādās, ka miega laikā smadzenes attīrās no vielmaiņas galaproduktiem/atkritumiem un kļūst vieglāk domāt.

It kā jau man ar pašpārliecību viss ir ok, lai arī man tā balstās uz pašapmānu. Bet izrādās arī tam ir bioloģisks skaidrojums, un tas ir fiziski veicināms!

Daudzi saka, ka vajadzētu vairāk stundu diennaktī, lai varētu paspēt izdarīt visu, ko kārojas. Un sanāk, ka ir divi varianti kā tas būtu iespējams. 1. ja esošās stundas pārdalītu citādāk - minūte paiet ātrāk, stundas paietu ātrāk, laika periodā, kamēr Zeme apgriežas ap savu asi, var salikt vairāk vienību. Diemžēl, tas nenozīmē, ka mēs strādātu vai gulētu vairāk, jo darba padarīšana joprojām būtu tikpat ilga, tikai citās vienībās. 2. ja palēninātu Zemes rotācijas ātrumu ap savu asi - mēs iegūtu garāku diennakti, vairāk esošā garuma stundu. Bet diemžēl, ātri vien mēs visi aizietu bojā (neesmu fiziķe, bet man liekas, ka nosalstot). 
Līdz ar to loģiski liekas vnk beigt žēloties par stundām un iemācīties darīt lietas ātrāk..
Bet tad atkal risks, ka paātrinās vielmaiņa, līdz ar ko šūnu mūžs saīsinās, līdz ar ko arī mūsu dzīves ilgums saīsinās... un tad sanāk, ka neizmainās izdarīto darbu attiecība pret nodzīvoto laika periodu.. Hmm..

Žēl, ka raksta nosaukumā nevar ielikt bildīti..
 
( Read comments )
Post a comment in response:
From:
Username:
Password:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Subject:
No HTML allowed in subject
  
Message:

Notice! This user has turned on the option that logs IP addresses of anonymous posters.