Zane
13 May 2015 @ 08:01 pm
548. Alone as one  
Sociālie tīkli ir liels personīgo dzīvju tirgus; tu piedāvā sevi - savas intereses, uzskatus, vērtības, trūkumus, kompleksus - un ceri, ka kāds tevi nopirks vai iemainīs pret sevi, un tu vairs nebūsi viens. Tev būs kāds, kas skaļi un redzami paslavēs, centīsies iepriecināt ar jociņiem, veidos sarunas un diskusijas par jūsu kopīgajām interesēm, informēs par jaunākajām aktualitātēm. Un tu darīsi to pašu. 
Vēl to varētu salīdzināt ar kaķu izstādi - visi salīduši kastītēs un izrādās, lai kāds viņus pamanītu un aizvestu uz savām mājām. 
Pēc pētījuma par kaķiem kastēs, varētu izveidot hipotēzi, ka kaķi lien kastēs tāpēc, lai nomierinātos, tāpēc, ka tur jūtas drošāk un pasargātāki. 
Tas līdzīgi ar cilvēkiem - tiecas līst kastītēs ar nosaukumiem "vīrietis", "fashionista", "emo", "ginger", "stilīgs" u.c., jo psiholoģiskā piederība kādai grupai vajadzību piramīdā ir diezgan pamatlīmenī. 
Un tad nu internetā visādas kastes var atrast, bet dzīvē tos kastu iemītniekus satiekot, pat nepateiksi, ka viņi no turienes. Jo dzīvē tas nav tik svarīgi, ka kāds to par viņiem zina, jo tāpat jau nevienu tas neinteresē, jo visi dzīvo internetā un tikai tur var pa īstam iepazīt cilvēkus. Pēc novērojumiem gan tas gan attiecas tikai uz aktīvajiem soc.tīklu lietotājiem, kas katru dienu ieliek pa selfijam, kādam sevi-nedaudz-noniecinošam ierakstam, viedoklim par izlasītu grāmatu vai redzētu filmu. Prieks, ka manu draugu un paziņu lokā tādu nav daudz. 
Žēl, ka cilvēki to vairs nedara dzīvē, nerunā ar citiem un neinteresējas par viņiem. Domā, ka laika maz, nepaspēs pārbaudīt un, ja nav īstais tad izniekots laiks? Vai dzīvē pārāk personīgi un bailīgi, jo nav ekrāna, aiz kā paslēpties? Lai gan ikdienā jau daudzi slēpjas telefonos un planšetēs. Domā, ka otram cilvēkam neinteresēs klausīties, tāpēc labāk neuzsākt sarunu, nekā tikt atšūtam? Tādā ziņā internetā drošāk - tu tiec izteikties, un mierini sevi ar domu, ka to izlasīja visi, pat, ja neatbildēja. Rodas ilūzija, ka esi uzklausīts. 
Sanāk, ka cilvēki vairāk veido attiecības ar internetu, nevis cits ar citu. Skumji.