|
[23. Mar 2019|14:21] |
Klabes svaigākajos ierakstos ik pa laikam parādās doma, ka uztraucošo problēmu var izrakstīt no sevis ārā. Izrādās tiešām var, tā saka Psych Prof JW Pennebaker no Great U Texas Austin sarunā ar kādu klīnisko psihiatru. Rezultātā uzlabojas imunitāte, mazāk jāiet pie ārstiem ar fiziskām un garīgām kaitēm.
Pētījums taisīts ar traumatizētiem cilvēkiem, garīgi traumētiem. Labākie rezultāti cilvēkiem, kuri raksta vērtējot savu pieredzi. Kā arī dots padoms, ja esi nonācis šādā stāvoklī, tad lai izrāptos no bedres vajag labi izgulēties un paēst vismaz brokastis. Lai nāktu miegs nepieciešams nogurt, cik saprotu fiziski, tātad smags darbs, vai paša izvēlēts kustēšanās veids.
Ja uzstādi mērķi 3, 4 gadiem, tad tas ir kā robežzīme panākumiem, vai zaudējumam un cilvēkiem no tā bail, tāpēc nevēlas uzstādīt mērķus, lai nebūtu iespējas vilties sevī, bet tajā brīdī jau ir zaudējuši, jo nedara. Tāpēc tiek dota iespēja uzrakstīt pašiem savu scenāriju, par ko nevēlies kļūt šajos pat 3, 4 gados, sliktāko iedomājamo iespējamību priekš sevis.
Izstrādāt ceļa karti, tam ko vēlies sasniegt noteiktā laikā, kā arī ko sasniegtais dos Tev, Tavai ģimenei, vai sabiedrībai.
Dialogue: Great U Texas Austin Psych Prof JW Pennebaker https://www.youtube.com/watch?v=hJ4JEypNH2s
Aptuveni sarunas vidū tiek stāstīts par iespēju noteikt vai cilvēks melo, maldina un šo metodi pētnieki izmantojuši politiķu runu vērtēšanai ar interesantiem rezultātiem. https://wordwatchers.wordpress.com/ var apskatīties šos rezultātus.
Kopumā ļoti interesanta saruna. |
|
|