litakademija's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 11 most recent journal entries recorded in litakademija's LiveJournal:

  Tuesday, January 16th, 2018
  12:42 am
  70. Jauno un iesācēju autoru seminārs
  No 22. līdz 26. janvārim Latvijas Rakstnieku savienībā notiks gadskārtējais Jauno un iesācēju autoru seminārs, kas šogad svinēs savu 70. norises reizi.

  Konkursam kopumā iesniegti 146 darbi. Žūrijā strādāja rakstnieki Ronalds Briedis, Aivars Eipurs, Ieva Melgalve, Māris Salējs un Kristīne Ulberga. Izvērtējot pretendentu pieteikumus, žūrija semināra apspriežamo darbu klāstā iekļāva 20 autoru (12 dzejnieku un 8 prozaiķu) darbus.
  Pārējie autori var apmeklēt visu piecu semināra dienu lekcijas, recenzēšanas un literāros vakarus kā brīvklausītāji. Seminārs notiks ar LR Kultūras ministrijas finansiālo atbalstu un visi interesenti to var apmeklēt bez maksas.

  Semināra programma )
  Tuesday, January 2nd, 2018
  7:33 pm
  Literārās meistardarbnīcas 2018


  „Literārā Akadēmija” uzsākusi dalībnieku uzņemšanu 2018. gada dzejas un prozas meistardarbnīcās. Nodarbības norisināsies, sākot ar februāri, divreiz mēnesī, sestdienās visa gada garumā (ar pārtraukumu vasaras mēnešos) Rīgā, Latvijas Rakstnieku savienībā, Aleksandra Čaka ielā 37-1.
  Meistardarbnīcu programma kompaktā veidā ietver būtiskākos literārās prakses jautājumus (kā attīstīt idejas, strādāt ar tēliem, veidot darba kompozīciju, organizēt tekstu, utt) komplektā ar praktiskām nodarbībām dzejas vai prozas analīzē un rakstīšanā.
  Vairāk informācijas mājas lapā rakstu.lv.
  Sunday, November 12th, 2017
  5:17 pm
  15. novembrī plkst. 19.00 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, notiks dzejnieku Ronalda Brieža un Ingas Gailes vadītās Literārās akadēmijas dzejas meistardarbnīcas dalībnieku grupas “Dzejnieki liftā” dzejas performance “Raiņa portāls”.

  Raiņa un Aspazijas māja šogad aizsāk ikgadēju Raiņa Gētes “Fausta” tulkojumam veidotu pasākumu “Raiņa portāls”, turpmāk katru gadu novembrī aicinot dzejniekus domāt, runāt un rakstīt par Raini un Gēti un Raiņa neparastos apstākļos tapušo “Fausta” tulkojumu. Šā gada novembrī paiet 120 gadi kopš latviešu valodā pirmo reizi pārtulkots Gētes “Fausts”.

  Pasākumu vadīs dzejniece Inga Gaile, ar priekšlasījumu uzstāsies Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste Elvīra Bloma, dzeju lasīs Inga Gaile un jaunie dzejnieki Evelīna Andžāne, Kristīne Geida, Gunta Ristameca, Rainelda Muižniece, Katrīna Urbāne, Sandra Marta Grudule un Jānis Buholcs.

  Jau kopš agras jaunības viens no Raiņa mīļākajiem un tuvākajiem dzejniekiem bija Gēte, kam viņš centās un vēlējās sekot. Vēstulē Aspazijai, kas rakstīta Liepājas cietumā 1897. gada 4. augustā, Rainis apgalvojis, ka viņa “labākā sabiedrība ir Gēte”.

  Nav precīzi nosakāms, kad Rainis sācis atdzejot “Faustu”. Tas noticis vai nu 1895. gada beigās vai 1896. gada sākumā. Aspazija Rainim palīdz, 1897. gadā Mājas viesa mēnešraksts sāk regulāri publicēt atdzejojumus. 1897. gada novembrī – decembrī, Rainis “Fausta” tulkošanu pabeidzis.


  Ieeja – 2.00 €, skolēniem, studentiem, senioriem – 1.50 €.


  Vairāk informācijas – 26912310, elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv

  Par pasākumu Facebook.
  Wednesday, November 1st, 2017
  9:55 pm
  Izsludināts Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkurss
  Visu vecumu iesācēji autori, kuri raksta dzeju vai prozu un vēlas pilnveidoties šajā virzienā, tiek aicināti piedalīties Latvijas Rakstnieku savienības un Literārās izglītības un jaunrades atbalsta centra rīkotajā un LR Kultūras ministrijas atbalstītajā Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkursā.

  Par konkursu )
  Thursday, September 28th, 2017
  8:50 am
  24. oktobrī Rakstnieku savienībā sāksies rudens „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”.
  24. oktobrī notiks pirmā rudens „Dramaturģijas pamatu īsā kursa” nodarbība.

  Līdzās teorētisko zināšanu apguvei kursa dalībniekiem ir iespēja atraisīt savas radošās spējas.

  Kurss paredzēts ikvienam, neatkarīgi no jebkādām iepriekšējām zināšanām un pieredzes. Aicināti ne tikai potenciālie topošie lugu un scenāriju autori, bet arī tie, kas vēlas paraudzīties uz teātra un kino norisēm kvalificētāk. Gaidīti tiek arī tie, kuri piekrīt apgalvojumam, ka dramaturģija ir košs dzīves nospiedums, kas uzrāda mūsu pašu dzīvju likumsakarības.

  Kursa radošās rakstīšanas nodarbības vadīs jaunie, bet jau atzītie dramaturgi Justīne Kļava un Klāvs Knuts Sukurs.

  “Pārsteidza, kā izmainījās vērojumi un attieksme pret apkārtnotiekošo. Pēkšņi pavisam parastas dzīves situācijas kļuva iedvesmojošas. Itin kā nomainījās prizma, caur kuru skatoties, kāpju dienišķajā trolejbusā. Šādi ir daudz interesantāk. ” - tāds ir iepriekšējo kursu klausītājas Lauras vērtējums.

  Kursa klausītāji tiksies reizi nedēļā, otrdienās Rakstnieku savienības telpās A. Čaka ielā 37-1.
  Kurss sākas 24. oktobrī plkst. 18.00.
  Vairāk – darbnicas.lv. Jautājumi un pieteikšanās e-pastā: 11@darbnicas.lv
  „Darbnīcas” atbalsta LR Kultūras ministrija un Latvijas Rakstnieku savienība.
  Tuesday, September 26th, 2017
  11:51 am
  Tuesday, September 5th, 2017
  4:15 pm  DZEJAS DIENU IESKAŅAS PASĀKUMS DZEJNIEKI LIFTĀ

  Literārās Akadēmijas Dzejas meistardarbnīcas autoru grupa “Dzejnieki liftā” aicina uz Dzejas dienu ieskaņas pasākumu Rīgas liftos un torņos.

  Piedalās: Valters Dakša, Kristīne Geida, Dita Vīksna, Evelīna Andžāne, Raimonda Arāja, Katrīna Urbāne, Jānis Buholcs, Elīna Vendija Rībena, Zane Šteinmane, Sandra Marta Grudule, Elvīra Bloma, Dita Putniņa.

  Iekāpšana:

  19:00 Zaķusalas TV tornis (Zaķusalas krastmala 1, Rīga)
  21:00 Latvijas Zinātņu akadēmija (Akadēmijas laukums 1, Rīga)

  Lūdzam ierasties laicīgi! Sagaidīsim pie ieejas.
  Saturday, August 5th, 2017
  1:37 pm
  9 dzejnieki LIFTĀ
  Trešdien, 9. augustā plkst. 19.00 "Literārās Akadēmijas" dzejas grupas lasījumi "Bolderājā", Avotu ielā 29.
  9 dzejnieki LIFTĀ.
  Sunday, March 12th, 2017
  8:58 pm
  Wednesday, March 8th, 2017
  1:03 am
  25. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā sāksies „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”
  25. martā notiks pirmā pavasara „Dramaturģijas pamatu īsā kursa” nodarbība.
  Līdzās teorētisko zināšanu apguvei kursa dalībniekiem ir iespēja atraisīt savas radošās spējas.

  “Katrā kursā mūs gandarī klausītāji, kuri iesākumā pat nav iedomājušies, ka pēdējā nodarbībā viņi ar pārliecību spēs izlasīt citiem priekšā savu patstāvīgo dramaturģisko tekstu, bieži pirmo. Ar varu gan neviens netiek spiests rakstīt, tomēr sanākušie interesenti tradicionāli viens otru burtiski aplipina ar gribu, vēlmi radoši izpausties ,”- stāsta kursa izveidotājs Lauris Gundars.

  Kurss paredzēts ikvienam, neatkarīgi no jebkādām iepriekšējām zināšanām un pieredzes. Aicināti ne tikai potenciālie topošie lugu un scenāriju autori, bet arī tie, kas vēlas paraudzīties uz teātra un kino norisēm kvalificētāk. Gaidīti tiek arī tie, kuri piekrīt apgalvojumam, ka dramaturģija ir košs dzīves nospiedums, kas uzrāda mūsu pašu dzīvju likumsakarības.

  Kursa praktiskās radošās rakstīšanas nodarbības vada dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce.

  Kursa klausītāji tiksies reizi nedēļā, sestdienās – pirmo reizi gaišajā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Kurss sākas 25. martā plkst. 12.00.

  Vairāk – www.darbnicas.lv . Jautājumi un pieteikšanās e-pastā: 11@darbnicas.lv
  „Darbnīcas” atbalsta LR Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka.
  Monday, February 6th, 2017
  3:35 pm
  Vēl līdz 2017. gada 13. februārim iespējams pieteikties "Literārās Akadēmijas" Dzejas meistardarbnīcā 2017 maksas grupā. Darbnīcas vadītājs Ronalds Briedis.
  Dalībnieki gada garumā pilnveido savas dzejas jaunrades prasmes, kā arī iegūst plašas teorētiskās zināšanas par dzejas rakstīšanas pamatprincipiem.

  Darbnīcas nodarbību apraksts izlasāms šeit.
  Plašāka informācija un cenrādis pieejami "Literārās Akadēmijas" mājaslapā rakstu.lv.

"Literārās Akadēmijas" mājaslapa   About Sviesta Ciba