litakademija's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in litakademija's LiveJournal:

  [ << Previous 20 ]
  Saturday, March 21st, 2020
  11:34 pm
  Monday, March 9th, 2020
  4:05 pm
  2. aprīlī notiks pirmā pavasara „Dramaturģijas pamatu īsā kursa” nodarbība.
  Līdzās teorētisko zināšanu apguvei kursa dalībniekiem ir iespēja atraisīt savas radošās spējas.
  Kursa radošās rakstīšanas nodarbības vadīs jaunie, bet jau atzītie dramaturgi Justīne Kļava un Klāvs Knuts Sukurs. Pārrunas par lugu tekstiem un filmām Laura Gundara pārziņā.
  Kurss paredzēts ikvienam, neatkarīgi no jebkādām iepriekšējām zināšanām un pieredzes. Aicināti ne tikai potenciālie topošie lugu un scenāriju autori, bet arī tie, kas vēlas paraudzīties uz teātra un kino norisēm kvalificētāk.

  “Kursi bija kā smadzeņu masāža. Uz daudzām lietām sāku skatīties no cita skatu punkta.” – vērtē iepriekšējo kursu klausītāja Liene.
  “Darbnīcās sāku novērtēt diskusiju vērtību – ja agrāk tā šķita kā kritika un noliegums manam darbam un vispār kauns kādam kaut ko neideālu rādīt, tad tagad redzu to milzīgo auglīgumu. Sākas vēlme pamēģināt tā, šā, un tad par to runāt.” – atzīst Ilze.

  Kursa klausītāji tiksies reizi nedēļā, ceturtdienās Rakstnieku savienības telpās A. Čaka ielā 37-1.
  Kurss sākas 2. aprīlī plkst. 18.00.
  Vairāk – www.darbnicas.lv . Jautājumi un pieteikšanās e-pastā: 11@darbnicas.lv

  Kursus rīko biedrība „Darbnīcas”, atbalsta LR Kultūras ministrija un Latvijas Rakstnieku savienība.
  Monday, January 20th, 2020
  3:35 pm
  Friday, December 13th, 2019
  6:13 pm
  SĀKUSIES PIETEIKŠANĀS 2020. GADA MEISTARDARBNĪCĀS

  „Literārā Akadēmija” izsludina pieteikšanos 2020. gada dzejas un prozas meistardarbnīcās. Nodarbības norisināsies, sākot ar februāra beigām, divreiz mēnesī, sestdienās visa gada garumā (ar pārtraukumu vasaras mēnešos) Rīgā, Latvijas Rakstnieku savienībā, Aleksandra Čaka ielā 37-1.

  Meistardarbnīcu programma kompaktā veidā ietver būtiskākos literārās prakses jautājumus (kā attīstīt idejas, strādāt ar tēliem, veidot darba kompozīciju, organizēt tekstu, utt.) komplektā ar praktiskām nodarbībām dzejas vai prozas analīzē un rakstīšanā.

  Dalības maksa saskaņā ar cenrādi.

  Interesentus lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu.

  Sīkāku informāciju var saņemt, rakstot uz e-pastu darbnicas@rakstu.lv vai zvanot 26774517.
  Monday, December 2nd, 2019
  5:41 pm
  “Knowledge is only real, when shared.”
  /anonymous/

  FORUM AGENDA | moderated by Svens Kuzmins
  December 6

  10.00 – 10.15 Registration
  10.15. – 10.30 Welcoming
  10.30 - 11.30 Panel discussion: How an emerging author can become popular? Participants: Svens Kuzmins (author and journalist), Arno Jundze, Inga Pizāne (poet), Haralds
  Matulis (writer, not confirmed), Bārbala Simsone (representative of publishing house Zvaigzne), Jayde Will (translator, literary agent), EST - please note, whom, Milda Kiaušaitė (LT).
  11.30 – 12.00 Una Rozenbauma - Am I introvert?
  12.00 - 12.30 - Jurita Kruma - Branding for literature


  LUNCH | COFFEE BREAK

  14.00 – 14.30 - Dace Sparāne - How to promote history - Series MĒS.LATVIJA.XX gadsimts
  14.30 - 15.00 - Maria Esko - Developing young authors and translators in Estonia
  15.00 - 15.30 - Marija Mažule (Lithuanian Writers Union) - First Book competition and other
  possibilities for young authors in Lithuania
  15.30 - 16.00 - Discussion

  Baltic literary forum is organized by The Latvian Writers’ Union and takes place on December 6 at Latvian National Museum of Art in Riga, Jānis Rozentāls Square 1.
  Sunday, November 3rd, 2019
  10:55 pm
  Sunday, October 6th, 2019
  8:30 pm
  17. oktobrī Rakstnieku savienībā notiks pirmā rudens „Dramaturģijas pamatu īsā kursa” nodarbība.

  Līdzās teorētisko zināšanu apguvei kursa dalībniekiem ir iespēja atraisīt savas radošās spējas.

  ... tālāk ... )
  8:29 pm
  MATRIS LINGUA (programma)

  No 7. līdz 11. oktobrim Latvijas Rakstnieku savienībā notiks gadskārtējais seminārs autoriem, kas raksta vai tulko darbus krievu valodā „MATRIS LINGUA”
  Ik dienu semināra klausītajiem būs iespējas apmeklēt divas lekcijas un semināristu literāro darbu apspriešanas pēcpusdienas. Semināra ietvaros tiek rīkots arī pasākums, kurā varēs diskutēt un sarunāties par jaunu un ne tik jaunu autoru iespējām un literatūru ar Vadimu Mesjatsu (Maskava) un Anastasiju Arhipovu (Viļņa).
  Seminārs notiks ar LR Kultūras ministrijas finansiālo atbalstu un visi interesenti tajā var piedalīties bez maksas.

  ... tālāk ... )
  Monday, September 2nd, 2019
  8:59 pm
  Visu vecumu iesācēji autori, kas raksta dzeju, prozu vai dramaturģiju savā dzimtajā valodā
  (krievu, baltkrievu, poļu u.c.), kā arī vēlas attīstīt un pilnveidot savu meistarību,
  tiek aicināti piedalīties konkursa Matris Lingua („Mātes valoda”).

  Lasīt tālāk )
  Thursday, February 28th, 2019
  9:52 am
  21. martā Rakstnieku savienībā sāksies pavasara Dramaturģijas pamatu īsais kurss.

  Līdzās teorētisko zināšanu apguvei kursa dalībniekiem ir iespēja atraisīt savas radošās spējas.

  Kurss paredzēts ikvienam, neatkarīgi no jebkādām iepriekšējām zināšanām un pieredzes. Aicināti ne tikai potenciālie topošie lugu un scenāriju autori, bet arī tie, kas vēlas paraudzīties uz teātra un kino norisēm kvalificētāk. Gaidīti tiek arī tie, kuri piekrīt apgalvojumam, ka dramaturģija ir košs dzīves nospiedums, kas uzrāda mūsu pašu dzīvju likumsakarības.
  Tuesday, February 12th, 2019
  9:50 pm
  Tuesday, January 22nd, 2019
  8:35 pm
  No 28. janvāra līdz 1. februārim Latvijas Rakstnieku savienībā notiks gadskārtējais, nu jau 71. Jauno un iesācēju autoru seminārs. Lekcijas un darbu apspriešanas notiks ar LR Kultūras ministrijas finansiālo atbalstu un visi interesenti tās var apmeklēt bez maksas.


  SEMINĀRA PROGRAMMA )
  Tuesday, January 16th, 2018
  12:42 am
  70. Jauno un iesācēju autoru seminārs
  No 22. līdz 26. janvārim Latvijas Rakstnieku savienībā notiks gadskārtējais Jauno un iesācēju autoru seminārs, kas šogad svinēs savu 70. norises reizi.

  Konkursam kopumā iesniegti 146 darbi. Žūrijā strādāja rakstnieki Ronalds Briedis, Aivars Eipurs, Ieva Melgalve, Māris Salējs un Kristīne Ulberga. Izvērtējot pretendentu pieteikumus, žūrija semināra apspriežamo darbu klāstā iekļāva 20 autoru (12 dzejnieku un 8 prozaiķu) darbus.
  Pārējie autori var apmeklēt visu piecu semināra dienu lekcijas, recenzēšanas un literāros vakarus kā brīvklausītāji. Seminārs notiks ar LR Kultūras ministrijas finansiālo atbalstu un visi interesenti to var apmeklēt bez maksas.

  Semināra programma )
  Tuesday, January 2nd, 2018
  7:33 pm
  Literārās meistardarbnīcas 2018


  „Literārā Akadēmija” uzsākusi dalībnieku uzņemšanu 2018. gada dzejas un prozas meistardarbnīcās. Nodarbības norisināsies, sākot ar februāri, divreiz mēnesī, sestdienās visa gada garumā (ar pārtraukumu vasaras mēnešos) Rīgā, Latvijas Rakstnieku savienībā, Aleksandra Čaka ielā 37-1.
  Meistardarbnīcu programma kompaktā veidā ietver būtiskākos literārās prakses jautājumus (kā attīstīt idejas, strādāt ar tēliem, veidot darba kompozīciju, organizēt tekstu, utt) komplektā ar praktiskām nodarbībām dzejas vai prozas analīzē un rakstīšanā.
  Vairāk informācijas mājas lapā rakstu.lv.
  Sunday, November 12th, 2017
  5:17 pm
  15. novembrī plkst. 19.00 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, notiks dzejnieku Ronalda Brieža un Ingas Gailes vadītās Literārās akadēmijas dzejas meistardarbnīcas dalībnieku grupas “Dzejnieki liftā” dzejas performance “Raiņa portāls”.

  Raiņa un Aspazijas māja šogad aizsāk ikgadēju Raiņa Gētes “Fausta” tulkojumam veidotu pasākumu “Raiņa portāls”, turpmāk katru gadu novembrī aicinot dzejniekus domāt, runāt un rakstīt par Raini un Gēti un Raiņa neparastos apstākļos tapušo “Fausta” tulkojumu. Šā gada novembrī paiet 120 gadi kopš latviešu valodā pirmo reizi pārtulkots Gētes “Fausts”.

  Pasākumu vadīs dzejniece Inga Gaile, ar priekšlasījumu uzstāsies Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste Elvīra Bloma, dzeju lasīs Inga Gaile un jaunie dzejnieki Evelīna Andžāne, Kristīne Geida, Gunta Ristameca, Rainelda Muižniece, Katrīna Urbāne, Sandra Marta Grudule un Jānis Buholcs.

  Jau kopš agras jaunības viens no Raiņa mīļākajiem un tuvākajiem dzejniekiem bija Gēte, kam viņš centās un vēlējās sekot. Vēstulē Aspazijai, kas rakstīta Liepājas cietumā 1897. gada 4. augustā, Rainis apgalvojis, ka viņa “labākā sabiedrība ir Gēte”.

  Nav precīzi nosakāms, kad Rainis sācis atdzejot “Faustu”. Tas noticis vai nu 1895. gada beigās vai 1896. gada sākumā. Aspazija Rainim palīdz, 1897. gadā Mājas viesa mēnešraksts sāk regulāri publicēt atdzejojumus. 1897. gada novembrī – decembrī, Rainis “Fausta” tulkošanu pabeidzis.


  Ieeja – 2.00 €, skolēniem, studentiem, senioriem – 1.50 €.


  Vairāk informācijas – 26912310, elvira.bloma@memorialiemuzeji.lv

  Par pasākumu Facebook.
  Wednesday, November 1st, 2017
  9:55 pm
  Izsludināts Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkurss
  Visu vecumu iesācēji autori, kuri raksta dzeju vai prozu un vēlas pilnveidoties šajā virzienā, tiek aicināti piedalīties Latvijas Rakstnieku savienības un Literārās izglītības un jaunrades atbalsta centra rīkotajā un LR Kultūras ministrijas atbalstītajā Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkursā.

  Par konkursu )
  Thursday, September 28th, 2017
  8:50 am
  24. oktobrī Rakstnieku savienībā sāksies rudens „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”.
  24. oktobrī notiks pirmā rudens „Dramaturģijas pamatu īsā kursa” nodarbība.

  Līdzās teorētisko zināšanu apguvei kursa dalībniekiem ir iespēja atraisīt savas radošās spējas.

  Kurss paredzēts ikvienam, neatkarīgi no jebkādām iepriekšējām zināšanām un pieredzes. Aicināti ne tikai potenciālie topošie lugu un scenāriju autori, bet arī tie, kas vēlas paraudzīties uz teātra un kino norisēm kvalificētāk. Gaidīti tiek arī tie, kuri piekrīt apgalvojumam, ka dramaturģija ir košs dzīves nospiedums, kas uzrāda mūsu pašu dzīvju likumsakarības.

  Kursa radošās rakstīšanas nodarbības vadīs jaunie, bet jau atzītie dramaturgi Justīne Kļava un Klāvs Knuts Sukurs.

  “Pārsteidza, kā izmainījās vērojumi un attieksme pret apkārtnotiekošo. Pēkšņi pavisam parastas dzīves situācijas kļuva iedvesmojošas. Itin kā nomainījās prizma, caur kuru skatoties, kāpju dienišķajā trolejbusā. Šādi ir daudz interesantāk. ” - tāds ir iepriekšējo kursu klausītājas Lauras vērtējums.

  Kursa klausītāji tiksies reizi nedēļā, otrdienās Rakstnieku savienības telpās A. Čaka ielā 37-1.
  Kurss sākas 24. oktobrī plkst. 18.00.
  Vairāk – darbnicas.lv. Jautājumi un pieteikšanās e-pastā: 11@darbnicas.lv
  „Darbnīcas” atbalsta LR Kultūras ministrija un Latvijas Rakstnieku savienība.
  Tuesday, September 26th, 2017
  11:51 am
  Tuesday, September 5th, 2017
  4:15 pm  DZEJAS DIENU IESKAŅAS PASĀKUMS DZEJNIEKI LIFTĀ

  Literārās Akadēmijas Dzejas meistardarbnīcas autoru grupa “Dzejnieki liftā” aicina uz Dzejas dienu ieskaņas pasākumu Rīgas liftos un torņos.

  Piedalās: Valters Dakša, Kristīne Geida, Dita Vīksna, Evelīna Andžāne, Raimonda Arāja, Katrīna Urbāne, Jānis Buholcs, Elīna Vendija Rībena, Zane Šteinmane, Sandra Marta Grudule, Elvīra Bloma, Dita Putniņa.

  Iekāpšana:

  19:00 Zaķusalas TV tornis (Zaķusalas krastmala 1, Rīga)
  21:00 Latvijas Zinātņu akadēmija (Akadēmijas laukums 1, Rīga)

  Lūdzam ierasties laicīgi! Sagaidīsim pie ieejas.
  Saturday, August 5th, 2017
  1:37 pm
  9 dzejnieki LIFTĀ
  Trešdien, 9. augustā plkst. 19.00 "Literārās Akadēmijas" dzejas grupas lasījumi "Bolderājā", Avotu ielā 29.
  9 dzejnieki LIFTĀ.
[ << Previous 20 ]
"Literārās Akadēmijas" mājaslapa   About Sviesta Ciba