‮‮ - Post a comment [entries|archive|friends|userinfo]
‮‮

[ website | latest ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Daži tārpi May. 7th, 2006|08:09 am

laboratorija

Lielās Austrālijas sliekas (Megascolides australis) - "katra makšķernieka sapnis". Garumā šie tārpi var izaugt līdz pat 4 m, diametrā - tā ap 2 cm. Diemžēl piemērotu dzīvotņu skaita samazināšanās dēļ šī suga ir apdraudēta.

Pasaules garākais tārps visticamāk ir jūrā mītošais Lineus longissimus, kas visbiežāk sastopams Apvienotās Karalistes piekrastes ūdeņos. Kaut gan līdz šim uzieti ir tikai 30 metrus gari īpatņi, tiek lēsts, ka šie tārpi var sasniegt pat 50 un vairāk metru garumu.

t.s. Gvinejas tārps (Dracunculus medinensis) pirms izgraušanās no cilvēka tā organismā nodzīvo apmēram gadu, kura laikā pamanās sapāroties un radīt vairākus tūkstošu kāpuriņu. Junioru un senioru vienotais "exodus" visbiežāk notiek caur cilvēka kājām. Tā kā medikamentu, kas aizsargātu vai novērstu infekciju pagaidām nav, ārstēšanā tiek izmantoti parasti kociņi ap kuriem tārps tiek aptīts, lai to būtu ērtāk izvilkt no brūces.

Parazītiskais tārps Onchocerca volvulus cilvēka organismā var nodzīvot pat četrpadsmit un vairāk gadus. Šis tārps izplatās ar melno mušu (Simuliidae) palīdzību un izraisa t.s. upes aklumu.

Nepatīkamas sajūtas var izraisīt arī parazītisko āķtārpu (nematožu sugu Ancylostoma duodenale and Necator americanus) ložņāšana zem ādas.

Šķiet, kaut kur esmu dzirdējis arī par kaut kādu tropos mītošu tārpu, kurš uzglūnot ūdenī un esot spējīgs izurbties cauri cilvēka ādai. Kāds nezina pastāstīt ko sīkāk?

P.S. Ja pietiek drosmes, vari noskatīties arī divas filmiņas - cilvēka spalītis (Enterobius vermicularis) un cilvēka cērme (Ascaris lumbricoides).

:-)
link Read Comments

Reply:
From:
Username:
Password:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Subject:
No HTML allowed in subject
  
Message:

Notice! This user has turned on the option that logs your IP address when posting.