watt

Par nekustamā īpašuma aplikšanu ar nodokļiem.

Jan. 20th, 2017 | 08:26 am
posted by: watt

Principā, šodienas nekustamā īpašuma cenu burbulis ir vienkāršs blakus-efekts tam, ka nekustamie īpašumi netiek aplikti ar nodokli (jeb, tiek aplikti ar smieklīgi maziem nodokļiem).

Rezultāts ir tas, ka ir ļoti izdevīgi naudu noparkot īpašumā. Būt par zemes īpašnieku (land-lord, tā teikt) ir ārkārtīgi vērtīgi. Tāpēc arī vērtējumi lec uz augšu, tāpēc arī cenas lec uz augšu. Papildus efekts: lai īpašumu nopirktu, jāņem kredīts. Kredīts jāņem uz 30 gadiem vai ap to. Ko nozīmē 30 gadu kredīts? Ka apmēram 100% pa virsu no kredīta summas aizies bankai procentu maksājumos.

Tad kāds ir šādas īpašuma-ar-nodokļiem-neaplikšanas politikas rezultāts: vienkārši, tie ir pabalsti bankām.

Iedomāsimies nodokļu politiku, kad par īpašumu ir jāmaksā reāls procents no tā tirgus vērtības (nu, kautkādas izlīdzinātas un svērtas vērtības - un, iespējams ar progresiju - lai miljonārs par savu villu maksā asins naudu). Pirmkārt, tad vienreiz nopirktu īpašumu nevarētu land-lord turēt savā īpašumā mūžīgi: kaut kad tas būtu jāatgriež atpakaļ valstij, atpakaļ tirgū - tas ir, ja īpašnieks vairs nespēj nopelnīt, lai samaksātu atbilstošos nodokļus.

Otrkārt, īpašumu cenas būtu strikti saistītas ar to cik ar īpašumu var kaut ko nopelnīt: nopirkt kaut ko, un vienkārši to "pieturēt" būtu vistīrākie zaudējumi. Īpašumu cenas iegūtu citu ekvilibriju - saistītu ar to reālo pelnīt-spēju. (Ja ir kaut kāds īpašums nomaļā vietā, par kuru neviens neinteresējas - tā cena būs maza, sekojoši arī nodokļi nelieli. Ja īpašums ir vietā kuru daudzi iekāro - viņi uzskrūvē cenu savstarpēji pārsolot - cena ir liela, sekojoši arī nodokļi lieli - bet ja nodokļi ir par lieliem, un īpašums nevar sevi atpelnīt, tad arī cena noslīd, līdz sasniedz līmeni kad pelnīt-spēja ir samērojama ar nodokļiem. Līdzīgi, arī ja nodokļi ir neatbilstoši mazi - īpašums pelna neatbilstoši daudz, vērtējums ceļas, nodokļi ceļas, līdz atkal sasniedz ekvilibriju.)

Un manuprāt vispār, tam nodokļu ekvilibrijam būtu jābūt tādam, ka īpašniekam, dēļ nodokļiem ūdens smeļas jau mutē, bet šis caur degunu vēl elpo.
Šobrīd nekustamā īpašuma tirgus (un sekojoši arī īres tirgus) lielākā problēma ir "pieturēšana". Īpašnieki nelaiž savas platības "tirgū", jo viņiem nav nekāda stimula tirgu piesātināt - labāk "turēs cenu", izīrēt piedāvās tikai sīku procentu no pieejamajām platībām bet par lielāku renti, utt, utt.

Svarīgākais ieguvums būtu, ka īpašumu cenas noslīdētu zemē, jo nebūtu izdevīgi tos uzpirkt un turēt mūžīgi (uzskrūvējot cenas). Otrādi - cenas būtu pieejamas reāliem cilvēkiem kas ir reāli gatavi strādāt, grozīties un pelnīt. Bet nosvērtos tas jocīgais naudas kupris, kur pārvērtēta īpašuma pirkšanu ir jāfinansē bankā, kura pēc tam 30 gadus var kasēt procentus.

Piemēram: ja ir māja, kas maksā € 100'000 šodien; lai to pirktu ņem kredītu, bankai 30 gadu laikā atmaksā € 200'000.

Tam pretī - tā pati māja maksā ap € 20'000 (jo pārdevējs cenšas no tās tikt vaļā - īpašums viņam ir kā akmens kaklā). Cilvēks to pērk varbūt pat neņemot aizdevumu, bet reizē dabū saistības pēc tam maksāt kārtīgu nodokli katru gadu, un 30 gadu laikā valstij samaksā, pieņemsim, € 80 000 (jeb € 200 eur mēnesī, kas ir, šim piemēram, 1% no mājas tirgus vērtības.)

Interesanti, vai ne? Māja pati ir tikai € 20 000 vērta, bet tās turēšana īpašumā 30 gadus, izmaksā € 100'000 dēļ nodokļiem. Tas ir, īpašumā to turēt ir izdevīgi tikai tam, kas mājā dzīvo, čakli strādā, un spēj samaksāt.

Bankām šāds modelis protams ārkārtīgi nepatiktu... nauda aiziet valsts kasē, nevis baņķiera zutenī.

Modelis nepatiktu "ārvalstu investoriem" kas cenšas naudu noparkot īpašumos - sk. Vankūveras atgadījumu (ķīniešu miljonāri masveidā uzpērk dzīvokļus un mājas, noparkojot, izvedot savu naudu no Ķīnas).

Modelis arī nepatiktu cilvēkiem kam ir īpašums labā vietā (Jūrmala, utt), bet nav atbilstoši ienākumi. Tiem nāktos savas mājas pārdot, pārvākties uz vietu kur miljonāri dzīvot neraujas: nav tirgum atbilstošu regulāro ienākumu = nav cepumiņu. Māja aiziet tiem, kas strādā, grozās, un ir gatavi maksāt.


***
Jā, atkal jau jāatceras, kas Latviju īstenībā sagaida nākošajos gados:... tālāk ... )
Tags:

Link | Leave a comment | Add to Memories


bljanna

(no subject)

Jan. 20th, 2017 | 10:20 am
music: Joy Division
posted by: bljanna

Bļanna biedram M.: Kas ir radošā grāmatvedība?
Biedrs M.: Radošā grāmatvedība ir vajadzīga cipara iegūšana, iztēlojoties pakalpojumus un servisus, kas sevī iever plašus, bet skaidri definētas un viegli maināmas funkcijas.
Tags: ,

Link | Leave a comment | Add to Memories


martcore

(no subject)

Jan. 20th, 2017 | 06:30 am
posted by: martcore

paskatījos nedaudz iecienīto trubas kanālu, dunduks drošvien šo zin

Link | Leave a comment | Add to Memories


ulvs

(no subject)

Jan. 19th, 2017 | 11:47 pm
posted by: ulvs

Burvīgs slāvu maskulinitātes pielūdzēju radīts hiphopa/psy-core gabals. 

 Man visvairāk patīk lirika no 01:58 minūtes.

Link | Leave a comment | Add to Memories


artis

Krabis. Desants. RAND. POWER.

Jan. 19th, 2017 | 10:24 pm
posted by: artis

http://nationalinterest.org/blog/the-buzz/russias-secret-weapon-invade-the-baltics-crush-nato-soldiers-19083

Link | Leave a comment {3} | Add to Memories


robot cry solo. - "Almost as Good as Ratatat"

Jan. 19th, 2017 | 08:31 pm
posted by: saturday in muzons

Youtube pleiliste: https://youtu.be/jUfJT-sA_Yg?list=PLqf9AIyLy7zI1VbpCGppvLFIwQ0RS05uC

Link | Leave a comment | Add to Memories


martcore

(no subject)

Jan. 19th, 2017 | 08:28 pm
posted by: martcore

labākā dziesma par mīlestību
labāk vairs nevar

Link | Leave a comment {5} | Add to Memories


unpy

Tā diena.

Jan. 19th, 2017 | 07:40 pm
posted by: unpy

Tā diena, kad, viegli aizdomājies, izej uzpīpēt un izveikt telefona zvanu, aizsmēķē, iebāz roku kabatā pēc telefona un izvelc datorpeli.

Link | Leave a comment {9} | Add to Memories


bljanna

(no subject)

Jan. 19th, 2017 | 06:29 pm
posted by: bljanna

Jāiet uz teātri, bet nupat piedzēros no diviem aperoliem - špriciem.

Link | Leave a comment {4} | Add to Memories


unpy

Kultūras fenomenu vērotāja piezīmes.

Jan. 19th, 2017 | 01:22 pm
posted by: unpy

Gan jau, ka tā ir bijis vienmēr un tas nav nekas jauns, taču pateicoties tam, ka mūsdienās pār visu galvām gāžas nevienam neprasītas informācijas cunami, arvien biežāk saskaros ar interesantu fenomenu - cilvēki nevērtē pašu informāciju vairs teju nemaz, viņi vērtē tikai informācijas avotu pēc kaut kādiem dīvainiem, viņiem vien saprotamiem parametriem. Ne gluži līmenī "šito stāsta simpātiska blondīne zilām acīm, zemu balsi un attīstītu priekšvadni, tātad viss, ko šī klāj vaļā, ir simtprocentīga patiesība, kamēr viņai oponē nošņurcis vīrelis ar kārpu uz deguna un vaļēju bikšupriekšu, skaidrs, ka rūdīts melis", bet ļoti tuvu tam. Gan jau tā ir ērtāk. Šis portāls krieviem pieder, tātad Kremļa propoganda un pat laika ziņām tajā ticēt nevar. Šito stāsta LTV1, tad jau visa ir šķīsta taisnība, nevar taču būt, ka kaut ko samelojuši. Šito [info]krishjaanis ierakstījis, tad jau blēņas un maldi, tāds niekkalbis taču pat nejauši neko prātīgu nevar pateikt. Šito [info]kautskis - tad jau vairs ne taisnība, bet absolūta patiesība, eksperts tomēr. Un tā tālāk.

Pavisam nesen kāds man aizrādīja, ka kaut kāds tur portāls ir pilnīgi neuzticams informācijas avots, kamēr "Delfi", piemēram, pat ļoti uzticams. Ļoti ceru, ka šis cilvēks arvien vēl sēž vakarnakt uzpildītā vannā, būtu pelnījis.

Link | Leave a comment {12} | Add to Memories


artis

Vanguard Index Funds Reference

Jan. 19th, 2017 | 11:52 am
posted by: artis

https://imgur.com/a/ttTzp

Link | Leave a comment {10} | Add to Memories


scaramouche

(no subject)

Jan. 19th, 2017 | 10:36 am
posted by: scaramouche

Brīvam brīdim lasāmviela - CREST 25 year program archive.

Link | Leave a comment {1} | Add to Memories


scaramouche

(no subject)

Jan. 19th, 2017 | 10:15 am
posted by: scaramouche

Modernā reliģija turpina savu uzvaras maršu.
Oracle sued by Labor Department for paying white men more.

Manuprāt ļoti laba publiskā atbilde no kompānijas:
"Oracle values diversity and inclusion, and is a responsible equal opportunity and affirmative action employer. Our hiring and pay decisions are non-discriminatory and made based on legitimate business factors including experience and merit."

Protams, var jau būt, ka apsūdzība ir pamatota. Nu ko, vēl viena lieta, ko turpināt vērot.

Link | Leave a comment {1} | Add to Memories


ulvs

par spēju improvizēt, kā, ar ko un kāpēc

Jan. 19th, 2017 | 01:11 am
posted by: ulvs

Es neticu, ka man agrāk improvizācija asocējās faktiski tikai ar ko šādu. Vai arī kaut ko, kas noteikti ir džezs vai contemporary classical, un līdz ar to tas šķita esam parastam mirstīgajam nesasniedzams. 

Basģitāru sāku apgūt 16 g.v., atrodot sludinājumos lietotu, slikti aprūpētu, taču viegli salabojamu Hohner Precison tipa basu pa 60 Ls (kas beigās izrādījās zagts). To man pārdeva "Lietotas mēbeles no Holandes" tobrīdējais basists. Pēc tam tikai uzzināju, ka viņš to basu ir aizņēmies, lai varētu spēlēt koncertus un mēģināt; acīmredzot, viņam pašam tobrīd, kad aizņēmās, nebija basa.

Pirmos 4 mēnešus gāju apgūt basģitāras spēli pie Pētera, kurš basģitāru u.c. lietas pasniedza 100. vidusskolā (kā arī spēlēja/spēlē basu Labvēlīgajā Tripā). Viņš bija/ir(?) sasodīti lādzīgs cilvēks un skolotājs. Viņa klātbūtnē, kas privātstundās, kad esam divi vien, ir, tā sacīt, cieša (maza telpa un galv.tas, ka šo viņam jārāda man, nostājoties man tieši aiz muguras un spēlējot basu, kas uzkārts manā kaklā, kamēr es no sava skatu punkta perfekti redzu viņa rokas (jo, nu, tās ir kā manas, kā no mana skatu punkta). Ja cilvēks var pārvarēt muļķīgo un pavisam nevajadzīgo "it's totally gay" izjūtu, kas viņam varbūt varētu būt, tad tā ir izcila metode galvenokārt tāpēc, ka citas alternatīvas nav tik efektīvas. 

Pie viņa svarīgākais, ko es apguvu, bija tas, ko ignorēju skolā - notis un to atpazīšana. Can't blame me though - es tikai plūdu līdzās (stilīgāko) klasesbiedru baram, un, neinteresēja taču arī. Zinu, ir tādi anderground mūziķi, kuri nezina notis (man zināmie zina notis, taču neizmanto praktiski, šķiet, tikai tāpēc, ka viņu apziņās tiek pārfrāzēta doma "es jau esmu diezgan vecs, nevaru/negribu iemācīties tagad vēl notis, jo tā jau zinu/māku to un to (lietu uzskaitījums))" - tā potenciālā apziņa par to, ka "esmu pārāk vecs, tāpēc nemācīšos, jo jau māku citas lietas" vai kāda cita. Vismaz citu pamatojumu es nespēju iztēloties  (spēju, bet tie nešķiet esam pamatīgi pamatojumi. Šī vispār ir kaitīga īpašība, jo zinu cilvēkus, kuri šo "argumentu" izmanto pret improvizācijas "apgūšanu", kas ir skumji. Banāli, taču es piekrītu teicienam "mūžu dzīvo, mūžu mācies". Pretēji būtu jāapzina konkrēts vecums, kurā cilvēks visticamāk pārstu attīstīties fiziski un, galvenais, garīgi/mentāli, un tāpēc varētu nodoties pilnīgai "rock out with your cock out" existencei. 

Bet atgriezīsimies tomēr pie galvenās tēmas - improvizācija. To var apgūt faktiski tikai praktizējot - vai nu vienam, izmantojot Looper effect pedal, lai radītu un atkārtotu vislaik noteiktu skaņas paraugu, uz kā attīstīt "apspēlēšanas prasmi" - to, kādas partijas tu esi spējīgs būvēt uz kaut kāda muzikāla pamata (kas skan no tā Looper pedāļa vai jebkura cita agregāta ar identisku funkciju, bļin, ja cilvēks vēlas, var taču pat apgūt šo aspektu, spēlējot "uz" jebkura mīļākās popgrupas skaņdarba, un tā). 

Neiedziļinoties detaļās, svarīgākais ir pabeigts (taču jāturpina praktizēt, līdz ir konfidence, ka vari sākt spēlēt muzačku no 0 - viens un kopā ar citiem), taču nevar iztikt bez nākošā soļa - spēlēšana un improvizēšana kopā ar kādu vai vairākiem mūziķiem, neizmantojot iepriekš sagatavotas skaņas, kas ir Looper pedālī. Šis ir īstais parbaudījums. Taču tas ir diezgan vienkārši, apzinoties, ka vispirms, kamēr neproti diezko labi improvizēt, domā savu partiju, balstot to pilnībā uz otra spēlētāja partiju, t.i., ja viņš spēlē četrus powerchord'us, tad izveido uz tiem savu partiju. Tas ir visvienkāršāk tāpēc, ka tu, viens, dzirdi akrodu/nošu progresiju, līdz ar to nav iespēja nokļūdīties (ja vien tu konstatē, kas tā ir par gammu; jāatzīst, es savā apziņā nekad līdz galam nezinu, kas ir konkrētā gamma - tā vietā to atrod mani pirksti, sadarbojoties ar prātu. Ar laiku tas kļūst par paradumu, un pirksti nostāda sevi vajadzīgajās pozīcijās un kustas paši no sevis. 

Jā, sākumā ir ļoti grūti īsā laikā izdomāt skanīgu partiju uz cita spēlēto nošu/akordu bāzes. Galvenais atrast kaut vienu noti, kas skan "harmoniski", salīdzinot ar akordiem, uz kuriem tev ir jārada sava improv.partija. Un no tās vienas nots tālāk var kaut vai ar šo primitīvo iesācēju metodi atrast pārējās notis, kas skanēs. Tas izdarāms, izmantojot atrasto skanīgo noti kā vienkārša barē/powerchord vai jebkura cita akorda vienu no veidojošajām pamatnotīm. Un tad cenšoties atrast šī akorda pārējās notis, jo tas cilvēkam, kurš iepriekš nav pievērsis uzmanību notīm, tomēr ir daudz vieglāk, nekā atrast uzreiz gammu. Jāatzīst, man jau sen nevajag neko meklēt, tā vietā vienkārši spēlēju.

Vislielākā pateicība jāsaka MSK Torņa mēģinājumiem un sesijām, kur mēs sar Simonu un Juri S. brīžiem spēlējām mūziku kā tādu sportu - improvizējot ļoti interesantā manierē - robotiskā, saraustītā, matemātiskā, vislaik ar pauzēm - atklājot ļoti vienkāršu veidu, kā trenēt improvizāciju. Proti, vajag būt vismaz divatā vai trijatā. Pirmais sāk spēlēt, piemēram, divas notis "La, Do, La, Do...", atkārtojot tās nebeidzami, kamēr otrs sāk vai nu spēlēt kaut ko ļoti līdzīgā manierē, arī ļoti saraustīti, vai arī pavisam pretēji - izplūstot, spēlējot vairāk kā tādu solo. Bet iesācējam labāk palikt pie pirmā vairanta - spēlēt arī ko līdzīgu vai sākumā pat tieši to pašu, ko spēlē 1. mūziķis. Un, jā, iesācējam vislabāk ir sākt tieši spēlēt otrajam, jo tā ir lielāka slodze.

Man ir aizdoma, ka dažas lietas varētu būt neskaidras, jo ir grūti bez īpašām mūz.teorijas zināšanām šo to izskaidrot. Ja kaut kas nav skaidrs, droši vaicājiet, maziet putniņi! Un lai jums burvīgas improvizācijas, gan dzīvē, gan mūzikā. Un, ja kas, šīs prasmes gets somewhat mirrored in real life (tas tā, lai iekārdinātu vairaķ apgūt tās, heh).


Link | Leave a comment {2} | Add to Memories


ulvs

(no subject)

Jan. 18th, 2017 | 08:40 pm
posted by: ulvs

Mesmerizing (NSFW).

Link | Leave a comment {3} | Add to Memories


scaramouche

(no subject)

Jan. 18th, 2017 | 08:39 pm
posted by: scaramouche

Uz vietām uzkrita siļķe kažokā,
rimčikā taisīta.
Vēlies pagaršot?

(laikam pietiks šodienai lietu)

Link | Leave a comment {3} | Add to Memories


martcore

(no subject)

Jan. 18th, 2017 | 08:37 pm
posted by: martcore

nocturnal animals - ne līdz galam pārliecinošs, taču ļoti aizraujošs ar savu stilistiku, metaforām un aktierspēli (šenona ūsas un teksasas akcents pilnīgi uzvaroši!)

Link | Leave a comment {1} | Add to Memories


scaramouche

(no subject)

Jan. 18th, 2017 | 08:26 pm
posted by: scaramouche

Pats vīlos, bet pieņemu, ka gados jaunākiem cilvēkiem varētu patikt.

7 grāmatas. The Mortal Instruments visas sešas un Lady Midnight no tā paša juniversa.

Pirmās trīs ir vienreiz izlasītas (almost new), ceturtā ir atvērta (practically new), un pārējās ir neaiztiktas.

Viens litrs džimbima tiks pieņemts kā kompensācija par visām septiņām kopā. Interesantiem atstāt savu kontakttālruni - apzvanīšu pieteikšanās kārtībā. Komentārus drīkst dzēst, tāpat saņemšu.

Link | Leave a comment | Add to Memories


scaramouche

(no subject)

Jan. 18th, 2017 | 08:02 pm
posted by: scaramouche

Ļoļa. Štatu mediji (daži to pārstāvji, nvm) draudot trampam ar "accurate, fearless reporting".
Nez, ar ko viņi pirms tam nodarbojās?

Link | Leave a comment | Add to Memories


ulvs

(no subject)

Jan. 18th, 2017 | 03:45 pm
posted by: ulvs

Amerikāņu kaujinieki trenējas granātmešanā Gaujas senlejā. 


"Those animals!"

Link | Leave a comment {6} | Add to Memories


ulvs

(no subject)

Jan. 18th, 2017 | 03:42 pm
posted by: ulvs

Wrinkle Treatment Uses Babies' Foreskins.

Link | Leave a comment | Add to Memories


ulvs

(no subject)

Jan. 18th, 2017 | 03:35 pm
posted by: ulvs

mans tētis )

Link | Leave a comment | Add to Memories


ulvs

deklarēties un mirt

Jan. 18th, 2017 | 01:45 pm
posted by: ulvs

Aj, man kauns par šo vienu lietu - jau kādu ilgāku laiku neesmu deklarējis dzīvesvietu, un to obligāti vajag paveikt līdz janvāra pēdējām dienām. Kāds labs cilvēks nevar pastāstīt, kā to izdarīt (vienkāršāko veidu)? Tas mani motivētu daudz, daudz vairāk, nekā gūgle.

Link | Leave a comment {2} | Add to Memories


dienasgramata

(no subject)

Jan. 18th, 2017 | 02:55 pm
posted by: dienasgramata

DELFI. Par 2017. gada dzīvnieku Latvijā izvēlēta zivs

Link | Leave a comment {5} | Add to Memories


(no subject)

Jan. 18th, 2017 | 02:43 pm
posted by: yannel in n_komentari

un kāda ir sajūta, tīrot zobus ar visām zobu birstēm pēc kartas, kas trauciņā? un kāda sajūta ir tam, kurš ierauga, ka pa nakti palikušais viesis ir apzelējis itin visas, pilnīgi visas zobubirstes - gan tā, kurš uzaicināja palikt pa nakti, gan tā cilvēka ģimenes locekļu, gan brāļa draudzenes, kas tur nedzīvo, bet bieži paliek pa nakti, un viņai tur ir sava zobubirste, omītes un citu radu, kas bieži viesojas un kam tur ir savas zobubirstes - visas, itin visas zobubirstes ir apzelētas, un jāmet ārā.

Link | Leave a comment {2} | Add to Memories


ulvs

(no subject)

Jan. 18th, 2017 | 01:00 pm
posted by: ulvs

A cigar is like a wife!
Put it to your lips, and light it;
When you’ve learnt to do it right, it
Adds a certain zest to life.
Mind you keep on puffing it,
Or it’s out, and can’t be lit.
Ah, the aroma! Ah, the glow!
Will you have one? Thank you, No.

Link | Leave a comment | Add to Memories


ulvs

(no subject)

Jan. 18th, 2017 | 12:37 pm
posted by: ulvs

Klingona Worfa dēls mūsdienās. Man jau šķita, ka viņam būtu jāiet īstā Klingonu skolā, redz, kas no viņa beigās iznāca (pārāk daudz pavadīts laiks starp Star Trek: TNG uz Enterprise mītošajiem hipijiem).

Link | Leave a comment | Add to Memories


bljanna

es esmu es pats

Jan. 18th, 2017 | 11:43 am
posted by: bljanna

Naktī sapņoju, ka piedalos kāpostu ēvelēšanas un pēcāk - skābēšanas sacensībās, kas intensīvi norisinājās 12 mēnešus no vietas. Diemžēl atmiņa nav saglabājusi informāciju, vai šajā konkursā es uzvarēju. Mēģinu saprast, kā un vai šādam sapnim ir kāda saistība ar vakar Nacionālajā redzēto "Pēru Gintu" vai arī tas gluži vienkārši bija throw back to childhood (bērnībā gan mūsu toreizējais dzīvoklis Pļavniekos par kāpostu rīvēšanas un skābēšanas vietu pārvērtās vien vēlā rudenī, ne visu gadu, toties par vietējo lokālu, kas rudeņos saspēlējās arī ar kāpostu smārdu, daudz biežāk). Gan jau Pērs Gints pie vainas nav.

Vispār Pēru Gintu veselības atgūšanas vai preventīvos nolūkos derētu, ja ne pārlasīt, tad noskatīties Nacionālajā teātrī ikvienam un ikkatram. Jo sevišķi visiem, kuriem tuvojas vai jau iestājusies pusmūža (vai jebkāda cita) krīze vai kuri allaž sakās esam tik autentiski, tik naturāli, tik pilnu krūti "paši" esam, kā arī visiem tiem zvēriņiem, kas vai nu bezbēdnīgi laimē dej (kam nav nekāda sakara ar alternatīvo vadmotīvu - "ciešanām" kā vienīgo pasaules un dzīves, dzīvītes virzošo spēku) vai rāmi plūst pa straumi (kam vēl aizvien nav nekāda sakara, ka otrs vienīgais iespējamais ceļš ir ciešanas un cinisms kā pasaules redzējuma/uztveres veids, lai gan grūtības mums, protams, patīk, grūtībās mēs sevi pierādām un vispār - tā rūdījās tērauds). Veselīgi, nudien.
Kopumā izrāde līdzīgi kā Kairiša sleš Dzudzilo "Uguns un nakts" ir izcils vizuālais baudījums. Pirmajā cēlienā gan drusku saguru no dinamikas un tempa zuduma. Pēra teksta blāķi brīžiem vēl ķeras pašam Anžem un dažkārt arī nav skaidrs, kāpēc vajadzēja paturēt visu teksta apjomu, jo tajos es zaudēju savu modrību - un neba tādēļ, ka tekstam kāda vaina, bet tādēļ, ka sirdi nenozaga, tādēļ, ka brīžiem nenoticēju. Iestājās zināms atslābums. Dažas sēdvietas, atgriežoties no starpbrīža, bija atstājušas vien pēcpušu nospiedumus un neko vairāk. Žēl, jo otrais cēliens nāca ar jaunu sparu, raitāku tempu (lai gan uz Anžes monologiem brīžam tumsā tik un tā turpināju atslābt). Radzobe, seniore, paspējusi Satori uzrakstīt, ka viņai nekādi nav saprotams, kādēļ ainā, kur pusmūžu sasniegušais puskailais Pērs lakstojas ap stipri jaunām Lolitām, Kairišs Anitras lomai tik tiešām ir paņēmis 10gadīgu bērnu (un vispār - par ko gan domājot vecāki, ko tādu pieļaujot (jo Gints tik tiešām vēršas pret Anitru, viņu nosaucot par ielasmeitu)?!! Ai, ai, ai, šausmas, šausmas!). Man gan liekas, ka tieši tas padarīja ainu, jā, brutālu, bet arī izcilu. Iespējams, kopumā uzvedums emocionalā ziņā nepaņēma tā, kā būtu varējis paņemt un tam ir gan sakars ar brīžiem, šķiet, lieliskām Kairiša idejām, kuras gluži vienkārši nav izdevies aizvest līdz skatītājam, proti, dažkārt stipri nākas papūlēties, lai mēģinātu saprast, kāpēc tieši šāda aina, ko V.K. ar to domājis. Tomēr kopumā - aizejiet gan! Būs skaisti - gan scenogrāfiski, gan muzikāli (Cīrule tik ļoti skaisti dzied), gan aktieriski (lai arī par Kažociņu zinātāji izsakās varen pozitīvi, mani viņa nekad nav saviļņojusi, šķita tāda pati kā "Asins kāzās" un citur, bet Lolita Cauka kā vienmēr priecē, pats Anže arīdzan (šoreiz jo sevišķi viņa ķermeniskais tēlojums (kas par slaikiem lēcieniem), Cīrule un Krūzkops (jau atkal!)).

Link | Leave a comment {4} | Add to Memories


martcore

vēl nedaudz par bodžeku

Jan. 17th, 2017 | 11:08 pm
posted by: martcore

starp citu, man vienmēr ir bijusi pārliecība, ka slavenā ērika - tā ir mr.pīnatbatera aģente, kuru mēs nekad neredzam, nu, tāpēc, ka neredzam
un es biju vairāk nekā pārsteigts, kad par viņa aģenti pēkšņi kļuva princese karolīna

Link | Leave a comment | Add to Memories


dienasgramata

(no subject)

Jan. 17th, 2017 | 09:51 pm
posted by: dienasgramata

jūs arī bērnībā domājāt, ka tajā dziesmā dzied "laimes nav"?

"Izeju no mājām kluss.
Zvaigznes spīd un dubļi dus,
Un var skaidri redzēt - laimes nav..."

Link | Leave a comment {17} | Add to Memories


kbrgs_

(no subject)

Jan. 17th, 2017 | 01:38 pm
posted by: kbrgs_

omg kopš kura laika breitbart ir kļuvis par da jebkādu ziņu mediju LV? :D
jūzeris krishjaanis svilina ar saviem tekstiem par fake news un pēc tam piebirdina pilnu listi ar breitbart linkiem. Nabadziņš.

Link | Leave a comment {9} | Add to Memories


martcore

(no subject)

Jan. 17th, 2017 | 06:51 pm
posted by: martcore


hz, man vairāk patīk, nekā nepatīk. viņiem 70-jos tas vērsis tāpat vairāk uz poniju vilka
tagad pasākums atgādina dāmu pie lidmašīnas stūres ) (sagadīšanās!)

Link | Leave a comment {5} | Add to Memories


ulvs

stop racism

Jan. 17th, 2017 | 05:38 pm
posted by: ulvs

Marsh arabs pārāk spēcīgi asocējas ar sand niggers.

Link | Leave a comment | Add to Memories


martcore

(no subject)

Jan. 17th, 2017 | 02:52 pm
posted by: martcore

Poll #20938 rgtyserysetrytreytry
Open to: All, results viewable to: All

vai jums garšo haribo lācīši?

View Answers

haribo lācīši kļovi
28 (51.9%)

nea, ne pārāk
26 (48.1%)

Link | Leave a comment {3} | Add to Memories


anonymous

(no subject)

Jan. 17th, 2017 | 02:34 pm
posted by: anonymous

"Uzskatām, ka LTV kā sabiedriskajam medijam pašam jāspēj finansēt savi raidījumi vai arī jāpiesaista ilgtermiņa atbalstītāji."

Link | Leave a comment {1} | Add to Memories


martcore

(no subject)

Jan. 17th, 2017 | 01:27 pm
posted by: martcore

incanti, lūk, nopelnīt naudu sev un nopelnīt naudu milzīgai valstij - tā ir viena un tā pati ekonomiskā filozofija, vai arī ir nepieciešamas dažādas pieejas?

Link | Leave a comment {3} | Add to Memories


anonymous

Tie, kurus neinteresē sapņi, var laist garām

Jan. 17th, 2017 | 01:06 pm
posted by: anonymous

Viss sākās ar to, ka nekā neizdevās telefonā atvērt Facebook un izveidot bilžu galeriju, jo ārkārtīgi vēlējos visiem parādīt pirms mirkļa mežā uzņemtu foto ar mazu sarkandzeltenu un, šķiet, pat runājošu bruņurupucim līdzīgu būtni un vēl šo to. Taču nekas nesanāca arī pēc tam, kad telefonu izslēdzu un ieslēdzu – nekas īsti nedarbojās kā nākas. Mēs bijām diezgan raiba kompānija, kas kaut kur devās pa meža ceļu. Pirms tam man kājās bija skrituļslidas (skaitījos itin veikls skrituļotājs un veicu pat visai strauju nobraucienu pa kalnu serpentīnu), tagad tās bija kaut kur pazudušas. Iespējams, tās novilku pēc vai pirms jaunā mākslas piederumu veikala atvēršanas. Tas bija ierīkots tādā kā vecā ostas ēkā, Daugavas ūdens aiz logiem vilnīja gandrīz palodzes līmenī. Tur bija daudzu dažādu ražotāju krāsu, otu u.tml. Veikals bija nosaukts tā īpašnieces vārdā - ne ta Ērikas, ne ta Ernestīnas mākslinieku piederumi vai tml. Pa vienu no logiem varēja izkļūt laukā un nonākt turpat noenkurotā baržā, kur bija neliels burātāju/mākslinieku (neprasiet, ko tas nozīmē) apģērbu veikals. Lai tajā nokļūtu, bija jāpalien zem baržas brezenta jumta. Iekšā tikt vēl bija tīri vienkārši, bet atpakaļ rāpjoties sapratu, ka sprauga starp audeklu un baržas malu ir pārāk šaura, bet attālums starp baržu un krastu tieši tai brīdī, kad grasījos tikt malā, kļūst arvien lielāks un lielāks. Patiesībā es atrados tieši pa vidu - ar rokām ieķēries krastā, ar kājām vēl iesprūdis uz baržas. Bet kaut kā tomēr malā kopā ar pārējiem tiku. Tikmēr pie baržas vēl vienmēr turpinājās kaut kāda kņada. Ūdenī bija ielēcis un riņķī apkārt peldēja un ik pa brīdim ienira hipijiska paskata džeks ar prievīti ap galvu. Un tad viņš kopā ar vēl dažiem no ūdens izcēla ar meldriem aplipušu un acīmredzami nedzīvu mani - brilles bija pazudušas un ģīmis pagalam pelēks. Kāds lietpratīgi noteica kaut ko tādā garā kā “16:9”, kam vajadzēja nozīmēt, ka mēģinās dabūt pie dzīvības, bet mani tas vairs īpaši neinteresēja un es gāju prom. Tas viss mani vairs pārāk uztrauca, jo ja jau es to visu varēju tik labi novērot, nekas briesmīgs nebija atgadījies. Tikmēr kaut kādā svešādā namā turpinājās dažādu krāsu vīna iedzeršana, Ķibilds bārstīja kaut kādas pamācības par to, kā uztaisāms labāks Instagram video, un tad jau visi gāja prom pa to mežu, vien Māra Misiņa paslepen un domādama, ka es to nemanu, mēģināja mani novērot un kādai citai dāmai par mani čukstēja: “Vai tik tas nav…. vai tik tas nav tas pa E (īpašnieces uzvārds) veikala līniju?” Facebook vēl arvien nevērās vaļā.

Link | Leave a comment | Add to Memories


unpy

Prettrampampisti.

Jan. 17th, 2017 | 12:18 pm
posted by: unpy

Štrunts par Trampu, no vienas puses, tā ir ļoti laba zīme, ka ir cilvēki, kuri arvien vēl šūmējas par to, ka savienotajās amerikās par prezidentu ievēlēts kungs, kurš, viņuprāt, nav gana cienīgs, lai ar šo saviesīgi un ļoti daudznozīmīgi mēļotu par Jaunā Rīgas teātra pēdējo izrādi. Tas tāds Zadornova cienīgs gājiens, stāstīt par to, cik ļoti amerikāņi ir stulbi, tā liekot noprast, ka šepat vien, teju vai pāris sprīžu attālumā, ja skatamies pasaules karti, mājo vispasaules intelektuālā elite, kas šito neatbalsta ne drusciņas.

Bet, ko nu tur. Kā dumjie amerikāņi sadarījušies, tā tagad būs jādzīvo, ak vai. Pavisam citādi ir pie mums, tur, kur zin, kā ir pareizi. Jo pie mums jau nu gan par politiķiem tiek vēlēts tikai tad, ja šie kaut Tīronu diskusijā par jebkuru tēmu var nolikt uz lāpstiņām trijos teikumos. Pie mums gan vēl, piemēram, par tādiem intelekta milžiem kā....eeeee...vecums, alcheimers, esmu piemirsis uzvārdus, jaukais prettrampampist, vari atgādināt, par ko, piemēram, vēlēji pēdējās vēlēšanās?

Link | Leave a comment {10} | Add to Memories


martcore

(no subject)

Jan. 16th, 2017 | 11:22 pm
posted by: martcore

turpinot par elektrisko spēli 7 days to die, man ir radušies smagi vārdi par medībām
tātad, lai tu būtu pilnībā paēdis, tev ir nepieciešams apēst simts vienības kaut kā
viena nošauta un izcepta stirna tev dod 30 šādas vienības

nē, es saprotu šo nosacītību mākslā, taču ņemot vērā geima spiedienu uz naturālismu, es nespēju neieinterēsēties par jautājumu, a cik vispār stirnas sver
izrādās, stirna sver 50-70 kilogramus. atmetīsim ragus un nagus, vidēji tipa 60
tātad, lai vienas dienas laikā mans varonis normāli paēstu, viņam ir nepieciešams apēst 3x60 kilogramus gaļas un drusku ūdentiņa
vispār jau spēlē ir daudz labāki veidi, kā nomirt

Link | Leave a comment {2} | Add to Memories


martcore

(no subject)

Jan. 16th, 2017 | 09:37 pm
posted by: martcore

Poll #20937 gfhdsfhsrjhgrdjhgtdjgfj
Open to: All, results viewable to: All

vai tu no televīzijas pavāru šovos redzētā esi kādreiz kaut ko pievienojis/-usi savam arsenālam?

View Answers

da es tikai no viņiem arī uzzinu, kā pareizi ēst gatavot
2 (4.3%)

vienu vai divas idejas liku aiz auss
20 (43.5%)

ziniet, kaut kā nav gadījies
24 (52.2%)

Link | Leave a comment {13} | Add to Memories


ulvs

(no subject)

Jan. 16th, 2017 | 09:16 pm
posted by: ulvs

Yo, cibiņ, nobalso manā poll'ā!

Link | Leave a comment | Add to Memories


sirdna

(no subject)

Jan. 16th, 2017 | 08:03 pm
posted by: sirdna

Starptautiskā gardēža piezīmes.

Šovakar izbaudīšu īru virtuvi. Padzēru īru alu, jābrauc mājās dzert īru viskiju.

Link | Leave a comment {6} | Add to Memories


bljanna

Īstie brieža sūdiņi

Jan. 16th, 2017 | 06:51 pm
posted by: bljanna

Wow, šis ir vienkārši, wow! Latvju zīmes taču visiem jau sen aknās sēž, tādēļ Janka izdomājis eko šmeko rustic style papīra turziņā iepakot briežu spiras un pārdot tos svešzemniekiem ostīšanai. To visu latvju dēls promotē, apvilcis Rūdolfa svīteri un ierunādams reklāmiņu rustic, baltic angļu valodā.
Piekritīsiet, ka šis pārsit mežacūku saru sukas?

Re-Leaf Handcrafted natural air fresheners from Nordic wilds
Tags:

Link | Leave a comment {9} | Add to Memories


artis

(no subject)

Jan. 16th, 2017 | 01:01 pm
posted by: artis

"I think we are moving into a post-NATO environment, so we jolly well need to be able to survive without NATO. The security assumptions of the past 25 years have been fundamentally undermined by the combination of, first of all, low defence spending in Europe"

https://deepbaltic.com/2017/01/16/the-baltic-states-in-a-post-nato-environment-an-interview-with-edward-lucas/

Link | Leave a comment | Add to Memories


sirdna

(no subject)

Jan. 16th, 2017 | 01:14 pm
posted by: sirdna

Šodien ir Martina Lutera Kinga diena.

Nez, vai Eiropā būtu bēgļu problēmas, ja MLK būtu izvēlējies nešūpot laivu?

Link | Leave a comment | Add to Memories


ulvs

kosmoss iks

Jan. 16th, 2017 | 01:08 pm
posted by: ulvs

Ģeniāli. Nacistu tētiņi savos kapos norauš asaras aiz sajūsmas par to, cik liels izaudzis ir viņu bērniņš..

Link | Leave a comment | Add to Memories


perkons

(no subject)

Jan. 16th, 2017 | 12:07 pm
posted by: perkons

Žēl gan, ka izpārdots. (bēdīgs ģīmītis)

Link | Leave a comment {3} | Add to Memories


perkons

(no subject)

Jan. 16th, 2017 | 11:56 am
posted by: perkons

Atceros, ka Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē #61, jeb vienkārši — bērnudārzā, šī bija viena no iekārojamākajām rotaļlietām.
Tak i liels ir mans izbrīns, ka šo un vēl arī RAF ātro palīdzību, 220.lv šobrīd tirgo pa trīs piēsmitdeviņi gabalā. Un tas ta mūsu 2017. gada 16. janvārī.Vot incanti. Viņas tiešām kāds vēl ražo, vai ir atrasta kāda labi slēpta padomijas laiku noliktava?

Link | Leave a comment {6} | Add to Memories


dienasgramata

(no subject)

Jan. 15th, 2017 | 11:29 pm
posted by: dienasgramata

DELFI. Raidījums pieķer finanšu policistu brokastojam

Link | Leave a comment {2} | Add to Memories


martcore

(no subject)

Jan. 15th, 2017 | 08:57 pm
posted by: martcore

neskatoties uz perifērās redzes īpatnībām, ir dīvaini, ka mūsdienu civilajā un militārajā aviācijā ir tik maz meiteņu pie spēkrata stūres, faktiski nav nemaz
pat nezinu, kāpēc zaķiem neuztic lidot ar ļotenēm
kādreiz likās, varbūt tas vēsturiski tā ir izveidojies no otrā pasaules kara laikiem, taču tā nav taisnība

Link | Leave a comment {13} | Add to Memories